Utisak dana

odgovora

Objavljeno

Earl mislim da nije isto :D zamisli sad ti sa troje male dece moras full brinuti o bebi/detetu koja  ti je sestra po ocu... ja ne bih bila srecna... 

Marg,ok,ti to zoves osudom,ja ne... mozda i mislimo na isto...mislis ako podrzavamo sve tudje postupke,onda ne osudjujemo? Mislim da nije tako. Svako formira svoje misljenje,ne vidim cemu pisanje po forumima ako nema komentarisanja... a kako izraziti neslaganje sa necim ako ne osudimo kako ti to zoves?

majat i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ja sam bila osudjivana u drugu krajnost :lol: mnogo sam mlada rodila prvo dete svetu ne mozes ugoditi te mlada te stara, salu na stranu slazem se da su trebali usvojiti pa toliko dece nema dom tuga jedna mogli su dvoje, troje dece izvesti na put ta deca bi ih volela kao svoje roditelje. Imam druga koga su pod starije dane roditelji dobili, jedinac rano ostao bez roditelja za kratko vreme su umrli prvo majka pa otac on bio tinejdzer najosetljiviji period jedva se izvukao uz pomoc rodjaka jednog krivio je roditelje sto su ga uopste doveli ma ovaj svet sve dok i sam nije postao otac sada je ponosni otac dvoje dece i zahvalan je sto je rodjen.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Svaki komentar je ili povladjivanje ili osuda.

Samo je no comment-neutralno.

I to je jednostavno tako.

Izmenjeno od strane Vuciguraj
Progutala slovo
Ehinacea i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to zovem zabadanjem nosa u tudje zivotne odluke.Ono u ravni sa e  sto stadose na jednom detetu,e sto ih napravise toliko,e sto nema dece,umesto toga podize kuce...Njihov zivot,njihove odluke..

broccoli i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste zabadanje nosa u tudje zivote,ali na forumu mislim da ne. Na forumu je ovo deljenje misljenja. U realnom zivotu- da. Na forumu-ne.Forum za to sluzi...deljene iskustva,saveta,misljenja,caskanje...

 

MakiJana i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam na koju stranu bih prevagnula. Dok sam citala tekst suze su mi krenule i toliko mi je bilo drago zbog te zene, sto joj se ispunila tolika zelja nakon toliko godina. Ali onda kad pomislim da joj je 60 godina... :unsure: mada sve je u Bozijim rukama. Uz Njegovu volju moze ona i unucad docekati sto joj od srca zelim.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jebo lud zbunjenog!

Treba imati i neke granice u zivotu i svojim zeljama. Ipak se ovdje radi o zivom bicu. Ok, 60 joj je godina. Ali nit ima podrsku muza, nit ima "pristojan zivot" da obezbijedi tom djetetu, nit ima koga da mu povjeri dijete u slucaju njene bolesti ili smrti. Neodgovorno. Sebicno.

Kako je dosla do para za 4 vto, uz to joj je i 60 godina, a zivi u trosnoj sobici bez igdje ikog(muz joj je ocito NIKO) u to ne ulazim, ali me i te kako intrigira njen nacin razmisljanja, ili da ga nazovem nerazmisljanjem kad je jedno neduzno i nemocno stvorenje dovela u ovakvu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam baš sigurna šta da mislim. Nezahvalno je reći neodgovorna...ona se borila za dete, nije rodila osmoro dece bez mogućnosti za izdržavanje, već se borila da postane majka makar jednom. Sa druge strane, ona deset godina pokušava. Odnosno, od svoje 50te što je opet već baaaš kasno za početak. Kako je živela do sad, tako će se snaći i od sad. Mislim da ona tu više kukumavči da joj ljudi daju neke pare nego što je zaista u nuždi.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pročitala ni prvi tekst,samo vaše komentare.

Takve priče na mene ne ostavljaju nikakav utisak :lol:

MakiJana i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dajte bre,ovo sada postaje smesno...

Da nije djeteta bilo bi smijesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paper moon znaci mi na tebe ostavljamo utisak?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, sou! Suzdrzacu se komentarisanja, samo cu reci da mi je u cijeloj prici zao djeteta.

majat, MakiJana i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu upitne godine, koliko sama bioloska starost organizma. nekada su zene u poznim godinama itekako krepke, mlade i vitalne, za sta ima mnogo primera,  ali ova zena izgleda kao baka (pritom nr mislim na estetiku, vec mi zaista deluje kao baka sa zdravstvenim problemima bake). Ne bih ja tu gledala nuzno godine koliko ostale okolnosti (podrska, zivotni uslovi, finansijsko stanje, stil i nacin zivota i sve ostalo). Hrabro...da ne upotrebim neku drugu rec...

 

Voljena, MakiJana, Venera i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad gledam na tv pricu nove mame-i ona se uzda u ljude dobre volje da ce joj pomoci da izvede dete na pravi put?! Uz sve to reklamira I kako zive u losim uslovima,pa ajmo svi pomoci. To mi se ne svidja. 

Jako me zanima gde je radila vto,jer genetski materijal nije ni njen(negde logicno)a ni njenog supruga.

A beba je preslatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li je po zakonu njen suprug duzan i odgovoran da brine o detetu (kaze covek dete nije moje i svima nam je jasno na sta pod tim misli), ali da li ga zakon na neki nacin obavezuje obzirom da su u bracnoj zajednici a isli su na vto i da li se u ovom slucaju on smatra obaveznim da dete prijavi na sebe makar po nalogu suda? Sta sad nekom spermogram nije dobar, zena ode na vto, muz se predomisli i kaze e sad necu da priznam dete to je tudji genetski materijal? Nije to vekna 'leba da je vratis u radnju...

broccoli, mama maza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas..biko mi je divno sa jedne strane tj dok nisam saznala da zivi bez primanja u sobi koja prokisnjava.  Ovo je zaista sebicnost! 

Zao mi deteta... sto je najgore,zena jenu godinama. Moze da joj pozli a sama sa.detetom,zamislite nedaj Boze da niko ne sazna na vreme ili nesto,jos ce nesto.nedaj Boze detetu desiti. Mene ovo bas.muci. 

Pocinjem da se putam zasto su joj uopste odobrili vto u tim godinama? Ajde da nije sama,da je finasijski stabilna i da ima kucu normalnu za zivot. Ovo? Ov je beobrazluk 

Mozda nekome deluje smesni,ali ja sam besna. Besna sam zbog bebe. Na kraju cw jos otici u hraniteljsku prodicu zbog uslova koje baba (ne)pruza...jadni dete.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I uz to,po babi se vidi da je stara. Deluje kao da je prababa detetu,ne cak ni kao baba a kamoli majka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, sou! Suzdrzacu se komentarisanja, samo cu reci da mi je u cijeloj prici zao djeteta.

Citam komentare da procenim da li da trosim zivot na citanje teksta.

Trenutni utisak mi je pozar u mojoj blizini koji traje od juce i ne mogu da ga ugase.Mog brata sa decom su evakuisali sa plaze.Sou.Vetar duva i preti da zapali luksuzni kompleks Lusticu. 

http://ba.n1info.com/a172517/Svijet/Regija/Veliki-pozar-na-Plavim-horizontima-ugrozene-kuce.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Cula sam i ja. Pa jos nije ugasen? Imaju li helikopetere vatrogasci? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo se spusila cela vatrogasna snaga..Helikopteri,avioni,terenci..Gadno ke to sto je duvao mnogo jak vetar pa prenosio pozar sa jednog dela na drugi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sada je jezivo sa tim požarima. I vec su nekim delovima Kipra, Turske i Grcke izmerene temperature koje odavno nisu zabeležene. Velike vrucine, a većinom je i svuda tu malo jači vetar. I to je muka. Nama je juče prijatelj javio da je kod nas gde idemo na more izmereno 44,5 stepeni. :huh:

Sad sam i gledala na vestima za Tivat 

Sto se tice stare porodilje, ne znam. Pola price ne pije vodu. Ko jos živu u kuci koja prokišnjava a placa tolike vto, sigurno nije dobila gratis u tim godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.