VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ahaaa.. duga shema...uh, zene, mnogo sam uzbudjena...Ja nemam nikakvu bolestinu ali vise nemam ni glupe jajovode... Ne biste verovale koliko je meni zivot laksi od kada su mi ih izvadili... Ne boli me stomak, nemam pms simptome, mogu da trcim i skacem kad ja hocu, mogu da se se..am kad ja hocu i da ne mislim da li ce me boleti ista... A da ne kazem da sam sa izvadjenim jajovodima umnogome povecala uspeh vto, tako kaze dr Bjelica... Jedva cekam da sve pocne i da javim lepe vesti :)))

*TJ* i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ce prestati ovi moji nemenstrualni bolovi?

Mora da su mi se sva tri embriona primila pa se guraju tamo unutra :lol:

Moze li se po beti znati da li je jedna beba ili vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera, draga, slazem se sa Sanjom da ces verovatno imati dugu semu. :) Drago mi je da se sada mnogo bolje osecas i ja iskreno verujem da ce vam ova VTO uspeti. :wub:

Snupi, meni su odmah po beti rekli da su izgleda blizanci, a i zbog test tracice, jer je bila pozitivna vec 7dpt. Sto se tice menstrualnih bolova, ja sam ih imala do 10-e nedelje u naletima. Sve u svemu, odmaraj sto vise i mazi stomacic. <ahttp://www.bebac.com/forum/uploads//emoticons/default_wub.png' alt=':wub:'> t8318.gif

Espera i Пилче volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi,ja mislim da je jedan bebiron. Naravno UZ je mnogo merodavniji. A za menstrualne bolove, trajace jos neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi, meni su odmah po beti rekli da su izgleda blizanci, a i zbog test tracice, jer je bila pozitivna vec 7dpt. Sto se tice menstrualnih bolova, ja sam ih imala do 10-e nedelje u naletima. Sve u svemu, odmaraj sto vise i mazi stomacic. :wub:

A kolika je tebi bila beta i koji dan?

Ne smeta meni sto boli, samo se plasim da nesto ne valja, al ako vas je sve bolelo kontam da nije strasno pa cu da istrpim i ja :D

IZMENA: Sad sam listala stare forume i nasla tvoju betu, pa to je bila beturina ito kakva! :D Ja sam se nadala da su dvojke al sad kad videh tebe... pih

Nema veze, neka je i jedno samo da sve dobro prodje i da se rodi zivo i zdravo :)

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kolika je tebi bila beta i koji dan?

Ne smeta meni sto boli, samo se plasim da nesto ne valja, al ako vas je sve bolelo kontam da nije strasno pa cu da istrpim i ja :D

10dpt mi je beta bila 399.7, a 12dpt (kad' je i trebalo da je radim) je bila 961.0. Sta primas od terapije? I jesi zakazala UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10dpt mi je beta bila 399.7, a 12dpt (kad' je i trebalo da je radim) je bila 961.0. Sta primas od terapije? I jesi zakazala UZ?

Utrogestan 200mgx3 i folna kiselina, samo to

UZ 22.10

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan 200mgx3 i folna kiselina, samo to

UZ 22.10

Bitno je da si pokrivena Utrogestan-om. ;) Sad' samo lezi i odmaraj. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih kakav odmor kad radim, pa jos imala svadbu 10dpt (svoju) a sad opet ludnica za vikend. Lezim kad god mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupiii, divno divno divnooo! I hajde sada i kod nas u teme za trudnice! :) Moja je beta bila tu kao tvoja! :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupiii, divno divno divnooo! I hajde sada i kod nas u teme za trudnice! :) Moja je beta bila tu kao tvoja! :):wub:

Ja se nesto ne osecam trudnom dok ne potvrdi UZ :D Jedva cekam to, pa da ponosno kazem da sam trudna :D

Jel i kod tebe jedan bebiron?

Ukljucili su mi magnezijum direkt zbog tog boluckanja, juce sam zvala kliniku. Ne može da škodi.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je jedan! :) znam taj osecaj, mada kod mene je bila sreca sreca radost ali tek onako prava kada smo srculence culi. Tada kao da mi je nesto kliknulo hej stvarno je tu beba! :) i ja sam imala boluckanja ali ne treba da brines, to ce proci brzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaspitacice gde si? Kako si? Od jutros nešto mislim na tebe :) kad radiš betu? :wub:

Ja odmaram, dani baš presporo prolaze u iščekivanju bete... :wacko:

Veliki poljubac za naše trudnice :wub: , a i za sve ostale koje će to uskoro biti i brže bolje preći na neke druge teme :wub:

*TJ* i Espera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo, betu vadim prekosutra. Malo je reci da sam nestrpljiva. :) Pokusavam da skrenem misli koliko god mogu, ali to mi ne uspeva bas uvek. Gledam filmove, citam knjige...

U naletima me boli stomak, kao da cu dobiti. Sad ce sreda jos malo, samo me nesto uhvatio strah od potencijalnog neuspeha. Ali valjda nisam toliki baksuz da se od 4 ne primi ni jedan.

Dobila sam terapiju za gvozdje. Po jedna ampula Totheme'dnevno i za mesec dana trebam da proverim nivo gvozdja.

Smizla_NS i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaspitacice, navijam za tebe. i ja mislim da bi od cetiri bio red da se primi makar jedan :)

Na TLCu je krenula in vitro emisija i objasnili su kome ide duga a kome kratka shema... Mladim zenama ide duga zbog vece rezerve jajnih celija, a starijim kratka.. ako nekog to zanima. To znaci da cu ja da dobijem duuugu...

E da, ovo je prva menstruacija koju jedva cekam da dobijem :D Do sada sam se uvek nadala da necu dobiti a sad... heheh :D

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu, Vaspitacice, kako se priblizilo... Jedva cekam! :wub: A sto se tice Tot'Heme, pa ti si jos i dobra - ja sam je pila dve nedelje po 4 ampule dnevno (2x2) i sad' mesec dana po dve dnevno. Ne znam da li ti je doktorka vec rekla, ali ja cu ipak da napisem. :D Tot'Hemu uvek moras piti uz vitamin C, jer on pomaze gvozdju da se bolje apsorbuje. Najbolje je da iscedis narandzu (ne moras celu - mozes pola), u nju sipas sadrzaj ampule i popijes je na slamcicu, jer ti vremenom potamne zubi od gvozdja tako da ih ja svakako posle terapije odmah operem. I nikako je ne uzimas uz mlecne proizvode, jer kalcijum sprecava apsorpciju gvozdja tako da od ili do terapije uvek mora da prodje minimum 2h pre konzumiranja mlecnih proizvoda. I naravno ubaci malo vise u ishranu crvenog mesa, jaja, pasulj, cveklu, spanac, brokoli, grasak... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, znam za C vitamin uz Tot'hemu. Uzela sam kapsule c vitamina. Ali svakako cu probati ovaj nacin koji si mi ti rekla, jos samo da nadjem narandze, jer ovde u selu trenutno nema gde da se kupe. :) Ja sam ga danas popila uz cedevitu na eks, jer sam citala u uputstvu za to bojenje zuba, ali to sa slamcicom uopste nije losa ideja. :D

Od svega sta si navela jedino cveklu i brokoli ne podnosim. Ostalo obozavam da jedem. :P

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za cedjenu narandzu i slamcicu mi je rekla doktorka. :) A nema sa cim pre toga nisam probala da je pijem i stvarno je najbolje sa cedjenom narandzom. Tot'Hema jeste malo komplikovana kao terapija, ali ako se pravilno koristi ima i efekta - u suprotnom ne daje nikakve rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj vaspitačice pa to je sutraaaaaa :wub: Meni neka trema zbog tebe, ne mogu ni da zamislim kako će mi biti kada se meni približi :blink:

Čekamo te nestrpljivo da nam javiš lepe vesti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekamo cekamooo :) ajde da krene malo ovaj oktobar, bio bi red!

Ja sam konacno otisla po nalaz za trombofilije i sve je u granicama normale, tako da mi je to briga manje...

Danas bila na prvostepenoj komisiji, dobila sam dopunu dokumentacije posto mi fali t3, na uputu stoji a u rezultatima ga nema...i jos neke upute da donesem. Prolazimo prvostepenu komisiju verovatno ali za drugostepenu nisam sigurna...

nataša p. i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje tako i treba, samo hrabro u nove pobede :)

A zašto misliš da nećete proći drugostepenu? Gde idete na komisiju? Kod nas u NS-u su na prvostepenoj komisiji baš detaljni, a drugostepena komisija u betaniji je manje-više formalnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje tako i treba, samo hrabro u nove pobede :)

A zašto misliš da nećete proći drugostepenu? Gde idete na komisiju? Kod nas u NS-u su na prvostepenoj komisiji baš detaljni, a drugostepena komisija u betaniji je manje-više formalnost...

Zato sto na prvostepenoj dostavljamo samo nalaze, mogu da izaberem najbolji spermogram i da im dam :) a na drugostepenoj mm daje uzorak, u kome mozda ne bude pokretnih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa onda je kod nas u NS-u drugacije, drugostepena je vise formalnost gde se potpise brdo papira, mm nije morao da radi ponovo spermogram taj dan, bitno je bilo samo da imamo uradjen bar jedan kod njih u betaniji ili u nekoj od privatnih laboratorija gde rade njihovi embriolozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke odradili smo sve nalaze za VTO sve je ok sem TSH hormona koji je povisen ref.vrednosti od 0,50 do7.30 ja imam 10,04 ginekolog kaze da to pravi problem pri zatrudnjivanju,dao mi je uput kod endokrinologa u poliklinici u NS.da li neko zna zaista dobrog endokrinologa da mi preporuci u KCV ?da li cu dobiti trerapiju?i progesteron mi je ref.vredmosti od 0,64 do5,09 a ja imam 6,3.za to mi nije dr.nista rekao a i nije mi na nalazu obelezen kao da ne valja,sta vi mislite o tome?hvala .ako taj TSH nije u redu ja bi najradije odmah da dobijem terapiju da spustimo to ,jer u Martu idemo na jos jednu IUI 4.put i na VTO ,ne zelim da to stvara problem pri zatrudnjivanju.a mozda i IUI zato nije uspela ,s obzirom da je sve drugo bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.