VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Vaspitacice, znaj da mislim na tebe i jedva cekam da nam se javis. Nestrpljivi smo. k05196.gif Nadam se da neces bas do uvece cekati rezultate.

Cojecoje, bas mi je drago sto si se javila i sto ste vec krenuli u nove pobede. :wub: Sto rece Smizla, bas se razlikuje nasa i vasa drugostepena komisija, ali ja iskreno verujem da ce se naci bar taj jedan spermatozoid da vas pogura kroz komisiju. :wub:

Smizlo, kako nam se ti osecas? :wub:

Nensi, sigurno ces dobiti terapiju za TSH, ali sto se tice endokrinologa nazalost ne znam nijednog u KCV. Najbolji endokrinolog je dr. Edita Stokic, ali ona radi privatno. Koji dc si vadila hormone (tacnije progesteron)?

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, rezultati ce tek sutra uvece posle 18h biti gotovi. Zbog ovog saznanja sam otisla pravac u apoteku, kupila dva testa i cim sam stigla kuci uradila sam jedan. Poslednji Pregnyl sam primila u ponedeljak, ovo nije bio prvi jutarnji urin, ali mi se pojavila i druga crtica na testu prvi put u zivotu! Boja linije nije bas tako jakog intenziteta kao kontrolna linija, ali tu je! Ja se nadam da je to to.

Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi ja kada sam prvi put vadil TSH bio je iznad 8, pa mi je dr iz betanije rekla da idem kod endokrinologa, i predložila mi, naravno ako imam mogućnosti, da idem kod dr Djilas Todorović (ona baš ima iskusta sa ženama koje idu na VTO), ona radi privatno u poliklinici Consilium... Ja evo već tri godine idem kod nje, pijem eutyrox i vrlo brzo sam regilisala TSH, sad ga držim na oko 2, sa manjim odstupanjima... U kliničkom stvarno ne znam nikog, a i tamo se čekalo oko 6 meseci kad sam ja išla, pa sam i odustala i otišla privatno...

*TJ*od jutros sam sva nešto negativna... Već tri noći jako loše spavam, skoro ni ne spavam, razmišljam o kojekakvim glupostima... Noćas sam sanjala da sam dobila i odjurila do toaleta...Fizički nemam nikakve simptome, osim što me grudi bole i uveče mi temperatura bude 37,2, ali to sve vezujem za utrogestan, jer ga uveče stavljam, a preko dana pijem... Ali će me zato psiha dokusuriti ovih dana... Čas mislim uspelo je 100%, a čas potonem i sigurna sam da nema ništa od ovog puta... :blink:

Vaspitacice divnooooo, čestitam od srca :wub: To je to, nema sumnje, čim ima druga crtica :) Sutra će beta biti ogromna, možeš bezbrižnije da čekaš rezultate ;)

p.s. Baš su bezobrazni u nekim laboratorijama pa nalaz rade tek sutradan, pa kad žena radi betu najčešće je jako nestrpljiva da odmah dobije rezultate, bar to treba da urade što je brže moguće, a ne ovako do sutra da se čeka... a realno uradi se za sat vremena... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice, ne bih da mracim, ali s' obzirom da si primala Pregnyl, ja se ne bih bas puno uzdala u kucni test, jer on ostaje par dana u organizmu i daje lazno pozitivan rezultat. Znaci moze da bude pozitivan zbog trudnoce, a i zbog Pregnyl-a. Mi cemo svakako navijati da je zbog trudnoce, ali u ovom trenutku ti je ipak najmerodavniji rezultat beta HCG testa. Pa kako tako dugo moras da cekas na rezultate? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog toga ni ja ne zelim da se radujem previse, jer znam da Pregnyl lazira rezultat. Rekli su mi da treba da salju krv na analizu u NS, jer tamo rade sve to. Oni u ZR samo izvade krv, salju u NS i oni njima posalju rezultate. Inace, vadila sam krv u Medlabu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A vaspitacice kada si primila pregnyl? Koliko on ostaje u organizmu? Ja sam ga primila kao stop inekciju 8000 IJ i to je bilo to...

Sad vidim da si u ponedeljak primila pregnyl... A zašto se on daje posle embriotransfera? Nisam upoznata baš...

Izmenjeno od strane Smizla_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*TJ*od jutros sam sva nešto negativna... Već tri noći jako loše spavam, skoro ni ne spavam, razmišljam o kojekakvim glupostima... Noćas sam sanjala da sam dobila i odjurila do toaleta...Fizički nemam nikakve simptome, osim što me grudi bole i uveče mi temperatura bude 37,2, ali to sve vezujem za utrogestan, jer ga uveče stavljam, a preko dana pijem... Ali će me zato psiha dokusuriti ovih dana... Čas mislim uspelo je 100%, a čas potonem i sigurna sam da nema ništa od ovog puta... :blink:

Smizlo, sasvim je normalno da se tako osecas. Svi koji su prosli kroz proces VTO ce te razumeti, jer sam i ja prva imala taj momenat kada sam bila ubedjena da nije uspelo, ali prosto je rano za bilo kakve simptome. Ako ti ista znaci i mene su grudi jako bolele od Utrogestan-a. Nisam mogla da spustim ruke uz telo koliko su me bolele i morala sam da spavam na ledjima. Ova borba je izuzetno teska i naravno da treba biti spreman na sve, ali pozitivan stav je jaaako bitan u celoj prici. Znaj da smo ovde svi uz tebe i da vam svima drzimo fige. :wub:

Vaspitacice, pa ja ne mogu da verujem! A nije prvi put da cujem za Medlab da sve salju za NS. Ja inace nemam lepo iskustvo sa njima tako da ih zaobilazim u sirokom luku. A je l' imate tu neku drugu privatnu laboratoriju?

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregnyl sam primila na dan embriotransfera od 1500ij i jos dva u razmaku od pet dana (2., 7., 12. oktobra).

Ima jos privatnih laboratorija, ali nemam dobra iskustva sa njima. Vec duze vreme idem u Medlab, ali ovo je prvi put da mi rezultati nece biti gotovi isti dan.

Sta cu, sacekacu sutra vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice,ja sam isto krv za betu radila u Medlabu i dobila rezultate za par sati. Doduse jeste NS u pitanju.

Ovde su jedna od najboljih lab.ako ne i najbolja.

Bolje da si dosla ovde i sacekala rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice uradi test ujutro,ako je test crtica tamnija,to je to.

Smizlo,ne daj se. Cekanje je najgore jer mozak napravi ludilo. Simptoma nema i normalno je jer je rano. Ni ja do bete nisam imala ama bas nista. Cak i krvarenje pocelo..

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice, sad' mi pade na pamet zasto ne bi pozvala tu njihovu glavnu laboratoriju u NS-u, pa da zamolis da ti veceras puste rezultat na mail (ako nije vec i gotov)?! Sigurno bi ti izasli u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, stigli nalazi! Beta mi je 418! Mislim da je ipak to to! :wub:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Pa to su mozda i dva bebirona! Draga, cestitam ti od srca i zelim vam svu srecu ovog sveta. :wub: Nemas pojma koliko si me obradovala. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divno, Vaspitacice, cestitaaammm!!! :) Bas sam se obradovala, sad ti krece jedno neverovatno putovanje! :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste vaspitacice,to je to. Cestitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice, cestitam, mirise na guzvu u stomaku :wub: :wub: :wub:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitačice, čestitam!!!! Divno. To je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima! :wub:

U petak ponovo vadjenje krvi i nakon dobijanja rezultata treba da nazovem kliniku, tako su mi danas rekli kada sam im javila danasnji rezultat. Nastavljam istu terapiju.

Malo me bolucka stomak, ali po iskustvu drugih znam da su ovi bolovi koji lice na predmenstrualne sasvim normalni. Malo sam se opustila, ali bicu mnogo opustenija tek nakon prvog ultrazvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, stigli nalazi! Beta mi je 418! Mislim da je ipak to to! :wub:

Jupiiiiiiiii sreća, sreća radost :wub: :wub: :wub: Divno, divno draga od stca ti čestitam :wub:

Ajde sad brzo vuci i mene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice,cestitam od srca :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje! Pratim vas od pocetka i zelim da podelim moje iskustvo sa vama jer sam pre cetiri godine bila u fazi da razmisljam o VTO! Pa ovako, posle sedam god bez dece i onih cuvenih doktorskih reci, ma samo opusteno, zavrsili smo u Betaniji! Trazili mi analizu par hormona, spermogram ok.. Zakazali jednodnevnu dijagnostiku, to je bio juni mesec, gde je konstatovano pcos, gomila polipa, endometrioza... Kazu mora operacija,i u tom ciklusu me i operisu! Desni jajovod nisu uspeli da otpuse, sve ostalo su sredili, operisu me dr trninic i dr kopitovic. Dobije cikloproginovu tri meseca i glukofaz da pijem i naravno da smrsam pa ce kao biti bebe! Posle tri meseca se javim na prvu inseminaciju, naravno na desnom jajniku su bili folikuli i nije uspelo. Odma kad sam dobila smo poceli klomifen, UZovi, pregnil koji je bilo nemoguce pronaci, i na dan inseminacije pricam sa suprugom, "ma necemo se vise zezati sa ovim, prijavicemo se na VTO", i taj mesec do bete, gomila stresa, da smo skoro i zaboravili na betu i uspesnost trudnoce, skrenulo nam misli! Kad sam uradila, prijateljica javlja, TRUDNA SI! MOLIM????? Ma reko nema sanse! Kad ono za par dana na UZ i kuca srculence....i tako posle skolske trudnoce nam dodje nasa devojcica! Celu trudnocu sam pila glukofaz. Posle tri meseca ja poceh redovno dobijati, bez glukofaza, sto mi se u zivotu nije desavalo! A onda drugo iznenadjenje i nasa druga devojcica, a posle nje i evo treca trudnoca, mozda decak! Osam god nismo imali decu a sada TRI SRECE u ROKU TRI GODINE! Izvinite na predugom postu jer nije bas tema, ali se svakoj vasoj rudnoci jako obradujem!!!!

Saskica011, *Sanja*, Judy i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, stigli nalazi! Beta mi je 418! Mislim da je ipak to to! :wub:

Vaspitacice draga diiiiiiiiiiiiiiiivnooooooooooo.......čestitam od srca,malo kasnim bila sam prehladjena pa mi nije bilo ni do sedenja za kompom i danas došla na posao i odmah se oduševila :wub: :wub: :wub: sad samo uživancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.