Prirodni preparati za jačanje imuniteta

odgovora

Objavljeno

Dajem mu sveže voće i povrće svakodnevno.

Preventivno, ako neko u okolini zakači virus, dajem mu: propolis, C vitamin (običan, 1/8 - on to uzme, izgricka, srese se i traži još) i matični mleč (recimo petinu kapsule), koprivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinu smo po preporuci pedijatra davali imunotrofinu, par meseci, pa sad pravimo pauzu , kada budemo na sistematskom pitacu je za preporuku sta i da li da mu dajem nesto jer sada ide u kolektiv, pa ne bih bas da mi svaki cas bude bolestan

jede sve sto je meni najbitnije, dosta voca i povrca, meso ne voli, domace sokove od kupine maline, borovnice....

malecka samo pije sokove i jede vockice nisam joj nista od preparata uvodila za sada

I mi smo davali imunotrofinu, i moram priznati da od tada nije imao bronhitis, bio je prehlađen ali ništa strašno :)

Nama je ORL to preporučio i to dva puta godišnje po tri meseca sa pauzom od 3 meseca između.

Dok je to pio nije izostao iz kolektiva ni jedan dan, sad čekamo 15.11. pa da počnemo ponovo piti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se držim onoga: boravak u prirodi, dobra i kvalitetna hrana, svježi i cijeđeni sok!

Zdravlje ulazi na usta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se držim onoga: boravak u prirodi, dobra i kvalitetna hrana, svježi i cijeđeni sok!

Zdravlje ulazi na usta!

U pravu si, ali imaš dece kojima to nije dovoljno !!!

Ja sam Akiju od početka davala kvalitetnu hranu, boravili smo u prirodi barem jednom nedeljno, al nije pomoglo.

Ima nasledni bronhitis i krajnici mu od početka nisu dobri i zato moramo lekovima da se dopunjujemo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je toliko noćas kašljao da je bilo jezivo slušati, mm ga je jutros odveo ljekaru i dobio je antibiotik :(

Zna li neko neku prirodnu varijantu za ublažavanje kašlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je toliko noćas kašljao da je bilo jezivo slušati, mm ga je jutros odveo ljekaru i dobio je antibiotik :(

Zna li neko neku prirodnu varijantu za ublažavanje kašlja?

Čaj od belog sleza... On je odličan za iskašljavanje, dakle ako već ima da se šta iskašlje... Znači ipak je imao upalu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čaj od belog sleza... On je odličan za iskašljavanje, dakle ako već ima da se šta iskašlje... Znači ipak je imao upalu :(

Treba samo paziti sa belim slezom da se ne pretera jer hoće da izazove lučenje previše mukusa.

Može još čaj od bokvice i timijana (ili ako nema, onda majkina dušica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na svjetima...Dobio je antibiotik ALMACIN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja malecka je bila bolesljiva sve dok joj nisam uvela propolis sa godinu dana...od tada ja na prste ruke mogu da nabrojim koliko puta smo bili kod lekara..procuri joj nosic ali sve prodje bez vecih tegoba..a onda smo imali period ,,bolesti ,, kad je krenula u vrtic i sad u skolu ali i to prodje :rolleyes: uostalom moraju ponekad i biti bolesni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja malecka je bila bolesljiva sve dok joj nisam uvela propolis sa godinu dana...od tada ja na prste ruke mogu da nabrojim koliko puta smo bili kod lekara..procuri joj nosic ali sve prodje bez vecih tegoba..a onda smo imali period ,,bolesti ,, kad je krenula u vrtic i sad u skolu ali i to prodje :rolleyes: uostalom moraju ponekad i biti bolesni :P

ja bih sinu isto uvela propolis-ima 15meseci!kako ga dajes cerkici,koliko kapi i sa cim joj ga dajes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas uputstvo na bocici vise se i ne secam..mislim da se krece od pet kapi...a davala sam joj na pola kockice secera i odma zatim vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,hvala lilika,bas cu da probam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino sto koristimo je vitamin c prasak za decu. to svaki dan ubacim uglavnom u caj. mislim da mu je dobar imunitet jer nikada ne slinavi, za ove dve godine i cetiri meseca nikada mu nije curio nosic.. sto vise voca i povrca i mislim da je to to!!! probiotik mu dajem kad se spremamo na neki put-promena klime, i za sad je sva putovanja super podnosio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da kakva su vaša iskustva sa propolis kapima i da li ih dajete vašoj dečici kao preventivu i da bi ojačala imunitet.Moja devojčica ima 16 meseci i odskora sam počela da joj dajem propomel sa kašikom meda,pa da vidimo da li zaista deluju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo propolis od prve godine. Kupujem proplis u propilen glikolu bez ikakvih dodataka.

U početku je dobijao 1-2 kapi tri puta dnevno.

Sada, sa 2.5 godine preventivno kad su virusi udarni, dobija 5 kapi tri puta dnevno, a ako se prehladi, onda 7-10 kapi tri puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip zadnjih nekoliko dana pojede jedan čen bijelog luka...baš ga voli...tako da smatram da mu je to bolje od bilo kakvog antibiotika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip zadnjih nekoliko dana pojede jedan čen bijelog luka...baš ga voli...tako da smatram da mu je to bolje od bilo kakvog antibiotika...

Bravo Filipaaaa... Slazem se sa tobom. Jos ako njemu to ne smeta, ne vidim prepreke da ga ručka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dodatni vitamin C ne koristimo na dnevnoj bazi jer jede puno svezeg voca i povrca koji ga sadrze. Prirodni, nesinteticki joj dam cim primetim da joj curi nosic isl. Isto vazi i za maticnu mlec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5 kapi propolisa u sokic svakog dana i puuuuno voca i povrca tj raznovrsna oshrana. Dva puta dnevno setnja po svim vremenskim prilikama i ne prilikama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми ништа не дајемо посебно од препарата, мислим да је довољно да се квалитено храни.

Супруга је хтела да кроз воду даје детету ФЛУРОГАЛ за зубе, али смо смо уз договор, одустали од тога.

Воће, поврће, месо, млеко ... Све се даје и ту све има, а када је квалител тога лош, онда је најбоље да се добро испрере, динста и др. и наравно честа промена у исхрани, спанаћ, кромпир, карфиол, брокули ... скоро све ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li dajete bebama neke vitamine? I koje? Za jacanje imuniteta u ovim danima prepunim virusa i infekcija respiratornih organa.. Konkretno..Moja beba ima 6 meseci i vec par puta smo se patili sa prehladama i nesto bih uradila da ojacam njen imunitet.. A nesto slicno je pominjao i pedijatar kad smo bili poslednji put kod njega..ali od brda informacija koje smo dobili u pogledu ishrane i tih stvari ovaj deo oko vitamina bas i nisam upamtila..pominjao je neke kesice...? Jel neko ima neka iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Akiju još sa tri meseca sipala par kapi limunovog soka u flašicu sa vodom... naravno po preporuci pedijatra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mogu pročitati, matična mliječ i propolis na I mjestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta znate o matičnom mleču?

Gde ga kupiti?

Kako se konzumira?

Od koliko meseci-godina mogu beba-deca da ga konzumiraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Med i kakao

Setih se da sam uzimala u trudnoći za gvožđe, kad je od sedmog meseca počelo da "pada" i meni je pomoglo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.