VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drage zenice, ja se nisam javljala zato sto jako dugo nisam mogla da udjem na bebac forum, ne znam zasto..

U svakom slucaju, odavno zelim da vam se javim jer ste bile uz mene kada je to bilo najvaznije... ja sam TRUDNA 17 nedelja, zahvaljujuci celom timu Genesisa i dr Bjelici... Bilo je problema u pocetku, jaka hiperstimulacija i pad hemoglobina na 57, transfuzija i svasta, ali sada smo moja devojka i ja super... Veliki pozdrav i ako nekome nekako mogu pomoci, tu sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje, trebala bi mi vasa pomoc. Naime ja sam vec bila na ovoj temi prosle god, ali pauza. Dugaaaaa. Nemam vremena da stalno ulazim ovde, ali ako moze neko od vas, ko je dobre volje, da mi u pp napise kad se radi Vto, da li postoji sansa za zimu ili kad. I sta sve za komisiju treba. Nigde na netu ne mogu da nadjem odg. Hvala vam unapred. Pilce, Tj..kako ste cure? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas gde se radi kariotip iz krvi ,i da li se radi negde na uput.Radila sam pre mnogo godina u decijoj bolnici ali kazu da od Januara vise ne rade ,strasno  privatno je 9000 din,mnogo.Muz bi trebao uraditi pre vto.hvala:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas gde se radi kariotip iz krvi ,i da li se radi negde na uput.Radila sam pre mnogo godina u decijoj bolnici ali kazu da od Januara vise ne rade ,strasno  privatno je 9000 din,mnogo.Muz bi trebao uraditi pre vto.hvala:)

Radi se i dalje u decijoj.Suprug i ja treba da odradimo.Treba uput i zakazuje se.Rezultati se dugo cekaju.Znam jer mi je jedna clanica odavde sve objasnila.Ja nisam iz Ns-a,meni sigurno treba uput.

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Onda su meni danas lagali ,zvala sam licno genetiku deciju bolnicu i znam i koja sestra mi je rekla da se vise ne radi od januara.Poznajem sestru od ranije kad sam odlazila prepoznala sam je po glasu.Od koga mogu uyeti uput za muza za taj kariotip?nije mi jasno zasto lazu,bas sam joj objasnila o cemu se radi ,da je meni odradjeno ranije da je potrebno muzu i sta nam je potrebno ,od koga da uzmemo uput ili moramo ici kod geneticara u savetovaliste pa da nam ona bas trazi taj kariotip,ma poludecu vise od svega.U Betaniji dr.mi je rekla da odradi ali me odmah uputila privatno nije mi ni napisala da je potreban karioptip ,da je napisala onda bi mi izdao ginekolog uput,ali rekla je da se mnogo ceka i da uradimo privatno,meni je to mnogo novaca.E ova Drzava je u totalnom haosu,svi lazovi i manipulatori od dr.Da li si ih ti zvala tel.mozda mozes mi poslati u pp na koji broj si zvala.ja imam broj ali bas od savetovalista ne od laboratorije na genetici.

Izmenjeno od strane Nensi1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nensi a zasto se radi taj kariotip? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to gledaju da li ima osoba odgovarajuci par  hromozoma i da li ima mozda neki mutacija ili problem u tim hromozomima,u slucaju da ima onda beba moze imati anomalije ,to je genetika.To traze obicno osobama koje su niskog rasta,mogu imati problem sa kariotipom ili zenama koje su imali pobacaje ili  anomalije ploda,nazalost ja sam imala sve to i odradila taj kariotip dok sam bila sa prethodnim muzem ,ali traze sada da i ovaj suprug uradi to .On nije nizak ali eto radi preventive jer presla sam pakao sa ranijim trudnocama.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha hvala ti na pojasnjenju..ja kao s Marsa da sam pala..meni je ovo sve prvi put, i brak i muz i vto, sve, pa se trudim da saznam sto vise mogu. Nadam se da ce se tvoja borba uspesno zavrsiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada se moze izaci na komisiju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema odredjeno vto se radi cele godine ,mozes ici kad ti odgovara ,kad pokupis nalaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice, ja se nisam javljala zato sto jako dugo nisam mogla da udjem na bebac forum, ne znam zasto..

U svakom slucaju, odavno zelim da vam se javim jer ste bile uz mene kada je to bilo najvaznije... ja sam TRUDNA 17 nedelja, zahvaljujuci celom timu Genesisa i dr Bjelici... Bilo je problema u pocetku, jaka hiperstimulacija i pad hemoglobina na 57, transfuzija i svasta, ali sada smo moja devojka i ja super... Veliki pozdrav i ako nekome nekako mogu pomoci, tu sam :)

Drago mi je da si trudna ,zanima me sta si primala od stimulacija ,jesi pila i mikroginon pred vto?dugu ili kratku semu si imala?ja sam kod istog dr.hvala ti ,i uzivaj u trudnoci:)

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice, ja se nisam javljala zato sto jako dugo nisam mogla da udjem na bebac forum, ne znam zasto..

U svakom slucaju, odavno zelim da vam se javim jer ste bile uz mene kada je to bilo najvaznije... ja sam TRUDNA 17 nedelja, zahvaljujuci celom timu Genesisa i dr Bjelici... Bilo je problema u pocetku, jaka hiperstimulacija i pad hemoglobina na 57, transfuzija i svasta, ali sada smo moja devojka i ja super... Veliki pozdrav i ako nekome nekako mogu pomoci, tu sam :)

bravo Espera! Bas divno! Pridruzi nam se u trimestrima :)

Espera i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nensy na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene konkretno zanima da li ja sledeci mesec mogu da prikupljam papire za komisiju, koliko se ceka odgovor I kad bi mogla da se nadam vto? Posto sam ja cula da se radi samo u rano proleće I jesen. Zbog posla pitam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sajtu rfzo imas spisak analiza koje su vam potrebne. Onog trenutka kada ih skupita idete na komisiju, ako si iz Bg ides u Nemanjinu. Prvostepena se zavrsava istog dana jer na osnovu rezultata odmah kazu da li prolazite ili je potrebna dopuna dokumentacije. Proveri da su vam sve analize vazece na taj dan inace ce vam dati odredjeni rok da pribavite nove. Kada prodjete prvu vec posle par nedelja ide 2stepena komisija zavisno od toga kada ima slobodnih termina (mi smo u Bg dobili termin za mesec dana ali tada nisu bile u igri privatne klinike i bila je veca guzva). Kada prodjete 2stepenu komisiju posle par meseci bi trebalo da se udje u proces vec, to sad zavisi i od slucaja do slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Ja sam iz Pančeva. U ponedeljak idem kod mog doce pa da krenemo. I ako Bog da, sledeća godina je nasa. E sad, jel treba uput za komisiju od lekara? Izvinjavam se na pitanjima ali svaka pomoc bi mi dobrodošla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba uput, tj dva uputa i za tebe od ginekologa i za muza od dr opste prakse. Imas na sajtu rfzo kako tacno treba uputi da se zovu i koje analize sve treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari evo i mene ponovo.

Danas sam bila na kolnsultacijama jer sam mislila sledeceg meseca da krenem u postupak za vracanje blastociste, medjutim doktorka me je ubedila da krenem odmah jer kaze da sam u ovulaciji koja je fantasicna. Idem sutra ponovo na uz. . .

Mia-ns, Sanja83, Kikiriki i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozefinabalerina, držimo fige da bude sve ok. Baš mi je drago što si spremna za novi pokušaj! Samo napred!

Maajaa:) i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, u ponedeljak idem kod lekara pa cemo videti. Srećno svima koji su u ovoj borbi I da sto pre odemo sa ove teme. A dragim trudnicama zelim laku trudnoću I mirne bebice:rolleyes:

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da si trudna ,zanima me sta si primala od stimulacija ,jesi pila i mikroginon pred vto?dugu ili kratku semu si imala?ja sam kod istog dr.hvala ti ,i uzivaj u trudnoci:)

Pila sam mikroginon i cardiopirin, onda je usledila kratka sema, 4 dana samo po dva merionala dnevno, potom jos dva dana merionali i cetrotid i stop. Dobila sam 14 folikula, lepih velikih, i iz njih 6 jajnhi celija i sve su se oplodile do blasti za dva dana a radjen je obican vto, ne icsi. Posto nisam htela da zamrzavamo, vratili su mi cetiri embriona a moram sada da kazem, aspiracija mi je radjena na 6 godisnjicu braka a vracani embrioni na svetski dan deteta :DDD Od cetiri blaste, ja nosim jednu lepojku :)) Veliki pozz Nensi, da sto pre i ti docekas svoj +!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilce, jer kod dr Bana Budimirovica? Stvarno sam cula sve najbolje o njemu..

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilce, jer kod dr Bana Budimirovica? Stvarno sam cula sve najbolje o njemu..

Tako je Kaficice :) To je moja odluka za tim koji sam odabrala.Dobila sam Nis ali imam lose iskustvo sa tom klinikom i nema zamrzavanje materijala sto smatram ogromnim minusom i zasto bih propustila nesto sto mi daje jos prilike, a vec mogu da biram. Tako da pocinje borba sada prsa u prsa :)

Maajaa:), mala88, kaficica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.