Prirodni preparati za jačanje imuniteta

odgovora

Objavljeno

Da li svom detetu dajete preparate na bazi biljaka i sta mislite o Alojinim proizvodima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna prijateljica mi savetuje da detetu dajem proizvode od aloje kao preventivu. Dete mi ima 3 godine. Sta mislite o tome i da li neko ima iskustva sa alojom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna prijateljica mi savetuje da detetu dajem proizvode od aloje kao preventivu. Dete mi ima 3 godine. Sta mislite o tome i da li neko ima iskustva sa alojom?

Znam da je aloja jako zdrava, ali prvi put cujem da se daje deci. Kako da se daje- je li to neki preparat ili kako vec to ide? Stvarno nisam u toku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica ima 2.5 godine i zdravo je dete, medjutim jedna prijateljica mi savetuje da joj dajem proizvode od aloje radi preventive. Da li neko ima iskustva sa njihovim proizvodima i sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna prijateljica mi savetuje da detetu dajem proizvode od aloje kao preventivu. Dete mi ima 3 godine. Sta mislite o tome i da li neko ima iskustva sa alojom?

Za sta preventiva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sta preventiva?

pa za razne bolesti...to je dopuna ishrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo FLP-ove proizvode na bazi aloje od prvo dana, ja za sebe vec dugi niz godina.

Maloj sam do godine davala Aloe Activator kapi- onoliko kapi koliko ima kilograma, a otad Aloe Berry Nectar gel po jednu supenu kasiku dnevno.

U pitanju je preventiva, zdrava hrana, nacin da se organizam ojaca da se sam bori protiv napadaca i da se ocisti od toksina.

Od toga ili naslednog faktora, al da kucnem u drvo, generalno smo zdravi ko dren. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovo koristila pomalo u trudnoci ali Leni nisam do sada davala i nemam bas nameru! Zasto? Ne znam ali necu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja aloju nikad nisam uzimala niti sam luki davala...ne znam ali nikada me svojim svojstvima nije nesto preterano privlacila ili se ja zapravo nisam ni susretala sa alojom mnogo....

ja sam pre da se deci da po par ili jedna maslina dnevno....zdravije od toga ne postoji...mada nemam nista protiv ni aloje, naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi.... Aloja ima blagotvorna dejstva ali imam averziju prema njoj jer sam je radila, tacnije prodavala pa mi se smucila na kraju! Sada je i ne pomenem! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos,da li dajete bebama nesto za jacanje imuniteta-----

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Lei ehinaceu,pa u pauzama ecomer...sad malo nek odmara.Nismo probali propolis jos.Mada... ide lepo vreme,puna pijaca voca i povrca pa joj i nece trebati nista sa strane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi rekla koliko ti je dete staro ali mislim da se deci do dve godime ne preporucuje nista od tih proizvoda za jacanje imuniteta. Znaci,puno voca i povrca,najzdravije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto vise VOCA i POVRCA, domacih sokova... Ne preteruj sa higijenom jer moze da bude samo suprotan efekat! Inace sam protiv svih hemikalija u bilo kakvom obliku, prirodno je najzdravije i najefikasnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi rekla koliko ti je dete staro ali mislim da se deci do dve godime ne preporucuje nista od tih proizvoda za jacanje imuniteta. Znaci,puno voca i povrca,najzdravije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ecomer mogu da uzimaju bebe ali ehinacea se ne daje do pune dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

popa pozdrav i tebi od mene i atine! :) kad nam dolazis ponovo na jednu kafu?! :) slazem se sa tobom , i ja bih uvek pored neke reke, mora, jezera...

micilici, ja razmisljam o engleskoj kao sto sam gore rekla, jer zaista ne bih sad opet mogla jos jedan jezik da ucim , mada kazu posle grckog sve je lako, ali ipak engleski znam pa je to dosta olaksavajuca okolnost...ali eto da vam ode malo ovaj dim od vulkana pa mozda i bude nesto :lol: :lol: ...u kom si mestu?

Ja ih i sama vec dugi niz godina koristim, a isto tako ih i maloj dajem od rodjenja. U pitanju su FLP proizvodi. U startu smo davali Activator kapi, posle godinu dana Aloe Berry Nectar u gelu koji ona obozava. Takodje joj dajem i njihove Kids vitamine i maticnu mlec, po potrebi. Imamo i First sprej za pskanje grla pri upali ili opekotina, ciscenje ogrebotina isl. Aloe Gelly (tzv zelenu kremu) koristimo i kod stomacnih virusa i na kozi za bilo sta.

Ja sve ove i jos par FLP-ovih proizvoda koje u kuci imamo mogu samo preporuciti jer i kada dodje do bolesti mi je se jako brzo resimo bez antibiotika i farmaceutskih prepereta, uz preventivu i jacanje prirodnog odbrambenog mehanizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA VAM,INACE BEBA MI IMA 14 MESECI, SLABO RUCKA PA SAM ZATO HTELA DA PROBAM NESTO.CULA SAM I ZA EKOLOSTRUM,KAZU DA JE SUPER,DA LI GA JE NEKO PROBAO------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA VAM,INACE BEBA MI IMA 14 MESECI, SLABO RUCKA PA SAM ZATO HTELA DA PROBAM NESTO.CULA SAM I ZA EKOLOSTRUM,KAZU DA JE SUPER,DA LI GA JE NEKO PROBAO------

ja bih ti savetovala da ništa ne daješ bez konsultacija sa doktorom... ja mom detetu još uvek nisam ništa davala, a i ona slabo jede još od rođenja... ali dr nam je rekla da nema potrebe da joj još uvek bilo šta dajem... ako ti dr nešto preporuči onda možeš slobodno da daješ, ali na svoju ruku nemoj... to je moje mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GODAK,RECI MI MOLIM TE KOLIKO OBROKA DAJES SVOJOJ BEBI I KOLIKO ONI KOLICINSKI IZNOSE OTPRLIKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GODAK,RECI MI MOLIM TE KOLIKO OBROKA DAJES SVOJOJ BEBI I KOLIKO ONI KOLICINSKI IZNOSE OTPRLIKE

imamo 3 glavna obroka i 1 ili 2 užine... za užinu je uvek voće ili voćni jogurt... to obožava pa sa tim nemam problem... količina varira ali nije to baš mnogo... nekad recimo pojede za doručak skoro celo jaje i pola čaše kiselog mleka, a nekad neće ni pola jajeta a kis. mleko ili pavlaku neće ni da proba... za ručak nekad pojede skoro pun tanjir i parče hleba, a nekad (što je češće) pojede 5-6 kašika i neće više... i to sve naravno uz crtani film, jer ako nema crtaća neće ni usta da otvori da proba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKO SE OTPRILIKE SASTOJI I NAS JELOVNIK,NEGO IMA DANA KADA MOJA NEVENA NECE SKORO NISTA DA JEDE,OSIM MLEKA KOJE NE ODBIJA NIKAD.IMA 14 MESECI I OKO 11 KG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKO SE OTPRILIKE SASTOJI I NAS JELOVNIK,NEGO IMA DANA KADA MOJA NEVENA NECE SKORO NISTA DA JEDE,OSIM MLEKA KOJE NE ODBIJA NIKAD.IMA 14 MESECI I OKO 11 KG

moja Nađa ima 20 meseci i 11 kg... budi srećna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA KAZU DA STO JE BEBE VECA MANJE DOBIJA NA KILAZI,NEGO RECI JEL TI IDE NADJA IDE U OBDANISTE,MI TREBA DA KRENEMO OD SEPTEMBRA..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA KAZU DA STO JE BEBE VECA MANJE DOBIJA NA KILAZI,NEGO RECI JEL TI IDE NADJA IDE U OBDANISTE,MI TREBA DA KRENEMO OD SEPTEMBRA..

ne ide... i ja se nadam da ću uspeti uskoro da je ubacim... ovde kod nas su liste čekanja užasne... inače nismo mi bili velika beba, rođena je sa 3100g... jednostavno nas mrzi da jedemo... imam sreću što voće obožava i kad god joj ponudim ona ne odbija... jabuke bi jela po ceo dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.