VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Hahahaha,Bubo sad ni ja nista ne razumem. Na sajtu rfzo u uputstvu za proces vto pise da treba dva uputa. Jedan je za komisiju vto a drugi za ultrazvuk koji se radi na konisiji u Betaniji,takodje i muzu treba uput za spermogram. Ako sam dobro ja procitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,muz uzima uput od opste prakse.....a uput za UZ u Betaniji ja nisam dobila, nisam na drugoj komisiji ni radila UZ jer ima izvestaj od drzavnog ginekologa.Mislim da su se neke stvari promenile ili jednostavno u mom slucaju je napravljen prospust i nije uradjen UZ u Betaniji.Pazi ja sam isla letos,meni je samo jedan doca bio na komisiji u Betaniji....ko ce ih znati...

Najbolje je da odes do drzavnog ginekologa i pitas ga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bubo,bila sam i moj ginekolog kaze da ne treba a na sajtu pise da treba pa me to zbunilo. Da ne bude,fali vam jedan papir...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea,kako se drzis?Jesi poklekla da ranije vadis betu?Nadam se da si odlicnog raspolozenja....saljem pozitivuuuu

Oblacak,kako bilo jutros?Koliko bebirona da ocekujemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bubo,bila sam i moj ginekolog kaze da ne treba a na sajtu pise da treba pa me to zbunilo. Da ne bude,fali vam jedan papir...

Meni je na drugostepenoj komisiji u Beogradu trebao uput za uz. I radili su mi. Bolje da uzmes uput nego da te vracaju.

 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BG i NS potpuno druga prica... isti fond finansira, u Bg komisija kao da treba te pare da nam daju na ruke, a u NS nista posebno, koliko vidim svi prolaze.

U Bg je obavezan uz na 2.komisiji, kao i prisustvo muza na komisiji i davanje uzorka na dan komisije, u NS ni ne mora muz da dodje na 2.komisiju koliko vidim...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha,Bubo sad ni ja nista ne razumem. Na sajtu rfzo u uputstvu za proces vto pise da treba dva uputa. Jedan je za komisiju vto a drugi za ultrazvuk koji se radi na konisiji u Betaniji,takodje i muzu treba uput za spermogram. Ako sam dobro ja procitala...

Evo sad cu ti ja reci jer sam prosla to.Uput od ginekologa ti je neophodan,njega overavas na prvostepenoj komisiji i to ti je uput za UZ u Betaniji  koji ces dati na drugostepenoj komisiji ali ti UZ nece raditi

Buba82 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad cu ti ja reci jer sam prosla to.Uput od ginekologa ti je neophodan,njega overavas na prvostepenoj komisiji i to ti je uput za UZ u Betaniji  koji ces dati na drugostepenoj komisiji ali ti UZ nece raditi

Eeee....konacno razjasnjeno :D

Leptirko i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje,ne znam za 2 komisiju. To me tek ceka a moracu sve da pitam. Danas su mi gotovi bili poslednji nalazi i zvala sam Socijalno,zakazali su mi komisiju za 27.12. u 14h i kaze zena da sam dobro nazvala jer je poslednji termin u ovoj godini.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala leptirko,znaci samo jedan uput a jos ni ne urade uz. Super :rolleyes: Hvala

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas idem po taj uput i u petak sam na komisiji...a vec sam prosle god isto radila pa eto.U Betaniji je sve malo opustenije nego u BG-u.Javicu ti jos jednom kad uzmem uput sta tacno pise na njemu.Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko,hvala puno. Ja sam taj uput dobila od ginekologa nego sam mislila da treba jos jedan posebni za uz. Obavestavaj,molim te sta treba za NS...da nesto ne propustim. Da li znas za muza uput za spermogram da li se nosi sad u Socijalno na overu? Treba li muzu sem tog uputa jos neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti ponesi,nisam sigurna...ja moram da ponesem jer nisam iz NS-a pa moraju da mi ga overe u socijalnom u mom gradu.Sem tog uputa za muza ti ne treba vise nista.

Razmisljala sam sad o svim tim uputima i da,trebace ti jos jedan ali tek posto dobijes pozivno pismo (znaci kad zavrsis drugostepenu cekas pozivno pismo) i to je uput za bolnicko lecenje odnosno uput za proces VTO.Njega ces da uzmes tek posto dobijes pozivno pismo odnosno mozes neposredno pred zakazan termin.

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro i kazes,ponecu ja sve...od viska glava ne boli. Bolje nego da me vracaju po jos neki papir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ^_^ Izvuceno 18 j.c ,kaze muz ostavili smo ceo fudbalski tim u N.S. B) Samo sto mi nnazalost i

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost i dalje preti hiperstimulacija,ukljuceno mi je jos nesto od lekova kao preventiva.U opticaju j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Poludeo mi telefon definitivno.U opticaju je zamrzavanje,tako da cemo videti.Vose cu znati od sutra,mada,ja sam pozitivna,verujem da sve to doci na svoje :wub: Mislea gde si?Kakvo je stanje??Bubo drzim palceve za veceras!!!

Izmenjeno od strane Oblacak
telefon zeza
Kikiriki, Buba82 i Signora86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo i ja drzim palceve!!!

Inace, malo pre primetih jednu braon tackicu na dnevnom ulosku pa sam se bas uplasila. Betu radim u petak, u subotu bi po pravilu trebao da dodje ciklus. Jel imao neko jos ovakvo iskusvo? Bas sam zabrinuta da nije krenuo ciklus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ti ponesi,nisam sigurna...ja moram da ponesem jer nisam iz NS-a pa moraju da mi ga overe u socijalnom u mom gradu.Sem tog uputa za muza ti ne treba vise nista.

Razmisljala sam sad o svim tim uputima i da,trebace ti jos jedan ali tek posto dobijes pozivno pismo (znaci kad zavrsis drugostepenu cekas pozivno pismo) i to je uput za bolnicko lecenje odnosno uput za proces VTO.Njega ces da uzmes tek posto dobijes pozivno pismo odnosno mozes neposredno pred zakazan termin.

 

Lena moram javno da se ispravim.Upravo sam dosla od ginekologa i dobila sam dva uputa: jedan je za komisiju a drugi za UZ ali pregledala sam papire od prosle vantelesne i kod sebe imam samo taj za UZ,verovatno su mi uzeli taj za komisiju i zato sam ja bila ubedjena da treba jedan.Na oba me upucuju u Betaniju i pitala sam doktorku kako sad dva uputa a ona kaze da tako treba i da je tako u redu.Izvini molim te,mozda nam se razlikuje sve po gradovima zato molim te proveri kod svog ginekologa.Ja u petak idem na prvostepenu pa cu ti javiti kako je bilo.

P.S za supruga sam takodje kod dr.opste prakse uzela uput za spermogram za Betaniju koji nosim na komisiju!

Poz

Izmenjeno od strane Leptirko
Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo i ja drzim palceve!!!

Inace, malo pre primetih jednu braon tackicu na dnevnom ulosku pa sam se bas uplasila. Betu radim u petak, u subotu bi po pravilu trebao da dodje ciklus. Jel imao neko jos ovakvo iskusvo? Bas sam zabrinuta da nije krenuo ciklus.

Braon tackasto krvarenje moze da bude dobar znak, narocito ako se ne pojacava. Drzim palceve :wub:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko,hvala. Nema potrebe da se izvinjavas,ja sam tako procitala na sajtu...sutra cu otici po taj drugi. :rolleyes: Super,javi obavezno u petak kako si prosla. Drzim fige.

Misslea,ja sam cula da je to dobar znak! Iskreno se nadam da jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao svima ,znate da nam je isteklo godinu dana od komisije zbog loseg papa nalaza ,radjena biopsija i nema displazija .Sakupili sve nalaze i idemo 19 .Decembra na prvostepenu komisiju ponovo u NS ja sam dobila samo 1 uput  uput koji glasi za VTO za Betaniju  i pitala sam dr.kad sam zvala da zakazem komisiju i rekla je da je to tako u redu ,netreba uput za UZ u Betaniji na komisiji i ne rade UZ .Ja sam planirala da odaberem privatnu kliniku ako je jos u opciji F....a  a sta ce biti sa privatnicima neznam da li ce produziti ili ce nas rasporediti  u Drzavne ,neznam sta da radim?Za spermogram nije potrebno overavati uput bar tako mislim ,i mi nismo iz NS i nije trebalo overiti ,na komisiji je potrebno imati vec uradjen spermogram a ne uput.NS se spermogram moze raditi i taj dan kad je komisija ,onda muz treba da ide a moze se spermogram zakazati i odraditi ranije i onda nije potrebno da on ide samo se nalaz odnese .

Izmenjeno od strane Nensi1984
Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost i dalje preti hiperstimulacija,ukljuceno mi je jos nesto od lekova kao preventiva.U opticaju j

Joj oblacak, daj Boze da je ne dobijes... Ja sam pisala o tome koliko tesko sam je podnela.. U svakom slucaju, ako i budes imala nesnosne bolove, nadutost i sl, ooodma kod dr, nemoj da te salju kuci kao mene do poslednjeg momenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nensi,i ja sam pitala i rekli da ne treba ali eto pise na sajtu a u Bg treba. Nervira me ako ne ponesem da me vrate na dopunu dokumentacije. Ja sam mom rekla da nabavi uput za spermogram za svaki slucaj,ima vec uradjen spermogram i dobar je. Meni je dr Bjelica rekao da ce produziti ugovore sa privatnicima i starosnu granicu pomeriti sa 40 na 42 godine. Meni je taj podatak bitan jer u aprilu punim 40 god.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera,kakvi su bili tvoji simptomi?Praticu sebe,i sta se desava,bolje da transfer odloze nego da rizikujem zdravlje,mada su mi i oni to rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.