VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

geneticar je rekao da kariotip ne menja nista osim toga da mozda saznate dali ste kompatibilni, ali i da jeste i da niste nista ne znaci za konkretnu trudnocu i u ovom trenutku u Srbiji. kario tip ima smisla samo ako je bilo vise pobacaja ili vise nezdrave dece kod kojih se bolest pojavljuje kod konkretnog pola. u tom slucaju postoji mogucnost da se ya 1500 evra napravi u inostranstvu analiza embriona pred VTO (kako bi se iyabrali ti embrioni koji ce sigurno biti zdravi ili odredjenog pola) U srbiji je to zasad nezakonito. inace svaka konkretna trudnoca je sama za sebe. t.e. konkretna beba moze da bude super zdrava iako niste sa muzem genetski kompatibilni, a moze da bude genetski nezdrava cak iako ste sa muzem kompatibilni.     Zato sa informacijom sa nalaza o kariotipu u ovom trenutku doktor nemoze da uradi nista. 

Izmenjeno od strane pupsik
Kikiriki, ljubicica1983 i valika volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima na forumu. Imam jedno pitanje. Imam pozivno pismo za  vto za betaniju 15.8. Da li ja pre tog datuma treba da idem u rfzo u novi sad(inače sam iz okoline)  da mi se overi upit od mog dr ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

geneticar je rekao da kariotip ne menja nista osim toga da mozda saznate dali ste kompatibilni, ali i da jeste i da niste nista ne znaci za konkretnu trudnocu i u ovom trenutku u Srbiji. kario tip ima smisla samo ako je bilo vise pobacaja ili vise nezdrave dece kod kojih se bolest pojavljuje kod konkretnog pola. u tom slucaju postoji mogucnost da se ya 1500 evra napravi u inostranstvu analiza embriona pred VTO (kako bi se iyabrali ti embrioni koji ce sigurno biti zdravi ili odredjenog pola) U srbiji je to zasad nezakonito. inace svaka konkretna trudnoca je sama za sebe. t.e. konkretna beba moze da bude super zdrava iako niste sa muzem genetski kompatibilni, a moze da bude genetski nezdrava cak iako ste sa muzem kompatibilni.     Zato sa informacijom sa nalaza o kariotipu u ovom trenutku doktor nemoze da uradi nista. 

Hvala na ovim informacijama, nisam to znala, nasa doktorica misli da kod nas kariotip nije problem, cilja na trombofijije. Kariotip smo mi mislili da uradimo zbog nas, ali ispada po tvojoj prici da i nema bas neke svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je savetovan kariotip zbog jako loseg spermograma, dr je htela da vidi da li je genetika losa, ali je pupsik u pravu, nije toliko bitan i sto je najvaznije, nepopravljiv je...odnosno kakav je-takav je. 

Trombofilije je nesto sto je najcesci uzrocnik pobacaja, pored insulinske rezistencije. To svakako treba da obavis pre vto .

Sto se histero tice, ja je savetujem svakoj zeni pre vto, pogotovo posle vec neuspesne vto i to tik pred sam proces, jer garantujem da je to bilo nesto sto je meni jako pomoglo da se bebac zakaci; scratching pomaze da se otklone svi ostaci ciklusa i eventualnih cisti i priraslica, i samim tim bebac dobija cistu okolinu i nista sto bi mu smetalo da se zakaci. 

Kikiriki i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima na forumu. Imam jedno pitanje. Imam pozivno pismo za  vto za betaniju 15.8. Da li ja pre tog datuma treba da idem u rfzo u novi sad(inače sam iz okoline)  da mi se overi upit od mog dr ?

uzimas uput za stac.lecenje od svog ginekologa i nosis na komisiju u socijalno da ti overe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je savetovan kariotip zbog jako loseg spermograma, dr je htela da vidi da li je genetika losa, ali je pupsik u pravu, nije toliko bitan i sto je najvaznije, nepopravljiv je...odnosno kakav je-takav je. 

Trombofilije je nesto sto je najcesci uzrocnik pobacaja, pored insulinske rezistencije. To svakako treba da obavis pre vto .

Sto se histero tice, ja je savetujem svakoj zeni pre vto, pogotovo posle vec neuspesne vto i to tik pred sam proces, jer garantujem da je to bilo nesto sto je meni jako pomoglo da se bebac zakaci; scratching pomaze da se otklone svi ostaci ciklusa i eventualnih cisti i priraslica, i samim tim bebac dobija cistu okolinu i nista sto bi mu smetalo da se zakaci. 

направити хистероскопију пре ВТО је стварно пожељно и стварно битно, само ако је био ХСГ, онда није потребно, јер исто што и хистероскопија + салпингографија (тако се и зове HSG- histerosalpingografija) ако неко није знао :)

Parga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

направити хистероскопију пре ВТО је стварно пожељно и стварно битно, само ако је био ХСГ, онда није потребно, јер исто што и хистероскопија + салпингографија (тако се и зове HSG- histerosalpingografija) ако неко није знао :)

Hsg je bio u redu oba jajovoda su prohodna a dr kad je pogledala snimak rekla je da je snimak kao zmaj :)  inace bila sam danas kod nje i pitala je rekla je da nema potrebe za histeroskopijom da bi me odavno poslala da je uradim :D e sad videcemo dalje.u svakom slucaju hvala vam na odgovorima divne ste :wub: 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hsg je bio u redu oba jajovoda su prohodna a dr kad je pogledala snimak rekla je da je snimak kao zmaj :)  inace bila sam danas kod nje i pitala je rekla je da nema potrebe za histeroskopijom da bi me odavno poslala da je uradim :D e sad videcemo dalje.u svakom slucaju hvala vam na odgovorima divne ste :wub: 

уради тест на тромбофилију obavezno, jer to može biti razlog zbog kog ne nastupa trudnoca (u krvnim sudovima materice se stvaraju mikrotrombici koji ne daju embrionu da se pricvrsti). nemoj da slusas doktora u ovom slucaju ako ti kaze da nema za sad razloga da se radi nalaz. praksa je da te šalju na trombofilije posle 2-3 pobacaja. meni su svi doktori tvrdili da ne treba da radim trombofilije jer nema nikakvih naznaka i ja sam slušala. ali ispalo je da nisam trebala u ovom slucaju. Uradila sam nalaz i imam trombofilije (to je jedini razlog zbog koga je prestala da se razvija nasa perfektno zdrava devojcica... banalno - mikro trombici u mojoj krvi su joj prekinuli dotok krvi....)

Parga i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam malo više neupućena, da bi se uradila vto o državnom trošku, odakle krenuti? Verovatno sam milionita koja pita isto, ali ako je neko u toku bilo bi lepo da mi objasni. Ljubim vas!

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto ti treba je dobar i razuman ginekolog u dz. On ti daje upute, za svaku analizu naglasi da je za vto. Pa kad skupis uzimas uput ti za Nemanjinu i za UZ u ustanovi koju zelis da odaberes. A tvoj muz uzima za Nemanjinu i za spermogram u istoj ustanovi kojoj radis UZ. Svi nalazi moraju biti svezi ( nama su rekli svezi za obe komisije).

E sad, neki su radili tako sto dobiju uput za ispitivanje steriliteta npr za Front, pa tamo ima u okviru vto procesa vecina analiza da se odradi.

Mozda ima neka fora sad kad su privatnici ukljuceni ali generalno je to to. Privatnici su u opticaju do kraja godine i pitanje je da li ce rfzo opet finansirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, coje, od srca hvala!! Kako si ti? Stomačić raste? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu :)

mi smo super, rastemo, trenutno ubrzanim tempom :)

jel ste vi to resili da probate preko drzave prvo? Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam malo više neupućena, da bi se uradila vto o državnom trošku, odakle krenuti? Verovatno sam milionita koja pita isto, ali ako je neko u toku bilo bi lepo da mi objasni. Ljubim vas!

Treba ti uput od izabranog ginekologa za lecenje steriliteta. Sa tim uputom ides u bolnicu. (Ako si iz NS-a ides u Betaniju)

Cini mi se da je tako bilo...

Neko od lekara te primi i dogovorite se odakle da krenete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li znate da li je potrebno da muz ide na te konsult.po pozivnom pismu? Moj nesto ima posla, pa ako nije potrebno da se ne cima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li znate da li je potrebno da muz ide na te konsult.po pozivnom pismu? Moj nesto ima posla, pa ako nije potrebno da se ne cima. 

Hej, Mia-ns, meni je dr Bjelica rekao da ne mora, posto moj dragi nije trebao biti tu taj datum koji smo dobili...

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga, laknulo mu, da ne mora da se cima ;) :*

Egzakta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

uzimas uput za stac.lecenje od svog ginekologa i nosis na komisiju u socijalno da ti overe.

a jel to treba da odradim pre 15.08.? A u Betaniju sa tim uputom 15.?

 

Izmenjeno od strane jassa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, vec sad bi bilo dobro da to odradis, i nosis to u Betaniju 15-og. Ja sam danas bila po poz.pismu, dobila semu i vidimo se u novembru. 

sakovac, jassa i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, vec sad bi bilo dobro da to odradis, i nosis to u Betaniju 15-og. Ja sam danas bila po poz.pismu, dobila semu i vidimo se u novembru. 

Joj bas ti hvala na odgovoru. Stvarno da nema ovog foruma ja ne znam koga bi pitala.Moj dr nema blage veze a oko mene niko nema slican problem da bih mogla da pitam.Znaci ja bih mogla da ocekujem decembar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, tako nekako. Samo pitaj, sve smo tu jedna drugoj da pomognemo.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke mene polako hvata panika u Avgustu treba da idem na dilataciju grlica materice ,radi se bez anestezije neznam kako cu preziveti  ,to je jako bolno .Grlic materice mi je jako uzan ne mogu kateterom proci pa moraju ciklus pred vto na silu da ga otvore .U Septembru krecem sa procesom ako da Bog i sve bude u redu.Ima li jos neka zenica koja krece u Septembru? u NS:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, tako nekako. Samo pitaj, sve smo tu jedna drugoj da pomognemo.. ;)

A jel treba da zakažem za overu uputa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da zakazes, ides ujutru bolje sto ranije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia-ns, kakvu si šemu dobila? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.