Flurogal

odgovora

Objavljeno

Danas sam bila kod čika zubara (mada je dečko daleeeko od čike haba-haba-haba :P) i preporučio je da i mi krenemo sa upotrebom flurogala naravno uz obavezno pranje zubića bez paste. Još samo da vidim kako ću Emu naterati da gricka tu tableticu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana Luka je super prihvatio da gricka tableticu, cak trazi jos jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana Luka je super prihvatio da gricka tableticu, cak trazi jos jednu.

Te tabletice su sladunjave, ja sam ih davala Mariji i probala kakve su, ali me zbunjuje to sto su mi za Andjelu rekli da se vise ne preporucuje da se daju deci i njoj nisam davala...ne znam sad da li da dajem i njoj i Sari ili da im ne dajem... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana Luka je super prihvatio da gricka tableticu, cak trazi jos jednu.

E super, još nisam joj davala sve čekam da dođemo u Bg pa ću tad početi.

Te tabletice su sladunjave, ja sam ih davala Mariji i probala kakve su, ali me zbunjuje to sto su mi za Andjelu rekli da se vise ne preporucuje da se daju deci i njoj nisam davala...ne znam sad da li da dajem i njoj i Sari ili da im ne dajem... :blink:

I kod stomatologa su podeljena mišljenja. Evo konkretno moj slučaj, odnosno moj stalni zubar (stariji čovek) je protiv toga a njegov sin (koji polako preuzima posao od oca) je "toplo" preporučijo da joj počnem davati. Zato mislim da je bolje da se posavetuješ sa svojim zubarom i da navedeš koje su godište i naravno kako se hrane. Moja Emilija ne pije sokiće i mleko ali zato bar jednu kockicu čokolade (ili štanglu) smaže u toku dana a takođe ne pije vodu koja je bogata sa fluorom niti konzumira namernice tipa orasi i riba. Svakako nisam za to da se uzima "na svoju ruku" jer ipak sve što može da se unese prirodnim putem uvek treba forsirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, još nisam joj davala sve čekam da dođemo u Bg pa ću tad početi.

I kod stomatologa su podeljena mišljenja. Evo konkretno moj slučaj, odnosno moj stalni zubar (stariji čovek) je protiv toga a njegov sin (koji polako preuzima posao od oca) je "toplo" preporučijo da joj počnem davati. Zato mislim da je bolje da se posavetuješ sa svojim zubarom i da navedeš koje su godište i naravno kako se hrane. Moja Emilija ne pije sokiće i mleko ali zato bar jednu kockicu čokolade (ili štanglu) smaže u toku dana a takođe ne pije vodu koja je bogata sa fluorom niti konzumira namernice tipa orasi i riba. Svakako nisam za to da se uzima "na svoju ruku" jer ipak sve što može da se unese prirodnim putem uvek treba forsirati.

A šta pije Ema? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta pije Ema? :blink:

A zaboravila si da podvučeš ostatak rečenice koji je ključan "ne pije vodu koja je bogata sa fluorom" dakle pije običnu filtriranu vodu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, još nisam joj davala sve čekam da dođemo u Bg pa ću tad početi.

I kod stomatologa su podeljena mišljenja. Evo konkretno moj slučaj, odnosno moj stalni zubar (stariji čovek) je protiv toga a njegov sin (koji polako preuzima posao od oca) je "toplo" preporučijo da joj počnem davati. Zato mislim da je bolje da se posavetuješ sa svojim zubarom i da navedeš koje su godište i naravno kako se hrane. Moja Emilija ne pije sokiće i mleko ali zato bar jednu kockicu čokolade (ili štanglu) smaže u toku dana a takođe ne pije vodu koja je bogata sa fluorom niti konzumira namernice tipa orasi i riba. Svakako nisam za to da se uzima "na svoju ruku" jer ipak sve što može da se unese prirodnim putem uvek treba forsirati.

Pa to je to, ja sam se savetovala sa njihovim zubarima jer ne idu kod istog, tj Marija je isla kod drugog kada je bila u tom malenom uzrastu i dva zubara su mi dala razlicite savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam je nasa zubarka objasnila neke stvari u vezi flurogala. Kaze da su se pre proizvodile tabletice sa jacom koncentracijom flurogala (50mg) a sad su to smanjili na 25 mg, tako da ne moze da dodje do povecane koncentracije fluora u organizmu jer i paste za zube imaju fluor u sebi.

Kaze da se tesko nalazi po apotekama taj flurogal, ali da pokusamo da ga nadjemo i da je dovoljna jedna tabletica dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo pakovanje koje mi imamo je od 25mg. Galenikino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo pakovanje koje mi imamo je od 25mg. Galenikino.

To je to! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana* zbog cega ste isli kod cika zube?Redovna kontrola ili si nesto primjetila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana* zbog cega ste isli kod cika zube?Redovna kontrola ili si nesto primjetila?

Htela sam da vodim da je "upoznam" ali mi je dr rekao da nema potrebe za tim jer je dosta rano za nju tj Ema ne bi saradjivala. Nego mi je dr (pošto smo porodični prijatelji) preporučio radi preventive a takođe se i kod nje počeo proces kalcifikacije (bela flekica na jedinicama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zaboravila si da podvučeš ostatak rečenice koji je ključan "ne pije vodu koja je bogata sa fluorom" dakle pije običnu filtriranu vodu. ;)

Zar ta voda nije ona kojom truju amerikance?! zar se to prodaje u srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam je nasa zubarka objasnila neke stvari u vezi flurogala. Kaze da su se pre proizvodile tabletice sa jacom koncentracijom flurogala (50mg) a sad su to smanjili na 25 mg, tako da ne moze da dodje do povecane koncentracije fluora u organizmu jer i paste za zube imaju fluor u sebi.

Kaze da se tesko nalazi po apotekama taj flurogal, ali da pokusamo da ga nadjemo i da je dovoljna jedna tabletica dnevno.

Kamilice a zasto vi morate piti te tabletice, nisam u toku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice a zasto vi morate piti te tabletice, nisam u toku?

Ne moramo, to je vise stvar izbora. To su tabletice fluora koje smo svi mi kao mali pili, jer se kao prirodnim putem ne unosi dovoljno fluora u organizam. Onda je u jednom trenutku doslo do polemike da li to zaista mora, i sad je to vise na dobrovoljnoj bazi ili kako roditelj odluci. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar ta voda nije ona kojom truju amerikance?! zar se to prodaje u srbiji?

Jel misliš na ovu filtriranu ili ovu "obogaćenu" fluorom? Ja nisam ni sigurna da li na domaćem tržištu postoji neka "mineralna" voda bogata fluorom :unsure: A što se tiče ovog bokala što koristimo to je neki Nemački Brita i kada sam kupovala su mi rekli da je on pogodan i za bebe :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj sin pije flurogal po preporuci zubara. Ne moze da steti a velika je preventiva od stvaranja karijesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nekih zanimljivih tekstova

http://drjaygordon.com/pediatricks/general...upplements.html

http://drjaygordon.com/pediatricks/general/fluoride.html

"FLUORIDE, THE SILENT KILLER

FLUORIDE SUPPLEMENTS Tablets and drops are another means of administering fluoride. The Canadian Dental Association has admitted in the last couple of years that children under the age of three should not be given fluoride supplements. And yet dental practitioners and pediatricians who haven't kept up to date are still giving fluoride supplements to young children. I advise against fluoride supplements for anyone. "

http://www.consumerhealth.org/articles/dis...=19990303222823

itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tablete fluorida

Postoje kontradiktorni rezultati po pitanju efikasnosti tableta fluorida u

prevenciji karijesa medju decom sa visokim karijes rizikom (Stephen i Campbell, 1978, Poulsen i sar., 1981, Espelid, 2008). Stoga se mogu dati samo dobri praktični saveti za primenu tableta sa fluoridima.

Preporučene doze pod pretpostavkom da se u vodi za piće nalazi <0.3 mg F/L su:

1. kod dece od rodjenja do 2. godine ne preporučuju se tablete sa fluoridima

2. kod dece od 2. do 6. godine preporučuje se 0.25 mgF dnevno

3. kod dece od 7. do 18. godine preporučuje se 0.50 mgF/dnevno

Ako je nivo fluorida u vodi za piće izmedju 0.3-0.6 mg F/L nije potrebna

upotreba dodatnih fluorida sem pasti za zube sa fluoridima u grupi dece starosti od 2-3 godine. U najstarijoj grupi dnevna doza tableta trebalo bi onda da se smanji na 0.25 mg F/day.

Izvor: Protokol za primenu fluorida u prevenciji karijesa kod dece i omladine u Srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da ipak sve zavisi koju vrstu vode pijemo, kako se dete hrani, da li koristi pastu za zube, uzrasta deteta i verovatno još od dosta drugih faktora.

UVEK prvo pitati doktora pre upotrebe ovih tableta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.