VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Snupi dobrodosla i sto pre otisla na trudnicke teme! :rolleyes:

Smizlo, meni je 6. dana stimulacije endometrijum bio samo 6,5 mm, 9. dana 12mm, a u nedelju koji je bio 12. dan endometrijum je bio 15mm. Primila sam ukupno 700ij Puregona tokom prvih sest dana, nakon toga mi je on zamenjen Menopurom.

Meni je doktorica davala male doze da ne bi doslo do hiperstimulacije zbog policisticnih jajnika.

Cojecoje, verujem da ces sutra imati veliku betu. :)

I da vas sve obavestim da je rezultat moje danasnje aspiracije 4 jajnih celija. Embriolog kaze da su dobrog kvaliteta, pa sad videcemo sta ce biti dalje. Do aspiracije sam imala tremu da li cu ih uopste imati, sad se brinem da li ce da se oplode i razvijaju. Sta cu, to je jace od mene. Sve u svemu, bice kako biti mora. :)

Sena13, Saskica011, *TJ* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka, neka, Vaspitacice, samo ti naredjuj. ;) Ne znam koliko se secas, ali ja sam dan nakon aspiracije ceo dan lezala kod njih na infuzijama i koktelima injekcija zbog nenormalnih bolova u jajnicima tako da je sasvim normalno da bole od punkcije kao sto ti je i doktorka rekla. Je l' bese sutra vadis TSH? Obavezno nam javi rezultate. :wub:

Saskice, jesi li dosadjivala ovima iz RFZO? :D Sta se desava?

Je l' neko zna sta nam je sa Esperom?

Ljubim vas puno, devojke i bacam puno, puno, puno baby prasinice da mi sto pre odete sa ove teme. :wub: :wub: :wub:

81686.gif 81686.gif 81686.gif

.Naja., Пилче i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice i ja navijam! :wub: cojecoje i pilce vi ste za mene velikeeee hrabrise sto ponavljam po ko zna koji put. Kao i svaka zena koja je prosla ili prolazi kroz ovo. Nije ovaj put uspelo ali mora sledeci ili neki drugi, Odustajanja nema!

Ja sam zaista zahvalna Bogu i tome sto sam imala srece da moja borba brzo prodje, ali se osecam i dalje kao deo ove teme i to verovatno nikada nece prestati. Jer sam taj poseban vid podrske koji mi je bio neophodan tada i koji mozda ni od porodice ne moze dobiti u tom smislu bas na ovom forumu dobijala.

Pilce, ti si jedna od osoba za koje sam se posebno vezala jos na pocetku i zbog problema sa tsh koji je i mene mucio i zbog svega ostalog ja sam pocela da pratim sve vise sta se bas sa tobom desava. :wub:

Ja sam danas mozda malo emotivnija pa sam udavila sa nekim svojim pricama ali kada se na nekoga vezete to je tako. Ja sam rezultate cekala sa jos dve devojke koje sam u klinici upoznala i toliki sam bes osetila sto nisu i one saznale iste vesti kao ja, i osetila neku nepravdu i tugu ali ja nista nisam mogla da promenim mogla sam samo da im budem podrska i da verujem zaista verujem da ce uspeti neki sledeci put!

VERUJEM I NAVIJAM ZA SVAKU ZENU KOJA SE BORI! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka, neka, Vaspitacice, samo ti naredjuj. ;) Ne znam koliko se secas, ali ja sam dan nakon aspiracije ceo dan lezala kod njih na infuzijama i koktelima injekcija zbog nenormalnih bolova u jajnicima tako da je sasvim normalno da bole od punkcije kao sto ti je i doktorka rekla. Je l' bese sutra vadis TSH? Obavezno nam javi rezultate. :wub:

Saskice, jesi li dosadjivala ovima iz RFZO? :D Sta se desava?

Je l' neko zna sta nam je sa Esperom?

Ljubim vas puno, devojke i bacam puno, puno, puno baby prasinice da mi sto pre odete sa ove teme. :wub: :wub: :wub:

81686.gif 81686.gif 81686.gif

TJ draga evo baš razmišljam da ih zovem sredinom meseca :D...kako sam krenula ne bi me čudilo da mi kažu da dodjem u novembru :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIKAAAA draga moja trudnaco hvala ti do neba ;) Vredi imate ovakve zemske pored sebe koje te bodre :)

Ajmo vaspitacice rasteraj ove oblake nad ovom temom :)

Moj tsh se povecao na 5 tako da su mi povecali na 100mg i planiram da pitam doktoru da li ima neki strani lek koji je bolji da dovedem ja to na vrednost oko dva do dva i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje

12dpt beta 290,

14dpt beta 560

E sad ja ne bih bila ja kad ne bih brinula, stalno me stomak bolucka kao da cu dobiti jel to ok? Tako mi je jos od 7dpt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam izvadila TSH koji je skocio na 4,76 uIU/ml (ref vrednosti su od 0,4-4,0). Odmah sam nazvala kliniku i od jutros pijem dozu od 50 mikrograma, sa tim da kada budem vadila betu onda opet treba da izvadim i TSH,

E sad, nesto sta me brine. :mellow: Na svoju ruku sam izvadila i nivo gvozdja u organizmu jer otkad znam za sebe imam problema sa malokrvnoscu. Rezultat je 2,9 Umol/L, a ref vednosti su od 10,7 do 32,2. Medicinska sestra je juce i ovaj rezultat prenela doktorici (ona nije bila na klinici u to vreme kada sam zvala), ali mi jos nista nije javljeno sta da pijem itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

/aaaaaaaaa Snupiii divnooooo :) nije nista strasno da se to usadi samo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi, pa to je diiivno! :wub: Od srca ti cestitam i zelim urednu i laganu trudnocu. :wub: Ti tzv. menstrualni bolovi su sasvim normalni na pocetku trudnoce. Naravno, neko ih ima, a neko ih nema. Bitno je da ti beta HCG lepo raste, a ti lezi, utopli stomacic i odmaraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi divnoooooo, od srca ti cestitam, sad se malo opusti do UZ-a ❤

Ja sam tu, citam vas stalno iz prikrajka ☺ juce sam imala embriotransfer, sad leskarim i cuvam moje bebice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pokusaj ishranom da povecas gvozdje.. ne znam o tome nists cekamo nekog da se javne ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi cestitam! :wub: Bitno da beta raste, nemoj da se brines, opusti se i mazi stomacic! Jupiiiiiii!!! Bas sam srecna zbog tebe!

Smizlo, koliko su ti embriona vratili? Odmaraj i uzivaj u naredjivanju kao i ja! :D

Pilce, pogledala sam na netu i znam otprilike sta bih trebala jesti za malokrvnost pa cu probati na taj nacin za pocetak. :)

Пилче i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizla, taman sam krenula da pitam gde si posto se ne javljas. :) Znaci sve je proslo kako treba? Koliko su ti bebica vratili? Sad' odmaraj i naredjuj kao Vaspitacica. ;) Kad' treba da vadis betu? :wub:

Vaspitacice, jesi ti doktorki vec napomenula u toku procesa da imas problema sa anemijom? Bilo bi dobro da uradis i KKS da vidis kakvi su ti hemoglobin, eritrociti, MCV i MCH. Svakako obavezno zovi doktorku da se posavetujes oko terapije, a do tada ishrana bogata gvozdjem (od sada, pa na dalje). Pretpostavljam da pijes Femibion, ali on uopste ne sadrzi gvozdje tako da ces svakako dobiti posebno da ga pijes.

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi divno,cestitam. Boluckanje stomaka je normalno,ne brini.

Vaspitacice,bas ti nisko gvozdje. Mislim da ce morati neki lek. Pojacaj hranu bogatu gvozdjem,moze pomoci.

Smizlo navijamo i za tebe :)

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu ti reci da mi je zao muzica, trckara oko mene non-stop, samo bi da mi ugadja nesto ☺

Vratili su mi tri embriona, kaze embriolog da su kvalitetni, 5-celijski i 6-celijski su (ne znam kojih ima dva, a koji je jedan...)

*TJ* hvala Bogu na kraju je sve super proslo, bilo je 10jc, od toga 8 zrelih, 6 se oplodilo, a tri najbolje su mi vracene ☺ pa betu treba da vadim 22.10., tad je 14.dan, ali necu sigurno izdrzati do tada, verovatno cu koji dan ranije izvaditi

.Naja., *TJ* i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu ti reci da mi je zao muzica, trckara oko mene non-stop, samo bi da mi ugadja nesto ☺

Vratili su mi tri embriona, kaze embriolog da su kvalitetni, 5-celijski i 6-celijski su (ne znam kojih ima dva, a koji je jedan...)

*TJ* hvala Bogu na kraju je sve super proslo, bilo je 10jc, od toga 8 zrelih, 6 se oplodilo, a tri najbolje su mi vracene ☺ pa betu treba da vadim 22.10., tad je 14.dan, ali necu sigurno izdrzati do tada, verovatno cu koji dan ranije izvaditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi diiiivnooooooo bravo bravo - želim ti divnu i mirnu trudnoću sad samo uživanje :) :) :):wub: :wub: :wub:

Smizlo svaka cast i kao što su ženice već rekle - lezi,odmaraj i naredjuj :wub: :wub: :wub:

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj mišići mali, uživaju u maminom stomaku ❤❤

Ima betanija mogucnost zamrzavanja, ali nam embriolog nije preporucio, rekao je da su ova tri sto su mi vratili bas dobri, a ova ti sto su ostala su onako,verovatno ne bi preziveli odmrzavanje, pa nije ni predlagao...

*TJ* i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na lepim zeljama, bas ste me raznezile :wub:

Gledam da se pazim, radim po malo, mnogo manje nego ranije da se ne bih umarala, pa valjda sve bude kako treba, proci ce i ovi bolovi :D

*TJ* i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi divno! Cestitam i da bude lako i dosadno pa da se za devet meseci mazite.

Smizlo, odmaraj a mi drzimo palceve iz sve snage! :)

Divne vesti danas, bas ste mi popravile dan!

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga TJ, hvala sto msilis na mene... Tu sam, prestala sam da radim, kako bih bila zdrava kada dodje vreme za akciju. Cekam da dobijem sledecu mecu i onda pocninjemd a pijem antibebi pilule 12 dana i onda ne znam ni ja sta se dalje radi. Verovatno onda krece neko bockanje. ali ne znam jel kratka ili duga sema, nista ne znam. Ali sam vec izracunala da cu negde oko mog rodjendana biti u nekom delu vto.. :) Meni je iskreno cudno da sam ja vec dobila taj papir sa zapocetom shemom, a da moj suprug bas nista od analiza nije uradio (imamo samo spermogram koji je dobar) e sad da li ce tek da traze te analize (hlamidija, ureaplazma, spermokultura hiv is ta sve ono) ili ni nece... U sustini, na vto stizemo zbog mene, mozda zato nista ne treba? Uzbudjena sam, jedva cekam i potpuno verujem u uspeh :D

*TJ* i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snupi,cestitam :wub:

Espera,navijam iz petnih zila :)

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera, draga, bas te briga sto ti nisu trazili jos nalaza za tm-a. A s' obzirom da si vec u procesu, ne verujem da ce ti bilo sta dodatno i traziti. Cuti i uzivaj. :P;) Navijamo iz sve snage i obavestavaj nas o svemu. :wub:

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oo pa super onda ako nece morati moj muz nista da radi. Mislim, prava je kukavica sto se tice tog brisa na hlamidiju :D Javljam, TJ, cim krene nesto sledece ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera,sto kaze TJ,nece verovatno ni traziti. Ja sam imala isto od mm samo spermogram i kulturu. Mislim da se vode time da ako nemas ti neku bestiju nema ni tm ;)

Obavestavaj nas da navijamo.

Nagadjam da ces na dugu semu,kad kreces sa kontracepcijom.

J&G, Gagagagagaga i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.