VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

umalo da zaboravim :) - zvala sam rfzo u petak sad su mi rekli da zovem krajem novembra,da će tad dobiti spisak od Fronta za sl.godinu, za ovu godinu su kaže puni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smiizloooo.. obraduj nas!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam sto ste mislile na mene... Ali nemam lepe vesti... Nazalost beta je 0,7 :( 

Danas sam odplakala i bila bas tuzna... Ali idemo hrabro dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, sta da ti kazem osim da najbolje znam kako se osecas...uzmi sebi vremena, isplaci se i idemo dalje.

Sad samo hrabro napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo, bas mi je zao... :( Otplaci, izbaci sve iz sebe i polako u novi krug. Svi smo uz tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo... Saljem ti jedan zagrljaj podrske... Bas mi je zao... i znam da ti sada to nece pomoci, ali sve se desava s razlogom i sve je onako kako treba da bude. Sigurno ce jednom uspeti i tada ce imati najbolji moguci smisao. Ne daj se, i bas tako, u nove pobede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo, jako mi je zao. Isplaci se, skupi snagu i u nove pobede! Saljem ti jedan veliki zagrljaj! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podršci devojke... Tako je kako je, idemo dalje, i nadamo se da ćemo imati više sreće drugi put... Zakazala sam kod mog ginekologa (naravno tek za mesec dana), pa krećem lagano dalje...

Cmokić sa sve vas, i divna ste podrška...:wub:

*TJ*, stalle i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo baš mi je žao :( ali glavu gore pa idemo polako u nove pobede :) 

Ljubim sve ženice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, da li zaista nijedna od vas ene zna koliko se jos otprilike potrosi novaca u toku postupka VTo koju refundira drzava, grad, pokrajina? Meni bi mnogo  znacio odgovor, da znam koliko da se pripremim... U danasnje vreme nije lako kada su finansije u pitanju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene bi zanimalo...ako se kojim slucajem zeznu i prodjemo komisiju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam bila na vto preko drzave i uskoro idem na drugu ... Nista se dodatno ne placa 

Izmenjeno od strane JACIKA77
Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Jacika na odgovoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje.Dosta nas cita vase postove a ne javlja se,bas kao sto sam i ja...Cini mi se kao da Vas licno poznajem sve redom.Nekad davno sam bila malo na ovom forumu,pa nestala,a sada imam osecaj da moram da se javim.Naime,imam jednu devojcicu ima 5g. a trenutno sam u iscekivanju bete koju treba da radim 27.10.Imam odgovore za Esperu i Nensi mada sam ja radila u privatnoj ordinaciji ali isto preko pokrajine.Sve ukupno nas je izaslo 280.000 a 200.000din smo dobili od pokrajine.Eto,ako sam bar malo pomogla bice mi drago

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Espera ti ides na VTO preko Budjeta ili preko Pokrajine?preko Budjeta mi ne placamo nista ,ali preko Pokrajine dobijas 200.000 din.u Betaniji ti je 150.000 postupak  i ako tebi 50.000 pokrije injekcije  onda ne moras doplacivati ,ali ako ti ne pokrije onda dodas toliko koliko ti fali.a to dr.odredi koliko ti treba stimulacije i koje injekcije.Nesto malo sam upucena jer ja sam htela da idemo preko Pokrajine ali odustali smo jer u tom slucaju imas samo 1 pokusaj i to je to.ako ti ne uspe onda ne mozes vise ni preko Budjeta da ides.e sad ako ti zelis VTO da radis u privatnoj ordinaciji onda vise kosta ,vise moras sama dodavati za stimulaciju.  zena  hvala ti na objasnjenju ali mi smo odustali od Pokrajine jer u tom slucaju da ne uspe VTO nemamo vise pokusaja ,pa smo se odlucili za Budjet.tebi je uspela VTO?

Izmenjeno od strane Nensi1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi,ne znam jos da li je uspela:mellow:mada nisam bas nesto optimista.13.10 je bio ET.Ja nisam znala za tu varijantu da se moze preko budzeta ako vec imas jedno dete.pre je bio uslov da se nema dece.A sto se tice pokrajine,ako sam dobila dobru info.trebalo bi da moze po jednom u svakoj budzetskoj god, do 44god.starosti zene.Naravno,konkurises pa ako odobre.Nisam 100% sigurna za ovu info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena držimo fige da je uspelo ;)

Što se tiče plaćanja VTO, preko Nacionalnog programa se apsolutno niša ne plaća, ja sam sad radila VTO preko fonda, pa imam informaciju iz prve ruke ;)

Devojke, da li neka može da mi preporuči reproduktivnog endokrinologa u NS, ali da nije privatno, već u poliklinici ili gde već oni rade državno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Smizlo na podrsci,znaci puno!:) Zao mi je sto tebi nije uspelo ovaj put,ali mi je drago kad vidim da si se vec bacila u nove pohode!Sto se tice endokrinologa nisam bas od neke pomoci jer sam kod Stokicke ali privatno.Mislim da radi i u poliklinici ali da je teze stici na red.Za nju kazu da je dosta dobar strucnjak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na odgovorima. J a idem preko Grada Novog Sada i tacno je da imam pravo samo da jedan pokusaj. Meni to odgovara iz dva razloga. Prvo, naravno da ce da uspe! :D a drugo,  ja ni ne zelim da idem vise puta na VTO jer imam neki trip u glavi... Da ne mracim ovde sad....

Inace, ja sam od grada dobila resenje da prihvataju moj slucaj da finansiraju i to sam predala u Betaniji kada mi je otvoren karton i data shema. E sad, ja pocinjem sa antibebipilulama za koji dan kad dobijem, a u shemi ne pise nista sta dalje radim, jedino znamd a treba da se javim dr Bjelici na mob, porukom i onda ce mi reci sta dalje... Radim sve u Betaniji...

 e da, Grad Novi Sad placa zenama koje nemaju dece 3ci pokusaj, zenama starijim od 40 god takodje i zenama koje imaju jedno dete tj spadaju u sek sterilitet... Ko ne zna, ja sam ovaj treci slucaj...

stalle, *TJ*, Saskica011 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zena, ali koji je kod vas razlog za vto? Kod nas sam ja tj izvadjeni su mi jajovodi. Prvo dete smo dobili odmah kad smo hteli, nakon dve nedelje truda a drugo eto..MM ima super spermogram, a ja ...

stalle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni nije receno za Grad Novi sad,nisu fer trebali bi svima sve opcije da ponude pa koja ce gde .Ni ja necu 2. put na VTO narocito zato sto je najveci problem samo prepreka grlic materice,spermogrami se sad malo pokvarili do sad su bili ok.i sad trenutno TSH ,ali nadam se to cu resiti do VTO .a kako je to prerkp Grada Novog Sada koliko se dobija novaca,koliko se ceka na postupak ?hvala

Izmenjeno od strane Nensi1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod nas je mesano:DJa imam PCOS a suprug slab spermogram.Za prvo dete smo pokusavali 2g. i vec smo poceli da se spremamo za VTO kad ono se desi:baby:! Od tada evo vec 5g. ni makac.Videcemo sta smo sad uradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod nas je mesano:DJa imam PCOS a suprug slab spermogram.Za prvo dete smo pokusavali 2g. i vec smo poceli da se spremamo za VTO kad ono se desi:baby:! Od tada evo vec 5g. ni makac.Videcemo sta smo sad uradili...

Sretno pa cekamo da javis lepe vesti kad dodje vreme za to,i ja bih volela da znam za dobrog dr.u KCV endokrinologa ali ja sam vec zakazana i nisu mi rekli kod kog dr.ali pre 7 godina sam bila kod dr.internista endokrinolog Dr.Dragana Tomic Naglic i dobra je dr.a videcu kad odem kod koga sam trenutno.

zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.