VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Seno, draga moja, ja sam ih radila 4 i meni nisu uspele.Ali sam ih radila onako kao da je to ultrazvucni pregled.Uopste e nisam opterecivala dal ce ikako ce. Tako da te nista ne kosta da probas a ko zna.. Mozda ti ova godina bas donese uspeh i z prve, sto ti od srca zelim :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na dobrim savetima i deljenju iskustva devojke! Mislim da cemo probati - dva meseca gore-dole posle vise od dve godine cekanja nije toliko mnogo a moglo bi da mi ustedi prilican stres za organizam. 

*Sanja* i Пилче volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao svima ,pokusaj prvo IUI ,mada ako ides drzavno to oduzme mnogo vremena .svaka IUI se ceka od prilike po 6 meseci.ja sam 1. uradila u Betaniji  2. i 3. privatno  nisu uspele ,mada spermogram je odlican oni tako kazu,kod mene je bio problem grlic materice jako uzan zbog konizacije,znaci to je mehanicka prepreka za trudnocu jer spermatozoidi ne mogu doci do tamo.a u medjuvremenu sam saznala za  povisen TSH ,pa se tesim da mozda zbog toga nije uspelo jer to nekome smeta za zatrudnjivanje.e sad u Martu idemo na 4.IUI s tim da pijem lekove za stitnu za TSH pa se nadam da ce uspeti ,ako ne uspe vec imamo sredjeno  papire za VTO ,imamo poziv za konsultacije za VTO za Maj.pa moj je savet da pokusas 2,3 IUI jer 1 ne znaci nista,pa zelim ti uspeh i srecu kao i sebi za 4.u mnogo :baby: u 2016.svim zenama da se ostvari san za koji se borimo sve.:)

Izmenjeno od strane Nensi1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nensi, drzim palceve da uspe ova IUI i da si dzabe vadila papire za VTO.

Mi radimo sve privatno (i IUI i VTO) tako da mi je raspored bolji, u smislu da imam kontrolu nad njim (i to je, iskreno, jedina prednost privatnog nad drzavnim koliko vidim). Ne smem ni da zamislim koliki bi to stres bio kada bih morala da cekam 6 meseci izmedju dve IUI - divim se svakoj od vas koja je to izgurala! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti ,nadamo se .ja sam samo 1.cekala 6 meseci pa 2.i3. sam uradila jedno za drugim odmah ,pa smo odlucili da necemo vise na IUI nego nam je dr.predlozio VTO .a u medjuvremenu kada sam razmislila sinula mi ideja da do VTO  imamo dosta slobodnog vremena da mozemo zakazati jos i tu 4. IUI dok cekamo VTO  ako ne bude ispao vikend ,jer tada ne rade u Betaniji drzavno a mi necemo vise placati te IUI a bez uspeha ,a imam jedno dete vec koje treba skolovati itd.tako da trenutno necemo imati finansije privatno za IUI.daj Boze da bude radni dan pa mozda nam i uspe.:)

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nensi, oni zazo i pokusavaju kod tebe prvo iui jer instrumentima ubrizgaju sperm direktno u matericu!

seno, probajte dok cekate vto!

meni je druga iui uspela ali ja racunam da je iz prve jer jedan jajovod mi zapusen a prvi mesec mi na tok strani bila ovulacija a drugi USPESAN mesec mi bila na drugom jajniku i eto, rodila nam se devojcica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, kolike su tebi bile doze Siofora? Kakav ti je bio insulin?

Posto mi sve radimo privatno - nema cekanja tako da je odluka moja da li odmah na VTO ili prvo IUI... ali mislim da ste u pravu - nece smetati nista da probamo prvo IUI, a moze da bude mnogo lakse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, ja sam sve to radila pre cetiri godine u betaniji, tad jos nisu bile guzve pa sam mogla mesec za mesecom. Evo po nalazima mi pise glukofaz 3x500 uz postepeno uvodjenje (siofof tefor glukofaz gluformin sve je to isto). Imala neredovne mestruacije, ovulacije mozda nikad, hormoni svi dobri samo testosteron na gornjoj granici., imala endometriozu, polipe i priraslice i posle operacije krenuli odmah sa iui. I u trudnoci sam celoj pila ali jednom dnevno 850mg. Posle toga evo sam ostvarila jos dve trudnoce prirodno i imamo troje dece. U te dve tr nisam koristila lekove!

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto koliko se borimo a nakon ostvarene trudnoce dodje i prirodnim putem trudnoca.i meni je receno da ne mogu zatrudneti prirodno jer mi je zatvoren grlic materice,a nakon 3 IUI sam morala menjati dr.jer kod nas  u nasem mestu nije bilo ginekologa pa sam otisla u NS ,a taj dr. mi je rekao da uopste mi nije toliko zatvoren grlic da bi spermatozoidi ne mogli proci.jer za IUI je potrebno da prodju sa tom cevcicom u matericu  i zaista 1.iui mi je bila bolna i iskrvarili mi grlic ,bilo mi je vec lose jedva su uradili ,a svaka naredna je prosla bez problema ,tako da ja mislim da su oni taj grlic malo rasirili sa tim da su na silu gurali te cevcice za IUI i sad dr.kaze da on tvrdi da cu ja moci i prirodno ostvariti trudnocu kad se opustim i dok cekamo na VTO.ja mislim da od toga nece biti nista,ali neka bude sta bude,zato imamo jos 1 iui I vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nensi, ako je samo to bio problem a sve drugo ok onda nije nemoguce! Imas primere njih nekoluko da su mesec pred vto ostale u drugom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ako nekom znaci i moje iskustvo do sada: zbog IZ pijem gluformin,3x500 mg,uvela sam postepenu tu dozu i do sada nikakve probleme nemam (mucnine,dijareje i sl),uredno se pridrzavam i nikada ne popijem tabletu ako pre toga nisam uzela bar zalogaj da pojedem.Ujedno pijem kontracepciju i 08.02. idem na UZ kada cu dobiti semu za VTO.Do sada je sve bilo laganica,nadam se da ce mi biti tako i do samog ET.

Znaci samo mirno,polako i opusteno.Ja ni ne mislim mnogo o svemu tome, pa bice kako budebude.Razmisljajte pozitivno i doci ce i nase vreme.

Svima zelim srecnu NG :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko gde radis vto? Koji je doktor? Sta je razlog vto-a? Drzim ti palceve za uspeh!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko gde radis vto? Koji je doktor? Sta je razlog vto-a? Drzim ti palceve za uspeh!!! :)

Radim u Feroni kod prof.Kopitovic,razlog je los spermogran (cryptozoospermia).Ujedno nisam pomenula da cemo u dva navrata zamrzavati spermice a treci put ce uzorak dati na dan aspiracihe.Nadamo se najboljem,zaista verujem mojoj doktorki,ulila mi je ogromnu nadu.

Hvala Pilce na palcevima,ja dugo vec cituckam temu,znam i tvoj problem.Dokle si stigla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim u Feroni kod prof.Kopitovic,razlog je los spermogran (cryptozoospermia).Ujedno nisam pomenula da cemo u dva navrata zamrzavati spermice a treci put ce uzorak dati na dan aspiracihe.Nadamo se najboljem,zaista verujem mojoj doktorki,ulila mi je ogromnu nadu.

Hvala Pilce na palcevima,ja dugo vec cituckam temu,znam i tvoj problem.Dokle si stigla?

Samo napred Leptirko veruj u uspeh!! Javljaj ako mozemo da nekako pomognemo.Ja imama sve potrebne papire za vto, jedan po jedan isticu (mislim na trajanje njuhovo). Imam problem taj sa ministarstvom sto nije dalo papir gde i ikada mogu da radim. Grebem na sva vrata i nadam se fda cu do kraja meseca izgurati na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Radim u Feroni kod prof.Kopitovic,razlog je los spermogran (cryptozoospermia).Ujedno nisam pomenula da cemo u dva navrata zamrzavati spermice a treci put ce uzorak dati na dan aspiracihe.Nadamo se najboljem,zaista verujem mojoj doktorki,ulila mi je ogromnu nadu.

Hvala Pilce na palcevima,ja dugo vec cituckam temu,znam i tvoj problem.Dokle si stigla?

Leptirko, imamo istu dijagnozu, a i nas ceka zamrzavanje, najverovatnije.

Mi smo vec radili u Feroni, i kako stvari stoje, verovatno cemo ponovo tamo.

 

Izmenjeno od strane cojecoje
Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko, imamo istu dijagnozu, a i nas ceka zamrzavanje, najverovatnije.

Mi smo vec radili u Feroni, i kako stvari stoje, verovatno cemo ponovo tamo.

 

Secam se iz ranijih postova da si radila u Feroni,zao mi je sto nije uuspelo,ali kao i svi nastavljamo dalje :) 8.2. cu dobiti semu,bice kratka,molim te kazi mi koliko dugo traje ako znas?! Ja znam da se razlikuje od zene do zene ali volela bih da bar odprilike znam kako bi se organizovala zbog posla.Koje su jos obaveze do samog ET? Ovo mi je prva VTO pa ne znam jos sve detalje :) ucim u hodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dugu semu, boce i tako to oko 30 dana ukupno, od prve boce do transfera.

Ne znam koliko traje kratka sema... do ssmog ET nemas sta mnogo da se pripremas, vodis sasvim normalan zivot. Jedino sto ces na dan aspiracije pod anesteziju pa neces moci da radis... kao i par dana nakon ET.

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko ja sam bila na kratkoj semi. U jednom ciklusu sve gotovo. Hormone pocela primati 3dc pa sve do 12dc kad je bila stoperica. Sutradan aspiracija pa za koji dan et. I to je to. Do et generalno mozes sve normalno. Ja cak isla i u teretanu :D e a posle et druga prica.. samo se cuvaj viroza i prehlada,jedino je zato bolje ne na posao i ne u guzvu.

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je faktor odredjivanja duge ili kratke seme? Meni bese duga, a ne znam ni zasto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene redovno citam forum ali do sada nisam imala nikakve novosti.Sada je novo da za koji dan pocinjem sa kontracepcijom,a u februaru sa bockanjem :mellow:Odlucili smo se za prvi put (naaadam se jedini)uradimo u Feroni kod dr Kopitovic.Zajedno pod ruku sa Leptirkom :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je faktor odredjivanja duge ili kratke seme? Meni bese duga, a ne znam ni zasto :)

Stanje hormona odredjuje semu,to mi je objasnila prof.Kopitovic. Meni su svi hormoni u redu i prema njihovom odnosu i stanju AMH odredi se sema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage zene redovno citam forum ali do sada nisam imala nikakve novosti.Sada je novo da za koji dan pocinjem sa kontracepcijom,a u februaru sa bockanjem :mellow:Odlucili smo se za prvi put (naaadam se jedini)uradimo u Feroni kod dr Kopitovic.Zajedno pod ruku sa Leptirkom :wub::D

Zajedno u pohod za bebironcicima!Nikads nisam volela februar,ali mislim da cu ga zavoleti,samo da sve bude nama po volji :D

Izmenjeno od strane Leptirko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stanje hormona odredjuje semu,to mi je objasnila prof.Kopitovic. Meni su svi hormoni u redu i prema njihovom odnosu i stanju AMH odredi se sema ;)

aha, pretpostavila sam...

samo napred zene, pridruzujem se na prolece ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja nisam ok :(:( Pojavile mi se neke promene na grlicu :( Ne znam sta sam Bogu zgresila da se ovako mucim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.