Utisak dana

odgovora

Objavljeno

Počelo je ovo jos odavno ali sa naletom "izbjeglica" je ušlo u finalnu fazu, ko rak kad proširi pipke. I pre deset godina koliko bi čistih Francuza mogao sresti na ulicama Pariza, a pogotovo ne sad. Evropa je vec pokorena samo sto toga nije svesna. 

MimaS, Mirka90, milena026 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako, po meni je ovo horor, ali i ko zna koja opomena po redu. Strah me da poslije ovoga vise nece biti Evrope kakvu znamo. Nasilje radja nasilje, a zemlje treceg svijeta trpe veliko nasilje, kako fizicke, tako i ekonomske prirode, pa je lako izvesti ovako nesto, vjerovatno dobrovoljci cekaju u redu. Najveci problem je sto uvijek strada obican covjek, a ne onaj ko mu kapu kroji, na svakoj strani. Placa se dobro i za kolonije i za savremene agresije, a da bi se stalo tome na put potrebno je toliko toga, tako dalekog trenutnom stanju stvari na zemlji. Mi mozak imamo, ali ga slabo koristimo kada smo dozvolili da svijet lici na jednu jacu korporaciju, gdje je vecina srozana na sakupljace mrvica. To je neko moje vidjenje stvari i nazalost mislim da ce biti sve gore obicnom narodu, a sve bolje vodjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Lilith i in-Greed. Nista ovo nije iznenadjujuce niti neocekivano. Pitanje je bilo samo kad ce se zahuktati, jos od januara i desavanja sa Sarli Ebdoom , pa migranti, pa licimerno oplakivanje utopljenog decaka od strane te iste USA i EU koje su svebi zapocele. Lako je na tudjoj zemlji sudbinu krojiti a sta je sa ishodima? Cisto sumljam da se kroz migrantsku krizu nisu uvukli motivi za osvetu. Zasto svi oni hrle ka Zapadnoj Evropi a ne ka svojim stabilnim susedima, svojoj braci? Zasto ne idu u USA, onima koji su im pod plastom demokratije servirali horor i krvoprolice? Sta se krije iza svega ovoga? Ok, zasto Francuska, ako izuzmemo to da ima veliki broj muslimana, zar je samo Libija razlog? Pitam se ko je sledeci? Nesto mi govori da ce Nemacka propisati majcino mleko . Kada bilo kog izbeglicu pitate kuda su posli, svi uzvikuju Nemacka! Zasto bas Nemacka?

Da se razumemo, nisam ksenofobicna, zalim te jadnike koji su napustili svoja ognjista, ali ono sto mi od pocetka svega bode oci jeste to sto svi imaju samo jedan cilj, a to je ekonomski najjaca clanica EU. Ko to finansira, zasto izbegavaju da se registruju, zasto samo manjina ostaje u azilanskim centrima?

Mene plasi sve ovo, iskrena da budem. Pitam se koja je uloga balkanskih zemalja koje trenutno trpe najveci pritisak same izbeglicke krize? Sta ce biti sad sa otvorenim granicama? Da li ce Balkan jos jedno u nedrima drzati tempiranu bombu?

Zao mi je poginulih i ranjenih u Francuskoj, nista manje nego poginulih u Siriji,Libiji, Iraku, Avganistanu, Egipitu...svih onih za koje ta ista EU nije marila i pitala. Ovo bi sve trebalo da otvori oci ucmaloj Evropi koja se slepo drzi Velikog Brata. Ako se to ne dogodi, od ovog sveta koji sad poznajemo ostace jedno veliko NISTA!

Mirka90, Earl Grey, Smey i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mogla ni da citam vesti danas...Jadni ljudi...

Cupavica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ceo dan se osecam anksiozno :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno meni je to stavljanje zastave licemerno!

Pre 9  meseci je u Keniji ubijeno 147 studenata i ovaj isti srBski narod nista vise osim "juu, strasno" nije rekao. sad su statusi, ide se u protestnu setnju, upisuje u knjigu zalosti. Ne samo mi nego ceo svet.

Oke, kapiram, nismo ocekivali da se u srcu Evrope tako nesto desi i zaista jeste strasno, i ne znamo sta je sledece, a bice neko "sledece". Ipak, ovo mi je pljuvanje u facu svim ostalim nevinim zrtvama, studentima, izbeglicama, i td. Samo iznova dokazujemo kako su oni ipak manje vredni od velicanstvenih zapadnjaka. saosecam sa zrtvama u Parizu ali nemojmo velicati njih na racun svih ostalih. 

da se ovde desi slicno (jer kao vec nije) niko ne bi okom trepnuo, osim mozda "tres terrible, ccc"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se povraca od ljudi koji kazu e neka im oni su potpisali da nas bombarduju...ko je potpisao, bas konkretno ti koji su nastradali, bas oni jel?

Sa druge strane to sa zastavama ne vidim kako pomaze? Jel to ona patetika sa fejsa stavim sliku bolesnog deteta pa napisem i ja sam bozije dete dajte jedan lajkic...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da je bilo nesto slicno za Irak, Afganistan, Libiju, Egipat, Siriju, Palestinu, Somaliju, Tursku, zrtve Boko Haram-a, itd, itd. Suosjecam sa porodicama zrtava Pariza, ali isto toliko suosjecam sa porodicama zrtava iz gore navedenih zemalja. Covjek je covjek bio on iz Amerike, "krscanske" Evrope ili Somalije, bio on bijel ili crn. Boli me kad nevin strada bio on ovdje, ondje, na ovoj ili onoj strani.

Kako god zadnjih godina nemam zastave istocnih zemalja na svom profilu, tako nemam ni sada zastavu Francuske. Puno vise znaci kad se pomolis Bogu za duse stradalih, upalis svijecu, nego ovaj moderni nacin.

Cek da se uslikam sa svijecom u ruci, moram da imam dokaz za fejs <_<

Moj novi utisak, "napuci usta i zazmuri" :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovim isticanjem zastava bilo kojih je meni čisto isticanje politike i nema mi veze sa žrtvama terorizma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma stavljali su razne avatare-posle Kenije je bio lik devojke koji podseća na Afriku, za Libiju i Palestinu su kacili zastave, za gej prava boje profilne u dugine boje. Sve u sklopu samopromocije jer svakog čuda za tri dana kod nas. Najhumaniji smo na društvenim mrežama. U pravu je Bećković, kliktanje i serovanje daje taj lažni osećaj da si sa dupeta nešto zapravo uradio, da si bolji čovek ako staviš profilnu na kojoj je mali Ajlan. Ljudi su govna.

Ovo seirenje po društvenim mrežama i veb portalima u fazonu 'e, ako su izginuli', vadjenje male Milice na nosi, prebrojavanje ostalih žrtava kojekude da bi se minimizirala tragedija me zbilja užasava. Ako neko ne može da shvati da je smrt civila, ma koje vere, boje, nacije, pola, godina, UVEK pogrešna, taj je retardiran. I pravo da vam kažem, kad vidim koliko mnogo ima umobolnika koji se raduju tudjoj smrti, mnogo više se plašim takvih svojih sunarodnika koji slobodno šetaju okolo, nego tamo nekih terorista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava bas tako. U principu potpisujem većinu sto ste napisale. Skoro se srušilo ruski avion u koji je podmetnuta bomba, pa niko nije odao počast. Cini mi se da je broj žrtava bio tu negde. A i glupo mi je ovo " zasto bih ja kad on meni nije?". Kakav je to stav? Bzvz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim te Lilith, kako ces uporediti Ruse sa Francuzima :huh:

Mozda bi da su dozvolili Americi da upetlja svoje prste u "istragu" dobili veci publicitet i ne bi bili ovako brzo "zaboravljeni". Mozda bi fejs dobio boje i Rusije, mada mi je nesto tesko povjerovati u to, jel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

da se ovde desi slicno (jer kao vec nije) niko ne bi okom trepnuo, osim mozda "tres terrible, ccc"

Mene samo ovo tesi. Ovi vole da to bude spektakularno. U ratu je tako nema da li si human, da li zalis ili ne, cuvas svoje dupe. Bitno je da ti ne postanes brojka, dio statistike... A ovo je jedna nova vrsta globalnog rata...

Zato i ne krivim ove sto kazu da je neko to zasluzio, tesi se narod da nece doci do nas... Nema nista gore nego ziveti u strahu, a neko ko je preziveo rat ima da ga se boji citav zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da su vam ovi u Maoci stotinjak metara od dece mozda bi se tako i vi tesili. Nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj sad da mislis da opravdavam takvo razmisljanje, ne. 

Ja zalim zrtve, al je jos jaci strah koji osecam ova tri dana. 

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni jedan veliki rat do sad nije prošao bez nas tako da nece ni ovaj sto dolazi. Uvek smo im mi služili za prve odbrambene štitove i na nama se koplja lomila. Tako da se nemamo sta tesiti. Evo i sad su hteli nama da ih uvale kad su shvatili da su se zaigrali. 

Sve ovo sa izbjeglicama tj migrantima je vrlo dobro osmišljeno. Ne moze tek tako čitava jedna jedna zemlja ( pa i vise njih) da se očisti. Kao sto ni mi iz Krajine nismo mogli tek tako bez dobro organiziranog guranja da se očistimo za jedan dan - sto je na kraju i priznato.

pricalica i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta razmisljam o tome, svaki put kada se dogodi neka tragedija vise nas sokira i izaziva saosecanje pogibija jednog u odnosu na druge. I sama sam deo toga, naravno da ti je zao svakog zivota, razmisljam i zasto je to tako. Mozda jer nam je blize, vise smo upoznati sa zivotom i kulturom zemalja u nasoj okolini nego neke tamo Sirije, Libije, Afrike, Afganistana... Znamo da se tamo nesto desava i serviraju nam se vesti i brojke poginulih onako beznacajno, kao jos samo jedne u nizu. Mozda i oni nas tako dozivljavaju, ovi "civilizovani Evropljani". Neka tamo zemlja koja je bila u ratu, raspala se, cuju za nestabilnost i koskanja i kad se dogodi nemir, za njih je to jos jedan u nizu "u onoj nestabilnoj zemlji".

Naravno da mi to drugacije dozivljavamo, ali eto takva nam je slika za javnost. 

Sto se tice ovog dogadjaja, nemam sta pametno da kazem. I najvecem laiku je bilo jasno da u tom nekontrolisanom prelasku granica mora da se provuce i neki trulez, ne znam zasto su svi sada sokirani. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith, ja sam u BiH. Oni su nama njih napakovali mnogo pre migranata. Njih ovde niko ne dira, dobili su drzavljanstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, mislim da svaka drzava ima svoju Maocu. Evo u Svedskoj 5km od mene je naselje puno vece od Maoce. 10 Sveda u tom naselju nema. Sve su crne glave, muskarci hodaju u bijelim arapskim haljinama ulicama, bradati, zene pod zarovima, djevojcice pokrivene, mislim nemam nista protiv toga, to je tradicija jednog naroda, ali taj dio se toliko razlikuje, kao da nije u Svedskoj. Cesto se moze cuti izraz "jesil ponio pasos" kada prolazis ili ides u to naselje. U gradu imaju 2policijske stanice, jedna za cijeli grad, a druga samo za to naselje. Pisala sam na prethodnim stranicama kako odavde masa muskaraca sa svedskim pasosem idu u Siriju i bore se na strani "ovih", i bez problema ulaze i izlaze iz drzave. Bas je emisija bila posvecena njima i momak fino i otvoreno kaze da se vratio da se izlijeci(ranjen tamo) i dok prizdravi vraca se nazad na ratiste. Otvoreno govori o njihovom nacinu ratovanja, bombasima samoubicama, sta misle o Evropi i Americi i on je ovdje slobodan gradjanin. Iz Sipe mu rekli kao samo da im se javi kad krene nazad. Uglavnom sta htjedoh da kazem, ovakvi se regrutuju u ovim naseljima, kao sto se regrutuju i u Maoci, i tesko je tome stati u kraj. Kad zemlja poput Svedske ne zna da im stane u kraj, sta da Bosna radi tu :mellow:

Mene vise naljuti ovaj dan zalosti u Federaciji, koji dupelisci, jel bio dan zalosti za ruski avion, za zrtve u Turskoj, itd. 

Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,svasta nesto mi se mota po glavi.U globali,zao mi je sto uvijek neduzni ljudi stradaju,obicni ljudi,bilo da su to ljudi Sirije,Francuske,Libije.Od onoga sto sam ja procitala u novinama ( nisam nesto puno ) znam da kazu da je identifikovan jedan Francuz a da je pored drugog (bombasa samoubice) pronadjen sirijski pasos ( kako je moguce,covek se cio raznio,raznio sve oko sebe CUDOTVORNI pasos ostao "ziv i zdrav").Ne znam kako su uspjeli pored sve te silne policije i u stadionu i u dvorani da udju sa puskom kalasnjikov.Mislim nije igla,nije pistolj,kako?Najmanje vjerujem vrhu drzave bilo koje nebitno Makedonije,Srbije,Francuske,Sirije.Zao mi je opet kazem sto uvijek neduzni stradaju.Meni je srce stalo kada sam cula,jos imam brata u Fr u Parisu,strasno strasno se nesto desava.

paper_moon i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,svasta nesto mi se mota po glavi.U globali,zao mi je sto uvijek neduzni ljudi stradaju,obicni ljudi,bilo da su to ljudi Sirije,Francuske,Libije.Od onoga sto sam ja procitala u novinama ( nisam nesto puno ) znam da kazu da je identifikovan jedan Francuz a da je pored drugog (bombasa samoubice) pronadjen sirijski pasos ( kako je moguce,covek se cio raznio,raznio sve oko sebe CUDOTVORNI pasos ostao "ziv i zdrav").Ne znam kako su uspjeli pored sve te silne policije i u stadionu i u dvorani da udju sa puskom kalasnjikov.Mislim nije igla,nije pistolj,kako?Najmanje vjerujem vrhu drzave bilo koje nebitno Makedonije,Srbije,Francuske,Sirije.Zao mi je opet kazem sto uvijek neduzni stradaju.Meni je srce stalo kada sam cula,jos imam brata u Fr u Parisu,strasno strasno se nesto desava.

Ovo nije prvi put da se bombas samoubica identifikuje uz pomoc licnih dokumenata koji su gle cuda prezivjeli :mad:

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja se uvijek pitam kako ljudi unesu baklje i oružje a meni istresli sve dinarčiće iz džepa kad sam gledala cibonu partizan.. :D

Izmenjeno od strane Marijachi
pricalica i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.