VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Hvala Nensi...i ja se nadam lepim vestima ali...boli me stomak juce i danas kao da cu svaki minut dobiti i nesto mi malo brlja smedjkasto...onako tek,tek ali dovoljno da me bas deprimira.Valjda cu izdrzati do utorka:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena,koristis li utrogestan/progesteron?

Mozda da se javis dr da pojaca dozu zbog tog smedjeg krvarenja. Kod mene je isto tako krenulo pa preraslo u ozbiljno krvarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem kod dr Bjelice.. on je i pre nego sto smo uradili hsg meni rekao da je skoro 100 posto siguran da je to u pitanju i da cu u tom slucaju ako zelim dete jedino moci na VTO... I tako, trebalo mi je tri papira i da dodjem u Betaniju po cetvrti. I sa cetiri papira sam otisla u gradsku kucu, popunila formular i predala. Za tacno nedelju dana sam dobila resenje da se moj slucaj prihvata. Od tog momenta se vec moze raditi VTO, ali mene su kocili losi jajovodi. Dakle, taj papir dobila sam u aprilu, operisana sam u julu (i to bih uradila ranije, ali mi bas tad kasnila menstruacija, pa mi falio neki nalaz...) i od jula do sept sam kao odmaala organizam, i evo sad u okt krecem na VTo... Hocu da kazem da preko Grada sve ide brzo.  A koliko para se dobija ne znam, jer sam ja samo to resenje dobila koje sam prosledila, cini mi se da se to grad sa betanijom 'prebije'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja TM,da,koristim utrogestan,3x1.Za sada je to toliko malo da ostane samo malo bledo smedje na dnevnom ulosku.Kad se obrisem nema nista.Cula sam se sa doktorkom,za sad nista nediramo.Rekla mi je da postoji mogucnost da je jedan od tri embriona otisao,pa od toga.Inace su mi vratili jedan sestocelijski,jedan osmocelijski i jedan desetocelijski.I na samom ET je rekla da bas neracuna na taj sestocelijski. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena,ja sam dobila dva cetvorocelijska. I jedan od ta dva je moja devojcica.

I ja sam imala istu terapiju utrogestana,ali cim je krenuli braonkasto uveli mi progesteron boce svaki treci dan.

Kazem i kod mene je krenulo tako skoro nista pa sve vise i vise.

zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je divno!!! Vidis,sto rece jedna clanica ono kad hoce da se zakaci-zakacice se.Ne znam jesi li procitala i ja imam jednu malu smizlu od 5g i volela bih da joj podarim batu ili seku

A sto se tice boca progesterona-nista nije spominjano:mellow:.Cekam utorak i molim Boga da sve bude u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se krene pojacavati,molim te zovi opet dr.

Jesam procitala sam tvoju pricu. Zelim ti onda uspesni kraj :wub:

zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena, bilo bi dobro da su ti uveli i boce Progesterona, ali kao sto ti je Sanja rekla, ako se ne daj Boze pojaca, zovi opet doktora. Navijamo za veliku betu. :baby:
Espera, a kod tebe s' nestrpljenjem iscekujemo vesticu (ko bi rekao - i to jos na ovoj temi). :D
Sto se tice doplate za postupak VTO, ja sad' prvi put cujem za to. :blink: Znam dosta parova koji su isli preko budzeta drzave i pokrajine, pa i grada i niko nije nista doplacivao.

zena i Espera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj TJ,. i ja prosto ne verujem da jedva cekam vesticu... Bas  je ironicno :D  Jedva cekam da krenem da pijem te antibebi i da vidim sta dalje i jedva cekam ET .. ma sveeeee....... Uzbudjenija sam nego pred neko super luksuzno putovanje :D I jos kako kazete, nista se ne doplacuje... weeehooo :D

zena i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,hvala puno na podsci!!! Videcemo kako ce sve da se odvija pa cu reagovati ako zatreba.Juce i danas nema nista:)! Kako si ti,kako tvoje bebice?

Espera,u pravu si sto se tice uzbudjenja.I ja sam se tako osecala.A sad kad je proslo mogu ti reci da sam tako lako prosla kroz sve to da i sama ne verujem.Tako je islo lagano i bez nekog opterecenja.Prvo kontracepcija,pa boce koje sam sama davala bez ikakvih problema,pa punkcija (koje sam se bez razloga plasila) i onda ET.Kad sam citala o tome moram priznati da mi je pola zvucalo kao spanska sela,ali kad krene stvarno je laganica (barem meni).Zelim ti puno srece i samo opusteno!

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena, dobro je da nema nista. Jos par dana, pa cemo, nadam se, da slavimo. :baby: Moje mrvice su super. U stomaku je zurka bez prekida i ponekad' imam osecaj kao da govore:"Mama, mamice, tu smo! Toliko nam je lepo da samo skacemo od srece (a i da ti damo do znanja da ne sanjas)." ^_^:wub: Svima od srca zelim da osete ovu neopisivu srecu. :wub:

*Sanja*, zena, Saskica011 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,nadam se da ce tako biti...zelim,nadam se,molim se i sve po redu:D

Kad ti je termin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Zena, pa diiivno.. hvala ti na ohrabrenju.. Zaista verujem d ace sve biti ok.. Kazi mi, jesi li imala dugu ili kratku semu sa tim bocama... Obzirom da i ti imas dete i da nam je slucaj slican (i moje dete ima 5 god ravno) verovatno postoji sansa da imam slicnu i terapiju. Iskreno se nadam da je i tebi uspelo! Telo pamti da je bilo u drugom stanju 7 god ;)

TJ, bas sam se raznezila.. Imas zurku svaki dan :)  Superiska!!!

stalle, *TJ* i zena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera,imala sam dugu semu i to je u poslednjem trenutku promenila.Trebalo je na kratku ali su mi zadnja tri meseca ciklusi se skratili na 25 dana,pa ako sam dobro shvatila,da bi mogla da tempira ciklus dala mi je prvo kontrcepciju pa od drugog dana mc krenula sa diferilinom.

Inace,sto se tice placanja-ja sam htela da radim kod svoje doktorke,dr.Kozarov,jer njen sam pacijent vec 15g.i prezadovoljna sam.Od pokrajine smo dobili 200.000 i tamo i pise da je to sufinansiranje a ne finansiranje VTO.Mozda bih prosla jeftinije u Betaniji ali ne bih menjala tim koji dobija:)ako vec ne moram i ako mogu da biram..To je cisto moj osecaj sigurnosti,jer ona mi je vodila i prvu trudnocu i sve je proslo super.Bice sve to dobro!!! Sve najbolje ti zelim!!!

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke,da li neko ima informaciju sta se desava u frontu?dokle su stigli sa pozivima?mi smo prosli drugostepenu komisiju 10.7 a pre tog smo radili vto u martu u frontu na  bez uspeha pa smo predali za drugi pokusaj bez odugovlacenja jer na zalost dugo se ceka na sam postupak.puno srece svima :baby:

Saskica011 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ciste na jajnicima normalna pojava nakon vto? Ja imam na oba jajnika po dve, mesec dana nakon transfera a promera su od 20 do 35mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ciste na jajnicima normalna pojava nakon vto? Ja imam na oba jajnika po dve, mesec dana nakon transfera a promera su od 20 do 35mm?

Mislim da su ciste na jajnicima u trudnoci normalna pojava. Naravno, neko ih ima, a neko ne. Sta su ti rekli, je l' su vodene ili su ciste zutog tela? U svakom slucaju, nisu velike, ali treba ispratiti u smislu da ne rastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam posle inseminacije imala cistu a niko mi nije ukazao na nju. Oko osme nedelje sam dobila strahovite bolove, trnula mi noga i bila mi muka. Zavrsila u bolnici umalo slepo crevo da mi operisu leukociti bili 25. Jajnik bio duplo uvecan i slobodna tecnost u stomaku. Na sledecoj kontroli mi moja dr rekla da sam imala cistu. Sa trudnocom je sve bilo u redu do kraja i sad moj zvrk ima tri god. E sad ne znam dal to vazi i za vto al ciste su ciste pogotovo zbog stimulacije. Ja sam imala tri folukula od kojih jedan nije pukao nego eto napravio problem.

izvinjavam se za prethodni post, malo brljam sa telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni su oba jajnika uvecana, oko 5-6cm su, pretpostavljam zbog tih cisti, doktor ih je nazvao folikulima i rekao da ce da se razgrade. On kaze da je preko 10cm rizicno jer je to znak hiperstimulacije. Videcemo kad odem na sledeci pregled, zao mi je sto nije bila moja dr, ona bi mi to sigurno bolje objasnila.

TJ jel ti sada vodis trudnocu u F ili ides kod drzavnog dr? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj da se plasis ako zaboli znaci da su pukle. Ja nisam ocekivala pa sam se sledila od straha zbog bebe a i hteli me odmah pod noz. Izvini na pitanju jel uspela vto ili se samo sad boris sa cistama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni su oba jajnika uvecana, oko 5-6cm su, pretpostavljam zbog tih cisti, doktor ih je nazvao folikulima i rekao da ce da se razgrade. On kaze da je preko 10cm rizicno jer je to znak hiperstimulacije. Videcemo kad odem na sledeci pregled, zao mi je sto nije bila moja dr, ona bi mi to sigurno bolje objasnila.

TJ jel ti sada vodis trudnocu u F ili ides kod drzavnog dr? 

Snupi, ja vodim trudnocu privatno kod dr. Novakov. A koji ti je to doktor rekao? U svakom slucaju treba ispratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih mu ime, menjao je Kop jer nije bila tu, rece da joj je dever. Neki mlad i fin, mnogo pricljiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Veeeliki pozdrav svim djevojkama iz Republike Srpske :-) pratim vas odavno, zahvaljujući vama, tačnije *TJ* sam saznala za Feronu i profesorku Kopitović. Prezadovoljna sam, vrlo su profesionalni ali i prijatni. Bila sam na konsultacijama polovinom septembra, popila mikroginon, od juče se bockam  menopurom i puregonom i u srijedu (peti dan)  idem na uz. Imam brdo pitanja, ali evo nekih: da li treba da jedem nešto posebno, što bi moglo da pomogne u ovoj našoj borbi? Jeste li koristile neke vitamine i minerale u toku stimulacije? Koja je optimalna debljina endometrijuma nakon 5 dana stimulacije i da li se tada već vide jć koje će se aspirirati? 

Hvala vam puno unaprijed :-)

P. S. I ja sam mama jednog šestogodišnjaka :-)

Izmenjeno od strane stalle
zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stale dobrodosla. Zelim ti uspesnu misiju :baby:

ako nemas problem sa secerom,mislim sa ishrana nije toliko bitna. Ali mozes preferirati proteine,a izbegavati UH i secere

Mislim da je jos rano za prognoze jc i endometrijuma. UZ je da bi se videlo stanje i zbog dalje terapije.

Od vitamina samo folna.

*TJ* i stalle volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.