Naši poroci

odgovora

Objavljeno

Pitanje za sve koje su prestale da puse: Kako ste uspjele?

Jedan dan sam došla kući od prijateljice, nisam imala cigareta i nije mi išlo u prodavnicu....sama sam sebi rekla, e nećeš više iz više razloga:

1) Uštediću 40 eura mjesečno;

2) Više se neću sramotiti na javnim mjestima kada sam sa Filipom(uvijek sam se osjećala postiđeno što pušim pred njim)

3) Zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve koje su prestale da puse: Kako ste uspjele?

Pa lepo...Ja sam prestala iz solidarnosti, mm je bio na pregledu i dr mu je rekla da u plucima vise nema mesta ni za vazduh i da je krajnje vreme da prestane. I onda da bi on mogao da prestane ja sam resila da mu budem podrska. I tako ima oko dva meseca da ne pusimo...tj zapalimo po jednu cigaretu uz kafu, pa nam zajednicka kutija traje po tri, cetiri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima tema o toj bolestini. Sve ja razloge zna i sve je to meni jasno i kad ujutro ne mogu da prodisem i kad uvece legnem, a moja pluca skripe k'o nepodmazana vrata i ta mi ode 60 eura mjesecno na otrov. Ali kako ste prebrodile onu krizu, koja ti trazi jos jednu prokletu cigaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima tema o toj bolestini. Sve ja razloge zna i sve je to meni jasno i kad ujutro ne mogu da prodisem i kad uvece legnem, a moja pluca skripe k'o nepodmazana vrata i ta mi ode 60 eura mjesecno na otrov. Ali kako ste prebrodile onu krizu, koja ti trazi jos jednu prokletu cigaru?

Ako je kriza to kroz šta sam ja prolazila, onda to mogu nazvati samo "prokletom dosadom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve koje su prestale da puse: Kako ste uspjele?

Ustala sam jedno jutro i rekla sebi gotovo je sa cigaretama, automatski sam i kafu izbacila :) onda sam nakon godinu i malo više zatrudnela sa A i tu mi je prvi put nastupila kriza pa sam umela da zapalim koju, ali nakon odlaska na porodiljsko sam ih opet ostavila i od tad ni jednu...

Psiha je čudo i ako si jaka nećeš popustiti i pokleknuti pred izazovom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve koje su prestale da puse: Kako ste uspjele?

Lepo, rekla sebi da neću više da zapalim i nisam, kutiju koju sam načela dala mm i to je to, od tad je prošlo punih 6 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima tema o toj bolestini. Sve ja razloge zna i sve je to meni jasno i kad ujutro ne mogu da prodisem i kad uvece legnem, a moja pluca skripe k'o nepodmazana vrata i ta mi ode 60 eura mjesecno na otrov. Ali kako ste prebrodile onu krizu, koja ti trazi jos jednu prokletu cigaru?

Odmah se angazujes necim uz sta ne mozes da pusis, bilo sta radi samo da usput ne mozes drzati cigaru. Ili pregledaj slike kako izgledaju pluca pusaca. Ili operi zube, meni se posle paste za zube uvek gadilo bilo sta da stavim u usta pa i cigaretu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve koje su prestale da puse: Kako ste uspjele?

Ne znam da li ima tema o toj bolestini. Sve ja razloge zna i sve je to meni jasno i kad ujutro ne mogu da prodisem i kad uvece legnem, a moja pluca skripe k'o nepodmazana vrata i ta mi ode 60 eura mjesecno na otrov. Ali kako ste prebrodile onu krizu, koja ti trazi jos jednu prokletu cigaru?

Ustala sam jedno jutro i rekla sebi gotovo je sa cigaretama, automatski sam i kafu izbacila :) onda sam nakon godinu i malo više zatrudnela sa A i tu mi je prvi put nastupila kriza pa sam umela da zapalim koju, ali nakon odlaska na porodiljsko sam ih opet ostavila i od tad ni jednu...

Psiha je čudo i ako si jaka nećeš popustiti i pokleknuti pred izazovom :)

Ja sam pokusavala da ostavim cigare vise puta, i uvek sam planirala od ponedeljka cu... smanjicu prvo... brojala dane... a taj zadnji put kad sam definitivno i prestala mi je samo jedan dan doslo samo od sebe, neplanirano... nisam imala krize, nisam ni zapamtila datum (nisam ni za godinu sigurna, tj znam da sam te godine bila kuma na vencanju :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmah se angazujes necim uz sta ne mozes da pusis, bilo sta radi samo da usput ne mozes drzati cigaru. Ili pregledaj slike kako izgledaju pluca pusaca. Ili operi zube, meni se posle paste za zube uvek gadilo bilo sta da stavim u usta pa i cigaretu.

Ma gledala i slike i cale mi obolio od raka, pusio 50 godina, a ja imam hronicni bronhitis od treceg mjeseca zivota i zabranjeno mi je biti u zadimljenjm prostorijama, a ja pocela caditi sa 12. Ujutro me sve sve boli zbog cigara, desi se da je uopste ne mogu dovrsiti, jer me podju boliti pluca, i ja opet. Rekla sam kad popusim ovu kutiju, prestajem! Otisla sam OT. Ups!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma gledala i slike i cale mi obolio od raka, pusio 50 godina, a ja imam hronicni bronhitis od treceg mjeseca zivota i zabranjeno mi je biti u zadimljenjm prostorijama, a ja pocela caditi sa 12. Ujutro me sve sve boli zbog cigara, desi se da je uopste ne mogu dovrsiti, jer me podju boliti pluca, i ja opet. Rekla sam kad popusim ovu kutiju, prestajem! Otisla sam OT. Ups!

Koliko sam skontala u ovoj temi ne mozes otici OT. Zasto ne pokusas da svaki put kada hoces da zapalis cigaretu, cusnes 5 dinara u kasicu, pa da vidis sta ces naci unutra na kraju meseca? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam saznala da sam trudna prvi put,jaka volja i zelja,i naravno dobar razlog,krize nisam nesto ni imala,to je vise bilo ono "neznam sta cu s prsima"

veceras rekla,sutra prestala...i ne pusim vec 2.5 godine...

a pusila sam minimalno kutiju na dan...6godina...

nisam imala nikakvu krizu...jednostavno nisam ni mislila na to...bez cigare sam se osjecala puno bolje,zenstvenije,zdravije,,,i nisam morala paket zvaka da sazvacem za 1dan... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i buduce mame,da li pusite?

Smatrate li da pusenje mnogo utice na zacece,i koliko je ustvari stetno pusiti u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i buduce mame,da li pusite?

Smatrate li da pusenje mnogo utice na zacece,i koliko je ustvari stetno pusiti u trudnoci?

U principu mislim da utice, ali ne mislim da je presudno, jer ja koja sam bila pusac, nikada nisam imala problema sa reproduktivnim funkcijama a znam nekoliko zena koje nisu nikada cigaretu zapalile i kojima se nikako ne da da postanu mame. U trudnoci pusenje...uzas, samo mama koja vise voli svoje lose navike nego svoju bebanu moze da je truje. Ako se bas ne moze skroz bez cigareta, onda bar da se smanji na nekoliko komada dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni doktori rekli kad sam bila trudna da mi je posteljica mnogo zrelija neg sto treba zato sto sam pasivni pusac,tako da sam cula da je nekad gore bitiu pasivni pusac neg i sam pusiti...a sve je stvar nekog svoje "ja" bolje svaki dan pojesti cokoladu ili bilo sta drugo neg zapaliti cigaretu al lako je reci nama nepusacima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cigarete su mi veliki porok naravno i prva jutarnja kafa bez koje neznam da fukcionsem.

Pusila sam u prvoj i u drugoj trudnoci imala sam i volju i zelju da ih ostavim ali neide,ipak mislim da je sve stvar psihe i nase lose navike.

Ali hvala bogu rodila sam prvo zdravog decaka a sada jednu preslatku devojcicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puši mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puši mi se...

Nemoj, molim te... Pa vidi koliko si izgurala. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puši mi se...

Hoćes nesto da grickaš ili žvaku?Radi nešto,ne misli na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne pomazem... Nas prijatelj je pre neki dan poceo opet da pusi posle 7 godina pauze. Kaze da je sanjao cigare i kako pusi svaku noc i na kraju je zapalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zadnjih nekoliko dana mi baš miriši...Držim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zadnjih nekoliko dana mi baš miriši...Držim se :)

Drzi seeee! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zadnjih nekoliko dana mi baš miriši...Držim se :)

Napravi neki tvoj diiiivni kolac i zasladi se pomalo,svaki put kada ti zamirise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...hvala...trudim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puši mi se...

I meni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.