VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mi smo radili spermogram u Betaniji ali uzorak je moj muz dao tamo ,otisao je do toaleta ja ga sacekala ispred i to je to,ne moze na drugi nacin .nama treba pola sata od naseg mesta do Betanije ,mi nismo hteli da rizikujemo i tako smo uradili,isto tako i za IUI .

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako se moras konsultovti sa dr pre nego sto uradis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo radili spermogram u Betaniji ali uzorak je moj muz dao tamo ,otisao je do toaleta ja ga sacekala ispred i to je to,ne moze na drugi nacin .nama treba pola sata od naseg mesta do Betanije ,mi nismo hteli da rizikujemo i tako smo uradili,isto tako i za IUI .

ja se toga nisam setila :( guska :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ti od dr.to nije pominjao?

Apsolutno niko. Dr sa GAK-a je hteo da radi inseminacije sve do Nove Godine naravno u svojoj privatnoj ordinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cudno... Koliko sam informisana, za inseminaciju jajovodi moraju biti prohodni, pa me cudi da ti nisu odradili dijagnostiku pre nego sto su predlozili inseminaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 I ja 22. idem po uput za histeroskopiju,pa aj da i to odradimo i da mi, napokon, kazu u cemu je problem, malo mi je dojadila prica maaaa, ja mislim da je kod vas stres... Ko da sam ja jedina na svetu koja ima stresa u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 I ja sam bila ubedjena da je kod mene stres u pitanju... Ni na kraj pameti mi nije pala dijagnoza koju sam tog dana saznala. Ali sta je tu je... Trebalo mi je par dana da dodjem sebi, i sada se osecam toliko rastereceno da ne mogu da opisem... Jer me ono iscekivanje ubijalo. Navodno sve u redu, a ne desava se nista. Sada znam da postoji resenje i koje je. Treba prihvatiti. Videces posle histeroskopije... Pogotovo kada saznas da je sve u rredu:)resices se tog stresa i beba ce sama doci. Sve se desava sa razlogom... Nekada je potrebno da se suocimo sa strahovima da bismo ih prevazisli i naucili nesto iz toga. Bebe se ne radjaju kada mi zelimo, vec kada je sudjeno. Iskreno verujem da je kod tebe sve ok i drzim fige!

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila produvavanje jajovoda, sve ok, kao sto sam vec pisala, imam pregradu u materici, kaze dr malecku, ali aj lepo da i to sklonim i da mi kazu sta je sledece. Znam da zvuci uvrnuto, ali tacno bi mi bilo lakse da imam neku dijagnozu, pa da znam sta je problem, ovako imam osecaj kako mi samo vreme prolazi uludo. Hvala na podrsci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I, opet pitanjce... Kako sam ja radila produvavanje kod dr Bjelice privatno, sta mislite ima li sanse da kad dodjem na Betaniju za histero ostanem kod njega, ili koji me dr dopadne?

Izmenjeno od strane sportiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala malu pregradu u materici koju su mi odmah otklonili... Kod tebe koliko vidim ni ne postoji prepreka... A iscekivanje ubija. Pogotovo sto smo mi fokusirane samo na to i kada nesto ne ide po planu, padamo u ocaj. Daj sebi vremena, lupam 6 meseci opusteno, bez  brojanja, racunanja itd. Ako se ne desi nista, trazite drugo resenje. 

Sa njim moze da se dogovori ako imas njegov privatni broj. Ili se raspitas kada radi. Meni je bilo receno da mogu da dodjem sa stacionarnim uputom i potrebnim nalazima bilo koji dan u 08h osim ponedeljka da bi se odradio administrativni prijem. I posle par dana te zovu da ti jave kada si na programu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i njegov privatni broj, a sve sam mislila da zakazem konsultacije privatno kod njega i da vidim sta ce mi reci. Ma, kod mene se vec opako razvuklo, do oktobra prosle godine nismo ni smeli raditi na bebi dok nisam sredila toxoplazmu, tj. dok nisam sacekala da predje u staru upalu. Od oktobra prosle godine folikulometrije, trake za ovulaciju do maja ove godine, onda produvavanje, sad je dosao red i na histero.  Spermogram ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav ti je hormonski status? Ako je i tu sve u redu, moguce da ce vec par ciklusa nakon histero doci do spontane trudnoce. Dobar spermogram je najbitniji, zenski problemcici se lako srede :)

Miracle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hormoni ok, jedino sto kad sam isla na folikulometrije desio se po neki ciklus da mi je endometrijum bilo tanji no sto treba za taj dan ciklusa, ali dr kaze da nista nije zabrinjavajuce. I, nakon sto sam iscitavala teme sa forumima, skontam da spominjete homocistein kad pricate o trombofilijama i meni se upali lampica... Pre jedno tri, cetiri godine sam ja vadila taj homocistein i bio je dosta povisen, ali nisam imala pojma da on moze imati veze sa stvarima vezanim za trudnocu, niti sam ja to spominjala dr ,niti me iko pitao. 

Izmenjeno od strane sportiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni svaki ciklus isti... Kakve sve zdravstvene probleme imaju zene pa ostanu trudne spontano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Endometrijum mora biti odredjene debljine da bi se oplodjena jajna celija usadila. Ne znam koliko mm je neki minimum, ali sam sigurna da postoji. Meni je npr endometrijum bio 13mm na dan ubacivanja embriona.

Trombofilije su mutacije modernog doba, sve vise njih ih ima, nemoj ih iskljucivati. Moze biti da materica nije dovoljno prokrvljena, slabija cirkulacija, i da se zato nista ne kaci za nju.

Slazem se da nije svaki ciklus isti, imam drugaricu sa PCOS koja je 2x ostala trudna zahvaljujuci svom eksperimentu - sex na 14.dan ciklusa i nijedan da oko toga... ima tu mnogo kockica koje se trebaju sloziti. Mi koje smo prosle kroz VTO smo prosle kroz desetine analiza i intervencija, zbog toga spominjem sve sto treba da bude ok, da bi doslo do trudnoce. I ne - nekada nije dovoljan samo jedan spermatozoid. Da jeste, ne bi ih lucili na milione, i smatrali da sve ispod 15miliona po ml nije dovoljno za trudnocu

Izmenjeno od strane cojecoje
Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Endometrijum mora biti odredjene debljine da bi se oplodjena jajna celija usadila. Ne znam koliko mm je neki minimum, ali sam sigurna da postoji. Meni je npr endometrijum bio 13mm na dan ubacivanja embriona.

Trombofilije su mutacije modernog doba, sve vise njih ih ima, nemoj ih iskljucivati. Moze biti da materica nije dovoljno prokrvljena, slabija cirkulacija, i da se zato nista ne kaci za nju.

Slazem se da nije svaki ciklus isti, imam drugaricu sa PCOS koja je 2x ostala trudna zahvaljujuci svom eksperimentu - sex na 14.dan ciklusa i nijedan da oko toga... ima tu mnogo kockica koje se trebaju sloziti. Mi koje smo prosle kroz VTO smo prosle kroz desetine analiza i intervencija, zbog toga spominjem sve sto treba da bude ok, da bi doslo do trudnoce. I ne - nekada nije dovoljan samo jedan spermatozoid. Da jeste, ne bi ih lucili na milione, i smatrali da sve ispod 15miliona po ml nije dovoljno za trudnocu

Izvini Coje na maloj ispravci. Nisu to mutacije novog doba, samo je savremeni nacin zivota, ajd' da kazem pogodovao cescim "spoljnim manifestacijama". One se kod vecine nikad ne aktiviraju, kod nekog se desi mozdani u poznijim godinama, neko ima infarkt, a neko nista od toga. Zavisi i od stila zivota i sl.

Te mutacije su imale i nase prababe i cukunbabe, samo su se drugacije hranile, radile, spavale, radjale...

A da valja proveriti kad je sve ostalo ok, mislim da nije zgoreg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Min. endometrijum za zatrudnjivanje je 7mm, optimalan 8-9mm. Moj je, slagaću te bio 11mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mnogo volela da mi kazu i otkriju problem, bar bi znali sta je i kako i laknulo bi nam. Ovako, sve ok a ne desava se nista. Obavezno cu ipak da odradim histero, e sad interesuje me sta je potebno od analiza pre histero? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim se ne desava nista, nesto nije ok, pa makar i u glavi :)

koliko se secam za histero idu klasicne pripreme za intervenciju - kks, vreme krvarenja, koagulacija, krvna grupa... dace ti oni uputstvo sta sve treba da odradis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima danas sam uzela nalaz od VS III. grupa ,sestra kaze da je nalaz uredan a mene buni to sto pise velikim slovima III STAF zna li neka od vas sta to znaci ,dr.ovde dolazi 2 puta nedeljno ne moze se doci do njega bas,stalno sam imala III grupu i inseminacije su mi radjene sa tom grupom VS ali nekada krvarim malcice nakon odnosa ,u Aprilu mi je grlic materice bio ok sve u redu .Sestra kaze da mogu da krvarim i zbog sekreta ,citala sam da je III grupa za lecenje i moze da bude mala upala tojest da ta grupa izazove hronicnu upalu vremenom i bojim se da je to kod mene :(.,neznam nerviram se ,treba da idem ovih dana na histeroskopiju neznam sta je sad se brinem mnogo bojim se bilo kakve upale ,imala sam pre par godina konizaciju i do sad je sve bilo u najboljem redu a bas mora sada pred histero i i pred samu VTO .Sutra mi je gotov CB  pa da vidim da li ce biti ok.Ne razumem zasto mi niko nikad nije lecio tu  III .grupu sekreta ,a stalno mi smeta ,kazu samo da je to uredan nalaz ,menjala sam i dr.svi isto govore,ali zna li neka sta znaci taj STAF?U slucaju da nalazi ne budu ok da li se onda odlaze VTO Ili sta u tom slucaju?ja bih trebala u ponedeljak sledeci krenuti sa kontracepcijom a do tad se mora uraditi histeroskopija.hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U nasem Domu zdravlja je III grupa najniza i kazu da je za zene koje su polno aktivne to normalna grupa. Znam da na netu pise drugacije, ali tako je... I ja sam sa tom grupom bez problema prosla pregled za histeroskopiji.

Izmenjeno od strane Miracle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mnogo volela da mi kazu i otkriju problem, bar bi znali sta je i kako i laknulo bi nam. Ovako, sve ok a ne desava se nista. Obavezno cu ipak da odradim histero, e sad interesuje me sta je potebno od analiza pre histero? 

Brisevi- vag.sekret,cervikalni bris, bris na hlamidiju. Brisevi moraju biti uredni. Lab.nalazi-kks, SE, SUK, urea, kreatinin, trombociti, vreme krvarenja i koagulacije, proteini, kr.grupa i rh faktor, HBs Ag, urin. Nalazi iskljucivo uredni i ne stariji od 2 nedelje. Spermogram supruga, hormonski status(treci dan ciklus FSH, LH, ESTROGEN, PROLAKTIN, AMH, T3, T4, TSH, ATPO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da oni to smatraju urednom grupom i ja sam prosla IUI ali me samo brine sta je to III STAF ?To mi nikad nije pisalo a sestra kaze da je ok nalaz ,nemam pojma videcu sutra CB kakav je pa cu poslati dr.poruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima danas sam uzela nalaz od VS III. grupa ,sestra kaze da je nalaz uredan a mene buni to sto pise velikim slovima III STAF zna li neka od vas sta to znaci ,dr.ovde dolazi 2 puta nedeljno ne moze se doci do njega bas,stalno sam imala III grupu i inseminacije su mi radjene sa tom grupom VS ali nekada krvarim malcice nakon odnosa ,u Aprilu mi je grlic materice bio ok sve u redu .Sestra kaze da mogu da krvarim i zbog sekreta ,citala sam da je III grupa za lecenje i moze da bude mala upala tojest da ta grupa izazove hronicnu upalu vremenom i bojim se da je to kod mene :(.,neznam nerviram se ,treba da idem ovih dana na histeroskopiju neznam sta je sad se brinem mnogo bojim se bilo kakve upale ,imala sam pre par godina konizaciju i do sad je sve bilo u najboljem redu a bas mora sada pred histero i i pred samu VTO .Sutra mi je gotov CB  pa da vidim da li ce biti ok.Ne razumem zasto mi niko nikad nije lecio tu  III .grupu sekreta ,a stalno mi smeta ,kazu samo da je to uredan nalaz ,menjala sam i dr.svi isto govore,ali zna li neka sta znaci taj STAF?U slucaju da nalazi ne budu ok da li se onda odlaze VTO Ili sta u tom slucaju?ja bih trebala u ponedeljak sledeci krenuti sa kontracepcijom a do tad se mora uraditi histeroskopija.hvala

Nensi verovatno to znaci da ima stafilokoka u nalazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam samo da su II i III grupa ok, da I nikom ne pisu. Za to staf, moguce je da stafilokoka kao sto Mimi kaze, proveri ti to bolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.