VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Eto mene nazad sa izvestajem. 

Hazbnd - normospermia B)
Kod mene jajovodi prohodni (sad i dodatno prosireni), oba jajnika dobra sa 6 antralnih folikula. Problem su nasli na drugom mestu - polipe u materici (odradjena polipomektomija na licu mesta) i suzen cervix (odradjena dilatacija). Hvala bogu na opstoj anesteziji - posto je jezivo bolelo kada sam se probudila i dok anestetici nisu poceli da deluju, ne smem ni da zamislim kako bi bilo da su radili 'nazivo'. Dogovor je sada sledeci - jos dva meseca kontracepcija (da se materica oporavi i da provere jos jednom razvoj endometrijuma), onda 2 meseca prirodnog pokusavanja (prof. Kopitovic i dr. Milatovic deluju vrlo sigurno da kod nas moze lako da se desi da posle svega ovoga ostvarimo spontanu trudnocu) i posle toga VTO. Preskacemo IUI. 

Iskreno, mislim da su cak i ova jos dva meseca na piluli dobra jer ce mi pomoci ne samo da se fizicki resetujem vec i da se emotivno resetujem i da zaista krenemo ispocetka, sa novim snagama. Tako da cemo narednih meseci malo da uzivamo i da se mazimo, putujemo i odmaramo a onda polako ka cilju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno draga, sa normospermiom i cistom matericom vrlo lako moze da se desi spontana trudnoca :) jako mi je drago da ste otkrili problem, sad polako u resavanje... polipi znaju da prave veliki problem usadjivanja embriona, tako da verujem da cete sve resiti i da ce bebac doci brze nego sto mislis. Dobro je malo biti na pilulama, cisto zbog glave, jer ne razmisljas da li ce ti kasniti itd, ne moze da dodje do trudnoce, odmorice rmti se i telo od stresa a i mozak :)

Drzimo fige da nam zabebis sto pre :)

pupsik i Sena13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo bravo Seno bitno da je otkolnjen problem sad u nove pobede :wub: A sledeci put se javi da pijemo kafu ;)

pupsik i Sena13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Hvala do neba na podrsci - mnogo znaci. 

Meni je nekako pao kamen sa srca. Osecam se lagano, kao leptiric i jako se radujem ovim mesecima koji dolaze. Po prvi put posle tri godine pokusavanja nemam pritisak u glavi i imam neki osecaj da ce se sigurno desiti i da cu sledece godine imati i ja svoju bebu. Do tada - konacno smo uzeli odmor oboje i bukirali letovanje (doduse pocetkom septembra)... mislim da je jedan pravi odmor upravo ono sto nam treba! 

Javljam kako stvari napreduju a svim cekalicama ovde drzim palceve da nas sto pre obraduju!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj i mene sad u Avgustu ceka dilatacija zbog uskog grlica,neznam da li cu preziveti bez anestezije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj i mene sad u Avgustu ceka dilatacija zbog uskog grlica,neznam da li cu preziveti bez anestezije.

Nisam znala da ce meni morati da se radi dilatacija ali mi je jako drago da su sve radili dok sam bila u opstoj jer koliko je bolelo kad sam se probudila - a pre nego sto su anestetici krenuli da deluju - ne bih ziva sisla sa stola. Sad, ne znam da li je polipomektomija toliko bolela ili dilatacija. Uz to, ja imam zaista jako jako nizak prag bola i zesce traume od intervencija nazivo (imam hronicni upalni proces koji mi je 7 puta secen 'nazivo') tako da za mene vise nista bez anestezije nije opcija a nisam ni neko merilo za bol drugima. Da li moras da radis bez anestezije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je i kod mene problem da sam jako mnogo stvari prosla bez anestezije i osetljiva sam sad na bol mnogo vise nego ranije.Cak i inseminacije su mi bile bolne jer nisu mogli kateterom proci kroz grlic,sva sam se oznojala od bolova .Ma radim u Betaniji dilataciju 2-3 dan ciklusa se to radi jer tada je malo otvoreniji grlic materice i lakse je uraditi ,a tamo rade bez anestezije neznam da li cu izdrzati videcu sta ce biti.Moram sad mom dr.da posaljem poruku da se dogovorimo   ,pitacu ga za anesteziju ali ne verujem.Meni je radjena i jednodnevna dijagnostika pod anestezijom mi dr.nije mogla uraditi dilataciju,bar mi je tako rekla.Sad imam drugog dr.i on mi je uspeo proci kateterom bezbolno u toku IUI ,ako on bude i za dilataciju nadam se da nece toliko boleti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Seno,divno sto su resili te prepreke,i ja iskreno verujem da je sada spontana trudnoca itekako moguca!Ako i ne,Vto je tu,a bebica,u svakom slucaju,stize 2017!

:wub:

 

m

Maajaa:), kaficica i Sena13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, imam jednu nedoumicu, pa vas molim da mi pomognete. Polako mi se blizi kraju bockanje (neka prognoza je da ako sve bude ok, za vikend rade vadjenje) i ja sam uzela godisnji malo da uzivam, ali mi se vec polako blizi kraju, pa razmisljam da otvorim bolovanje. Da li to idem kod ginekologa ili lekara opste prakse i da li mi trebaju neki posebni papiri za to? Zvala sam jutros kod izabranog ginekologa i sestra je bila malo nestrpljiva, rekla mi da dodjem kada mi urade vto, pa ce da vide sta moze i spustila mi slusalicu. Da li neka od vas ima informaciju? Hvala! Ja sam inace iz NS i radimo VTO o trosku drzave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, imam jednu nedoumicu, pa vas molim da mi pomognete. Polako mi se blizi kraju bockanje (neka prognoza je da ako sve bude ok, za vikend rade vadjenje) i ja sam uzela godisnji malo da uzivam, ali mi se vec polako blizi kraju, pa razmisljam da otvorim bolovanje. Da li to idem kod ginekologa ili lekara opste prakse i da li mi trebaju neki posebni papiri za to? Zvala sam jutros kod izabranog ginekologa i sestra je bila malo nestrpljiva, rekla mi da dodjem kada mi urade vto, pa ce da vide sta moze i spustila mi slusalicu. Da li neka od vas ima informaciju? Hvala! Ja sam inace iz NS i radimo VTO o trosku drzave....

Ја сам прво добила месец дана боловања (од почетка боцкања) от гинеколога, ал ми мало фалило до бете па сам остатак боловања добила от РФЗО на основу извода от клинике о ВТО. Држави је у интересу да ти плати боловање и да повећа шансе за трудноћу него да ти од стреса на послу нешто крене како не ваља...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам прво добила месец дана боловања (од почетка боцкања) от гинеколога, ал ми мало фалило до бете па сам остатак боловања добила от РФЗО на основу извода от клинике о ВТО. Држави је у интересу да ти плати боловање и да повећа шансе за трудноћу него да ти од стреса на послу нешто крене како не ваља...

Hvala. Otici cu onda sutra kod ginekologa da trazim.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kada se pije samo clomid za stimulaciju da li mora da se uzme stop inekcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakav je to lek, ali uvek mora da se pije stop inekcija jer stop inekcija sprečava povećanje lh koji tera folikule da pucaju. Jer je jel da kod Vto poenta da ne popucaju sami već da ih dr. povadi. Zato i na onim ovulacionim trakicama se meri lh, pošto ga telo pojačano luči kad hoće da pukne folikul i pusti jć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kada se pije samo clomid za stimulaciju da li mora da se uzme stop inekcija?

klomid, ili klomifen, jedno te isto. Ja sam pila klomifen i primila sam pregnil. Mislim da je obavezno.... Sta vi radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: Prosli mesec sam morala da uzimam Microgynon (pre dijagnostike). Tokom dijagnostike je uradjena polipomektomija i dilatacija grlica a narednog dana sam uzela poslednju pilulu. Zbog toga sto sam lose podnosila Microgynon, rekli su mi da predjem na Jeanine pilule jos 2 meseca dok se materica oporavi. Sad - poslednju pilulu Microgynon sam uzela u proslu nedelju (dakle, vise od nedelju dana) i jos uvek nisam dobila i sad ne znam da li da odmah krenem sa Jeanine jer zbog intervencije necu ni dobiti (ne znam ni kako bi izgledalo da dobijem kad su tokom intervencije sve 'sastrugali') ili da cekam da prokrvarim pa onda. Da li da se zabrinem sto 8 dana po prestanku uzimanja pilule nisam dobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazovi Betaniju i pitaj,neznam da li je to normalno 8 dana nakon kontracepcije da nisi dobila ciklus.Najbolje da ti oni kazu da se ne nerviras.:)

Kikiriki i Sena13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam se sa Feronom malocas - kazu da nije bas normalno sto nisam dobila jos uvek i da ako ne dobijem u naredna 2 dana - radimo ultrazvuk da vidimo sta se desava. U medjuvremenu, ne pijem naredni ciklus pilula a Hazbnd i ja da koristimo kondome. Eto, cisto ako se nekome jos desi nesto slicno da ima zabelezeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da si se konsultovala, iskreno retko ko bi ti mogao reci sta tacno da radis :)

ja sam ranije pila one 24/4, bez preskakanja dana pa nemam pojma kako funkcionisu te 21/7 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dočekah I ja 15.08 kad treba da se javim po pozivnom pismu na Betaniju. Bila juče rekli mi u septembru kad dobijem 19. dan na uz ako je sve u redu u oktobru krećemo sa bockanjem. Niko srećniji od mene juče kad su rekli oktobar :D

pupsik, Kikiriki i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnoooo.. brzo ce to  :) eto nema pravila.. ja bila krajem jula a rekli mi novembar.. bas nema pravila..samo sreca ;) 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzo će, da. I ja sam se iznenadila kad su rekli oktobar.  :o a kad krenem sa bockanjem otvoricu bolovanje jer mi tad uopšte nije potreban stres na poslu a pogotovo što baš tada imamo inventar koji mi je inače psihički I fizički jaaako naporan. Žalim slučaj ali moraće bez mene B)

pupsik, Mia-ns i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke de ste sta radite? Mi bili juce kod urologa da probamo da povecamo sansu da vto uspe..sad videcemo, neke analize pa neki lekovi verovatno, da popravimo malo stanje.. ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam se pridružim. Imala sam dve neuspešne vantelesne u GAK-Niš, na žalost jako traljavo odradjena oba postupka. Zato sam sada, izabrala Feronu, iskreno se nadam da će ovaj treći pokušaj biti uspešan. Ja imam 28god, nikakav uzrok steriliteta nije otkriven do sada. Idemo na treću VTO o trošku države,čekam drugostepenu komisiju i onda u nove pobede.

Interesuje me, da li znate koju dr da izaberem, dr Kopitović ili onu drugu dr Trninić? Treba mi dobar stručnjak, koji će sada da odradi sve kako treba, jer mi je svaki neuspeli pokušaj vto jako teško pao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea ja lično nisam radila tamo vto, ali sam za obe čula samo reči hvale, tako da verujem da kod koga god da budeš, nećeš pogrešiti :) i srećno ti bilo!!!!

Prašim vas sve ovde...i da bog da vam svima uspelo u sledećem pokušaju, pa koji god da bude po redu.

cojecoje i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam se pridružim. Imala sam dve neuspešne vantelesne u GAK-Niš, na žalost jako traljavo odradjena oba postupka. Zato sam sada, izabrala Feronu, iskreno se nadam da će ovaj treći pokušaj biti uspešan. Ja imam 28god, nikakav uzrok steriliteta nije otkriven do sada. Idemo na treću VTO o trošku države,čekam drugostepenu komisiju i onda u nove pobede.

Interesuje me, da li znate koju dr da izaberem, dr Kopitović ili onu drugu dr Trninić? Treba mi dobar stručnjak, koji će sada da odradi sve kako treba, jer mi je svaki neuspeli pokušaj vto jako teško pao...

dobrodosla i zelim ti da ti ovo bude poslednji postupak :)

Ja sam bila kod Dr Trninic, 2 puta i 2.put uspesno. Prezadovoljna sam komplet ekipom a imala sam i kontakt sa Dr Kopitovic koja mi je radila aspiraciju 2.put tako da ja cvrsto verujem u taj tim :)

Takodje, nekoliko clanica je ovde proces vodilo kod Dr Kopitovic tako da neces pogresiti ni sa jednom od njih. Generalno su svi super, od sestara do Dr, verujem da ces se osecati kao kod kuce.

 

Reci nam malo vise od analizama koje si radila i neuspelim procesima, kao i stanje spermograma, mozda ste nesto propustili a bitno je za sam uspeh vto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.