Utisak dana

odgovora

Objavljeno

Sta znaci skepticna? Sumnjas da je moguce, ili sumnjas da su srecni? 

Tacno je da nije prirodno, zato je ovo izuzetak a ne pravilo. Ali matematika je jasna - zeleli su da budu roditelji i to su postali. Nema tu mesta za cudjenje i osudu. 

mama maza, paper_moon i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da su srecni ne sumnjam ni najmanji,jer jesu sigurno. :)

Ne osudjujem,ne cudim se...samo kad sam videla vest razmisljala sam da.kazem o realnim stvarima. Od vaspitanja do toga da treba ustajati nocu,da.ce zena imati 70 a dete 10... znam koliko su mladje majke iscrpljene sa bebama,pa mozda je logicno da se zapitam kako ce izdrzati?! Dete je velika radost,ali i obaveza. 

Svakako im zelimnogo srece. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da li ce poziveti dovoljno da iskoluju dete...protiv sam ovakvih stvari...mogli su usvojiti dete ranije...razumem potrebu da se ostvari kao majka,ali da li je mislila o tom detetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da,te stvari upravo. 

Moja svekrva ima 60. Tri unuceta ima... V je spavao samo par puta kod nje,ustajao je 2-4puta nocu,ona je ustajala svaki put,ali se ujutru videlo da su je godine stigle. A tu su i druge obaveze oko deteta. Moja majka je mladja od svwkrve 6godina. Manje zdravstevenih problema,ali i ona prosto vise neke stvari ne moze. Znam da ima raznih ljudu,neko je vise izdrzlhiv,neko manje,ali nekako godine...ne znam.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, ali da pitate to dete da li bi volelo da ipak mozda nije rodjeno, sigurno vam nece reci da svoj zivot manje ceni zbog toga. Zivot ide dalje, nece biti ni prvo ni poslednje dete koje odrasta bez roditelja (ko nama garantuje ista, uostalom). Slazem se da je komplikovanije, teze, sve ste to u pravu. Ali znam sta znaci kad zelis da si majka i znam da je novi zivot rodjen i da ce sada rasti i imati smisao. I zato mi je degutantno da ja sad tu ocenjujem i procenjujem kako ce njima biti kad ne znam okolnosti uopste. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam,ja ne bih radjala tako kasno,sigurno bih usvojila dete.Ja sad razmisljam iskljucivo sta bih ja,ne komentarisem druge.Pa ja i sada trcim kod lekara cim me nesto zigne,opsednuta sam time da trajem sto duze zbog dece...Ali to sam ja,ne bih svesno izlozila dete riziku da se kroz zivot probija samo.Jeste da i takva deca odrastu,ali zasto,zasto rizikovati kada postoji toliko drugih nacina,biti hranitelj,usvojiti...Razumem zaista zelju za detetom,ali mama u 60-oj i tata u 68-oj...Not my cup of tea...

miliccam, Ragdoll85, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznajem zenu koja je rodila blizance sa 53 godine:)

Tu divnu promenu na njoj, taj blagi osmeh, taj spokoj, taj sjaj u ocima, ja vam zaista ne mogu opisati:wub:  

I ja bih volela da sam drugo dete rodila pre tridesete, ali su prosto okolnosti bile takve... Nekad na srecu moramo malo duze cekati. A ona nam daje novu energiju. 

I tacno, sto kaze Marg, ko nama sta u zivotu garantuje. To dete ima 4 polubrata ili polusestre, sigurno ce se naci neko da o njoj brine. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa u tome i jeste stvar-ne odlucujemo mi samo o svom zivotu vec i o zivotu nekog drugog.Brocc,ne mislim konkretno na tebe,mene ili bilo koju drugu zenu koja se suocavala sa poteskocama da dobije bebu,vec o nekome ko odluci da ode na Vto u 60. godini...Sve to lepo zvuci,polubraca itd.,itd.,rodjaci koji verovatno imaju svoje porodice...Mislim sad,njihova stvar,nije to ni bitno sada za pricu,ja samo razmisljam o tome da ja tako ne bih,pa po cenu da ne budem majka.

Evo,mi smo svi slicnih godina,zamislite svoje oceve koji vam saopstavaju ovakvu vest...Ne zbog nase malogradjanske reakcije sa "iju",nego me zanima da li biste se zabrinule za zivot tog malog bica?Cisto hipoteticki pitam,zanima me...

majat i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je ovo, ona je sigurno jako srecna.

Ja kao neko ko je ostao bez oca sa 10 godina ne bih radjala dete ovako kasno, njen muz je vec sada star i bolestan (dijabetes, 3 bajpasa), naravno da nema garancije (da ce mladi roditelji dugo ziveti) ali zasto uopste rizikovati i osuditi dete da zivi bez roditelja. Ostanes osakacen za ceo zivot i nema veze konkretno o brizi , vec o bolu. Braca, sestre itd super tu su da pomognu ali ne i da popune rupu u dusi. Mozda ih ovo stvarno podmladi i produzi im zivotni vek, to zelim i njima i tom detetu.

Zone* i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odrastala bez majke i snatram da je ovo sebicno. Super sto je RODILA a ne ostvarila se kao majka. Kao majka se ostvarujes i kada vodis dete kroz zovot a boze daj cuda da ona dozivi detetovu malu maturu. Moze da me osudjuje ko hoce zaista me ne zanima. Sebicna odluka. Razumem da ima ljudi koji ne mogu da vole tudju decu ali po svaku cenu roditi a ne misliti na buducnost tog deteta mi je sumanuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su osudjivali i onu majku koja je imala tumor i umesto hemoterapije izabrala da rodi bebu, nakon cega je umrla. Nekima je bila heroj, nekima luda i sebicna. A ja opet mislim da nije na nama da sudimo.

mama maza i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima pravo da odlucuje o svom zivotu i potomstvu, ali kao sto je Vuci rekla, treba misliti i o tom detetu. Poznajem slucaj ljudi koji su kasno dobili dete (ona je imala 50, a muz skoro 60). Devojka je divna, odrasla je iz svu ljubav i podrsku, ali sada kada ima 27 godina, umesto da razmislja o svom zivotu i porodici, ona je prikovana za kucu i brigu o roditeljima. Ne uspeva ni da zadrzi posao jer je prinidjena da cesto odsustvuje. Dati zivot nekome po svaku cenu nije dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kada odlucimo da rodimo,nije to samo cin radjanja... naravno da garancije nema,ali realno koje su sanse da dozive pozne godine zdravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u cemu je razlika? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sta da osudjujemo, njihov život, njihova stvar. Mladi radjaju pa babe čuvaju, sto ne bi baba rodila pa da mladi čuvaju? :) a ona da se rehabilituje i odmara da sto duze  bude vitalna . 

 

Ragdoll85 i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima tu milion ishoda, istina moze biti fijasko, a moze i da bude super, ali to su krajnje tacke, ima dosta toga izmedju. Cinjenica je da je sansa veca da ce to dijete ranije ostati bez roditelja, a opet vjerovatno ce biti okruzeno ljubavlju, pa onda bolje 20 godina okruzen ljubavlju nego 100 godina sa uzasnim roditeljem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem i sa Marg... eto moj otac je preminuo sa 52(sa 21 sam ostala bez oca a on je mene dobio sa 31(prvo sam dete)) tako da niko nam ne garantuje nista,zaista... ali opet ... to sto ima polusestre/bracu to ne znaci da ce joj pomoci. Pogotovo ako budu imali svoju decu. 

A majka nije samo bioloska vec ona koja odgaja i vaspitava dete,tako da smatram da ako je zelela da se ostvari kao majka,nije morala da radja vec da usvoji oa da se i tako ostvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika je u nameri :D ne pisemo da bismo osudjivale ili ne, vec razmenjujemo misljenja,sto je svrha foruma... Earl, koji mladi da cuvaju? Braca i sestre? Pa imaju oni svoje zivote... mislis otimace se da vode racuna o bebi? Kako da ne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem zelju. Ogromnu. Snaga volje je neverovatna,verujem da ce to pokretati ove ljude. A zivot je nepredvidiv,za sve nas. 

Ali ne razumem majku koja rodi,udavi I baci u smece. Bebu. Tek rodjenu. Takve vesti me zakucaju za pod. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno ne vidim nista lose u osudjivanju. To je stvar koju svi radimo hteli to da priznamo ili ne. Evo Marg ti nas osudjujes sto osudjujemo hahaha. Salu na stranu, zaista ne vidim nista lose u 'osudjivanju'. S ' tim sto bih ja to nazvala 'misljenjem bez cenzure'. Licno jesam ostra na jeziku,pobogu svekrvi sam rekla da mi ne place jer ne padam na suze i grizu savesti kao.njen sin. Ne kazem da je to dobra stvar. Ali takva sam. I smatram da forum o jeste mesto gde postoji cela lepeza licnosti i razlicitih pa i oprecnih misljenja. Nije poenta ni ko je u pravu. Ali eto svi smo izneli svoje vidjenje stvari. Sva sreca pa ima razlicitih ,da ne budemo kao stado ovaca koje gleda u tacku i vice beeeee jeste u pravu si draga mwa mwa ,ljubim macu cicu.

Ragdoll85, Earl Grey, Fox i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nista ni rekla da ima lose o osudjivanju, samo sam to nazvala pravim imenom. Ti si svoje misljenje lepo iznela i ja ni na jednom mestu ne tvrdim da je ono pogresno, zar ne? Nisam ja mera svih stvari, niti je iko od nas. Samo kazem da se ne slazem i zasto se ne slazem, bas sto neko rece, diskutujemo. Ali za mene jeste osudjivanje pricati ruzno o necijim postupcima, e sad sto svako drugacije to dozivljava, sta ja tu mogu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, to je ista situacija kao sto i baka servis ima svoj život :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da zivimo u svetu osudjivanja i poredjenja sa drugima, hteli to da priznamo ili ne. Neko je sklon tome manje, neko vise, neko laze sebe da to ne radi, ali svakako je da automatski gradimo svoje misljenje o necemu i na neki nacin i osudjujemo. Da li je u pitanju osuda zbog pusenja u trudnoci, abortusa, neko ima previse/premalo dece, neko je losa majka, neko premlada, neko prestara. A zaborave ljudi da pogledaju sebe i sta bi sami kod sebe mogli osuditi. Neko osudu zadrzi za sebe, a neko je deli javno... Neko brani one koje svi napadaju, pa na taj nacin osudjuje napadace. 

Bilo kako bilo ja mislim da je uspeh u zivotu kada sudis sebi da bi bio bolji, pa na kraju pobedis samog sebe i svoje slabosti. To je najtezi zadatak. :D

Earl Grey, Vuciguraj i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja to je tek nesto o cemu ne zelim ni da mislim...volela bih da ni ne procitam tako nesto. Takve ljude...eee tj tim "majkama" matericu bih vadila bez grize savesti! Zakonom bih zabranila njima radjanje! Uzasnuta sam o tomw sta sam procitala koji dan...jedan detalj me je toliko pogodio da mi se orevrce zeludac koliko mi je zao deteta. Tj bebe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.