VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drzimo fige :) neka ponovi betu za 48h od prve bete, ako se fino duplira dr ce joj zakazati uz za 2 nedelje da vidi ima li srcane radnje :) nadamo se da je sve kako treba! Javljaj :)

sportiva i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je bila veća, 237, ali hihi kod mene su dve curice tako da je normalno da je malo veća. Što kaže Coje, neka ponovi za 48 h pa ako se duplira, prva prepreka je savladana.

zozefinabalerina i sportiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, otkrivena je urodjena trombofilija, jedna mutacija. Mozda je to bio uzrok steriliteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, dobro je što si odradila te analize. Ja se u mutacije ne razumem, ali verujem da ćeš uz ovaj podatak lakše da zatrudniš i izneseš trudnoću :) sad ti želim puno sreće na vto.

zozefinabalerina i misslea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, dobro je što si odradila te analize. Ja se u mutacije ne razumem, ali verujem da ćeš uz ovaj podatak lakše da zatrudniš i izneseš trudnoću :) sad ti želim puno sreće na vto.

 

Kikiriki hvala puno na lepim zeljama! Nadam se da ce sada sve biti bolje, drago mi je da su nam konacno nesto otkrili.

Drage moje, cestitam na betama! Neka vam je laka i lepa trudnoca!

 

zozefinabalerina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, otkrivena je urodjena trombofilija, jedna mutacija. Mozda je to bio uzrok steriliteta?

koja trombofilija je otkrivena?

Vrlo moguce, neke mutacije naprave situaciju u materici da ne moze bebica da se zakaci za matericu...

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkrivena je MTHFR A1298C, imam jedan plus znači od jednog roditelja.

Ne razumem se uopšte u trombofilije pa ni ne znam da li je to uzrok, koliko je opasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Otkrivena je MTHFR A1298C, imam jedan plus znači od jednog roditelja.

Ne razumem se uopšte u trombofilije pa ni ne znam da li je to uzrok, koliko je opasno...

I ja imam tu mutaciju,  iza sebe dva spontana pobacaja,  ja sam sa dva plusa,  od oba roditelja.  Bockanje fraxiparinom je terapija u trudnoci,  a pre trudnoce bar sam ja tako dobila od mog doktora cardiopirin i femibion 1. Ti cea videti sa tvojim hematologom kakva ce ti terapija biti. 

Izmenjeno od strane ljubicica1983
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice odlozena mi je vto ,nasli mi promenu na grlicu materice.imala sam konizaciju pre 4,5 godine cin III to se otklonilo sve je bilo do sad u redu.A sad mi nasli L SIL papa III .pise u brisu su nalaze izuzetno retke celije sa naglasenom koilocitnom virusnom atipijom.predlaze se kontrola papa za 6 meseci.Nije potrebno leciti tako kaze sestra  ,jer CB i VS su uredi.Nakon konizacije ne pada mi na pamet da sedim i cekam 6 meseci da li ce se to povuci ili pogorsati,zdravstvo je uzas ,tako mi nisu lecili ni ranicu pa sam dospela do operacije.Krvarim nakon odnosa imam bolne odnose.Vec godinama imam sekret koji mi smeta i nisu mi lecili jer uglavnom III grupa je u redu ,a mene pecka i smeta stalno.mozda mi je to sekret izazvao a mozda imam HPV virus,muz mi je imao kondilome pre 3,5 godine a ja nisam dobila,da li je moguce da imam HPV virus bez kondiloma a da to izaziva ove promene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice odlozena mi je vto ,nasli mi promenu na grlicu materice.imala sam konizaciju pre 4,5 godine cin III to se otklonilo sve je bilo do sad u redu.A sad mi nasli L SIL papa III .pise u brisu su nalaze izuzetno retke celije sa naglasenom koilocitnom virusnom atipijom.predlaze se kontrola papa za 6 meseci.Nije potrebno leciti tako kaze sestra  ,jer CB i VS su uredi.Nakon konizacije ne pada mi na pamet da sedim i cekam 6 meseci da li ce se to povuci ili pogorsati,zdravstvo je uzas ,tako mi nisu lecili ni ranicu pa sam dospela do operacije.Krvarim nakon odnosa imam bolne odnose.Vec godinama imam sekret koji mi smeta i nisu mi lecili jer uglavnom III grupa je u redu ,a mene pecka i smeta stalno.mozda mi je to sekret izazvao a mozda imam HPV virus,muz mi je imao kondilome pre 3,5 godine a ja nisam dobila,da li je moguce da imam HPV virus bez kondiloma a da to izaziva ove promene?

moguce, trebalo bi da iradis Hpv tipizaciju, a ako gin smatra da ne moras, ono sto je sigurno da treba da poradis na imunitetu. Virus se aktivirao zbog nekog procesa u org i sad moras da se potrudis da se telo izbori. Ti si ga pokupila od muza ali ti je tada imunitet bio dobar pa je samo mirovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost mozes imati HPV virus ukoliko si imala odnose sa zarazenom osobom, iako se kondilomi nisu ispoljili. Kondilome mozes skidati redovno ali virusa se ne mozes otarasiti. Ja ti iskreno savetujem da uradis test na HPV virus i tipizaciju ukoliko budes pozitivna, jer neke vrste virusa mogu izazvatu maligne promene. A s obzirom da ti vec imas neke promene, od srca ti savetujem da odradis te analize kako bi znala na cemu si.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bila na UZ sve Ok i sad čekam 13. da dobijem pa krećem sa bockanjem,mada sam trenutno tako prehlađena da možda i dobijem ranije. Nikad u životu  nisam više čekala da dobijem nego sada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bila na UZ sve Ok i sad čekam 13. da dobijem pa krećem sa bockanjem,mada sam trenutno tako prehlađena da možda i dobijem ranije. Nikad u životu  nisam više čekala da dobijem nego sada :D

Jassa ja te pratim u stopu :) 

sakovac, Kikiriki, jassa i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa devojke mi smo odlozeni za sledeci mesec. Danas ( drugi dan menstruacije ) sam bila na pregledu i uz , doktorka kaze da su folikuli razlicitih velicina i da je bolje da se ne bockamo jer nebi dobili ono sto nam treba.. . Pocela sam da pijem Cyclo Progunova , cekam sledecu menstruaciju. .  

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.