Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Takodje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj superiska :)

vaskrsija, ti meni delujes da si u fazi 3 od pocetka, ti si moj idol u opustenosti i u fazonu samo polako :)

ja sam toliko bila opsednuta, da sam sanjala kako me popisava dete, u snu se tresla i sta ja znam... Svuda okolo nosa... Iz jednog perioda nemamo ni jednu sliku bez nose u okolini :D:) sad mi jeste smesno, ali tad nije bilo ni malo :)

kako to sve brzo prodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Veverice, ti si sou. Al ce tata da se obraduje kad nas bude video da skacemo po krevetu i unistavamo i krevet i parket :lol: Hvala ti na savetima, stvarno cu ih primenjivati. Kazem ja mojoj mami da cemo doci za par dana autobusom I to bez pelena, a ona onako bojazljivo Pa kako ces ako se upiski, on je jos mali.... Mama se plasi da se ne izbamiram upisana kao I Ukica. E sto sam se smejala. Upisavanje se I dalje desava, kao I ukakavanje, bez upozorenja, al neka ja sam strpljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kad ti je dete malo nista nije blam, uvek se vadis na dete! :D

ja kad god sam u nekoj nezavisnoj situaciji (isflekana, pokvasena, blatnjava, prljava...), ko god me pogleda i zagleda, ja onako smoreno pogledam, pokazem rukom na Milana i slegnem ramenima u fazonu "malo dete, jbg..." i stvarno upali, jer i oni onda mene pogledaju sazaljivo, a ne podrugljivo :D

to bih sigurno uradila i kad bi me upisao :D a mozda bih i dodala kao kritiku upucenu Milanu "vidis kako si nas osramotio sad, svi nas gledaju" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja sam ladovina za svet oko sebe. Doduse, ne bih da gresim dusu, nailazim na dobre ljude koji su blagonakloni prema mome detetu. nisam do sada naisla ni na kakve prekore. Opet, I da jesam, samo bih se blago nasmejala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros kad smo bile u prirodi,ja kažem ajde da piškiš.Skinem je i kažem čučni,pa piški.Pri tom mislim se mora da sam prsla,nema šanse da ovo dete ukapira kad nikad nije čučnula i piškila,tek nedavno je naučila i da čuči.Al eto ponešena vašim iskustvima velim d aprobam.Ma jok,ona me gleda skoncentrisano,al sve mi se čini da me ne kapira.I krenemo da radim nešto drugo,ka d ona viče Mama,kuc pšššš,kuc pššš,i čučne kao ona piški.I to je ponavljala jedno deset puta,sita sam se ismejala.

Samo što nije piškila,al ajde neki napredak.Videću ovih dana da vježbamo napolju piškenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros kad smo bile u prirodi,ja kažem ajde da piškiš.Skinem je i kažem čučni,pa piški.Pri tom mislim se mora da sam prsla,nema šanse da ovo dete ukapira kad nikad nije čučnula i piškila,tek nedavno je naučila i da čuči.Al eto ponešena vašim iskustvima velim d aprobam.Ma jok,ona me gleda skoncentrisano,al sve mi se čini da me ne kapira.I krenemo da radim nešto drugo,ka d ona viče Mama,kuc pšššš,kuc pššš,i čučne kao ona piški.I to je ponavljala jedno deset puta,sita sam se ismejala.

Samo što nije piškila,al ajde neki napredak.Videću ovih dana da vježbamo napolju piškenje. :)

Hehe, pa nije joj se piskilo :)

Srculence :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja zna da cuci, ali da tako piski nema sanse, od onda kad sam pisala za ekscese :D se vise nije upiskila kuc kuc u drvo ;)

sad lepo budemo vani i po 3 sata i kad dodjemo kuci sama ide u kupatilo i stane pred tutu i ceka da ju skinem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja zna da cuci, ali da tako piski nema sanse, od onda kad sam pisala za ekscese :D se vise nije upiskila kuc kuc u drvo ;)

sad lepo budemo vani i po 3 sata i kad dodjemo kuci sama ide u kupatilo i stane pred tutu i ceka da ju skinem :rolleyes:

Pametnica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali mangup je danas prvi put piskio cuceci! Ali u gace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se pozalim :( . Danas je jedan od "onih"dana, katastrofa. Sinoc sam probala da joj skinem nocnu jer je 3-4 dana bila suva i ja rekoh aj da probam. Al sam se za*ebala... Presvukla sam je jednom u toku noci i jutros u pola 8 budi se suva, rekoh super ajde na nosu ali neeeee, ona hoce siku, i ne, i ne... Ok, ja je pustim, dam joj i siku i cekam...Upiskila se naravno <_<. Od tada je jos 2 puta piskila u gacice :( , evo sad spava, budila se 2 puta i oba puta sikila, sad opet cekam da se probudi mokra pa da je presvucem, iznenadicu se ako se ne upiski koliko je sisala. Ne znam sta je, dal je zubici muce pa se to nekako odrazava ili sta... Imate li vi ovakvih dana? Mozda sam pogresila sto sam pokusala da joj skinem nocnu pa sam je zato poremetila? Inace, ona uredno sama trazi vec duze vreme, da se ovo desava na pocetku ne bih se nervirala ali ovako... Jel normalno da postoje ovakvi dani posle 2 meseca od skidanja pelena? :unsure:

Odoh na temu odvikavanje od dojenja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je suva vec nekih 7 noci...svi mi govore da joj ne skidam nocnu, kao neka je, a ja se lomim :D, sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skidaj, nista te ne kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija skidaj! Mi smo skinuli bas kad je 7 noci bila suva. Kad oseti da je nocu komotnija bez pelene mozda je kao i Mika zamrzi ;)

Mika toliko mrzi pelene, da mu cesto pretim pelenama. Kad recimo sisa palac, ja ga pitam je l' hoce i pelenu pa da bude prava beba, il' da izvadi palac iz usta kao veliki decak, momentalno vadi prst iz usta :D

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras skidam pelene i nocu pa cemo da vidimo....

Mmmoj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćerka mi ima 10 meseci i 11 dana i stavljam je na nošu zadnjih oko mesec dana.I kad god je na njoj obavezno ili piški ili kaki.Vidim da ih i u jaslama stavljaju na nošu,što mi je drago,tako da mislim da će ona brzo ostaviti pelene.Sa sinom je bilo drugačije.Nije voleo da sedi na noši,tako da svi moji pokušaji da ga naviknem na nošu nisu uspevali.Sa godinu dana je krenuo u vrtić i provodio u njemu po 9 sati,a tada ih nisu u jaslama stavljali na nošu.Tek na leto,pred njegov drugi rođendan su mi rekle vaspitačice da ga počnem odvikavati od pelena,jer će i one u vrtiću početi isto.E to leto prvi dan mog godišnjeg odmora sam mu skinula pelene skroz i više mu nisam stavljala ni noću ni danju.Preko dana je sve bilo ok,noću sam stavljala mušemu par večeri,ali nam nije trebala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bez napretka, nit trazi, nit prijavljuje. <_< .

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bez napretka, nit trazi, nit prijavljuje. <_< .

Takodje.. <_<
Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja redovno prijavi. Bude u gaćicama i kad treba da obavi radnju traži umjesto noše pelenu tako da nama pelena dođe kao noša. :wacko: Kako je krenulo ja mislim da ćemo to obavljati u pelenu do polaska u školu. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo nocas bili bez pelena, dete se upisalo u toku noci ali nije se razbudila uopste :D, ja pipnula bezveze kad vidim mokro, presvukla sam je i nastavila je da spava, ujutru se regularno izpiskila u nosu...sta sad ovo znaci? je l spremna da se skida nocna il nije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo nocas bili bez pelena, dete se upisalo u toku noci ali nije se razbudila uopste :D, ja pipnula bezveze kad vidim mokro, presvukla sam je i nastavila je da spava, ujutru se regularno izpiskila u nosu...sta sad ovo znaci? je l spremna da se skida nocna il nije :D

jesi li ti nju ikada u toku noci stavljala na nosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo kada trazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Uglješa ima 2 godine i nepuna 3 meseca. Pelene smo skinuli bukvalno za tri dana. I prošlog leta smo, kao, pokušavali, ali uzalud. To je bilo svega-svuda :rolleyes: Nisam ga forsirala, nisam vikala, niti ga bila, pustila sam ga da sam odluči. I-tako je i bilo! U početku smo svi tapšali i vikali BRAVO na sav glas, sve dok nije ukapirao da je to super i da tako treba. Sada mi samo kaže "Piški se!" i obavi to što ima-bilo da piški ili kaki. Još uvek mu stavljamo pelenu noću, jer se upiški i spava tako mokar, ne budi se. A u vrtiću kad spavaju, ostave ga u gaćicama i ne upiški se. Nadam se da ćemo i ove "za spavanje" uskoro skinuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo kada trazi

ja sam moju nekoliko dana stavljala kad se prvi put probudi da sisa, oko ponoci. 1 tako i onda joj dam da sisa i nastavi da spava, pa ako ti se da pokusaj tako nekoliko dana i onda ce ona sama nauciti da prespava suva celu noc, tako je s mojom bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.