VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Da li je moguce, forum se vratio u zivot... 

Evo ja da krenem sa lepim vestima... Kao sto znate,trebali smo krajem jula na vto... Ali, ipak ne... Prvog jula smo ugledali dve crtice i nasu malu mrvicu na ultrazvuku... Nasoj sreci nigde kraja... Zbog krvarenja i bolova dve nedelje nisam mrdnula iz kreveta. Pre tri dana kontrola, sve odlicno napreduje, nase malo srce vec kuca i imamo 10milimetara... Smajli

I dalje mirovanje, utrogestan i cekamo 2.avgust i sledecu kontrolu, a krajem avgusta i prvi ekspertni ultrazvuk...

Nadam se da i kod ostalih sve ide po planu, a moze i mimo plana, kao kod nas... smajli 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Nira! Nije to retkost na ovoj temi :) divno divnoooo

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angel:Nira, pa to je predivno!!!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Nira oplakah citajuci tvoje divne vesti.☺

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeee radi foruuum (smajli koji skace od srece) Gde ste zene? Sta ima novo? Pozdrav za sve

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste devojke!? :D 

Nira, cestitam od srca... da bude skolska i dosadna! 

Mi smo u medjuvremenu bili na prvim konsultacijama u Feroni. Prof. Kopitovic je trazila da ponovim AMH (2.88) i 6. avgusta radimo jednodnevnu dijagnostiku. Do tada sam na Microginon-u. Posle tog 6. avgusta bi trebalo da zakazemo VTO ali ja ocekujem da ce biti u septembru ili oktobru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napredujete :) 

Inace u Srbiji gde god da izmeris AMH nece ti biti isti, to se kod nas meri nekim cudnim metodama...

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam Coje... koliko citam radi se Elis metoda uglavnom - nisam sigurna ni da imaju drugu trenutno. Meni je AMH standardno oko 3, a radim uvek u istoj laboratoriji tako da kontam da je ok. Po referentnim vrednostima preko 4 je indikacija za PCOS a ispod 1.5 za ranu menopauzu - naravno, to sto je indikacija ne znaci i da je zaista tako sto smo i videli ovde po uspesnim VTO kod zena sa niskim AMH. Meni je bitno samo da ispunim sve 'kvote' za VTO sto pre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenice? Kako ste? :-) meni treba pomoc :-( prosli smo komisiju u Nemanjinoj, posto Front ne radi usmerili su nas iz Nemanjine u Visegradsku na komisiju,predali smo papire i rekli su da ce nas pozvati na komisiju. Naravno proslo je skoro mesec dana niko ne ziv ne zove, da li znate koliko se otprilike vremenski ceka da pozovu na uz i komisiju,jer smo totalno blokirani sa godisnjim odmorom. Ne mozemo nigde da mrdnemo iz Beograda :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce, forum se vratio u zivot... 

Evo ja da krenem sa lepim vestima... Kao sto znate,trebali smo krajem jula na vto... Ali, ipak ne... Prvog jula smo ugledali dve crtice i nasu malu mrvicu na ultrazvuku... Nasoj sreci nigde kraja... Zbog krvarenja i bolova dve nedelje nisam mrdnula iz kreveta. Pre tri dana kontrola, sve odlicno napreduje, nase malo srce vec kuca i imamo 10milimetara... Smajli

I dalje mirovanje, utrogestan i cekamo 2.avgust i sledecu kontrolu, a krajem avgusta i prvi ekspertni ultrazvuk...

Nadam se da i kod ostalih sve ide po planu, a moze i mimo plana, kao kod nas... smajli 

Divnooooo !!!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenice? Kako ste? :-) meni treba pomoc :-( prosli smo komisiju u Nemanjinoj, posto Front ne radi usmerili su nas iz Nemanjine u Visegradsku na komisiju,predali smo papire i rekli su da ce nas pozvati na komisiju. Naravno proslo je skoro mesec dana niko ne ziv ne zove, da li znate koliko se otprilike vremenski ceka da pozovu na uz i komisiju,jer smo totalno blokirani sa godisnjim odmorom. Ne mozemo nigde da mrdnemo iz Beograda :-(

Nama niko nije rekao da ce nas zvati vec su nam rekli da sacekamo 2 nedelje da im se dostave papiri, i da mi pozovemo da zakazemo. Zovi ti komisiju u Visegradskoj i trazi termin. Mozda si pogresno razumela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nama niko nije rekao da ce nas zvati vec su nam rekli da sacekamo 2 nedelje da im se dostave papiri, i da mi pozovemo da zakazemo. Zovi ti komisiju u Visegradskoj i trazi termin. Mozda si pogresno razumela...

Oni su sami rekli da ce zvati ali da li ce to biti za nedelju,dve ili mesec to se kao ne zna. Pa i ja razmisljam da ih zovem, ne znam sta da radim? Sve papire sam im odnela kopije i sestra na salteru uzela uredno i stavila kod nje i rekla kad vas pozovemo pozvali smo vas.

Izmenjeno od strane Majabeba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas priupitam nesto, u drugaricino ime. Ona se na komisiji odlucila za Feronu, a sad joj stiglo pozivno pismo za septembar za Betaniju. Kako su joj rekli u novom Sadu, jednostavno RZZO nije uvazio njen izbor Ferone i prebacio je na Betaniju. E, sad, jos su joj rekli da ima da se naceka nekoliko meseci da krene u popstupak u Betaniji, da li je to stvarno tako? Mislim, ako je dobila pozivno pismo, zar ne krece od tog ili sledeceg ciklusa vec u sam proces vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas priupitam nesto, u drugaricino ime. Ona se na komisiji odlucila za Feronu, a sad joj stiglo pozivno pismo za septembar za Betaniju. Kako su joj rekli u novom Sadu, jednostavno RZZO nije uvazio njen izbor Ferone i prebacio je na Betaniju. E, sad, jos su joj rekli da ima da se naceka nekoliko meseci da krene u popstupak u Betaniji, da li je to stvarno tako? Mislim, ako je dobila pozivno pismo, zar ne krece od tog ili sledeceg ciklusa vec u sam proces vto?

Nazalost ne. Nakon datuma sa pozivnog pisma ceka se jos nekoliko meseci. Mislim da devojke koje su imale za jun pismo, rade vto otprilike u novembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo :(, hvala na odgovoru, znaci, kako joj je receno, pre februara nema nista od vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cim su odbili za Feronu, popunjena je kvota koju im drzava placa, i zato je preusmereno. Nazalost. Ali dobra vest je da dr iz Ferone rade u Betaniji tako da je to super :)

Izmenjeno od strane cojecoje
sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sportiva,  kad je ona prosla drugostepenu komisiji?  Jel bila na betaniji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, ona je jako brzo odradila i komisiju u socijalnom i u Betaniji, u prvoj polovini juna je bila na komisiji u Betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Koliko ja znam od 27.5. do 10.6. nije bilo u opciji privatnih klinika,  mi smo se vracali u socijalno da zaokruzimo feronu jer 6.6. kad smo prvi put bilo nije ih bilo. 

Mozda joj je u tom peiodu prosledjena dokumentacija pa je zato odbijena. 

Izmenjeno od strane ljubicica1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ona se vratila i zaokruzila Feronu, ali su izgleda prosledili tu prvobitnu dokumentaciju.Znam samo da smo bili iznenadjeni  u koliko kratkom roku su je pozvali i na jednu i na drugu komisiju.

Izmenjeno od strane sportiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno su sredili ovaj forum,,,Nira cestitam:) Ja sam isla u Betaniju sa pozivnim pismom u Maju ,a krecem sa postupkom u Septembru  u Betaniji eto toliko se ceka,strasnooo

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu vam opet prodruziti na ovoj temi. Nasoj bebici je stalo srce,  osma nedelja, kiretaza je uradjena i sad nastavljamo sa vto. Upravo sam se vratila sa drugostepene komisije sa betanije,  bila sam 5 min unutra,  rekli su da ocekujemo pozivno pismo u avgustu,  a verovatno u septembru krecemo sa vto,  u feroni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ljubicice :(

drago mi je sto razmisljas pozitivno i ides u nove pobede...podseti me samo gde ste radili prvu vto?

Izmenjeno od strane cojecoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,  to je spontana trudnoca,  na nasu zalost druga koja nije bila dobra.  Tako da sad idwmo na vto i nadamo se najboljem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.