VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Plusic,da li sam te dobro razumela?Ti si prosla obe komisije samo sad hoces da promenis kliniku?

Moja prijateljica je sa svim papirima prosla jos u novembru ali je jos nisu zvali a verovatno ce je zvati tek od januaraPrivatna klinika joj je rekla da bez obzira kad dodje na red da ce joj uvaziti sve papire pa makar bilo i u maju.

Kako sam shvatila...ti posto opet skupljas papire to onda znaci da ces opet na komisiju sto mi nelogicno.

Oblacak,ja ne mogu da se bakcem testovima....bojim se ...hahahahahaha

Zato i cekam vadjenje krvi...hvala na ogromnoj podrsci....zlatna si....takodje se nadam da cemo druziti i na forumu za trudnice:babymommy:

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic,da li sam te dobro razumela?Ti si prosla obe komisije samo sad hoces da promenis kliniku?

Moja prijateljica je sa svim papirima prosla jos u novembru ali je jos nisu zvali a verovatno ce je zvati tek od januaraPrivatna klinika joj je rekla da bez obzira kad dodje na red da ce joj uvaziti sve papire pa makar bilo i u maju.

Kako sam shvatila...ti posto opet skupljas papire to onda znaci da ces opet na komisiju sto mi nelogicno.

Oblacak,ja ne mogu da se bakcem testovima....bojim se ...hahahahahaha

Zato i cekam vadjenje krvi...hvala na ogromnoj podrsci....zlatna si....takodje se nadam da cemo druziti i na forumu za trudnice:babymommy:

Da i ja sam prosla obe komisije,drugu u novembru u Frontu,ali sam se prebacila u spec bolnicu Beograd zbog radova.Sto se papira tice meni doktorka govori da analize moraju biti vazece.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha ovo je ludilo.Sad sam po Bubinom savetu pozvala kliniku koja kaze da analize ne moraju vaziti,a doktorka me ubedjivala u suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak pokaži testić...moji od 9dpt i 10dpt su na temi slike pozitivnih testova pa uporedi... A ja sam dobila bliznakinje.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svo vreme pokusavam da ubacim sliku,od juce sam ubacila,ali danasnju pokusavam,grrr<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pardon,ubacila sam na temi testovi za utvrdjivanje trudnoce :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pardon,ubacila sam na temi testovi za utvrdjivanje trudnoce :wub:

Oblacak, divne su ti crtice, pogledala sam na temi, mada se crtica videla i na prvom. Ja mislim da ce tu biti dve bebe :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene s novim pitanjem,danas bila na prvostepenoj i prosla...medjutim nije bilo ni Genesisa ni Ferone jer su popunjeni pa sam zaokruzila Betaniju. Da li cu moci,kad obnove ugovore da se prebacim u neku od privatnih?

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene s novim pitanjem,danas bila na prvostepenoj i prosla...medjutim nije bilo ni Genesisa ni Ferone jer su popunjeni pa sam zaokruzila Betaniju. Da li cu moci,kad obnove ugovore da se prebacim u neku od privatnih?

probaj da pises mail direkciji kao molbu za prebacivanje.Ako nemas mail napisacu ti

zozefinabalerina i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad gledam svoj obrazac od prvostepene koju sam prosla 8.11.ni tad nije bilo genezisa,a ferona je bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno, ne znam sta da ti kazem.......sem katastrofa.....

Drzi se....

Poceli su sa privatnim klinikama oko polovine juna a sve obustavili vec krajem oktobra,pocetkom novembra.....i sta sad,sta to znaci....ako si imao srece da udjes u ta tri meseca... sta to je to.......gggrrrrrrrr

Nista mi nije jasno....znam da ima kvota za svaku kliniku....ALI DA LI ONA U OPSTE TREBA I DA POSTOJI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,bas sam odlepila...a da ne kazem sto smo imali u 14h zakazano i dosli na red u 15h,ja sa sve temperaturom i gripom. Diktirala joj datume nalaza,ne vidi nista. Bas sam ljuta...poslala sam poruku Bjelici i kaze da cemo se cuti posle Nove godine hocu li moci da se prebacim ako produze ugovore sa privatnicima. Ja posto radim kod privatnika,cisto sumnjam da cu moci tako izlaziti s posla do Betanije jer uglavnom su terapije i sve ostalo pre podne?! Uzas..

Plusic,posalji mi mail za svaki slucaj

Joj sto sam ljuta :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da cuvam zivce,a tek sam na pocetku...

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Letos je bilo na raspolaganju oko deset privatnih klinika ....za celu Srbiju...

Koliko sam upucena svaka klinika u proseku dobija oko 100 parova....to  znaci da je  10 000 zena podvrgnute VTO....u celoj SRBIIIJIII......eheeeejjjjjjj   (bez drzavnih bolnica)

A sa sterilitetom se u nasoj drzavi bori izmedju 150 000 i 200 000 parova.....pa sta reciiiiii :angry:

 

zozefinabalerina i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno potpuno te razumem i ja sam potpuno izgubila zivce sa papirologijom.Nego ono sto je najsmesnije,cula sam za bolnicu koju sam odabrala ima mesta jos,ali oni nece da salju zbog te obnove ugovora.I ne znam sta se dogadja ako ne potpisu,salju te gde hoce?

zozefinabalerina i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno kako se igraju sa ljudima,prosto u nasoj zemlji ne moze nista dostojanstveno i ljudski da prodje. Razumem ja da smo njima brojka,ali ljudi pa to u zdravstvu ne sme da se desava. Stanje nam kriminalno u svim sferama,ne daj Boze da zaglavis u bolnici.

Bubo,sokirana sam podatcima da je 10000 zena u procesu...ma uzas.

Plusic,nemam pojma iskreno gde salju. Pretpostavka je u drzavnu instituciju. Videcemo. Ja cu cimati mog dr posle Nove godine kad cujem da li su produzili sa privatnicima,valjda ce biti na vestima. Perinatal je jedini stajao kao opcija danas,ali meni to ne radi radnju uopste. Zaokruzih Betaniju pa cu gledati da se prebacim...ako ne,onda cu ici onom "kud svi turci,tu i mali Mujo"...kako svima,tako i meni. Pa nece mene birokratija zaustaviti :rolleyes:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malkice zabrojala....manje je zena....izadje oko 5000 sa drzavnim bolnicama....sto iznosi da godisnje na vto ode 3-4% parova sa reproduktivnim problemima....sto je jaaaaaakooo maaalooo

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste Bubo,uzas...sta se desi sa ostalima?! Prosto neverovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,bas sam odlepila...a da ne kazem sto smo imali u 14h zakazano i dosli na red u 15h,ja sa sve temperaturom i gripom. Diktirala joj datume nalaza,ne vidi nista. Bas sam ljuta...poslala sam poruku Bjelici i kaze da cemo se cuti posle Nove godine hocu li moci da se prebacim ako produze ugovore sa privatnicima. Ja posto radim kod privatnika,cisto sumnjam da cu moci tako izlaziti s posla do Betanije jer uglavnom su terapije i sve ostalo pre podne?! Uzas..

Plusic,posalji mi mail za svaki slucaj

Joj sto sam ljuta :angry:

leno ja sam u Betaniji kod istog dr. Isto radim kod privatnika, ali cu otvoriti bolovanje cim pocne terapija..ne znam kakva je situacija kod tebe, ja bas zbog toga nisam htela da se cimam. Puno srece!!!

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosla sam prvostepenu komisiju pre nedelju dana i zaokruzila feronu ,tada je jos bila u opciji i produzice sigurno privatnike ja verujem u to i nadam se ako ne onda ce biti i meni kao i svim ostalim zenama ,ne mozemo mi nista promenuti nazalost:(

Lena 77, Leptirko i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da cemo gde kazu,ali kao sto smo sve shvatile jako malo mesta,neinformiasanost i neuskladjenost lekara pa malo stvara nervozu,al ako je to cena za nasu radost pretrpecemo sve samo da na kraju bude kako treba.Nadam se da ce se znati nesto vise u januaru,mada mi dobro i prolazimo kolike su liste cekanja bile proslih godina.

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nazalost propala vto koju sam sad u Novembru trebala odraditi ,znam kako je  sve sam ponovo sakupljala i predavala na komisiju zbog njihove neorganizacije i mnogo cekanja .

Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,kortizol ide pod ruku sa stitnom i hasimotom. Kazu istrazivanja da se prvo poremeti kortizol pa tek onda stitna. Stitnu je lako kontrolisati sa hormonima,dok je kortizol tezi i dugotrajniji proces...bilo da je nizak ili visok. Jedino nam preostaje da istrajemo zbog cilja...koliko dugo treba da pijes utrogestan i steroid?

Hm..opet ja i japanac, a kakva je terapija kod povisenog kortizola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.