Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Da li to lose utice na njih i zasto to rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne. Samo vezbaju da se kontrolisu verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene postala sam dosadna,ali jako sam srecna.Prvi dan citav dan,ni jednom se nije upiskila u gacice.

Medjutim danas je piskila oko 16h u nosu i obicno posle piski oko 19h medjutim nije htela iako sam je par puta stavljala na nosu.Jela je voca pila i sokica i vode i tek je piskila sad pred spavanje.Imala sam utisak kao da je trpela,jer kad je sela lepo se ispiskila.Mada neverujem da ona u ovom uzrastu moze da istrpi toliko da ne piski,ali prosto ne verujem da joj se toliko vremena nije piskilo.

Bravo Jana :wub:

Cicko, vec sam pisala o tome pre neki dan negde, mozda bas i na ovoj temi, cerkica mog brata je piskila 3 puta na relaciji koja je duga 50m. Tako da ako mogu toliko puta za kratko vreme mogu valjda i da ne piske dugo :)

Mi smo danas jednom u nosu i milion puta u ne nosu :lol:

Al nema veze, idemo dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne. Samo vezbaju da se kontrolisu verovatno.

I ja mislim isto. Negde sam citala da do oko druge godine ne umeju da zadrze pa verovatno kad ukapiraju da to umeju postane im zanimljivo il sta i onda trpe... ma ko bi ih znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, bravo! Napredujete velikim korakom!

Imaj na umu da je danas bilo mnogo vruce i da se Jana verovatno mnogo znojila i na taj nacin gubila tecnost iz organizma, pa joj se stvarno, verovatno, nije ni piskilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kazem da covek ne zeli da kaki u nosu, obustavi radnju kad ga stavim...svesno, i nastavi tek kad mu stavim pampers kadgod to bilo. S' jedne strane, vidim da zna sta radi, cim ume da otrpi :blink: , a sa druge ne znam kako da ga motivisem kad prosto nece.

Cicana mislim da ce za koji dan biti gotovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanya nek je sa srecom.

me me da li se mozda stidi,mozda da pokusas da stavis nosu negde kao "skriveno" pa tu da kaki.

A pazi mene ,ja kao delim savete a ni sama ne znam sta cu :lol:

Drugi dan bez ijednog piskenja u gacice,samo je danas krenula da kaki u gacice,ali je nastavila i dovrsila na nosi.

Cak smo i u goste isli bez pelena.

Brine me samo sto dugo trpi da ne piski i,dansa je cak i bezno gurnula nosu u fazonu "mrzim te ,smucila si mi se".Mislim da detetu treba da dam malo oduska,jer sam je smorila.

Sutra joj uopste necu pominjati nosu niti je nutkati,pusticu je da sama zatrazi ako bude htela,a nosu cu staviti na vidno mesto.

A neko vece sam sanjala da je Jana kakila u nosu i eto danas mi se san ostvario :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Me me i kod nas je bila ista situacija, znam da ce da kaki i stavim ga na nosu a on trpi dok mu ponovo ne stavim pampers. Evo juce i danas mi je 2 puta rekao da hoce da kaki, jednom smo stigli do nose a drugi put smo zakasnili. Mislim da on to kaze u onom momentu kada pocinje da vrsi nuzdu. Uglavnom sutra mu skidam pelenu i pridruzujem vam se na ovoj temi i nadam se da cemo brzo i otici :lol:

Cicana bravo za Janu :)

;)

sanya nek je sa srecom.

me me da li se mozda stidi,mozda da pokusas da stavis nosu negde kao "skriveno" pa tu da kaki.

A pazi mene ,ja kao delim savete a ni sama ne znam sta cu :lol:

Drugi dan bez ijednog piskenja u gacice,samo je danas krenula da kaki u gacice,ali je nastavila i dovrsila na nosi.

Cak smo i u goste isli bez pelena.

Brine me samo sto dugo trpi da ne piski i,dansa je cak i bezno gurnula nosu u fazonu "mrzim te ,smucila si mi se".Mislim da detetu treba da dam malo oduska,jer sam je smorila.

Sutra joj uopste necu pominjati nosu niti je nutkati,pusticu je da sama zatrazi ako bude htela,a nosu cu staviti na vidno mesto.

A neko vece sam sanjala da je Jana kakila u nosu i eto danas mi se san ostvario :lol:

Nije mi bas jasan ali pusticu ga pa da vidimo. U sustini nece sedeci. A ti iskuliraj malo, na odlicnom ste putu!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se konacno usudila i skinula joj nocnu pelenu-jer mi se vec mesec dana budi sa suvom pelenom i uredno trazi nosu. Postavila sam musemicu ispod carsava i ustajala vise puta u toku noci da proverim da li je suva. Ostavila sam 5 pelena za svaki slucaj -ako se prehladi ili slicno, ali mislim da je ovo konacno ZBOGOM PAMPERSU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Me me i kod nas je bila ista situacija, znam da ce da kaki i stavim ga na nosu a on trpi dok mu ponovo ne stavim pampers. Evo juce i danas mi je 2 puta rekao da hoce da kaki, jednom smo stigli do nose a drugi put smo zakasnili. Mislim da on to kaze u onom momentu kada pocinje da vrsi nuzdu. Uglavnom sutra mu skidam pelenu i pridruzujem vam se na ovoj temi i nadam se da cemo brzo i otici :lol:

Cicana bravo za Janu :)

Dobrodosla i nadam se da ces brzo da odes :)

sanya nek je sa srecom.

me me da li se mozda stidi,mozda da pokusas da stavis nosu negde kao "skriveno" pa tu da kaki.

1.A pazi mene ,ja kao delim savete a ni sama ne znam sta cu :lol:

2.Drugi dan bez ijednog piskenja u gacice,samo je danas krenula da kaki u gacice,ali je nastavila i dovrsila na nosi.

Cak smo i u goste isli bez pelena.

Brine me samo sto dugo trpi da ne piski i,dansa je cak i bezno gurnula nosu u fazonu "mrzim te ,smucila si mi se".Mislim da detetu treba da dam malo oduska,jer sam je smorila.

Sutra joj uopste necu pominjati nosu niti je nutkati,pusticu je da sama zatrazi ako bude htela,a nosu cu staviti na vidno mesto.

3.A neko vece sam sanjala da je Jana kakila u nosu i eto danas mi se san ostvario :lol:

1. A mi kao znamo :lol: Al dobar ti je savet. Moze biti da se stidi.

2. Pa ovo je super :)

3. Eto koliko smo mi mame ponekad preopterecene nekim stvarima :lol: Al super, neka ona nama samo kaki ;) Mislim da cete uskoro i vi da nam odete sa ovde teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao,nova sam na forumu imam djevojcicu 23 mjeseca,danas prvi put skidamo pelene vidjecemo kako ce biti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se konacno usudila i skinula joj nocnu pelenu-jer mi se vec mesec dana budi sa suvom pelenom i uredno trazi nosu. Postavila sam musemicu ispod carsava i ustajala vise puta u toku noci da proverim da li je suva. Ostavila sam 5 pelena za svaki slucaj -ako se prehladi ili slicno, ali mislim da je ovo konacno ZBOGOM PAMPERSU!!!

Bravo!!

cao,nova sam na forumu imam djevojcicu 23 mjeseca,danas prvi put skidamo pelene vidjecemo kako ce biti :D

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

547345_10150970750442432_854236088_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se konacno usudila i skinula joj nocnu pelenu-jer mi se vec mesec dana budi sa suvom pelenom i uredno trazi nosu. Postavila sam musemicu ispod carsava i ustajala vise puta u toku noci da proverim da li je suva. Ostavila sam 5 pelena za svaki slucaj -ako se prehladi ili slicno, ali mislim da je ovo konacno ZBOGOM PAMPERSU!!!

Bravo! :rolleyes:

Mi danas skinusmo pelenu... E ovako, ja sam mislila da ce njemu smetati kad osjeti da je mokar ali naprotiv, on sav srecan skace po baricama kad se ispiski a nosu ne spominje :unsure: ....

Samo polako bar neko vreme ce biti tako.

A sta li nam je sa Anom*?

Zene i ja razmisljam da vas napustim.I mi smo prestali da kupujemo pampers.A bas mi se svidela ekipa na ovoj temi.

Hvala svima na podrsci,vracam se ja ovde za dve godine :rolleyes: ,odoh sad na neku drugu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanya nek je sa srecom.

me me da li se mozda stidi,mozda da pokusas da stavis nosu negde kao "skriveno" pa tu da kaki.

A pazi mene ,ja kao delim savete a ni sama ne znam sta cu :lol:

Za ovo si skroz upravu. Luka od kad je poceo da kaki u nosu ne voli da ga neko gleda, sve nas otera dok ne zavrsi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Cicana za vas dve :)

Nisam sigurna da li sam procitala jeste li skinuli i nocnu ?

Jesmo, kod nas je to sve islo lose i onda se odjednom prelomilo,a mislila sam da necemo uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo! :rolleyes:

Samo polako bar neko vreme ce biti tako.

A sta li nam je sa Anom*?

Zene i ja razmisljam da vas napustim.I mi smo prestali da kupujemo pampers.A bas mi se svidela ekipa na ovoj temi.

Hvala svima na podrsci,vracam se ja ovde za dve godine :rolleyes: ,odoh sad na neku drugu temu.

Super Cicana! Samo ti idi iz ove teme, naci cemo se na drugoj ;)

sanya :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo! :rolleyes:

Samo polako bar neko vreme ce biti tako.

A sta li nam je sa Anom*?

Zene i ja razmisljam da vas napustim.I mi smo prestali da kupujemo pampers.A bas mi se svidela ekipa na ovoj temi.

Hvala svima na podrsci,vracam se ja ovde za dve godine :rolleyes: ,odoh sad na neku drugu temu.

Obilaze skupstine i opstine :lol:

Super, bas mi je drago sto ste i to zavrsili :)

Jesmo, kod nas je to sve islo lose i onda se odjednom prelomilo,a mislila sam da necemo uspeti.

Sam rekla da ce samo "kliknuti"? ;)

Danas je H napravila onu ozbiljnu facu dok je bila u bazenu u ja je izvadim napolje, ona cucne i piski :) bas sam bila happy :)

Al je zato kakila u pelenu 4 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je H napravila onu ozbiljnu facu dok je bila u bazenu u ja je izvadim napolje, ona cucne i piski :) bas sam bila happy :)

Al je zato kakila u pelenu 4 puta.

Ma Hana je super! Kad smo kod bazena, danas je u istom poceo da kaki. Te ajd' van, cucni, ma jok :lol: Pustismo ga u pelenu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Hana je super! Kad smo kod bazena, danas je u istom poceo da kaki. Te ajd' van, cucni, ma jok :lol: Pustismo ga u pelenu :rolleyes:

Secerko :wub:

Bice jos takvih prilika kolko hoces, samo da se naoruzamo strpljenjem i "hvatamo" momente :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje sve nekako traljavo ide. :( Kaze kad krene da piski ali tad je vec mokra a uglavnom kaki u gace.Problem nam je i sto zivimo na selu pa gde god da krenemo idemo kolimo i onda moram da joj stavljam pelenu jer ne kaze kad hoce da piski.Mozda i zbog toga ide tako traljavo ali nemam izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje sve nekako traljavo ide. :( Kaze kad krene da piski ali tad je vec mokra a uglavnom kaki u gace.Problem nam je i sto zivimo na selu pa gde god da krenemo idemo kolimo i onda moram da joj stavljam pelenu jer ne kaze kad hoce da piski.Mozda i zbog toga ide tako traljavo ali nemam izbora.

I mi isto zivimo na selu i gde god da idemo, ide bez pelena,samo u autosediste stavim peskiric ;)

Slobodno rizikuj, jednom ces morati i tako ;)

Nosite nosu sa sobom ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ponovo da pomenem one pelene koje se skidaju kao gacice. Nama su zaista bile od velike koristi-naucila je kako da ih ne upiski a nisam ni potrosila celo pakovanje. A samo 14 idu u pakovanju. Zacas joj skinem i navucem kao gacice a sigurna sam bila dok je vozim do vrtica ili do prodavnice. Probala sam i pampersove takve-koje su za odvikavanje-ali su mnogo deblje i nisu onako lepe kao Pull ups (valjda se tako pise) a taj njihov izgled je pomogao da moja cura ne zeli da ih upropasti.

Stanem ispred ogledala, pokazem joj kako joj lepo stoje i kazem da ih bacamo ako ih upiski-i verujte da je od odmah pocela da se kontrolise.

Verujem da nece svako dete da obraca paznju na to-ali kod moje cure je upalilo.

Mi za sad uspesno spavamo samo u gacicama, ali je svako vece proveravam po vise puta da li je suva. Recite mi -kako reagujete kad se ipak ispiske nocu u gacicama? Ja joj uvece (dok je oblacim za spavanje) pricam da mora da me pozove kad joj se piski iako mama spava, da ne upiski gacice... Ali ako se prehladi-verujem da ce nekad da se upiski-pa ne znam kako da se onda postavim. Samo da je presvucem-i idemo dalje? Jel im vracate pampers kad su bolesljivi ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje sve nekako traljavo ide. :( Kaze kad krene da piski ali tad je vec mokra a uglavnom kaki u gace.Problem nam je i sto zivimo na selu pa gde god da krenemo idemo kolimo i onda moram da joj stavljam pelenu jer ne kaze kad hoce da piski.Mozda i zbog toga ide tako traljavo ali nemam izbora.

I mi isto zivimo na selu i gde god da idemo, ide bez pelena,samo u autosediste stavim peskiric ;)

Slobodno rizikuj, jednom ces morati i tako ;)

Nosite nosu sa sobom ako treba.

ovo cu i ja da prepisem :rolleyes: mislim da se samo zbunjuju kad cas imaju pelenu cas nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se jos nismo pomjerili sa mrtve tacke. Inace, kad idemo u goste vucem nosu i presvlaku sa sobom, a u pelenu ide samo nocu i popodnevno spavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.