Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Bravo za Andju!!!

Hvala,hvala :D ...a vi,pa vi ste stvarno za najveće BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,hvala :D ...a vi,pa vi ste stvarno za najveće BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma ja skepticna, mozda se namesta :D, videcemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja skepticna, mozda se namesta :D, videcemo dalje.

Ma on to radi baš kako treba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.s. a kad pogledam u vaše avatare koliko su vam pilići stari i kolika je devojčura ova moja :wacko:

Zato se ja više i ne javljam ovde :D

Kod nas ima pomaka, smanjuje se broj nezgoda tako da od 4-5 nezgoda, sveli svmo na 3 :D Uhvatila sam taktiku: pustim joj crtać koji traje 10 min. i za to vreme sedi na noši kad se završi ako je nešto uradila dobija "nagradicu" a ako ne oblačenje i teraj dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas malo kod vas. U aprilu ste mi dali snagu da krenem sa odvikavanjem, i za dva meseca smo skinuli i nocnu pelenu. 15. juna joj je bio drugi rodjendan i tada sam se usudila da je nocu ostavim bez pelene. S obzirom da smo do tada naucili da pre spavanja treba piskiti, nismo imali nezgode. Sada sam presrecna, jer se Mia vec dve nedelje sama trazi na nosu, i piskiti i kakiti, skine se sama, sedne, trazi da je obrisem, obuce se i zdravo :)

Kada budem imala vremena, procitacu sve unazad, sada sam se samo hvalila, a mozda mogu i p[omoci nekome. Ljubimo vas mi zenskice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas malo kod vas. U aprilu ste mi dali snagu da krenem sa odvikavanjem, i za dva meseca smo skinuli i nocnu pelenu. 15. juna joj je bio drugi rodjendan i tada sam se usudila da je nocu ostavim bez pelene. S obzirom da smo do tada naucili da pre spavanja treba piskiti, nismo imali nezgode. Sada sam presrecna, jer se Mia vec dve nedelje sama trazi na nosu, i piskiti i kakiti, skine se sama, sedne, trazi da je obrisem, obuce se i zdravo :)

Kada budem imala vremena, procitacu sve unazad, sada sam se samo hvalila, a mozda mogu i p[omoci nekome. Ljubimo vas mi zenskice ;)

Bravo, Nince, to je kod vas sve super islo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska bravo za vas :rolleyes:

Kod nas je stanje ne promenjeno kaze piki i samo tako ostane ispiski se i jos trazi nesto da to obrise <_< <_< al strpljenjaaaaaaaaaaa imam jos a dokle ne znam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas malo kod vas. U aprilu ste mi dali snagu da krenem sa odvikavanjem, i za dva meseca smo skinuli i nocnu pelenu. 15. juna joj je bio drugi rodjendan i tada sam se usudila da je nocu ostavim bez pelene. S obzirom da smo do tada naucili da pre spavanja treba piskiti, nismo imali nezgode. Sada sam presrecna, jer se Mia vec dve nedelje sama trazi na nosu, i piskiti i kakiti, skine se sama, sedne, trazi da je obrisem, obuce se i zdravo :)

Kada budem imala vremena, procitacu sve unazad, sada sam se samo hvalila, a mozda mogu i p[omoci nekome. Ljubimo vas mi zenskice ;)

E, bravo za našu drugaricu Miu!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je prijavljivao i piskanje i kakanje. Ja jos u neverici. Mislim, jeste upiskio 2 para gaca i oba puta pokazao, ali opet ...valjda nisam ocekivala nista spektakularno pa me iznenadio. Nego, ko zna, videcemo dalje.

Bravo za Andreja :wub:

Bice to sve uskoro gotovo ;)

A ja zaboravih da prijavim da se je pre 3-4- dana PRVI put piškila u nošu KONAČNOOOOOO,jao kako smo tapšali i urlikali svi u kući BRAVOOOOOOOOOOOOOOOO,e sada lagano,svega je svesna i sve priča,još samo da na sprestane zafrkavati i počne obavljati dužnost kako i gde treba

P.s. a kad pogledam u vaše avatare koliko su vam pilići stari i kolika je devojčura ova moja

Sjajno :)

Ma sta te briga? Jel postoji neko pravilo po kome treba dete da se odvikne od pelene? Ma ajde, kad bude htela, naucice i gotovo ;)

Probaj ti s njom u wc-u da piskis, mozda upali :)

Evo i nas malo kod vas. U aprilu ste mi dali snagu da krenem sa odvikavanjem, i za dva meseca smo skinuli i nocnu pelenu. 15. juna joj je bio drugi rodjendan i tada sam se usudila da je nocu ostavim bez pelene. S obzirom da smo do tada naucili da pre spavanja treba piskiti, nismo imali nezgode. Sada sam presrecna, jer se Mia vec dve nedelje sama trazi na nosu, i piskiti i kakiti, skine se sama, sedne, trazi da je obrisem, obuce se i zdravo

Kada budem imala vremena, procitacu sve unazad, sada sam se samo hvalila, a mozda mogu i p[omoci nekome. Ljubimo vas mi zenskice

Bravo :)

E a sad, da se i ja konacno i zvanicno odjavim iz ove teme :)

Nemamo nezgode, trazi nosu uvek, spavamo danju bez pelene, mislim da cemo i nocnu ubrzo skinuti jer se budi suva... sta da kazem, bilo mi je zadovoljstvo caskati ovde sa vama i prelazim u temu "skinuli smo pelene" da pisem dogodovstine :D pa vas sve ocekujem da ubrzo dodjete za mnom :) :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey JUPIII!!! Ljubim je ja! :wub:

A mi danas nezgoda koliko hoces <_< , nego rekoh ja videcemo. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi prijavimo na ovu temu :)

Danas nam je prvi dan u gacicama :) Sve gacice upisane ali nema veze,prvi je dan.Spavao je preko dana bez pelene.Nije mi bila namera nego se slucajno uspavao u dnevnoj.Probudio se suv posle 2 sata.

Videcemo kako ce ici.Znacilo bi nam da ih se ratosiljamo pre dolaska seke beke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete juce spavalo bez pelena i nije se upiskila, posle smo isli kod babe i dede i trazila je nosu da piki a kod kice nece pa nece ni da je vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se stavljanje na nosu smatra pocetkom odvikavanja?

Rekli su nam u jaslicama da ga stavljamo, da je dovoljno zreo.

Kad da mu kupimo gacice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki mi smo kupili ves i krenuli u razgacivanje u isto vreme. Mozes mu i nuditi samo nosu za pocetak. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo samo pola dana bili bez pelene ali suvi skroz.Nikako nije hteo da piski ni u nosu,ni pored,ni napolje.Verovatno se ispiskio sad cim smo mu stavili pelenu.Nudim ga cesto,posedi malo na nosi ali nista ne uradi ali imam strpljenja.

Nije kakio uopste danas.

Mislila sam da jedno nedelju dana teramo ovako pa ako vidim da ne kapira pomerim za mesec dana a ako krene da piski i kaki superiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas sedeli na nosi i kakili na pod :D

A kad je kakio po podu, seo je na nosu i naprezao se.

Kao fol on kaki....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I danas je ceo dan bez pelena.Jutros je kakila i piskila u nosu i po podne ponovo. Malo pre se zaigrala pa se upiskila u gacice. Hoce da kaze kad nece da piski ;) i kad hoce da kaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, bitno je da hoće da ti sedi na noši ;)

Devojke, ja vidim da lepo i savršeno napredujete. Mnogo brže nego što je kod nas išlo. Svaka vam čast.

Kod nas ima napretka u smislu da sad hoće ponekad i da najavi kada joj se piški ali i dalje imamo s vremena na vreme "incidente" da se upiški ali kakenje nam nikako ne ide :(

Pampers i dalje držimo za vreme spavanja mada se desi da kroz san skida da bi piškila kada je stavim na nošu i ispiški se i nastavi da spava ali nekad i piški u pampers. Dakle i dalje nam se dešava da pam. ne bude suv.

Idemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, bitno je da hoće da ti sedi na noši ;)

Devojke, ja vidim da lepo i savršeno napredujete. Mnogo brže nego što je kod nas išlo. Svaka vam čast.

Kod nas ima napretka u smislu da sad hoće ponekad i da najavi kada joj se piški ali i dalje imamo s vremena na vreme "incidente" da se upiški ali kakenje nam nikako ne ide :(

Pampers i dalje držimo za vreme spavanja mada se desi da kroz san skida da bi piškila kada je stavim na nošu i ispiški se i nastavi da spava ali nekad i piški u pampers. Dakle i dalje nam se dešava da pam. ne bude suv.

Idemo dalje.

Mi smo najgori od sve dece <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,rekoh sebi da neću da zalazim na ovu temu....jer kada vidim vaše tikere nije mi dobro :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napisem da mi je danas prvi put spavala bez pelene i probudila se suva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he danas ceo dan seda na nosu, sad sam mu je stavila u sobu...da je vidi i da mu bude pri ruci. I sedne na nju i napreze se. I kakio je na nosi, ali u pelenu.

Skroz je skontao za sta sluzi. Ja sam i dalje u soku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he danas ceo dan seda na nosu, sad sam mu je stavila u sobu...da je vidi i da mu bude pri ruci. I sedne na nju i napreze se. I kakio je na nosi, ali u pelenu.

Skroz je skontao za sta sluzi. Ja sam i dalje u soku...

Ma da, to bude bukvalno za dan ;) Da kucnem u drvo - superiške :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, pa svi manje vise napreduju!

Kod nas jos nista novo :rolleyes: . Uglavnom prijavi kao i do sada, za kakanje istinu zbori, ali bi cesto da piski gde mu je zgodno radije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he danas ceo dan seda na nosu, sad sam mu je stavila u sobu...da je vidi i da mu bude pri ruci. I sedne na nju i napreze se. I kakio je na nosi, ali u pelenu.

Skroz je skontao za sta sluzi. Ja sam i dalje u soku...

Bravo bravo bravo! :)))))) Sunce malo! :)))

Mi smo batalili nosu skoro mesec dana :( od sve ove muke i bolesti, morali smo da batalimo nosu, to mu je sad samo mucenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.