Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Vuk nosu nece ni da pogleda. Sva deca u vrticu sede na nosi, a on kada vidi da se sprema stavljanje na nosu on se sakrije ispod krevetica. Kod kuce takodje. Necu da ga silim, planiram na leto da ga skidam u gacice pa cemo videti.

I ja planiram da krenem sa odvikavanjem,kada budemo isli na more.Tamo ce i ovako da bude gola po ceo dan,kada joj se kaki,stavicu je na nosu.Mislim da je tada najbolje da se krene.E sad,ja sam to lepo zamislila,ali kako ce biti u praksi...videcemo.
Mejja, *andjelcic* i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam, ja sve mislim d ace mu smetati da bude upisan. Mada je poceo da govori "kaka, kaka" kada se ukaki. Ali tek nakon sto "obavi posao".

A na moru, pa da , bice go, samo da ne kaki u pesku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok Macko, krenuli smo u taj poduhvat odvikavanja a kad skinemo upisujem se u temu 'skinuli smo pelene' :)

Nego jel ima neko da nam se pridruzi, lakse je u drustvu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se odvikavamo duuugooo :) za sad je vidan uspeh jer preko noci ne treba pelenu, a preko dana bude u gaicama i kad smo same trazi tete (tutu) ali kad ima neko ili kad smo u gostima stavim joj pelenu jer se tad zaigra i ne trazi ;)

Mejja i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se odvikavamo duuugooo :) za sad je vidan uspeh jer preko noci ne treba pelenu, a preko dana bude u gaicama i kad smo same trazi tete (tutu) ali kad ima neko ili kad smo u gostima stavim joj pelenu jer se tad zaigra i ne trazi ;)

Bravo! :wub: :wub: :wub:

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad ste krenuli, vidim ima godinu i koji dan? Pa super ste postigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sad sam i prezadovoljna, istina desi se da nekad trazi tete a mi smo vani i dok udjem u kucu ona mokra, ali Boze moj naucice do zime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od 8.meseca sam ju pocela stavljati posle jela i kad se tek probudi, pa sam koristila i tetra pelene da mogu skontati kad se upiski, pa sam ju onda stavljala jako cesto svaki sat... pisala sam na ovoj temi o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni tad nije padala nosa na pamet. ;)

respect voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni tad nije padala nosa na pamet. ;)

ja sam je onako da kazem bezveze kupila jer mi je bila neobicna i onda mi je mama rekla kako smo brati ja bili bas tako mali kad nas je pocela stavljati na nosu i onda sam i ja tako pocela da je stavljam, uhhh kako sam se radovala kad piski ili kaki kao da sam dobila na bingu :rolleyes:

Jelena P. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam je onako da kazem bezveze kupila jer mi je bila neobicna i onda mi je mama rekla kako smo brati ja bili bas tako mali kad nas je pocela stavljati na nosu i onda sam i ja tako pocela da je stavljam, uhhh kako sam se radovala kad piski ili kaki kao da sam dobila na bingu :rolleyes:

Tako smo i mi. :) Od 8.mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je skinula pelene preko dana bez problema, sa manje od 2 godine. U avgustu puni cetiri, ali mi ih u toku spavanja jos uvek stavljamo, jer posle podne spava po 3h, a nocu od 22h-9h izjutra. Nekada u dnevnom spavanju pelena bude suva, ali nocu bas puno piski. Pokusala sam da je ostavim bez pelena tokom spavanja, ne budi se, uspiski se i spava ne pomerajuci se. Ja sam par noci dezurala, ne probudi se ni dok je presvlacim. Tu je na mene, ja sam prespavala 12h kontrakcija, probudila se pred sam porodjaj. :D

Moja prijateljica mi savetuje da sacekam da joj pelena bude par dana/noci suva posle spavanja i da ne "mucim" dete, jer nije jos spremna, ali nesto mi se bas oduzilo...

Molila bih vas za savet i vasa iskustva, kako da sto bezbolnije skinemo i pelenicu"spavalicu"? :rolleyes:

Moja starija devojcica je sad napunila 3 godine a pelene smo skinuli proslo leto,brzo posle dnevne i nocnu.Nije joj pelena bila suva ali ipak smo ih skinuli,pa nisu vise mali.I ona spava tako mnogo ali ja nocu ustanem 1,nekad i 2 puta i stavim je na nosu a ona uredno u su piski i nastavi da spava.Probaj tako,bice mozda tesko par dana,tj. noci ali jednom morate da prodjete kroz to a vec ste dosta veliki.Stavi je nosu pre spavanja i naglasi joj da nema vise pelene nego da te probudi ako joj se piski(mada verovatno to nece uraditi :) ) a ti ustani oko 12 i oko 4 i stavi je na nosu.Kasnije kad se uhodate mozes samo oko 2-3 ali videces vec po njoj.I nama se jos uvek desi da se upiskimo ako se ja uspavam i ne stavim je na nosu ali to je sve normalno.Samo vi skinite pelene!

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok Macko, krenuli smo u taj poduhvat odvikavanja a kad skinemo upisujem se u temu 'skinuli smo pelene' :)

Nego jel ima neko da nam se pridruzi, lakse je u drustvu :D

Mi cemo na ovu temu po drugi put ali sacekacu jos malo,nesto sam zamslila da pocnemo pocetkom juna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj da napisem kako nam ide. Znaci poceli smo da nudimo nosu, moze da sedi a da nista ne uradi pa posle 10 min kad je obucem se upiski. Cim vidi i oseti sta je uradila, dolazi i zali se s nekom facom znaci smeta joj sto je mokra i smesno hoda. Desilo se recimo i da kaki u nosu pa smo vikali pa pa go...cetu i pustali vodu za njim, to je jedino izgleda upamtila jer sad i kad se ukaki pa je kupam ona gleda dole u kadu i vice pa pa. Desavalo se i da piski, prekjuce cak dva puta al to samo zato sto ja insistiram da sedi duze. Ja mislim da ona ne prepoznaje taj osecaj a i ne ume da trazi nosu, za sad je ja lovim i u nekim intervalima stavljam pa sta uradi uradi. Kad je pitam ocemo na nosu ona kulira, mislim da je bas ne interesuje. Planiram da nabavim adapter pa da vidimo kako ce na njega reagovati. A da posla je zamnom u wc i kad je videla da ja sedim i ja je pozvala otisla je uzela nosu i donela i sela sam je pored mene u kupatilu kao zajedno to radimo, al nije nista uradila. Sad kad smo krenuli nema nazad. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, ne treba da ocekujes da sa odusevljenjem trazi nosu...ali mislim da ste na odlicnom putu...licno, ja bih je skinula u gace i polako. Super ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno ne ocekujem, kazem samo da ne ume/nece da trazi, jesmo u gacicama kuci al kad izlazimo i nocu stavljam joj pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mojoj stalno ponavljam, trazi nosu..al ona nekako uvek trazi u kriticnom trenutku i nekoliko puta sam je skidala, al nekako je u tom cimanju presecem....mada pocecu vrlo uskoro sa tim cimanjem, al cu prethodno da se nakupujem tih gaca i carapa, te helanke i sorceve imamo dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmoj me nalozila na skidanje pelena :D

elem, pade mi na pamet za krevetac da kupim onu musemu ili imate neki bolji predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja trazim drustvo, da nisam sama u ovome, da bude lakse ;) a mislim i da nam je pravo vreme. Meni treba jos carapica, bilo bi dobro da nadjem one kao nazuvice. Jutros je obe radnje obavila u nosu, kasnije sam je dva puta posedala i nista, posle drugog se ubrzo upiskila u gacice. Malocas je opet sedela, al nista, sad treba da spava pa sam joj stavila pelenu. Vaskrsija ja imam samo jednu malu musemicu, do pola duseka, za sad, za kasnije cu morati kupiti nesto vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam musemu, mi moramo polako da se odvikavamo od nocne tj popodnevne(dok spava) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama puno znači što nam tuta stoji u kupatilu,i tačno zna šta se tu radi.Nema mnogo filozofije.Ujutru čim ustane,odemo do kupatila,sedne piški,kaki i tako smo stekli tu rutinu,jer više ne piški noću.

Preko dana isto,kad se probudi,odemo do kupatila,ona zna da ide na tutu.Moram priznati da kad dete prohoda,onda ne sedi dugo,kao pre.Sad čim obavi odmah skače na nogice,ili viče daj pružajući rukice da je podignem.Pre je znala duže da sedi i razgleda slikovnicu.Isto tako desi se da traži tutu,sedne,odmah ustaje,ja joj kažem tražila si tutu,sedi na tutu,i vrati se,i dam joj slikovnicu,zabavim je pa ipak kaki.Ima sad taj nemir da je mrzi da sedi na tuti.

Takođe nam je more poremetilo dosta,jer smo ceo dan bile vani,na plaži,nije je tražila kad piški,pa je tako nastavila i kući.Al sve se nadam da će se vratiti na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi tutu nosamo svugde :) preko noci je u sobi za svaki slucaj ako se rasplace kad sisa stavim je a tutu i piski, preko dana je gde ona odluci da joj bude i tu je, posle svake nuzde odemo zajedno u kupatilo, istresemo tutu i operem ju i onda ona nosi onaj umetak do postolja (nasa tuta je iz dva dela) na postolju je ceka Pato i Eli (likovi iz Pokoya) a ona bude Pokoyo i kaze im BE i spusti tutu na mesto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin je jedno vreme trazi da kaki u nosu ali je pre odprilike 2 nedelje poceo ponovo da kaki u pelenu. cim mu se kaki on se sakrije, zavrsi posao i posle dodje da mi kaze. cak se jednom sakrio ispod njegov stocic jedva se zavuko. :D ali sam pre neki dan odlucila da mu skinem pelenu pa sta bude neka bude. sva sreca pa imam plocice u celom stanu pa tako kad se upiski ja lako ocistim.

prvi dan kad sam mu skinula upiskio se i poceo da se nervira i da smesno hoda. rekla sam mu da trazi nosu i da nece da bude mokar. posle sam ga ja non stop pitala da li hoce da piski ili kaki. i kad mu sa kakilo i piskilo on je trazio nosu. tako da zapocetak sam zadovoljna, ali videcemo za dalje.

danas smo isli da kupimo gacice, kupili smo sa likom cars on se odusevio, kako on kaze koko. :)

mi imamo musemu za krevet i super je, cak sam kupila i za nas krevet. lako se pere, moze na 60 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam neku malu...nije mi to dovoljno, ova se moja obrce po krevetu ko na raznju, treba mi neka za ceo krevet i plus za moj krevet, jer predje kod mene u sred noci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.