Namerno smanjivanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

drage mame molim vas da mi pomognete!!!!

pijem caj od kadulje za prekid mleka, da li moze da steti bebi ako joj dam da cica kad mi previse nadodje mleko da ne bih sama istiskala?? hvala na odg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj decak ima 8 meseci, stavraju mi se grudvice i iz tog razloga doktor mi je rekao da odmah prekinem jer cu imati kasnije probleme sa grudima. bas se nerviram sto moram da mu prekinem jer mnogo uziva i smiruje se kad sisa i manje problema imamo sa zubima dok ga dojim. stvarno ne znam sta da radim. koliko brinem o njemu toliko moram i o sebi njemu ipak treba zdrava mama. zato pitam da li dok pijem caj od kadulje moze da mu steti ako da dojim dok ima mleka posle kad ode snaci cemo se nekako da ga smirimo :)) :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj decak ima 8 meseci, stavraju mi se grudvice i iz tog razloga doktor mi je rekao da odmah prekinem jer cu imati kasnije probleme sa grudima. bas se nerviram sto moram da mu prekinem jer mnogo uziva i smiruje se kad sisa i manje problema imamo sa zubima dok ga dojim. stvarno ne znam sta da radim. koliko brinem o njemu toliko moram i o sebi njemu ipak treba zdrava mama. zato pitam da li dok pijem caj od kadulje moze da mu steti ako da dojim dok ima mleka posle kad ode snaci cemo se nekako da ga smirimo :)) :((

Ja stvarno ne znam da ti kazem,to pitaj doktora.Al ne razumem zasto ti je rekao da prestanes da dojis,zar ne mozes da ga podijis a kasnije mleko da izmuzes i tako nebi imala grudvice.Tako sam ja radila,i tako mi pokazali u bolnici,i ja sam imala dosta grudvica,i dala sam bebi da sisa i sta nije posisao ja sam izmuzla sa pumpicom..Ovo ti je samo moj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, mozda mi je tako rekao jer smatra da ej dovoljno beba da sisa 6 meseci ako lepo napreduje. zao mi da mu prekinem ipak cu da nastavim valjda necu biti baksuz da se razbolim kasnije. jos jednom hvala na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, mozda mi je tako rekao jer smatra da ej dovoljno beba da sisa 6 meseci ako lepo napreduje. zao mi da mu prekinem ipak cu da nastavim valjda necu biti baksuz da se razbolim kasnije. jos jednom hvala na savetu

Pa ne vidim kako bi mogla da se razbolis ako redovno dojis i izmuzavas visak mleka.Bebac ti je sigurno preso i na ne mlecnu hranu,pa ce ti se mozda mleko i smanjiti.Meni se mleko smanjilo kad je poceo da rucka kasice ,i dojila sam ga uglavno samo uvece i ujutru ,a ponekad i preko dana da bi se uspavao.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lose je kad si u gradu u kome se ne snalazis i zavisis od drugih da ti prevode, zivim u Parizu i bas sad razgovaram sa suprugom i pitam ga da ponovi sta mu je doktor rekao i kaze da je rezkao da je dovoljno sa dojenjem. kao da je doktor majka detetu a ne ja; danas sam opet pila caj od kadulje uzmuzacu sama do kraja i ponovo mu dati da sisa jer sam cula da nije dobro beba da sisa ako mama pije kadulju, ne treba da mu uskratim nesto sto moze da ima jer ima dosta dece koja nikako nisu dojena. jede sve sto mu ponudim ne pravi probleme na srecu. :P hvala ti puno mnogo mi je lakse sto sam pisala bar neko da mi da pozitivan savet. kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lose je kad si u gradu u kome se ne snalazis i zavisis od drugih da ti prevode, zivim u Parizu i bas sad razgovaram sa suprugom i pitam ga da ponovi sta mu je doktor rekao i kaze da je rezkao da je dovoljno sa dojenjem. kao da je doktor majka detetu a ne ja; danas sam opet pila caj od kadulje uzmuzacu sama do kraja i ponovo mu dati da sisa jer sam cula da nije dobro beba da sisa ako mama pije kadulju, ne treba da mu uskratim nesto sto moze da ima jer ima dosta dece koja nikako nisu dojena. jede sve sto mu ponudim ne pravi probleme na srecu. :P hvala ti puno mnogo mi je lakse sto sam pisala bar neko da mi da pozitivan savet. kiss

Jaoo,,,znam kako ti je ...Blizu smo,ja sam u Svajcarskoj,ni ja ne znam francuski,samo osnovno,ali dobro znam engleski ali ne pomaze mi mnogo ovde.Muza teram stalno da mi prevodi,najvise kad ima neki film ili serija a njega mrzi.Nama je francuska granica 10min daleko.U koj si grad?Koliko si vec u Francuskoj? Nemoj vise da pijes kadulju , daj mu da sisa lepo ,sta ostane izmuzi , koliko puta dnevno ga dojis??Jer imas dosta grudvicaa?? bisou(poljubac)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: dojila sam ga na svaka tri sata a sada samo ujutro i uvece jer jede ne mlecnu hranu. imam samo jednu na desnoj dojci ali je velika posle dojenja se smanji i posle 5min opet je tu, manje vode pijem i manje jedem pa dako se izgubi postepeno

danas je dogina dana od kada sam u Parizu, nesto malofr sam naucila ali treba u skolu da idem od septembra, ni moj eng mi ne pomaze jer francuzi nece mnogo da govore strane jezike osim svog pa kad treba da se smorazumemo ja pricam na eng oni na fr nekad se super sporazumemo a nekad nikako. obe cemo nauciti samo polako bitno je vise da se krecemo i da imamo sa kime da pricamo, a dok si zatvorena u kuci ne mozes da napredujes. mene izludjuje kad moram da trazim da mi neko prevodi bilo da je muz ili neko drugi jer sve volim sama da radim, nesto ne volim kad zavisim od drugih zato jedva cekam septembar da pocnem u skolu i nadam se da cu sledece god moci da se zaposlim. bisou

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam zasto imas tu grudvicu,ali imala sam slican problem ,pisala sam na ovu temu to.Leva dojka me je mnogo bolela neko vreme na dodir i imala sam malu grudvu, i tako nekoliko dana pa nestane,i opet ista prica.I ja od avgusta septembra treba da podjem na casove ,cula sam da ovde ima neki besplatni casovi ,pa probacu tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mame,

moja mlađa ćerka ima 9,5 meseci.Srećna je i vesela beba. Kao manja beba spavala je po celu noć,a sad se budi bar jednom u toku noći i tada joj dam flašicu.U fazi smo odvikavanja od sike,pa verujem da je to potreba za maženjem više nego glad,obirom da danju jede obilno i siki.Što se tiče mama koje su u nedoumici što se beba ne ponaša školski-jedan savet:beba nek spava koliko god želi,kad bude gladna ona će sama tražiti,a bebe koje su uredno spavale a sad noću prave žurku-najverovatnije da su zubi krenuli da izbijaju.Nunanje je po meni najgora navika koju mame prave.Mnogo je bolje i lakše staviti bebu kraj sebe i lagano je maziti posle podoja ili flašice,to sigurno uspeva ako je niste navikli na drmusanje.

Zamolila bih samo mame za jedan savet,obzirom da prvu ćerku nisam dojila,a sad dojim:porodiljsko mi ističe,vraćam se na posao,podoje sam proredila ali planiram da prestanem potpuno do kraja avgusta.Kako?Da li su tablete obavezne ?Čini mi se da nema onoliko mleka kao pre,ali plašim se i promene u ponašanju bebe..Hvala unapred svim mamama!Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamolila bih samo mame za jedan savet,obzirom da prvu ćerku nisam dojila,a sad dojim:porodiljsko mi ističe,vraćam se na posao,podoje sam proredila ali planiram da prestanem potpuno do kraja avgusta.Kako?Da li su tablete obavezne ?Čini mi se da nema onoliko mleka kao pre,ali plašim se i promene u ponašanju bebe..Hvala unapred svim mamama!Pozdrav.

Tablete ne moraš da koristiš. Ako želiš da prekineš da dojiš najbolje ti je da tako postepeno ukidaš jedan po jedan podoj. Tako će se organizam postepeno prilagođavati i proizvoditi sve manje i manje mleka. Kada ukiniš i poslednji preostali podoj u narednim danima se izmlazaj ako osetiš napetost u grudima i to samo po malo toliko da napetost prestane. Da bi se lakše izmlazala pomaže i tuširanje toplom vodom.

Inače ne moraš da potpuno prekidaš dojenje samo zbog povratka na posao. Možeš da zadržiš ograničeni broj podoja, npr po jedan uveče i ujutru sve dok to obema odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jA ne dojim vec oko mesec dana i jos imam mleko !! Kako je to moguce !! A pila sam caj od zalfije ,mnogo je grozan ,jedva sam ga pila !!! Ali nemam grudvice i nisu mi pune ,nego kao sto mali ostavio,ner znam sta da radim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dojim bebu već dve nedelje. Ukidala sam joj jedan po jedan podoj i mleko je nestajalo. Samo sam jednom osetila da su mi grudi malo teže, tad sam joj dala da mi izvuče mleko i od tad smo skroz prestali. Nemam nikakav osećaj povećanih grudi, nisam pila nikakav čaj ni tablete. Mislim da će uskoro skroz nestati. Nemam za sad nikakav problem. Nadam se da će tako i ostati. A mislim da svakako treba posetiti lekara i pregledati se kad se prekine dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hitno mi treba savet. Prestala sam da dojim pre dve nedelje,upocetku su mi grudi bile jako bolne i pune cvorica,pa sam pomalo izmuzala i sad vise nisu tvrde i nema napetosti ali su mi ostali cvorici. Da li neko zna da li ce oni sami proci ili moram da ih razbijem? Jer ja ih razbijem dok se masiram,ali se oni posle pola sata vrate. Molim vas za savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala da dojim pre 2 nedelje, mleko se smanjilo, predpostavljam jer sam dobila menstruaciju pa su hormoni poceli da se vracaju u normalu i kad sam uvidela da beba pocinje da se budi nocu jer je gladna( a pre toga je dugo spavala po celu noc) i da moram da je dohranjujem vestackim mlekom , resila sam da prestanem sa dojenjem(jer to mora da se desi kad tad, pa onda hajde sad kad je bebac prijemciviji za promene, jer sto je beba starija to je teze - inace dojili smo se 7,5 meseci).Polako sam ukidala podoje, sveli smo se na jutarnji i pre spavanja, oko nedelju dana, onda samo pre spavanja jos 3 dana i onda samo flasica, i mleko je sve manje nadolazilo, pila sam caj od zalfije jednom dnevno(tek kad smo sasvim presli na flasicu), dve-tri noci stavljala listove kupusa kao obloge, mazala AMER-D melem koji mi je razbio grudvice i eto, grudi su mi se vratile na velicinu pre trudnoce, ima po koja kap mleka kad stisnem posle tusiranja, ali sve u svemu nadam se da je najgore i najopasnije proslo.Zao mi je sto vise ne dojim ali sa druge strane se tesim da to ionako mora nekad da se desi, pa sad Boze moj,barem sad mogu da se bacim na dijetu i vezbanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vec 3dana kako ne dojim bebu,prestala sam jer mislim da mu je dovoljno 13meseci dojenja,a sad imam problem ne znam kako da prekinem ovo mleko sto mi se nakupilo i sad pocinje i da me boli ,..Dajte neki savet a da nisu lekovi...

nisi smela tako naglo da prekidas!!!!!!prati da ne dobijes temperaturu...pi limunadu i kuvaj caj od svezeg persuna,to zaustavlja mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li neka zena ima iskustva sa ovim mojim problemcicem, ako ima molila bih savet, a svakako cu ici kod ginekologa uskoro... moja mala ima 15 meseci, dojila sam je do 3 meseca, kad mi je nestalo mleko. mleko se postepeno smanjivalo od 2. do 3. meseca, koristila sam i pumpicu da bih odrzala laktaciju ali nista nije uspelo. kad sam 5 dana za redom izmuzla 10 ml samo resila sam da prestanem. medjutim, i dan danas kad stisnem bradavicu meni izlazi mleko!! to sam i ranije primetila i isla po savet od babice, rekla je da je hormon prolaktin jos aktivan i da se ne izmazam... to je bilo kad je mala imala 6 meseci. sad me vec brine to, zasto jos uvek ide mleko??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li neka zena ima iskustva sa ovim mojim problemcicem, ako ima molila bih savet, a svakako cu ici kod ginekologa uskoro... moja mala ima 15 meseci, dojila sam je do 3 meseca, kad mi je nestalo mleko. mleko se postepeno smanjivalo od 2. do 3. meseca, koristila sam i pumpicu da bih odrzala laktaciju ali nista nije uspelo. kad sam 5 dana za redom izmuzla 10 ml samo resila sam da prestanem. medjutim, i dan danas kad stisnem bradavicu meni izlazi mleko!! to sam i ranije primetila i isla po savet od babice, rekla je da je hormon prolaktin jos aktivan i da se ne izmazam... to je bilo kad je mala imala 6 meseci. sad me vec brine to, zasto jos uvek ide mleko??

razlika izmedju moje dece je 2god i 8meseci. i kad sam ostala trudna po drugi put jos uvek je malo se pojavljivalo mleko kad stisnem bradavice a stariji je sisao 8 meseci. moja dr mi je rekla da je to normalno i osim ako bas ne ide samo ne treba nista od terapije.

isto imam drugaricu koja mi je pricala da je i njoj mleko pomalo curkalo kad stisne posle 2 god..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razlika izmedju moje dece je 2god i 8meseci. i kad sam ostala trudna po drugi put jos uvek je malo se pojavljivalo mleko kad stisnem bradavice a stariji je sisao 8 meseci. moja dr mi je rekla da je to normalno i osim ako bas ne ide samo ne treba nista od terapije.

isto imam drugaricu koja mi je pricala da je i njoj mleko pomalo curkalo kad stisne posle 2 god..

hvala na odgovoru, mada je to bas cudno, mleko mi je samo nestalo, mucila sam se da ga odrzim, a i dalje ga ima u tragovima... ocekivala sam da ce skroz prestati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je neka od vas imala slican problem, ali hitno mi treba savet!

Moj mali ima skoro godinu dana, jos uvek ga dojim. E, posto je od rodjenja navikao da nocu sisa na svakih 1,5h to smo tako nekako pregurali jer sam imala previse mleka pa mi je i bilo dobro doslo. Problem je sto je on sad poceo po celu noc da sisa, cim bih pokusala da ga odvojim on krece da place, vristi, i nista ne moze da ga smiri. Jednu noc je tako plakao do zore, kada je jedva nekako zaspao od silnog plakanja. Ja i dalje imam puno mleka, i ne znam kako da ga smanjim, ali mi je bitnije da prvo njega nekako odviknem. SAVET???????????? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mlada sam mama i htela bih da pitam nesto. U drugom sam stanju i imam sina od 21 mesec koji jos doji. Zanima me da li moze neko da mi da savet za najlakse smanjenje mleka,jer mi bas prilicno nadolazi,a sin ne sisa vec 3 dana?

Izmenjeno od strane Tinkaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ukidas podoj po podoj i nestace vremenom.Tako sam ja u trudnoci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes caj od zalfije da pijes, To smanjuje laktaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, dijete ne sisa više, zbunilo me ovo da i dalje sisa iz druge rečenice. Da, ovo što mg kaže, žalfija, manje tečnosti, mada meni mlijeko nadolazi i čim jedem, mrvicu da se izmuzeš da olaksas napetost u grudima, ali nikako puno. Hladne obloge valjda pomažu. Ne znam više od ovoga, meni samo nestalo.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li dok se pije caj od zalfije dete sme da sisa ili uopste ne sme? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.