VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Meni je ciklus u sustini bio redovan 25-28dana tako da mi bas nije jasno ni zasto pijem.Prvu kutiju sam zavrsila 2.1,dobila 5.1.Danas mi je 7mi dan pauze,a 5ti dan ciklusa.Nisam znala da li novu kutiju pocinjem danas ili sutra.Konacno sam dobila doktorku koja mi je rekla da danas pijem,jer se uvek pije 5ti dan,a meni se poklapa zadnji dan pauze i peti dan tako da me to malo zbunjuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cemu je razlika....???U jednim su jedna crsta hormona a u drugim....?

Veruj mi da ne znam to mi je dato u sklopu terapije pred vto. Moj amh je bio nizak pa nisu smeli da mi usporavaju rad jajnika sa antibebi vec sa ciklo da uspostave normalan i ravnomeran rad. Bar sam ja tako tada razumela. 

Ako nekome treba cikloproginova imam 20 kom braon i 5 komada belih, poklonila bi rado.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ciklus u sustini bio redovan 25-28dana tako da mi bas nije jasno ni zasto pijem.Prvu kutiju sam zavrsila 2.1,dobila 5.1.Danas mi je 7mi dan pauze,a 5ti dan ciklusa.Nisam znala da li novu kutiju pocinjem danas ili sutra.Konacno sam dobila doktorku koja mi je rekla da danas pijem,jer se uvek pije 5ti dan,a meni se poklapa zadnji dan pauze i peti dan tako da me to malo zbunjuju

Pa sad.....a sta ako je nekom menst. na 32 dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ciklus u sustini bio redovan 25-28dana tako da mi bas nije jasno ni zasto pijem.Prvu kutiju sam zavrsila 2.1,dobila 5.1.Danas mi je 7mi dan pauze,a 5ti dan ciklusa.Nisam znala da li novu kutiju pocinjem danas ili sutra.Konacno sam dobila doktorku koja mi je rekla da danas pijem,jer se uvek pije 5ti dan,a meni se poklapa zadnji dan pauze i peti dan tako da me to malo zbunjuju

I meni su ciklusi bili tacno na 25 dana sat sam mogla naviti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba veruj da ne znam samo sam procitala da regulise ciklus

 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad.....a sta ako je nekom menst. na 32 dan?

Ja sam razumela da ima odredjen broj pilula u kutiji i kad ih popijes....pauza 7 dana....bez obzira na dan ciklusa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad nadjem novog ginekologa.....kad pocnem da ga bombardujem sa pitanjima....ima da pokrenem III Svetski rat :D

Plusic, Mia-ns i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle sto godina sam usla na temu i vidim prelepu vest kod cojecoje. Cestitaaaaam :wub:dosta novih zenica na temi i zelim vam puno strpljenja, hrabrosti i srece! Nensi pamtim od pre i zelim ti da ova godina bude tvoja! 

Puno podrske od mene i mog malog heroja koji ima 9mes.:wub:

Hvala mnogo :) , nadam se da ce mi se posreciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako razumela,ali mi ona rece uvek 5ti.

 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga pila par meseci,pokusavali da mi uspostave ciklus,isli smo na stimulaciju i ciljane odnose.Nazalost ni to mi nije pomoglo,cak sam i po zavrsenoj kutiji dobila 14-ti dan.Meni nazalost nije pomogao .Bubo jos se ne osecam kao trudnica,neverica mi i dalje ,mozda ce prvi uz da me malo trgne :D

Buba82, Plusic i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da,i uvek sam pila peti dan od ciklusa,pretpostavljam da bi se iskljucila trudnoca,neka me isprave ako grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da,i uvek sam pila peti dan od ciklusa,pretpostavljam da bi se iskljucila trudnoca,neka me isprave ako grešim.

Bez obzira da na to da li je proslo 7dana pauze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi da ne znam to mi je dato u sklopu terapije pred vto. Moj amh je bio nizak pa nisu smeli da mi usporavaju rad jajnika sa antibebi vec sa ciklo da uspostave normalan i ravnomeran rad. Bar sam ja tako tada razumela. 

Ako nekome treba cikloproginova imam 20 kom braon i 5 komada belih, poklonila bi rado.

ja prvim put cujem o tom leku o kojem pricate. Nema mi logike onda sto su mi dali antibebi da pijem a imam nizak amh. Svejedno ukinuto je jer sam odreagovala gusenjem i alergijom. E sad sta ko smatra niskim, moj je 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prvim put cujem o tom leku o kojem pricate. Nema mi logike onda sto su mi dali antibebi da pijem a imam nizak amh. Svejedno ukinuto je jer sam odreagovala gusenjem i alergijom. E sad sta ko smatra niskim, moj je 1.

moj je bio 0,3 A i to sve zavisi od dr do dr svako ima svoj princip rada.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prvim put cujem o tom leku o kojem pricate. Nema mi logike onda sto su mi dali antibebi da pijem a imam nizak amh. Svejedno ukinuto je jer sam odreagovala gusenjem i alergijom. E sad sta ko smatra niskim, moj je 1.

Ju...meni je 1.5 i rekli da je to ok....svasta cu nauciti...

Koliki ti je fsh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju...meni je 1.5 i rekli da je to ok....svasta cu nauciti...

Koliki ti je fsh?

5,2. Cak su mi i rekli da mi je amh vrednost za zenu od 40 god a ja imam 28. To me je bas sokiralo. A onda opet citam da mnogi dr kazu da on bas i nije pravi pokazatelj. Sta reci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5,2. Cak su mi i rekli da mi je amh vrednost za zenu od 40 god a ja imam 28. To me je bas sokiralo. A onda opet citam da mnogi dr kazu da on bas i nije pravi pokazatelj. Sta reci..

Ocekivala sam da ce reci da ti je fsh preko 10...posto su ti rekli da je amh nizak...

Koliko sam uklavirila Amh su rezerve a Fsh je kvalitet...ne treba da se brines,mislim da su ti rezultati ok...

Spremaj se za najvezi uzitak zivota:P

Sta pijes od vitamina?

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez obzira da na to da li je proslo 7dana pauze?

Da,bez obzira na to :)

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocekivala sam da ce reci da ti je fsh preko 10...posto su ti rekli da je amh nizak...

Koliko sam uklavirila Amh su rezerve a Fsh je kvalitet...ne treba da se brines,mislim da su ti rezultati ok...

Spremaj se za najvezi uzitak zivota:P

Sta pijes od vitamina?

nista..mislila sam da pocnem sa folnom, dr mi nije nista preporucio, a ja nisam ni pitala..pijes ti nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...obavezno folnu (mada ti je bolja folna trece generacije tj. Folic plus)...uz to mozes i Femibion1(sa stitastom je sve ok?-jer ako nije onda se posavetuj sa doktorom oko ovih vitamina,ima joda)...slobodno omega 3,zink-selen....ne znam da li si vadila na vitamin D (ja posto nisam uzimala sam 1000jedinica).....super su ti kapsule belog luka,on ti je generalno za imunitet......povrce...povrce..u svim varijantama i voce naravno:D

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia gde radis vto?Posalji im mail ili poruku doktoru sta da uzimas od vitamina....toplo preporucujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam dobila proksid,folnu,vitamin c,vitamin e,magnezijum,orosal,omega 3+6+9 i cikloproginovu.I hrana bez konzervansa

Izmenjeno od strane Plusic
Mia-ns i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja do aspiracije nosam pila nista i od tada samo femibion 1 i to mi je dr dala, pa je uspelo iz prve. Nemoj te se toliko opterecivati, mnogo je bitnije da budete opustene pozitivne i da verujete. :wub: 

Plusic i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila proksid,folnu,vitamin c,vitamin e,magnezijum,orosal,omega 3+6+9 i cikloproginovu.I hrana bez konzervansa

Sta je Orosal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa...Leno....ovi iz laboratorije kazu tri puta na dan kortizol....i ne mogu nositi kuci vec kod njih da ispljuckam jer epruveta mora odmah u centrifugu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.