VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drago mi je da ste podrska jedno drugom, to je najbitnije u ovim trenucima. Mi na ovoj temi smo samo mali deo ogromne grupe parova koji su prosli kroz vto, samo eto nisi naisla na neki u okolini... forum treba da shvatis kao mesto za razmenu misljenja, iskustava i podrske, ali isto tako da uvek znas da je svaki par individua za sebe :)

mi smo pre godinu dana iscekivali pozitivnu betu, slavili godisnjicu u strepnji i brigama, nije uspelo...ali eto godinu dana kasnije, nakon 2.pokusaja mi ulazimo sledece nedelje u 7.mesec trudnoce i zeljno iscekujemo prvu bebicu :)  drago mi je da si pozitivna, takva i ostani i bice mnogo lakse da prodjes kroz sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam mnogo na brzom odgovoru :-)

Suprug i ja smo u Betaniji, na dugoj semi, a problem su moji poooootpuno zapuseni jajovodi! Ja imam 34, a mm 40 i posle 3 godine pokusavanja, konacno su nas uputili na pravu adresu, tj HSG, kada se i pokazao problem....i da, na preporuku doktora nismo ni pokusavali sa "otpusavanjem" jajovoda, nego smo odmah upuceni na VTO, Pri tom, ne znam nikoga ko je bio u procesu VTO i do skoro nista nisam znala o svemu tome. Medjutim, uz ogromnu podrsku mm-a ostajem pozitivna i kao i sve devojke sa ovog foruma saznajem i  guram napred! Eto, tako nekako..... :-)

Saljem vam malo ove svoje pozitivne energije i zelim mnogo srece svima !!!

Pozitivna, i ja imam problem sa jajovodima, i samo da znaš lekari kad im na vto dođe par sa problematičnim jajovodima a da je sve ostalo ok trljaju ruke jer je to "najlakše" za otklanjanje uz pomoć VTO, ti praktično imaš mehaničku prepreku. Da  ne kažem hop pre nego što skočim, jer mi je trudnoća rizična ali za sad evo mi čekamo dve devojke i ako bog da sutra ulazim u sedmi mesec. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ste podrska jedno drugom, to je najbitnije u ovim trenucima. Mi na ovoj temi smo samo mali deo ogromne grupe parova koji su prosli kroz vto, samo eto nisi naisla na neki u okolini... forum treba da shvatis kao mesto za razmenu misljenja, iskustava i podrske, ali isto tako da uvek znas da je svaki par individua za sebe :)

mi smo pre godinu dana iscekivali pozitivnu betu, slavili godisnjicu u strepnji i brigama, nije uspelo...ali eto godinu dana kasnije, nakon 2.pokusaja mi ulazimo sledece nedelje u 7.mesec trudnoce i zeljno iscekujemo prvu bebicu :)  drago mi je da si pozitivna, takva i ostani i bice mnogo lakse da prodjes kroz sve :)

Čuj željno iščekujemo prvu bebicu ..što si finaaaa i zvanična. U prevodu  Coje bi virila svaki dan da može na stomaku ključaonica da se postavi :D i premeravala ga, a još kad bi mogla da ga pipne :D :wub: a 100% ima i kalendarčić na kome precrtava dane do termina (doduše, nisam ništa bolja :ph34r:)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali su me iz bolnice da kazu da dodjem sutra, doktorka hoce da vidi kako se celija siri  i kazu da se to desava. . .  Neko je imao nesto slicno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam mnogo na brzom odgovoru :-)

Suprug i ja smo u Betaniji, na dugoj semi, a problem su moji poooootpuno zapuseni jajovodi! Ja imam 34, a mm 40 i posle 3 godine pokusavanja, konacno su nas uputili na pravu adresu, tj HSG, kada se i pokazao problem....i da, na preporuku doktora nismo ni pokusavali sa "otpusavanjem" jajovoda, nego smo odmah upuceni na VTO, Pri tom, ne znam nikoga ko je bio u procesu VTO i do skoro nista nisam znala o svemu tome. Medjutim, uz ogromnu podrsku mm-a ostajem pozitivna i kao i sve devojke sa ovog foruma saznajem i  guram napred! Eto, tako nekako..... :-)

Saljem vam malo ove svoje pozitivne energije i zelim mnogo srece svima !!!

Samo da ti posaljem jedan pozdrav i da ti kazem da sam i ja stigla na VTO zbog potpuno zapusenih jajovoda, koji su prvo odstranjeni laparoskopski, pa je usledila prva VTO u Betaniji, i samo biohemijska trudnoca, potom druga VTO u Genesisu, i obe su bile kratke seme... Sada cekamo jednu devojcicu iz te druge VTO...  Eto, malo podstreka za tebe, isti problem imamo, pa valjda ce biti bar slican rezultat :))

zozefinabalerina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali su me iz bolnice da kazu da dodjem sutra, doktorka hoce da vidi kako se celija siri  i kazu da se to desava. . .  Neko je imao nesto slicno? 

Bas htedoh da te pitam kakva je procedura posle zamrzavanja, jer i mi smo dve zamrzli. Pa kad budemo pozeleli drugu/trecu bebu da znam sta nas ceka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas htedoh da te pitam kakva je procedura posle zamrzavanja, jer i mi smo dve zamrzli. Pa kad budemo pozeleli drugu/trecu bebu da znam sta nas ceka. 

Vracanje se vrsi u prirodnom ciklusu, posle ovulacije. Zavisi koliko dana je embrion star ako je 5 dana onda se radi peti dan. Nisam imala nikakvu pripremu jer prirodno imam dobre ovulacije ( kod nas je problem mali broj spermatozoida ). Pocela sam da stavljam utrigestin i cekam . . . Brine me ovo odlaganje jer postiji verovatnica da embrion ne prezivi odmrzavanje. . .jbg kako bude. Znacu sutra

sakovac i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozi, nazalost postoji mogucnost da eskimcic ne prezivi odmrzavanje, i drago mi je da si toga svesna, zato se jako retko smrzava 1 embrion, uvek gledaju da ima 2 ili vise... ali naravno drzimo fige da ovo bude mali zilavac koji ce se lepo ugnezditi kod tebe narednih 9 meseci :) od sveg srca ti zelim!

sakovac i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko hvala devojke jos jednom, kako na odgovorima, tako i na podrsci! Sada vec svasta znam o samom procesu, ali, naravno, nije tesko naci se u nedoumici i susresti se sa neznanjem...  

Pozdrav i samo lepe vesti neka se sire ovim forumom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozefina, naravno da je dobro da dr hoće da vidi da li je mališa preživeo odmrzavanje, i sama znaš koliko u ovim stvarima razočarenja teško padnu. Uvek je gore da čekaš dve nedelje i da se nadaš a da možda od starta embriončić nije uspeo da se izbori sa zamrzavanjem. Ako se to ne daj bože desi, onda opet stimulacija i sa svežim drugarima u novi napad. Mada eto naši drugari su svoj poslednji embrion iz zamrzivača ove godine vodili na more (doduše sad taj embrion ima jedno 9kg i za par meseci treba da slavi svoj prvi rođendan). Tako da može da bude i ovako i onako, a mi navijamo da sve bude super.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam se i plasila, nije preziveo. Doktorka kaze da pijem Orgametril 10 dana i da se javim kad prokrvarim. . .

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj željno iščekujemo prvu bebicu ..što si finaaaa i zvanična. U prevodu  Coje bi virila svaki dan da može na stomaku ključaonica da se postavi :D i premeravala ga, a još kad bi mogla da ga pipne :D :wub: a 100% ima i kalendarčić na kome precrtava dane do termina (doduše, nisam ništa bolja :ph34r:)

haha tek sad sam videla :) ja sam javno uvek fina, pa ovo citaju siroke narodne mase :D

I naravno da precrtavam dane do porodjaja, i mogli bi da imamo neku kljucaonicu da virimo :D

sakovac i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozefina, kad će da ti rade novu stimulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozefina, kad će da ti rade novu stimulaciju?

10 dana sam na lekicima, pocev od danas. Posle 10 dana cekam da  dobijem i ocekujem da tad krecemo

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, znači ne moraš dugo da čekaš. A biće i dobro ako dobiješ više embriončića, da ti ubace jedno tri komada da imaš više šanse da sve bude ok. 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, u celoj frci oko analiza, komisija itd., kad sam konacno odahnula i cekala poziv za prve konsultacije, morao je da se desi maler... naime, vidim ja da kasne sa pozivom, ne budem lenja i pozovem Fond. I meni covek kaze da me uopste nema u sistemu da sam prosla drugostepenu komisiju... onda ja zovem komisiju, pa njih i ustanovi se da je ,,tehnička greska,,. uzas... sreca pa sam pozvala, samo zato sto znam slucaj od prosle godine, jedni poznanici su tako cekali mesecima, meni se i zavrsila vto, oni ni pozivno pismo nisu dobili,  a ovi iz Fonda im izgubili negde podatke, ljudima je bila prva VTO i silno su se nacekali... Kako su neodgovorni, sacuvaj me Boze.

Druga stvar, citam da pisete o trombofilijama. Jedna moja poznanica takodje ide na VTO, i samoinicijativno odradi urodjene trombofilija i ispostavi se da ima mutacije,sreca pa je otkrila pre postupka... i sad sam u ozbiljnoj dilemi da i ja to odradim, samoinicijativno, kod privatnika, radila sam stecene i sve je ok.... da li ste vi radile analizu na urodjene trombofilije?

 

Izmenjeno od strane misslea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, u celoj frci oko analiza, komisija itd., kad sam konacno odahnula i cekala poziv za prve konsultacije, morao je da se desi maler... naime, vidim ja da kasne sa pozivom, ne budem lenja i pozovem Fond. I meni covek kaze da me uopste nema u sistemu da sam prosla drugostepenu komisiju... onda ja zovem komisiju, pa njih i ustanovi se da je ,,tehnička greska,,. uzas... sreca pa sam pozvala, samo zato sto znam slucaj od prosle godine, jedni poznanici su tako cekali mesecima, meni se i zavrsila vto, oni ni pozivno pismo nisu dobili,  a ovi iz Fonda im izgubili negde podatke, ljudima je bila prva VTO i silno su se nacekali... Kako su neodgovorni, sacuvaj me Boze.

Druga stvar, citam da pisete o trombofilijama. Jedna moja poznanica takodje ide na VTO, i samoinicijativno odradi urodjene trombofilija i ispostavi se da ima mutacije,sreca pa je otkrila pre postupka... i sad sam u ozbiljnoj dilemi da i ja to odradim, samoinicijativno, kod privatnika, radila sam stecene i sve je ok.... da li ste vi radile analizu na urodjene trombofilije?

 

Ako si u dilemi uradi, bolje nego da sami o tome mislis. Meni doktorka trazila pre vto da odradim sve analize, kaze da je postupak suvise komplikovan da bi izgubili bebu zbog gluposti. . . 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, u celoj frci oko analiza, komisija itd., kad sam konacno odahnula i cekala poziv za prve konsultacije, morao je da se desi maler... naime, vidim ja da kasne sa pozivom, ne budem lenja i pozovem Fond. I meni covek kaze da me uopste nema u sistemu da sam prosla drugostepenu komisiju... onda ja zovem komisiju, pa njih i ustanovi se da je ,,tehnička greska,,. uzas... sreca pa sam pozvala, samo zato sto znam slucaj od prosle godine, jedni poznanici su tako cekali mesecima, meni se i zavrsila vto, oni ni pozivno pismo nisu dobili,  a ovi iz Fonda im izgubili negde podatke, ljudima je bila prva VTO i silno su se nacekali... Kako su neodgovorni, sacuvaj me Boze.

Druga stvar, citam da pisete o trombofilijama. Jedna moja poznanica takodje ide na VTO, i samoinicijativno odradi urodjene trombofilija i ispostavi se da ima mutacije,sreca pa je otkrila pre postupka... i sad sam u ozbiljnoj dilemi da i ja to odradim, samoinicijativno, kod privatnika, radila sam stecene i sve je ok.... da li ste vi radile analizu na urodjene trombofilije?

 

Ukoliko si u mogućnosti finansijski uradi,  nisu jeftine,  ali bar znas na cemu si. Ja sam izgubila dve bebe zbog trombofilije,  sad krecemo na vto i utvrdjena mi je jedna mutacija. Uradi i stecene i urodjene. 

Izmenjeno od strane ljubicica1983
Slovna greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila sam i urodjene trombofilije, da ne mislim. :) Čekam rezultate, biće do petka.

Javi rezultate. ;)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, sad mi kuma javila da je izvadila betu, sto je dvanaesti dan nakon transfera i beta je 102.5, jel to ok? Kakva su vasa iskustva? Ne znamo da li smemo da se radujemo:)

Izmenjeno od strane sportiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.