Koliko je vaše dete samostalno?

odgovora

Objavljeno

Hvala puno obema :) diivne ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu samo da ponovim prethodne komentare.. i dodam nesto svoga :rolleyes:

meni je Luka do 2 godine pricao samo kineski :lol: a moje drugarice sin je sa malo vise od godinu vec sastavljao recenice. nikada necu zaboraviti kad mi je dete preko telefona sa svojim 16-17 meseci reklo da je bacio smece u kontejner, ja sam se zaprepastila. moje dete je tek posle drugog rodjendana pocelo da prica i sad, 2 god kasnije mnogo lepse prica od tog drugara.

to kako je opisujes na igralistu smo i mi slicno imali sa Lukom. razlog je upravo to sto nije isao u vrtic, nije imao svoje vrsnjake stalno pored sebe i nije jednostavno znao.ja njega nisam forsirala ali sam ga svaki dan vodila na igraliste. mislim da je bitno sto manje se mesati. ostavi je da se igra a ti sedi na klupu, tako da je mozes videti ali ne da skakuces oko nje. bas u situaciji da je neko udari ili sl reaguj. pusti je da se izbori za sebe i da se istakne onako kako ona smatra da treba.

naravno, to je tvoje dete i ako ti smatras da postoji razlog za brigu prati ali sa manje presije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj samo da krene u vrtic. Za par nedelja ces vec videti veliku promenu. Ni moja cura nije bas znala da se cuva od dece pre polaska u vrtic, onda je u vricu imala skraceni kurs i sad je sve na mestu. Mnogo je bolje kad je u grupi. Uce jedni od drugih i brze napreduju. Sad mi se jos i pohvali, kad je neko ugrize ili dira, kako ga ona jaaako odgurne. Sve to dodje na svoje.

Ona ima emocije, prica, trazi, odaziva se, jede sama, ne nosi vise ni pelene, ali u tim stvarima je malo cudna

Nemoj da primeti da je smatras cudnom, kao sto si napisala. Osecaju oni sve! A po meni, ti nemas razloga za brigu. Uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si bas zabrinuta odvedi je kod lekara cisto da ti bude lakse. kao sto rekose i ostale zene sva deca imaju razlicit tempo razvoja.

Moja sestra i ja smo npr vec sa godinu dana sve pricale jasno i razgovetno a danas deca ni sa tri ne znaju toliko, tako da meni svi nesto izgledaju usporeni :lol: .

Bratov klinac ima 3 godine kao da prica kineski, a i to je skoro poceo. Al zivo zdravo dete, propricace. Tako da to uopste ne treba da te brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno puno svima. Pticice imam problem da ti posaljem PP, kao ne prepoznaje kome salje pa mi trazi da te nadjem kao clana...izgleda da nesto ne radim kako treba. Sve smo se razumele, sa svim se slazem sto si napisala. Hvala svima jos jednom, divni ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takodje veoma samostalni, imamo 30 meseci. A je prohodo sa devet meseci, prica uveliko vec neznam od kada, ali prica isprano padez, rod, broj... to je sve ok. Pelenu je skinuo sa 27 meseci i to bukvalno za tri dana i nocnu i dnevnu bez problema. Jede sam od godinu dana, kasikom, viljuskom, pije iz case. Sad jede vec normalno sa nama, ali i tada kad je sam pocinjao da jede bio je jako vest i tako mali, jako je malo prosipao, vise sam ga ja ponekad ispolivala dok ga hranim nego on sam. Sad sam pusta crtane filmove i gleda, kad idemo u kupovinu, nema sanse da se njemu kupi nesto sto se njemu ne svida. Evo na pr. juce, kupovali smo mu patike, on je odabrao jedne, ja druge, jednostavno sam mislila da su bolje za njega, da bolje drze nogu, medjutim nije bilo sanse, non stop je ponavljao meni se ove svidjaju, meni se ove svidjaju, i kupljene su one koje se njemuj svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.