Koliko je vaše dete samostalno?

odgovora

Objavljeno

Polovinom januara je nasa devojcica napunila dve godine. :-)

Odavno vec lepo govori, zna sve, govori dva jezika,(posto zivimo u inostransvto a ona ide u obdaniste).... Kad hoce sama se obuce i skine. Ume da obuje paitikice,cipelice. Jede sama s viljuskom jos od 12 meseci, sa kasikom od 14 bez prosipanja... Pije iz case sa 6 meseci bez prosipanja(nikad nismo koristili flasice). Nosu smo poceli da koristimo,ide nam super,naravno nekad se zaboravimo,ali Ok :-) .Pevusimo,igramo se sa velikom decom jako dobro,vozimo biciklo sa 2god i 2 mes.(mozda je mogla i pre,ali nismo probali,zbog zime,)(ono vece sa 4 tocka odlicno-preciznost,brzina,skretanje,kucenje-iznenadila sam se)

Certa, pravi kule od kocki, igra se s plastelinom,pise pismo,uspavljuje bebe,kuva rucak,cita knjige(objasnjava mi svaku sliku:-))pomaze mi da cistim kucu,sama se zaigra satima,pere ruke,maze pastetu na hleb,pere zubice...

Mislim da je skroz ok za njen uzrast...mozda sam nesto zaboravila,ali mislim da je samostalna i tacno zna sta zeli a sta ne...Nikad jos iz obdanista nije dosla uflekana( ne koristi portiklicu nikad,i ne uprlja se kad se igra vani-kako ne razumem ni ja

Na stepenice silazi sa 12 meseci bez pada,sasvim sigurno,(posto je sa 10 prohodala)retko kad mi da ruku dok silazi ili se penje -hoce sama...:-)

Ako se setim jos neceg pisacu :-)

Objavljeno

Polovinom januara je nasa devojcica napunila dve godine. :-)

Odavno vec lepo govori, zna sve, govori dva jezika,(posto zivimo u inostransvto a ona ide u obdaniste).... Kad hoce sama se obuce i skine. Ume da obuje paitikice,cipelice. Jede sama s viljuskom jos od 12 meseci, sa kasikom od 14 bez prosipanja... Pije iz case sa 6 meseci bez prosipanja(nikad nismo koristili flasice). Nosu smo poceli da koristimo,ide nam super,naravno nekad se zaboravimo,ali Ok :-) .Pevusimo,igramo se sa velikom decom jako dobro,vozimo biciklo sa 2god i 2 mes.(mozda je mogla i pre,ali nismo probali,zbog zime,)(ono vece sa 4 tocka odlicno-preciznost,brzina,skretanje,kucenje-iznenadila sam se)

Certa, pravi kule od kocki, igra se s plastelinom,pise pismo,uspavljuje bebe,kuva rucak,cita knjige(objasnjava mi svaku sliku:-))pomaze mi da cistim kucu,sama se zaigra satima,pere ruke,maze pastetu na hleb,pere zubice...

Mislim da je skroz ok za njen uzrast...mozda sam nesto zaboravila,ali mislim da je samostalna i tacno zna sta zeli a sta ne...Nikad jos iz obdanista nije dosla uflekana( ne koristi portiklicu nikad,i ne uprlja se kad se igra vani-kako ne razumem ni ja

Na stepenice silazi sa 12 meseci bez pada,sasvim sigurno,(posto je sa 10 prohodala)retko kad mi da ruku dok silazi ili se penje -hoce sama...:-)

Ako se setim jos neceg pisacu :-)

Jaoj seti se molim te pa nam napisi!To je NEVEROVATNO!I napisi nam molim te gde si kupila tu savrsenu lutkicu?Joj da,samo jedna primedba,sa biciklom si trebala da krenes sa 18 meseci jer bi do ovog leta vec naucila da vozi onaj sa dva tocka pa onda ide motor itd....

Objavljeno

Pisem,ono sto radi moje dete...A ti draga moja ako neverujes dodji da proveris:o)

I veruj mi, da s moje dete ne izdvaja po nicemu od ostale dece iz obdanista

Ne znam kako je sa dugom decom

Objavljeno

Jaoj seti se molim te pa nam napisi!To je NEVEROVATNO!I napisi nam molim te gde si kupila tu savrsenu lutkicu?Joj da,samo jedna primedba,sa biciklom si trebala da krenes sa 18 meseci jer bi do ovog leta vec naucila da vozi onaj sa dva tocka pa onda ide motor itd....

Draga moja,nemam potreba da lazem...nisam mogla zbog zime inace bi poceli

Objavljeno

Ha, ha, ha...BEBAC je prevideo da će majke ovde ustvari da hvale svoju decu...

Objavljeno

Ha, ha, ha...BEBAC je prevideo da će majke ovde ustvari da hvale svoju decu...

Cuj,da hvale!Ovo je postalo utrkivanje.Jedna napise da joj dete radi neku radnju vise,odmah se javi njih pet sa jos tri nove radnje koje inace /cast izuzecima/nisu bas izvodljive za odredeni uzrast.Mogu samo da kazem da ako lazu nas/ne tvrdim,napominjem/,lazu u stvari same sebe odn.hrane svoju dusu vrlo losom hranom!

Objavljeno

Ne razumem cemu tolika zloba i zavist?Ako neka majka napise sta je uradilo njeno dete ne znaci da laze,jer nema razloga za to.Zato,druga cije dete ne radi to odmah misli da laze i da se hvali bez razloga.

E,pa vidite drage moje,htela sam da budem na nekom forumu gde su ljudi iz moje zemlje,a ne gde vlada ljubomora i zavist.

Nemam zelju da budem na ovakom forumu...

Vama zelim lepo druzenje,bez pakosti,zavisti i ljubomore...

Ako neka od vas dodje u Oslo,mogla bi da proveri dal moje dete radi sve sto am napisala. nemam komplekse nize vrednosti da lazem i izmisljam...Stvarno mi ne pada napamet....

Nemojte da budete ljubomorne i zavididne na druge majke ako su im deca uspesnija od vase,svako dete je za sebe...

Pozdrav

Objavljeno

Potpuni se slazem da je svako d'été prica za sebe! Primer, moj brat i jà! Oduvek smo bili nebo i zemlja-niko nije mogao da kaze sa smo od jedna majke dok n'as ne pogledaju izbliza.isto vazi i za karakter, brzinu odrastanja, ucenje pa cak i snalazenje u odredjenim godinama! Ne zelim nikome da kontriram, svako ima pravo n'a svoje misljenje i to treba ceniti i postovati, bar jà tako shvatam svrhu ovog foruma i bilo kog drugog. Od mène puno pozdrava za Bebac forumasice!:)))

Objavljeno

Tacno. Svako dete je drugacije. To sto dete prica vise jezika nije nista cudno. Deca mnogo, mnogo lakse i brze uce jezik nego odrasli. Narocito kada zive u takvom okruzenju. I mozda tvoje detence samo ide uz i niz stepenice u svojih godinu dana, ali ja NIKADA ne bih pustila dete samo uz i niz stepenice, ma koliko ono spretno ide. Ipak je ono malo. To je moje misljenje. I molila bih te da se ne ljutis. Opet, ovo je samo moje misljenje.

Objavljeno

Nema potrebe da se ljutimo jedna n'a drugu, ipak je ovaj forum tu za n'as da se druzimo i savetujemo a ne da se medjusobno nadmecemo i kritikujemo. Bar jà tako mislim. Poz

Objavljeno

Nema potrebe da se ljutimo jedna n'a drugu, ipak je ovaj forum tu za n'as da se druzimo i savetujemo a ne da se medjusobno nadmecemo i kritikujemo. Bar jà tako mislim. Poz

I OVAJ PUT se u potunosti slazem sa tobom :rolleyes:

Objavljeno

Moje dete je bas samostalno,ja sam zadovoljna i pre zadovboljna ponasa se kao velika,ali ona je uvek bila posebna beba tako da mi sad ovo nije cudno.

Svako dete je prica za sebe :rolleyes:

Recimo,moja mala je sa 5 dana pocela da spava od 22:00-06:00,bez budjenja.Ja sam htela da je budim nego mi nisu dali.

Do 10 meseci lenjivica prava,sa 10 i po prohodala

Sad vecinu stvari radi za preko njenog uzrasta...vecina dece je u njenom obdanistu je takva,neki su iznad nas,neki ispod.Naravno 12 dece a 3 vaspitace i 1.pedagog

Da ne pisem vise,jer vidim da ovde odmah kritikuju,pa sad nebih da pisem detalje...

Svako dete je razlicito,i zato mislim da treba da pisemo bez ljubomore i zavisti.

Recimo,cerka od mog brata od ujaka sa 2 god i mesec dana znala je da recituje pesmicu na engleskom i na srpskom-ja sam bila odusevljena

Sta sad,neko treba da misli da je to laz,ali to je bas istina.

Ajde mame,hocemo li da pisemo o svojoj deci i da budemo shvacene od drugih mama ili ce da nas bojkotuju,kao sto vidim da rade :rolleyes:

Objavljeno

Hvala vam drage mame:o)

Veliki jubac od nas dve:o)

Ostajemo da se druzimo,zahvaljujuci mama koje su ok...

Jubacccc

Ajde mame da pisemo-sta rade nasa mala zlata,a ko ne veruje nek ne cita:o)

Objavljeno

Kiki i kod nas je isti slucaj sa obdanistem,i moja mala obozava da ide :rolleyes:

Takilend-ja sam se u pocetku plasila,ali sam videla da je bas pazljiva i cuva svoju guzu,onda sam se opustila.Ok,mozda i sredina u kojoj zivim utice na to...da sam takva:o)

Objavljeno

Kiki i kod nas je isti slucaj sa obdanistem,i moja mala obozava da ide :rolleyes:

Takilend-ja sam se u pocetku plasila,ali sam videla da je bas pazljiva i cuva svoju guzu,onda sam se opustila.Ok,mozda i sredina u kojoj zivim utice na to...da sam takva:o)

Joooj, mene bih bilo strah. :)

Videcemo sta ce biti... pa ja se jos nisam ni porodila, a kad ce dete da mi prohoda... :lol:

Objavljeno

Samo polako draga moja...Nista nemoj da brines,sve to dodje samo po sebi.Ja sam bila poznati panicar,i sad sam,ali opet opustis se vremenom,jer vidis kako tvoje dete raste.

Ja se nekad "zaboravim"koliko mi je ona mala :rolleyes: jer se ponasa kao velika.

Dete je nesto najlepse,najvrednije na SVETU...zato uzivaj u trudnoci i ne dozvoli da te plase ...mazi bebu malu u mak i uzivajte

Objavljeno

E tako treba! Taj mi se ton bas dopada! Ovde Sam se uclanila sa bih o deci pricala sa ushicenjem, i sa puno zara! Samo neka su ziva i zdrava, i vasa i moja;)))!

Objavljeno

E tako treba! Taj mi se ton bas dopada! Ovde Sam se uclanila sa bih o deci pricala sa ushicenjem, i sa puno zara! Samo neka su ziva i zdrava, i vasa i moja;)))!

Naravnoooooo,kome se ne svidja ne mora da cita :o)

Objavljeno

Samo polako draga moja...Nista nemoj da brines,sve to dodje samo po sebi.Ja sam bila poznati panicar,i sad sam,ali opet opustis se vremenom,jer vidis kako tvoje dete raste.

Ja se nekad "zaboravim"koliko mi je ona mala :rolleyes: jer se ponasa kao velika.

Dete je nesto najlepse,najvrednije na SVETU...zato uzivaj u trudnoci i ne dozvoli da te plase ...mazi bebu malu u mak i uzivajte

:D :D :D

Objavljeno

;)

Objavljeno

Ja sam bila ubedena da je tako,medutim ,ovde ako kazes svoje ISKRENO misljenje ili ako ispod svakog teksta ne napises,,u potpunosti se slazem s tobom,,odmah te smatraju zlobnom,pakosnom i zavidnom osobom.Budalastine!Tako je to u zivotu cim zelis da budes surovo iskren,odmah si jako los. :P

Objavljeno

Ja sam bila ubedena da je tako,medutim ,ovde ako kazes svoje ISKRENO misljenje ili ako ispod svakog teksta ne napises,,u potpunosti se slazem s tobom,,odmah te smatraju zlobnom,pakosnom i zavidnom osobom.Budalastine!Tako je to u zivotu cim zelis da budes surovo iskren,odmah si jako los. :P

U potpunosti se slazem sa tobom,ha,ha,ha ;)

Objavljeno

U potpunosti se slazem sa tobom,ha,ha,ha ;)

TOOOOOOOO BAKI!Tako ili nikako! :lol: :lol: :lol:

Objavljeno

MOJABEBA, nemoj nas napustati :)

Uostalom, i sama znas kako je ovde kod nas. 100000000000 dece a dve vaspitacice. Ne ide, ne da kritikujem vaspitacice, taman posla, ali kod nas je sistem takav. Nazalost.

U inostranstvu, posebno Norveskoj, su posveceni deci. Iz tih ti razloga sve verujem, i takodje verujem, da opet ima dece koja su iznad tvoje devojcice.

Sto se tice stepenica, ja vec na svom decaku vidim da "zna da se cuva", mislim da je ipak nesto i urodjeno. Da li cu ga smeti pustiti da sam ide niz stepenice, ne znam, ma ne znam ni da li ce prohodati sa godinu dana, ali nadam se da cu biti u stanju da PREPOZNAM za sta je moje dete sposobno, a ne da procenjujem po principu : vreme mu je, ili nije mu vreme.

E sad, ko ne shvata sta sam htela reci, zao mi je.

Sa mnogim stavovima se ovde ne slazem, pa cutim.

LakiLuka, lepo je biti iskren, ali treba biti i obazriv, da ne kazem vaspitan. Hvala ti sto si SUROVO ISKRENA. Mislim da je to i mojabeba bila.

Pozdrav za sve mame i buduce mame, naracito nasu Zaklinu.

Izvinjavam se na dugom odgovoru, ali bas me nesto ova tema....ma nije bitno, razumece me ko treba.

Objavljeno

MOJABEBA, nemoj nas napustati :)

Uostalom, i sama znas kako je ovde kod nas. 100000000000 dece a dve vaspitacice. Ne ide, ne da kritikujem vaspitacice, taman posla, ali kod nas je sistem takav. Nazalost.

U inostranstvu, posebno Norveskoj, su posveceni deci. Iz tih ti razloga sve verujem, i takodje verujem, da opet ima dece koja su iznad tvoje devojcice.

Sto se tice stepenica, ja vec na svom decaku vidim da "zna da se cuva", mislim da je ipak nesto i urodjeno. Da li cu ga smeti pustiti da sam ide niz stepenice, ne znam, ma ne znam ni da li ce prohodati sa godinu dana, ali nadam se da cu biti u stanju da PREPOZNAM za sta je moje dete sposobno, a ne da procenjujem po principu : vreme mu je, ili nije mu vreme.

E sad, ko ne shvata sta sam htela reci, zao mi je.

Sa mnogim stavovima se ovde ne slazem, pa cutim.

LakiLuka, lepo je biti iskren, ali treba biti i obazriv, da ne kazem vaspitan. Hvala ti sto si SUROVO ISKRENA. Mislim da je to i mojabeba bila.

Pozdrav za sve mame i buduce mame, naracito nasu Zaklinu.

Izvinjavam se na dugom odgovoru, ali bas me nesto ova tema....ma nije bitno, razumece me ko treba.

Hvala ti DRAGA SAVETA! :D

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la MNejg · Objavljeno
      Moj savet je da samo ne čitaš previše na internetu, da se opustiš maksimalno i ne razmišljaš o simptomima, jer mi ih same stvorimo kada nešto želimo ili se nečega plašimo. Povišena temperatura jeste jedan od mogućih simptoma rane trudnoće, jer dolazi do raznih naglih hormonskih promena u organizmu zbog začeća. Ja konkretno nisam imala povišenu T, niti neki osećaj u stomaku (ali je to sve individualno, pa ne znači da nije normalno), ali da, mnogo osetljivije bradavice nego inače pred menstruaciju, mislim da mi je to čak bio prvi simptom rane trudnoće.  U svakom slučaju, moj savet je da ne razmišljaš previše o tome, već kad se desi, desilo se. Moramo se pomiriti sa tim da mi nemamo apsolutno nikakav uticaj na to da li će doći do oplodnje ili neće. Samo redovno raditi na bebi, bez obzira bila ovulacija ili ne, jednom će biti pozitivan test.  Držimo palčevee
    • Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la Sanjaaaa · Objavljeno
      Zdravo, nova sam ovde, ovog meseca postoji šansa da sam trudna, osećam malo grčenje u stomaku i ovako znam da je moguće jer smo pokušavali, još nisam treba da dobijem medjutim nadala sam test koji se radi 6 dana pre očekivane menstruacije, uradila 2 i ona su prvo bila negativna medjurim posle par sati i na jednom i na drugom su se pojavile 2 linije druga bas bleda, ali tek posle par sati, mada to je stvarno prerana trudnoća čak i ako postoji, šta vi mislite da li sam trudna ili se to pojavljuje tako iz nekog razloga koji je meni nepoznat? Hvala  
    • Gde ima da se kupi?
      Započeo/la Natashica · Objavljeno
      Gde mogu da nađem velike plišane igračke vrhunskog kvaliteta kao https://www.mediamarkt.de/de/product/_noxxiez-handwarmer-schildkrote-pluschfigur-2740045.html Bilo je nešto na https://www.plisani.rs/kategorija-proizvoda/velike-plisane-igracke/
    • Porodiliste "Narodni Front" - Beograd
      Započeo/la Maslina · Objavljeno
      Neko misljenje o doktoru Radomiru Anicicu?
    • Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Tea1994 · Objavljeno
      Postovane, ja pokusavam oko 4 meseca da ostanem trudna i ne uspeva. Naravno opterecena Sam time, verovatno zato i nece. Ovaj mesec mi je poslednja menstruacija Bila 29.10. I obicno su tacne na 28 29 Dana. Pocele su grudi ranije da me bole nego inace I bradavice su mi osetljivije. Medjutim vec 4 5 Dana u nazad osecam da sam vruca tj kao da imam temp. I stvarno pre neki Dan Sam imala 37.2, pa sam ponovo merila pa Sam imala 37. I tako se vrti oko 37. Ili 36.9. Da li mislite da je moguca trudnoca. Inace trebam za 3,4 dana da dobijem. I sad me Malo bolucka stomak tj kao neki pritisak vise nego bol. Mozda je to samo zato sto toliko zelim pa Sam umislila simptome.
  • Teme