Utisak dana

odgovora

Objavljeno

I ja se uvijek pitam kako ljudi unesu baklje i oružje a meni istresli sve dinarčiće iz džepa kad sam gledala cibonu partizan.. :D

Ti si prijetnja po nacionalni interes, oni nisu :P

Mora da si se skockala, pa da te zadrze sto duze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma to mi je prva i poslednja utakmica na koju sam išla.Ajde što su mi istresli svu siću ko da imam radioaktivni otpad,nego što sam onako smotana uzela karte za pogrešnu tribinu medju navijače cibone.

Samo sam čekala kad će moj drug  da krene da navija.

Ja kao da ga iznenadim,i povedem da gleda svoj omiljeni klub. :D

Izmenjeno od strane Marijachi
Smey i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB o tome i ja razmisljam. U Pakistanu malo malo neki voz skrene s sina, izgine brdo ljudi al nikom nista, navkli smo.

Tako bi isto bilo kad bi kod nas neki terorista napravio neki haos-aa taj Balkan, tamo stalno neka sranja. jadni ljudi..ccc...

i to je to. Fazon je sto se u Francuskoj ne ocekuje tako nesto, u srcu Evrope, kao sto bismo mi bili sokirani da se tako nesto desi u sarajevu, dok u EU ne bi trepnuli na to, jer jel'te to je balkan.

dakle sve je relativno, i nas licni indiviualni bol je relativan.

ali zato drzave ne smeju faovrizovati jedne u odnosu na druge, u Bosni dan zalost...daj molim te! 

da banalizujem, ispada da je moja baka ili moj tata vredniji od tvog tate ili bake jer je mene vise pogodila nhihova smrt.

Kolege s posla ce meni poslati telegram a tebi nece, jer je moj bol veci-i ja sam im simpaticnija.

Mozemo i na pozitivno da okrenemo: deda i baba ce mom detetu kupiti bicikl za rodjendan i prirediti ogromnu zabavu,a mog devera detetu ce pokloniti cokoladu.

banalizovala sam ali na to se svodi-drzave moraju da se drze mimo toga i da imaju fer i jednak tretman prema svim zrtvama.

U ovoj rusofilnoj Srbiji ne videh slicne statuse za ovaj avion od pre neki dan. 

Voljena, pricalica i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, sve je to nesto namazano. Jest, dosao je sa mitraljezom tek tako, nesmetano izrešetao toliko naroda i jos ponio pasos sa sobom - na to je cak obratio posebnu pažnju. 

I, svi su se registrivali (ako uopste i jesu jer većina nije htela) kao rodjeni 01.01. a on za razliku se uredno prijavljivao na svim mogućim rutama i tražio azil. 

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Vidim da mnogi na FB preko svoje profilne slike stavljaju zastavu Francuske. Lijepo se solidarisati s nesrećom drugih, ali zašto preko svoje profilne slike nisu stavljali zastavu Palestine, Iraka, Libije, Afganistana ili Sirije, gdje su ubijeni milioni ljudi? Jesu li nečiji životi vrijedniji ili važniji od života nekih drugih?

Zašto nisu stavili sliku malenog Ajlana Kurdija, čiji je život uzelo more, dok je bježao iz pakla Sirije, iste one Sirije koju, između ostalih, Francuzi destabiliziraju već četiri godine? Masovno su stavljali naziv i horski ponavljali „Ja sam Šarli“ nakon napada u Parizu 7. januara, ali tog istog dana Boko Haram je u Nigeriji masakrirao 2.000 žena i djece. Niko se na to nije obazirao, niti je rekao „Ja sam jedna od 2.000 žrtava Boko Harama“. Ili, ja sam jedna od žrtava koje je NATO "greškom" ubio u bolnici u Kunduzu, ili u svatovima u Afganistanu. Ili, ja sam jedna od stotina hiljada izbjeglica koje je zapadna ratna mašina natjerala u Evropu? Jesu li njihovi životi manje vrijedni od života zapadnjaka? Krv ubijenih u Parizu iste je boje kao krv ubijenih u Afganistanu, Libiji itd. Jedni su žrtve islamskog, a drugi kršćanskog terorizma i fundamentalizma.

Dokle ćemo se dijeliti na "naše "i "njihove"? I "naše" i "njihove" rodile su majke koje oplakuju svoje mrtve koji su nestali s lica zemlje zbog više politike i razbojničkih interesa gangstera svjetske politike. Svi smo mi žrtve luđaka na vlasti za koje su ubijeni u Parizu, ili ubijeni na Bliskom istoku, samo brojevi na njihovoj beskrajnoj traci smrti".

Mladen Maricev status na fejsu koji je obrisan ubrzo nakon objavljivanja. Kad istina zasmeta.

pricalica, Mejja, Voljena i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo pročitah, Francuska uzvraća udarac. Bombarduju Siriju. Izgleda da  polako počinje. Khm, mozda su Tarabici ipak bili u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Још је Хераклит говорио да је „свет овај ватра, која се са мером пали и мером гаси“, па ни овај данас, у коме ми живимо, није много другачији од његовог. Већи је, болеснији је и луђи, али се и даље пали и гаси с мером. Са чијом мером, сазнаћемо брзо, чим видимо чији ће бомбардери први полетети после масакра у Паризу.

pariz Мирис Маркала у Паризу

Друштвене мреже, на којима се наш друштвени живот још једино и одвија, ноћас су се усијале тастатуре. Другосрбијанци су навалили ко смрт на бабу са изјавама саучешћа несрећном француском народу, у маниру „ж суи Шарли“ (не би ме чудило да су и свеће ноћас палили испред амбасаде Француске), патијоти (са „ј“) су сеирили и радовали се француској несрећи, а они, ретки међу нама, који памте дуже од 15 минута, присећалу су се Рачка, Маркала и Кула близнакиња.

Тешко ономе кога Другосрбијанци оплакују и за кога патријоти (са „ј“) навијају. Први  доказују својим сузама, које квасе фирмиране одевне предмете, да живот једног европског господара вреди више него живот хиљаду Ирачана, или Аваганистанаца, други шенлуком доказају да мишљење животу није потребно, таман као и амеби.

За ових стотинак француских глава, у то сам сигуран, закотрљаће се много сиротињских глава на Блиском Истоку и то брзо. Једном измишљена, борба против тероризма, као универзални изгвор за интервенције, отела се контроли и последице се више ен могу до краја предвидети. Данас се зна да су, током Седамдесетих, тада познате терористичке групе Бадер-Мајнхоф и Црвене бригаде биле и те како под контролом обавештајних служби и да су послужиле као добар изгвор за борбу против комунизма, при чему комунизму није било ништа, али су, у антикомунистичком делу Европе, репресивне снаге удвостручене.

Лов на терористе је тражење игле у пласту сена, осим у случају да су то, је ли, „наши терористи“, за које сигурно знамо где се налазе.  После 11.09. у борбу против тероризма су укључени и бомбардери, што је равно пуцању из топа на комарца. Апсурд је превазиђен тиме што су читаве етничке групе, па и државе, проглашене терористичким. На крају ће терористичке постати читаве расе и континенти. Свака глупост мора да се развије до својих крајњих граница, па ће и ова.

У свету, у коме трошимо наше прилично излишне дане, каузалистика не функционише као у традиционалном друштву; последице, по правилу, седе у кабинама бомбардера и чекају свој узрок. Не би ме изненадило да су светла на Ајфеловој кули, угашена у знак жалости, пре него што је прва бомба пукла. Бивало је већ да се саучешћа због оборених авиона изјављују пре полетања, због зрка у часовним зонама, или да се честитке на изборој победи упућују пре затварања биралишта. Узрок и последица не стоје у истом односу као пре сто година.

У Столтенберговој поруци да је „ноћас НАТО уз Француску“ има нечег злослутног, јер тероризам неће и не сме бити побеђен као универзални изговор, па ће, стога, морати да преживи, а да ли ће Француска, коју ће НАТО бранити преживети као ова иста Француска, коју данас знамо, није сасвим извесно.

Највећа вредност тероризма и јесте у томе што никад не може бити побеђен, па се, баш стога, може и мора појављивати изнова. Још одавно, кад су на нашим факултетима образовани читави смерови за изучавање тероризма, знао сам да ће га „господари игре“ дуго рабити. Хитлер, Атила, или Наполеон могу бити побеђени, али тероризам никада, а кад неког не можеш да победиш, имаш обавезу да се бориш стално. Чија глава ће пући у тој борби, одредиће се управо у центрима где се образују терористичке групе. Већ и бабе са Копаоника знају да су Косово и БиХ служиле, а можда још увек служе, за обуку терориста али-гле чуда-ту их нико не тражи. Обавештајне службе, које располажу буџетима које немају многе земље Трећег света, не знају оно што знају бабе са Копаоника и то тако што слушају шта деде сричу из дневних новина?

Претпостављам да ће данас светска штампа објавити да су терористи из Париза ликвидирани, сем двојице, или тројице, који ће, колико за два-три дана, цвркутати као птице на грани и открити налогодавце и механизме деловања.  Биће да такви ухапшеници и не учествују у акцијама, већ марљиво уче, у бази неке обавештајне службе, шта треба да кажу и то данима пре него што се џумбус догоди.

До сад је правило било овакво: где има нафте и поља мака, има и терориста. Не дао Бог да у вашој држави имате нешто од тога, јер нафта и мак привлаче бомбардере као сијалица комарце. То, наравно, не значи да су мотиви бораца против тероризма тиме лимитирани, јер је већ и суверенитет неке земље сумњив; у обрачуну с терористима, и он се, некако, уме да се загуби. У модерном свету, суверенитет је ресурс, а ресурсе не могу да имају баш сви.

Док свиће зора и потоци другосрбијанских суза потапају Конкордију и Јелисејска поља, негде већ брује мотори бомбардера, а по министарствима полиције су већ одштампане хиљаде нових радних уговора. Убијени и убице су, од јутрос, ко у Рају, ко у Џенету, а свкако у статистици; помињаће их, о годишњицама, да и мртви послуже „јачању борбе против тероризма“. Детерџенти перу све беље, улошци упијају све више, а борба против тероризма јача. Такав је свет у коме живимо.

http://snaganaroda.net/politika/798-miris-markala-u-parizu.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su zastave bzvz, ali ni blizu kao domaci dusebriznici koji pate za zrtvama s Bliskog Istoka, a mrze komsiju muslimana. Mislim da smo mi na Balkanu najlicemjerniji. Mislim jos mnogo toga, ali me mrzi da kucam kilometarski post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nismo toliko licemjerni koliko šuplji. Nikako da shvatimo onu " zavadi pa vladaj". A i nismo mi Srbi takvi da ćemo prvo komsiju mislimama udariti nego sebe da bi se drugima dodvorili. Inače, ove domaće  da tako kazem muslimane vise gledam kao bracu, koji su se samo odmetnuli - da me ne shvate pogrešno. Jer vise oni korijena od nas vuku nego od Turaka. Samo su eto drugu vjeru odabrali pa to tako krenulo. 

Sto se tice masakra u Francuskoj ne bi me čudilo da je sve izrežirano samo da se nadje opravdanje za ono sto sledi. Velike se tu igre igraju da ih mi verovatno ne možemo ni naslutiti, ili možemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini molim te babo sa Kopaonika, a gdje se to u Bosni obucavaju teroristi(Kosovo necu da komentarisem jer nemam blage o toj zemlji)?? Sta se to u Bosni obucavaju vise nego u Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Njemackoj, Americi, Svedskoj...itd... Pusti mi price reko-kazo! Bosna ima jedno to selo, Maoca, koja nam je svima trn u oku, ali malo-malo mozes naletjeti u medijima da su pretreseni, privedeni, pa pusteni zbog nedostatka dokaza, ali opet Maoca nije nista u poredjenju sta druge drzave imaju i sta ce tek da imaju.

Ingrid, jbg.samo da potpisem, al opet hvala Bogu pa ima mjesta u srcima barem za taj Istok, ljudima je zaista potrebno. Tesko je danas biti musliman jer biti musliman kod nemuslimana danas sve vise znaci biti terorista, i ljudi imaju sve manje srca i suosjecanja za taj narod. Neko pametno osmislio kako da ocrni drugu najvecu religiju.

pricalica, Mejja, Ummu i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najsmesnije od svega je što patriJote presirokih shvatanja koji sad seku vene za Afrikom i Bliskim istokom, uz ono čuveno ljigavo 'mislim, žao mi je, naravno-ali...' pa gomila gluposti iza, neće propustiti priliku da pljucne na izbeglicu iz Hr ili sa Kosova, u fazonu-'što je prodao svoje, što nije ostao da se bori, šta je došao ovde da meni posao/devojku/stan/hleb uzima', uvek će optužiti Crnogorca da se o trošku RS školuje, Makedonca će nazivati 'Srbinom sa govornom manom' itd itd. I sad ovo-ako im, neka baš jer bombardovanje. Pa koliko retardiran moraš da budeš da se identifikujes sa državom i da stanovnike ostalih delis na prijatelje/neprijatelje u svetlu politike koju VLAST vodi?! I ako ćemo pravo, isti taj narod u Fr je tokom tog nesretnog bombardovanja protestvovao protiv istog, eno ko hoće može da vidi fotke. Ko neće, nek ne vadi glavu iz dupeta i nek cvrsto prekrsti fige da to zlo koje je kod njih sad, ne dodje kod nas. Jer ako dodju, neće biti u fazonu da nam pošalju prase na slavu. Neprijatelj je isti. Najmanje što pristojan čovek može je da oseti empatiju bez ALI. Empatija je tekovina civilizacije, pročitah danas dobru rečenicu-'sukobi nastaju kad nema empatije, kad su nam samo naše potrebe važne i kad jedino svoje interese ocenjujemo kao ispravne'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Oва тема полако постаје преозбиљна и не знам колико је адекватна прича која се повела за овај форум, али на жалост ово нису ствари на које се може само одмахнути руком. 

Ја сам избјеглица из ХР и знам да ништа није случајно. О томе се чак сад и јавно прича па и обичан лаик ако га интересује може врло лако све сазнати. Ми нисмо отишли јер смо били " слабији" или што нам тако дошло. Све је то било врло добро изрежирано као што се сада режира и нека нова прича са мигрантима из Сирије. 

Да не улазим дубље у причу, како год да јесте страдаће невин народ, без обзира на веру и нацију. Ништа тај јадни народ није крив, он је само искоришћен зарад већих циљева олигарха из сенке а да вероватно тога није ни свестан. 

 

Izmenjeno od strane Lilith
Vuciguraj i milena026 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj muž je izbeglica iz Hr. Zato i ide sad u Šid jednom nedeljno da volontira. I neće reći 'ali' na poginule u Fr. Mora se sačuvati čovek jer šta deci ostavljamo. Biće šta će biti, moćnici nam svima kapu kroje, ostati čovek je bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Кате, шта се дешава у Шиду? Прошле недеље сам два пута прошла али нисам приметила ништа необично, штавише граница је празна, пролазност из прве. Баш сам се питала шта ћу затећи. 

Ма то "али" је без везе, и због њега нам се колективно лоше и дешава. Маса се лако занесе и вазда је било са њом лако управљати. И, као што већ рекох невин народ ће настрадати. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najsmesnije od svega je što patriJote presirokih shvatanja koji sad seku vene za Afrikom i Bliskim istokom, uz ono čuveno ljigavo 'mislim, žao mi je, naravno-ali...' pa gomila gluposti iza, neće propustiti priliku da pljucne na izbeglicu iz Hr ili sa Kosova, u fazonu-'što je prodao svoje, što nije ostao da se bori, šta je došao ovde da meni posao/devojku/stan/hleb uzima', uvek će optužiti Crnogorca da se o trošku RS školuje, Makedonca će nazivati 'Srbinom sa govornom manom' itd itd. I sad ovo-ako im, neka baš jer bombardovanje. Pa koliko retardiran moraš da budeš da se identifikujes sa državom i da stanovnike ostalih delis na prijatelje/neprijatelje u svetlu politike koju VLAST vodi?! I ako ćemo pravo, isti taj narod u Fr je tokom tog nesretnog bombardovanja protestvovao protiv istog, eno ko hoće može da vidi fotke. Ko neće, nek ne vadi glavu iz dupeta i nek cvrsto prekrsti fige da to zlo koje je kod njih sad, ne dodje kod nas. Jer ako dodju, neće biti u fazonu da nam pošalju prase na slavu. Neprijatelj je isti. Najmanje što pristojan čovek može je da oseti empatiju bez ALI. Empatija je tekovina civilizacije, pročitah danas dobru rečenicu-'sukobi nastaju kad nema empatije, kad su nam samo naše potrebe važne i kad jedino svoje interese ocenjujemo kao ispravne'.

Upravo,ovo sve nema veze sa narodom.

Dodje mi nekad da pokupim decu,i odem u neku planinčinu daleko od ovog ludila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro solidarnost se sad izražava preko društvenih mreža izmedju ostalog, to moze nekom da se ne dopada ali ne mogu tvrditi da nečije izražavanje žalosti nije iskreno samo zato sto nije isto kao moje ;) 

A zasto se žali selektivno i zasto se to naziva licemerjem, meni je to klasična zamena teza. Ljudi moji, svaki dan ljudi odlaze prerano s ovog sveta ni krivi ni dužni. Možda je u Nemackoj ili Madagaskaru na dan napada na Pariz neka mlada osoba umrla od teške bolesti, možda je neko stradao jer ga je na pesackom udario pijan vozač, možda je u Africi neko umro od gladi...a sa njima se isto nije niko solidarisao niti stavio njihovu sliku na profil. Zasto, prvo jer za te slučajeve ne znamo, drugo jer kad bi svako plakao za svakim ko nedužan umre na ovom svetu malo bi vremena ostalo za nesto drugo. Treba shvatiti da ono sto je u medijima izaziva najvise saosecanja kod ljudi. Možda u zapadnim državama o bombardovanju u Srbiji nisu izvestavali, fb ionako nije bio popularan tada ako je i postojao... Uostalom nismo bili tamo da možemo da tvrdimo da običnom narodu nije bilo zao nas. Ja sam u jednoj od tih država zivela i bogme nisam stekla utisak da obični ljudi kao sto smo mi nemaju saosecanja za druge, pre bih rekla da je upravo obratno, vise sam situacija tamo doživela da mi nepoznata osoba hoce izaći u susret nego ovde kod nas. No bitno je da mi sve znamo ko je nas žalio a ko ne. To da žrtve gde god se nalazile nemaju koristi od žaljenja to je opet druga tema.

svejedno, Hellen, Admin 2 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

To isticanje bilo koje zastave je meni bezveze.Podrška žrtvama terorizma da, ali podrška sutra avionima koji će navodno u ime tih žrtava,ispod te iste zastave svojim bombama praviti nove žrtve,ne.Zastave su mi iz tog razloga bezveze,bilo čije.

Nego ta šačica koja vlada,zna kako da raspiri mržnju medju ljudima.Na nama je da ne dozvolimo da mrzimo bilo koga i identifikujemo običan narod sa potezima koje pravi neko drugi u "ime njihovo" i slične gluposti.I što je najbitnije da svoju decu ne zadojimo mržnjom jer onda tome kraja nema.

 

Izmenjeno od strane Marijachi
mama maza i Kate Kapetanica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Кате, шта се дешава у Шиду? Прошле недеље сам два пута прошла али нисам приметила ништа необично, штавише граница је празна, пролазност из прве. Баш сам се питала шта ћу затећи. 

Ne idu oni preko zvaničnog graničnog prelaza, nego preko nekih staza i bogaza. Svakako nije pametno o tome ovako pričati, pa ne bih dalje, nemoj se ljutiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 mazo, ovo je stručnjak iz BiH o tome se već pisalo i govorilo više puta, konkretno o postojanju kampa za obuku terorista.

Dževad Galijašević, stručnjak za borbu protiv terorizma, kaže za „Blic“ da na Balkanu postoje legalni kampovi islamista, čitava naselja koja funkcionišu izvan ustavno-pravnog poretka države.

Oni su pretnja pre svega po bezbednost BiH, ali i čitavog Balkana. Nesmetano se finansiraju spolja, tokove novca niko ne kontroliše. Novac dolazi od Al Kaide i ISIS-a, ali i svih drugih čija namera je prekrajanje granica na Bliskom istoku i na Balkanu - navodi Galijašević i dodaje da mreža islamista koja postoji u BiH nije napravljena zbog BiH, već zbog regiona i EU. Islamistima u Sandžaku i na Kosovu, tvrdi, koordinira upravo ta mreža.


Društvo u BiH, kao i bošnjačka politička i verska elita, samo se protokolarno zalaže za deradikalizaciju.


- Imate čitava naselja poput Gornje Maoče, Dubnice, Ošve, Mehurića, Orašca, Bočinja, Jezera, Šerića u kojima makar po 20 porodica živi po strogim šerijatskim pravilima i bezbednosne službe ih ne kontrolišu - tvrdi Galijašević.

Na pitanje koliko je Srbija ugrožena, on kaže:


- Ugrožena je i može biti meta, pogotovo Beograd. Metropole od po nekoliko miliona stanovnika je daleko teže zaštititi - ističe Galijašević i dodaje da Srbija treba svoje potencijale da nadredi globalnim.


- Tu mislim i na migrantsku krizu, ali i na ambiciju da se može arbitrirati i pomagati u rešavanju sukoba širom Evrope - objašnjava on.


Većinu migranata čine ljudi koji beže od strahota rata, ali sigurno ima i prikrivenih vojnika Al Kaide i Islamske države. Oružje im je, tvrdi, dostupno budući “da je Balkan magacin oružja još od ratova devedesetih”.


- Način na koji se prilazi toj krizi je nepromišljen jer ako je na 100 izbeglih samo jedan vojnik, to je već dovoljno za terorističku akciju - objašnjava Galijašević. 

 

Što se tiče ovih napada jeste strašno i kao što je već neko rekao daleko od očiju daleko od srca. Meni to isticanje zastave isto bez veze ali naravno to je samo moje mišljenje, takodje mislim da se pravi farsa jer im je ovo dobro došlo da( nažalost politika će uvek gledati da iskoristi tragediju) zaoštre politiku oko izbeglica. Sumnjivo mi je to sa pasošem kako je ostao čitav pa je još isti i poneo kao da će mu trebati za ulaz u pakao. Nekako se zanemaruje činjenica da je velika većina bombaša samoubica zapravo rodjena na Evropskom tlu i većina islamista su regrutovani iz razvijenih država sa jakim socijalnim programima. Svedoci smo da i previše ljudskih prava vodi u drugu krajnost.

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivjeti po strogim serijetskim pravilima ne znaci prijetnja ni po koga i ruzno je sto iskreni vijernici moraju da ispastaju tako sto se na njih stavlja etiketa potencijalnog teroriste i zlocinca. Na zalost i sama sam takva da kad primjetim nekog sa dugom bradom, ili necim drugim sto nije bas tipicno za bosanske muslimane, a vise lici onim na Istoku, stvori sumnju u meni, strah. To je upravo ono sto zapadne zemlje sa Amerikom na celu i hoce, da etiketiraju muslimane, otjeraju ih u misiju rupu da ne smiju reci ko su a kamoli zivjeti po svojim obicajima i pravilima.

Sto se tice ovih pojedinaca koji izgube zivot na ovaj ili onaj nacin, nisu tema diskusije vec iskljucivo zrtve terorizma, a zadnjih dana smo imali i Tursku i Rusiju i Liban i et Francusku i sve je u bojama Francuske, zastave na pola koplja, cak se i ezani na podne namaz pomjeraju zarad Francuske, a Liban, Rusija, Turska neka zale sami. Pateticno!

Lilith i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Malo sam ot, Moj bivsi kolega je intervjuisao jednog iz Moace. Uglavnom sigurno da je to mesto uporiste terorista ali konkretno taj covek je delovao da je iz ubedjenja tu. Deca su mu u EU a njemu je dosta toga i zeli da se vrati Bogu. Zanimljiv intervju.

 

Naravno da cemo selektivno da zalimo, logicno, ali kao sto sam vec prethodno navela, drzava mora da bude objektivna. Upravo me to cudi, vecina stanovnistva ovde vise voli Rusiju od Francuske- prosto tako je. Pa opet pad aviona ni pribliznu reakciju stanovnistva a ni velike rusofilne drzave nije izazvao. Ko zeli nek stavlja zastavu francuske na svoj profil,ja licno necu jer bih sama sebi bila licemerna. 

Za druge ne znam, i ne zanimaju me razlozi-mozda obozava Pariz, mozda ima sestru tamo itd. Itd.

Izmenjeno od strane malagarava
Dodatak
Lilith voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo, treba da se razlikuju zastava na pola koplja (zvanicni stav drzave) i stavljanje zastave na licnom i pojedinacnom FB profilu npr. Drzava neka vodi svoju politiku, svaka drzava vodi politiku. A sta je pateticno u tome sto pojedinac zali nekoga vise a nekoga manje ili ne zali uopste? Pa to je normalno ljudsko osecanje, sto kaze Nice ne mozes zaliti svakoga jednako. Koliko imas prijatelja u Libiji, a koliko u Francuskoj? Jel znas sta da kazes na arapskom, a na francuskom? Koliko je njih stavilo tu zastavu na profilku jer ima pola familije u Parizu, ode tamo jednom u 2 godine i voli taj grad? Voli mozda i samu ideju Pariza kao sjajnog, predivnog, multikulturalnog grada...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nije stvar u tome da li je neko stavio zastavu Francuske na svoj profil,nego što je odreda sa takvim profilom na vest da će Francuska bombardovati Siriju uskliknuo Napred Francuska!Uzvrati udarac!

Na stranu društvene mreže najveće gradjevine u Južnoj Americi,Australiji,Americi,Evropi su bile obojene u tu zastavu.Te zemlhe su dale podršku novim bombama kasnije.U ovom slučaju meni bombardovanje neke zemlje i stvaranje novih žrtvi a sve pod velom žaljenja je sve samo ne rešenje problema.

 

Izmenjeno od strane Marijachi
Ummu i Kate Kapetanica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uzasno pogodilo ovo sto se desilo u Parizu.... uzasno.. Govorim samo o licnom osecanju, koje je takvo kakvo je. Plakala sam ja i na slike mrtvih Sirijaca, nije da nisam, no ovo me pogodilo u posebnu zicu. Za mene je atak na Pariz atak na simbol, a ne na drzavu. Posto se ovde povela politicka prica nisam htela da pisem. Ali nacin na koji ja zalim Pariz nema veze sa politikom. Probacu metaforicno... Pariz jeste Bodler, ali i Nabokov i Kis. Pariz jeste Ofenbah, ali i List i Lalo. Samo i jedino Pariz je sve to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne idu oni preko zvaničnog graničnog prelaza, nego preko nekih staza i bogaza. Svakako nije pametno o tome ovako pričati, pa ne bih dalje, nemoj se ljutiti.

Naravno, nema potrebe zalaziti u detalje. Taman posla da se ljutim. Samo sam iznela svoje zapazanje jer sam i sama bila iznenadjena, s obzirom da se uveliko pisao i o Tovarniku i uopste tom delu. 

Mama mazo, ne znam da li postoje teroristicki kampovi ili sela u nasim krajevima ali pisalo se o tome, i navodjene su citave porodice ili pojedini članovi koji su krenuli tim putem.Kukolja je uvek bilo i bice tako da nije za cuditi. 

Kladim se da je pola ovih sto je stavilo zastavu uradilo to radi fore i jer im je bilo zanimljivo, a ne zato sto istinski zale. Da je trebalo odneti cvece ili uciniti nesto konkretno sigurno ne bi mrdnuli. A opet, ne vidjena glupost je izjava da je neko kacenjem zastave aminovao bombardovanje sirije. Napad koji je izvrsen u Parizu jeste "opravdanje" za bombardovanje, ali da li je vecina nesretnika koji su kacili te zastave to mogla znati. Mislim da nisu ni isli za tim, kao sto vec napisah pre nekoliko redova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.