Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ko bi rekao da je kenjanje i piškenje na nošu takva nauka :) a koliko znači...

Bez pisanja i čitanja se čovek snađe, ali bez noše...nikako

:lol: :lol:

E mi redovno sada piškimo u nošu,bez incidenata,ali zato kakenje je uf....lepoos e iskaki i skine gaće pored noše(kada smo na plaži,istrese sve na kamenčiće) <_<

Pa kad joj smeta :wub:

Kad kaki skinem je i super.Kad piski danas nam curnulo.Ali počela da prica...Mislim-ovo mi nešto brzo ide......

Sjajno :)

Cuti i uzivaj, pu pu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da nadjem onu drugu temu, pa cu upisati ovde, jer ne znam sta da radim. Luna vec dve noci i danas preko dana piski u snu. Ne znam sta se desava, to nikad nije radila, eventualno u pocetku joj se desilo par puta, ali ovo mi je cudno sto se tako zaredom desava. Pomislila sam da je mozda zato sto je prehladjena, pa sam to i rekla dr, a ona mi kaze da ne veruje da je to, jer onda ni dok je budna ne bi uspevala da zadrzi, a ona preko dana nema problema. Kaze da je mozda postala ljubomorna na Anitu pa to tako pokazuje. Meni je to cudno, jer ne vidim da se nesto promenilo u mom odnosu prema njih dve... Cak sta vise, sad dok smo ovde, ja ujutru predam Anitu mojima a Luna ostane u krevetu da se mazimo i jos malo odspavamo. Tako se ona lepo upisa i nastavi da spava, cak ni ne prijavi, samo vidim da spava daleko od lokve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja stavi je na nosu kad se probudi i u toku noci, verujem da se samo opustila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, vidi da joj daješ manje da pije pred spavanje, i možda eventualno da je probudiš ujutro ranije samo da piški, i nazad u krevet.

Miši smo nabavili gaće, juče je overio 3-4 komada. Kako ga ubacim u dvorište tako prelazimo u gaće. Jer sa piškenjem nam stvarno malo teže ide. Kaki opet na nošu, bez problema, i eto od nedelju i po dana kenjeva samo jedan je bio u pelenu. Sve ostalo je kakio na nošu. A piševi nam se omiču i omiču. Juče je piškio u gaćice a onda je seo na nošu. Svaki put kad se upiški ja ga stavim na nošu. Bojim se da mi dete to ne shvati kao...e kad se upiškiš onda sedneš da se odmoriš na nošu. :wacko::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miši smo nabavili gaće, juče je overio 3-4 komada. Kako ga ubacim u dvorište tako prelazimo u gaće. Jer sa piškenjem nam stvarno malo teže ide. Kaki opet na nošu, bez problema, i eto od nedelju i po dana kenjeva samo jedan je bio u pelenu. Sve ostalo je kakio na nošu. A piševi nam se omiču i omiču. Juče je piškio u gaćice a onda je seo na nošu. Svaki put kad se upiški ja ga stavim na nošu. Bojim se da mi dete to ne shvati kao...e kad se upiškiš onda sedneš da se odmoriš na nošu. :wacko::angry:

Ne znam, ali piskanje nece svaki put da prijavi i tacka. Cak me slaze, upiski se pa kaze ne ne..Kada je zahladnelo, jedva sam imala da mu ispresvlacim trenerke, pa dolazim u iskusenje da prestanemo za sada, a onda mi bude zao, jer je svestan svega i kaki u nosu samo vec dugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, vidi da joj daješ manje da pije pred spavanje, i možda eventualno da je probudiš ujutro ranije samo da piški, i nazad u krevet.

Miši smo nabavili gaće, juče je overio 3-4 komada. Kako ga ubacim u dvorište tako prelazimo u gaće. Jer sa piškenjem nam stvarno malo teže ide. Kaki opet na nošu, bez problema, i eto od nedelju i po dana kenjeva samo jedan je bio u pelenu. Sve ostalo je kakio na nošu. A piševi nam se omiču i omiču. Juče je piškio u gaćice a onda je seo na nošu. Svaki put kad se upiški ja ga stavim na nošu. Bojim se da mi dete to ne shvati kao...e kad se upiškiš onda sedneš da se odmoriš na nošu. :wacko::angry:

Vi odlicno napredujete,a mladji ste od nas. Moja i dalje nece na nosu :( Samo je jednom piskila u nju i pritom je plakala kao da radi nesto sto ne valja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi odlicno napredujete,a mladji ste od nas. Moja i dalje nece na nosu :( Samo je jednom piskila u nju i pritom je plakala kao da radi nesto sto ne valja :rolleyes:

Prevari je necim sto bas voli da se zasedi i kaki (kada znas ti da ce). Tako je A prvi put pa je posle nacisto prihvatio sto se kakenja tice ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, vidi da joj daješ manje da pije pred spavanje, i možda eventualno da je probudiš ujutro ranije samo da piški, i nazad u krevet.

Miši smo nabavili gaće, juče je overio 3-4 komada. Kako ga ubacim u dvorište tako prelazimo u gaće. Jer sa piškenjem nam stvarno malo teže ide. Kaki opet na nošu, bez problema, i eto od nedelju i po dana kenjeva samo jedan je bio u pelenu. Sve ostalo je kakio na nošu. A piševi nam se omiču i omiču. Juče je piškio u gaćice a onda je seo na nošu. Svaki put kad se upiški ja ga stavim na nošu. Bojim se da mi dete to ne shvati kao...e kad se upiškiš onda sedneš da se odmoriš na nošu. :wacko::angry:

Ne se sekiras ;) Mislim da smo i mi prvo kakenje savladali pa tek onda piskenje.

I ne brini da ce shvatiti kao odmaranje, jer nece :)

Pametni su oni a imate celo leto na raspolaganju jos :)

Ne znam, ali piskanje nece svaki put da prijavi i tacka. Cak me slaze, upiski se pa kaze ne ne..Kada je zahladnelo, jedva sam imala da mu ispresvlacim trenerke, pa dolazim u iskusenje da prestanemo za sada, a onda mi bude zao, jer je svestan svega i kaki u nosu samo vec dugo..

Ne da odustajes, no-no :)

Nadja, to je od prehlade, sta Dr zna :lol:

Videces za koji dan, sredice se ;)

Snowhite, ne znam sta da radis, nismo imali ovakvu situaciju, ali probaj sto ti Me me kaze ;) Rekoh ja imate jos celo leto na raspolaganju, samo polako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni obavezno prijavi kad kaki a kad piski kaze i odmah piski.Pa to retko stignem....Curne na gacice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevari je necim sto bas voli da se zasedi i kaki (kada znas ti da ce). Tako je A prvi put pa je posle nacisto prihvatio sto se kakenja tice ;) .

E ovo sam pocela da radim,cini mi se da ce tako moci. Nego, trenutno sam kod svojih,oni ponekad upale klimu pa bojim da se ne prehladi u gacicama, a najradije bih da je u njima preko cijelog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas malo bolja situacija ali nikako da se odviknemo. Trazi kad hoce da kaki i cesto trazi kad hoce da piski ili je ja jednostavno stavim na nosu jer znam otprilike kad bi piskila ali cesto nam se desi i da se upiskimo u gace! Jedan dan bude super,ceo dan lepo trazi a onda sutradan stalno u gace! Gubim strpljenje! :( Nekad se bas iznerviram,znam da to ne vodi nicemu ali ponekad bas puknem. Pelenu stavljamo samo nocu a danju za spavanje ne i uglavnom ostane suva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piskenje ide u nosu evo vec dva dana i bas sam srecna :D i ponosna jako jako.

A kakenje <_< pa malo teze, ona vice kaka kad vec krene onda trcimo na nosu i obavi tamo al nikao da krene da trazi nosu pre pocetka radnje :lol:

Danju joj za spavanje ne stavljam pelenu, i budi se suva, nocnu stavljam i bude mokra, ali to mi sad i nije prioritet bitnije mi je da kaze kad hoce da piski i kaki :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja stavi je na nosu kad se probudi i u toku noci, verujem da se samo opustila ;)

Ma nije to u pitanju, nije se ona uopste budila, sad spavamo u istom krevetu pa bih primetila. A pre koje vece se i probudila, pa sam krenula da je stavim na nosu a ona pocela da vristi i da me suta. Te noci se nije ni upiskila :huh:

Nadja, vidi da joj daješ manje da pije pred spavanje, i možda eventualno da je probudiš ujutro ranije samo da piški, i nazad u krevet.

Ma evo samo se sredilo, to je bilo ta 2-3 dana, ne znam ni sama zasto. Ona 3-4 meseca ne nosi pelenu i nismo imali vecih incidenata u snu...

Nadja, to je od prehlade, sta Dr zna :lol:

Videces za koji dan, sredice se ;)

Izgleda da je bas to i bilo u pitanju ;) Sad je proslo, superiska!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije to u pitanju, nije se ona uopste budila, sad spavamo u istom krevetu pa bih primetila. A pre koje vece se i probudila, pa sam krenula da je stavim na nosu a ona pocela da vristi i da me suta. Te noci se nije ni upiskila :huh:

Ma evo samo se sredilo, to je bilo ta 2-3 dana, ne znam ni sama zasto. Ona 3-4 meseca ne nosi pelenu i nismo imali vecih incidenata u snu...

Izgleda da je bas to i bilo u pitanju ;) Sad je proslo, superiska!

Super,naidje to njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo je bio piš živi...

Miša se upiškio u gaćice, i ja mu kažem po stopetnaesti put kako treba da piški na nošu i stavim ga na nošu. I on dete ustane, i posle par minuta uzme čašu sa sokom da pije i prospe sebi na gaćice sok i pogleda u one žute od sokića gaćice, pa pogleda u mene i otrči do noše :D :D :D On je mukica mislio da se upiškio ahahahahhaha

A inače mi je nezgodno da provalim da li se upiškio jer na gaćice prospe ili sok ili vodu ili pljuvačku. Tako da su svakako od nečega mokre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo je bio piš živi...

Miša se upiškio u gaćice, i ja mu kažem po stopetnaesti put kako treba da piški na nošu i stavim ga na nošu. I on dete ustane, i posle par minuta uzme čašu sa sokom da pije i prospe sebi na gaćice sok i pogleda u one žute od sokića gaćice, pa pogleda u mene i otrči do noše :D :D :D On je mukica mislio da se upiškio ahahahahhaha

A inače mi je nezgodno da provalim da li se upiškio jer na gaćice prospe ili sok ili vodu ili pljuvačku. Tako da su svakako od nečega mokre.

Miša šou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo je bio piš živi...

Miša se upiškio u gaćice, i ja mu kažem po stopetnaesti put kako treba da piški na nošu i stavim ga na nošu. I on dete ustane, i posle par minuta uzme čašu sa sokom da pije i prospe sebi na gaćice sok i pogleda u one žute od sokića gaćice, pa pogleda u mene i otrči do noše :D :D :D On je mukica mislio da se upiškio ahahahahhaha

A inače mi je nezgodno da provalim da li se upiškio jer na gaćice prospe ili sok ili vodu ili pljuvačku. Tako da su svakako od nečega mokre.

Probaj da mu izvadiš onaj deo iz noše što se pere, pa mu daj da piški stojeći - možda upali ;) Pa će posle da sedne na nošu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da mu izvadiš onaj deo iz noše što se pere, pa mu daj da piški stojeći - možda upali ;) Pa će posle da sedne na nošu :)

Jaoj ne znam baš mislim da bi ga to još dodatno zbunilo.

A svakako je veoma zainteresovan za svoju pišu, čak ga je danas vadio iz gaćica i razvlačio. Do sad ga je pipkao samo kad je go.

A tek ako bude piškio stojećki, bojim se da ne postignem da mi on trči po dvorištu i zapišava sve redom :D

Ovako sve mi se čini da će da nauči da se sedne na nošu i obavlja sve što treba tamo da se obavlja. A tehnici piškenja stojećki, nek ga uči tata za koju godinu he he jer ja stvarno nisam neki stručnjak za to ;) Ne bih da zvučim čudno, ali nisam do sad khmmm usmeravala muško piškenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj ne znam baš mislim da bi ga to još dodatno zbunilo.

A svakako je veoma zainteresovan za svoju pišu, čak ga je danas vadio iz gaćica i razvlačio. Do sad ga je pipkao samo kad je go.

A tek ako bude piškio stojećki, bojim se da ne postignem da mi on trči po dvorištu i zapišava sve redom :D

Ovako sve mi se čini da će da nauči da se sedne na nošu i obavlja sve što treba tamo da se obavlja. A tehnici piškenja stojećki, nek ga uči tata za koju godinu he he jer ja stvarno nisam neki stručnjak za to ;) Ne bih da zvučim čudno, ali nisam do sad khmmm usmeravala muško piškenje :D

Ta dobro, onda use i u svoje kljuse što se kaže ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta dobro, onda use i u svoje kljuse što se kaže ;)

He he ali stvarno kad pomisliš, mi nikad nismo imale tu mali česmicu a sada treba naše sinove da učimo kako da rukuju sa dobijenom aparaturom :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo sam pocela da radim,cini mi se da ce tako moci. Nego, trenutno sam kod svojih,oni ponekad upale klimu pa bojim da se ne prehladi u gacicama, a najradije bih da je u njima preko cijelog dana.

Nece se prehladiti ako non stop ne ide napolje - unutra, a i ako se malo prehladi nista joj nece biti ;)

Ako se odlucis za gacice, onda samo gacice preko dana, jer ako joj budes stavljala cas gace cas pelenu, nista neces postici, moze se desiti da se zbuni ;)

Srecno!

Kikiriki, sin ti je mali cirkus ljubi ga tetka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto NadjO moj sam rekla da Dr nema pojma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto NadjO moj sam rekla da Dr nema pojma ;)

Da, duso, sledeci put o'ma pitam tebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo kakili u nošu, čak se i okrenuo da vidi šta je uradio.

Ali ovo odvikavanje je stvarno smešno. Jutros sam ga grdila da treba da piški u nošu, i izađem da bacim đubre. On se mukica rasplakao jer sam otišla i mislio je da je mama otišla jer on nije piškio na nošu, te sam ga zatekla kako sedi na noši i plače. Duša moja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo kakili u nošu, čak se i okrenuo da vidi šta je uradio.

Ali ovo odvikavanje je stvarno smešno. Jutros sam ga grdila da treba da piški u nošu, i izađem da bacim đubre. On se mukica rasplakao jer sam otišla i mislio je da je mama otišla jer on nije piškio na nošu, te sam ga zatekla kako sedi na noši i plače. Duša moja...

Bravo Miško :) Vi ste super. Moja neće ni da vidi nošu još uvijek. Zna šta je i da se tu kaki i piški ali čim je vidi počne da vrišti i maše glavom neće, neće. Očito još nije spremna za nošu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.