Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Da se upisem da probah par puta, ali on smatra da nosa treba da se vozi, rrrr, ili eventualno da sluzi kao kapa :D:lol: Mada zadnjih dana shvata znacenje "kaki beba", probacemo opet.

:lol: :lol: Sta ce im sve pasti na pamet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Sta ce im sve pasti na pamet

:lol: Haos! Nego znam da mu je mozda i rano, pa se vise zabavljamo gledajuci ga. ;):lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. ja mislim da vama uopste nije vreme za odvikavanje sada... I mislim da ce biti potpuno uzaludno ovo sto sad radite. Kako ces skakati da joj dodajes nosu kad ti se rodi beba? Kad bude stalno sikila i kakila? A cisto sumnjam i da ce ona uopste hteti na nosu... Po meni je najbolje sad da se odmoris pre nego sto se rodi beba, i ne trosis energiju na nesto od cega nema vajde. Nista nece biti i da sacekate koji mesec...

Mislim da cu da te poslusam... Verujem da si upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja,i mi smo imali problem sa kakenjem u nosu,piskenje smo brzo savladali,ali nam je ovo drugo islo malo teze,ali nauce oni sve.Ja verujem da njima nije svejedno kad vide kaku,jer nista ne kontaju,i treba im dati vremena.

Bravo za skidanje pelena,samo polako i sve ce biti super.

Sa mnogo strana sam cula da se starije dete vraca u pelene kad dodje beba. Kod nas beba stize za desetak dana a mi trcimo za nosom kad god pokaze znake da joj se piski illi sama potrazi nosu. Nekad stignemo-nekad ne (veliki je krivac i debela mama koja je sad dosta troma).

Javio joj se neki osip od pelena i juce smo ponovo pokusali da nosimo samo gacice da brze prodje osip. Upiskila je 4-5 pari gacica za sat-dva. Ispiski se i u nosu-i to sama trazi nosu, ali nekad samo primeti i ona da curi niz nogu (kao da i nju iznenadi)

Ne smem da odustajem iako mi se cini da moze da potraje-pogotovu zbog dolaska bebe. A sa druge strane-plasim se da nam je trud uzalud <_<

Ako je onda vec pokazala neko interesovanje za nosu i vrsenje nuzde u iztu,onda je nemoj zbunjivati sa prestajanjem istih aktivnosti.To je moje misljenje.Ok,bice tesko sad kad se porodis i zbog svih obaveza oko bebice,ali nemoj je zbunjivati,ako je ona vec to prihvatila.Samo nosu na vidno mesto stavis.Mi smo imali jednu u dnevnoj i jednu u spavacoj(mada smo tu stalno selili),jedno vreme smo u dnevnoj imali obe.MOzda bebica bude mirna i bude lepo pajkila,pa ces moci sa njom da se zabavis oko nose.Probaj i sa pricom da je ona velika i da treba da piski u nosu,a da njena seka/bata treba da nosi pelene.

Opet kazem-to je moje misljenje,a ti najbolje znas koliko je ona zaista prihvatila ideju oko nose.

Da se upisem da probah par puta, ali on smatra da nosa treba da se vozi, rrrr, ili eventualno da sluzi kao kapa :D:lol: Mada zadnjih dana shvata znacenje "kaki beba", probacemo opet.

I nama je sluzila kao kapa :D

Mi smo konacno skinuli i dnevnu i nocnu.Mislila sam da ce ovo sa nocnom ici mnogo teze,ali sve smo to na brzinu odradili.Jos samo da steknemo naviku da se pre spavana MORA piskiti,bez izuzetka.Jer cim ne piski pre spavanja upsiki se preko noci.Nocas je presao kod nas,ja ga pitala jel mu se piski,kaze da,i ajmo u wc,pa je piskio i spavao na wc solji,ali ustali smo suvi. :D Ljubi ga majka tako pametnog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je onda vec pokazala neko interesovanje za nosu i vrsenje nuzde u iztu,onda je nemoj zbunjivati sa prestajanjem istih aktivnosti.To je moje misljenje.Ok,bice tesko sad kad se porodis i zbog svih obaveza oko bebice,ali nemoj je zbunjivati,ako je ona vec to prihvatila.Samo nosu na vidno mesto stavis.Mi smo imali jednu u dnevnoj i jednu u spavacoj(mada smo tu stalno selili),jedno vreme smo u dnevnoj imali obe.MOzda bebica bude mirna i bude lepo pajkila,pa ces moci sa njom da se zabavis oko nose.Probaj i sa pricom da je ona velika i da treba da piski u nosu,a da njena seka/bata treba da nosi pelene.

Opet kazem-to je moje misljenje,a ti najbolje znas koliko je ona zaista prihvatila ideju oko nose.

I ovo cu da poslusam. Gledacu da je uvek stavim na nosu kad to potrazi. Jedino mi je zao sto ne mogu da je stavljam cesto (i kad ne trazi). Za sad obavezno ujutru se ispiski u nosu-ali preko dana joj ja pratim ponasalje i pitam na po 10 min da li hoce na nosu. Cesto sedi samo na nosu a da pri tom nista ne napravi, cesto kaze da ce da kaki-a samo se ispiski, cesto se upiski a da nije ni primetila da ce da "krene"...ali valjda sve to tako i treba da ide svojim tokom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovo cu da poslusam. Gledacu da je uvek stavim na nosu kad to potrazi. Jedino mi je zao sto ne mogu da je stavljam cesto (i kad ne trazi). Za sad obavezno ujutru se ispiski u nosu-ali preko dana joj ja pratim ponasalje i pitam na po 10 min da li hoce na nosu. Cesto sedi samo na nosu a da pri tom nista ne napravi, cesto kaze da ce da kaki-a samo se ispiski, cesto se upiski a da nije ni primetila da ce da "krene"...ali valjda sve to tako i treba da ide svojim tokom ;)

Samo polako,nemoj nista na silu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas opet nismo kakili, ovo je vec treci dan :( Davala sam joj i masline i suve sljive da je proteraju, ali nista, danas cak nije ni trazila nosu da kaki. I mazala sam joj kremu nekoliko puta, onako joj malo rasirim guzu, da udje i unutra-nista. A prdi tako smrdljiiivoooo!! Inace, nismo imali ni jedan jedini incident sto se tice piskenja, ni u setnji, ni jutros kad se probudila u 6 (sto mi jos uvek ni ne racunamo u dan :P)-piskila je u nosu i nastavila da spava. Sutra ujutru idem kod mog dr-a, a tamo radi i pedijatar pa cu ga pitati sta da radim, zapetljace joj se creva, jadnicak moj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja, jel' jede ona mnogo slatkisa, cokolada itd.? Zauvek ce mi ostati u secanju mucne stolice iz detinjstva, bas iz tih razloga.

Isto... :)

Te puste cokolade! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: kao prvo-hvala Ninuski ;) Prekjuce sam smislila da stavim Lunu na rezim gaca u kuci, a da joj ostavim pelene napolju i nocu.

1. dan-ujutru je lepo napunila nosu. Posle sat vremena sam je opet ukebala, tako da smo piskile u nosu. Poturala sam joj nosu na svakih sat vremena otprilike, ali od toga je bila slaba vajda, jer nije htela u nju da piski. Nije mi davala cak ni da joj skinem mokre gace. Ceo dan briskanje i prica, prica, prica. Izasle smo u setnju, dobila je pelenu. Kad smo se vratile, opet gace. I tako je u gacama zaspala, iako to nije bio plan. Uvece se ispiskila po krevetu, zvala me i lepo cekala na nosi dok sam menjala posteljinu. Nije kakila ceo dan.

2. dan-ujutru nije piskila u nosu, verovatno zato sto se ispraznila tokom noci. Opet nutkanje na svakih sat vremena, ali ne vredi, ne mogu nikako da joj uhvatim ritam-jednom piski na 3 sata, drugi put na 45 minuta itd. Prijavljuje kad se upiski. Setnja, opet u peleni-u nju i kaki. Kod kuce opet gace, i opet upisavanje sa prijavom posle. Uvece, dok sam uspavljivala Anitu, mm kaze da je Luna otisla sama do nose, sela i piskila! Potpuno samoinicijativno! Za noc je opet dobila pelenu.

3. dan (danas)-ujutro piskenje u nosu, ne nesto puno. Posle pola sata sama trazi nosu. Posle sat vremena opet. Od 10 do 12 je 4 puta piskila u nosu i nijednom van nje! Posle je na svakih sat vremena trazila, i svaki put po malo piskala, kao da joj je jako zanimljivo pa se igra :) Ima tu i sto je podmicujemo cokoladicama, i sto je pustam da svaki put skine gace i bira nove... Tek negde kasno poslepodne se zabunila, kasno je krenula pa dok je trcala po nosu, upiskila se u gace. Jako se rastuzila, a ja sam joj stalno ponavljala da nema veze, da je ona moja velika i pametna devojcica i da se takve stvari desavaju. Setnja-bez pelena, poneli smo nosu. Jednom je trazila nosu, a jednom se zanela u igri, pa je pustila u gace. Posle popodnevnog spavanja nije htela da piski. Tek posle nekih pola sata se upiskila u gace. Pred spavanje piskila u nosu, i sad spava bez pelene, ispod nje je musema. Inace ovih dana se budila skroz suve pelene.

Imamo jedan problem-Luna ne moze da kaki u nosu. Ona pokusava, kaze da joj se kaki, sedne, i onda pocne da place :( Pa opet pokusa, pa vice da je vruce. Pogledala sam guzu, ali ona nije crvena, ne znam sta bi moglo da bude. Ne forsiram je, i ako se ukaki u gace nije smak sveta, samo mi je zao sto se toliko muci. Plasim se da nema neku blokadu... I ranije joj se desavalo da preskoci po jedan dan, kao sto se desava ovih dana, sad posto danas nije kakila, trebalo bi sutra. Videcemo sta ce od toga biti...

Pitanje: kad ste napolju i dete piski u nosu, gde to prospete? Mm je danas prosuo ispod nekog drveta, kaze ako mogu kerovi tu da zapisavaju, moze i moje dete :lol: Ja sve ne znam kako ovde ljudi na to gledaju... Nakupila sam onih kesa za skupljanje kuceceg izmeta, da imam i ja za mog kucu, ako odluci da kaki :lol:

Mi danas opet nismo kakili, ovo je vec treci dan :( Davala sam joj i masline i suve sljive da je proteraju, ali nista, danas cak nije ni trazila nosu da kaki. I mazala sam joj kremu nekoliko puta, onako joj malo rasirim guzu, da udje i unutra-nista. A prdi tako smrdljiiivoooo!! Inace, nismo imali ni jedan jedini incident sto se tice piskenja, ni u setnji, ni jutros kad se probudila u 6 (sto mi jos uvek ni ne racunamo u dan :P)-piskila je u nosu i nastavila da spava. Sutra ujutru idem kod mog dr-a, a tamo radi i pedijatar pa cu ga pitati sta da radim, zapetljace joj se creva, jadnicak moj :(

Prvo, BRAVO ZA LUNU I BRAVO ZA MAMU STO SE PORED MALE BEBE IPAK UPUSTILA U OVAJ HAOTICNI POSTUPAK ODVIKAVANJA! Ali nece biti dugo muka, ona sasvim lepo reaguje, nemojte joj vracati pelene, samo tako napred. I veruj mi, ni u cemu ne gresis, oslanjas se na svoj instikt, jer je tvoje dete posebno kao i svako drugo! Veoma mi je vazno da ti kazem da ti dobro ide, iako zvuci cudno jer ona se odvikava a ne ti...ipak, ja znam koliko sam se ja mucila sa pitanjima "Sta da radim drugacije, gde gresim, kako sad? itd". Super si Nadja!

Jako mi je drago sto si krenula u ovu akciju, izdrzi, jer njoj samo treba malo vremena da ukapira i da se navikne.

E sad, taj problem sa kakom...opisala si moj slucaj. Mucimo se po tri cetiri dana, jer ona nece da kaki u nosu. Javi mi "Mama, kakiti" i trci do nose, skine se i sedne, i kad ono krene, ona zgrci guzu i brzo ustaje govoreci da nece kakiti. BOJI SE. I sto duze ceka, to je stolica tvrdja, teze je izbaciti i samoj sebi cini zlo. Pokusala sa kremom, sa cepicem, sa moljakanjem, sa nagradama, sa vikom drekom...nista. Ona oseti potrebu i nece da stisne. A kad je u peleni stajala, islo je lako za par sekundi. I ja sam zabrinuta, jer i Mia iance ima problem sa neredovnom stolicom, a ovo odbijanje je uzas.

Ipak, ne predajem se. Skuvam joj jaci caj od kamilice i dodam deciji caj (neki koji je za probavu, sadrzi kim i anis), a danas sam joj dala i jedan sasvim bezbedan sirup na bazi vocnih secera Lactulose...on ne izaziva grceve, samo meksa stolicu i potpuno je prirodan...u nasim apotekama jedini koji sam nasla da se moze davati cak i bebama!

Danas je vise puta trebala kakiti i kad je sela, onda place, vristi i ustane. E ovo ce valjda nocas da proradi i sutra kada joj krene, necu je pustati sa nose dok god se ne opusti i istisne. Jer ona ni ne stiska, nece, zadrzava. Neprijatan joj je taj osecaj kada izlazi, a posle par dana i bolan. I tako smo sa cajevima i sirupom , a i silom, kakili vec par puta, i posle se raduje jer joj je bolje. Sad sutra opet. I sve se nadam....naucice posle par teskih iskustava, naviknuce se da je to normalno, sedeci i svi kake.

Sto se tice piskenja, nemamo nezgoda vise, ali se jaaaako retko sama javi, ja je stavim na svaka dva i po - tri sata, i dotle se ona bez problema suzdrzava.

Skiluli smo pelenu nekoliko puta i nocu, jer me je molila da ne stavimo (cemu se ja radujem jer vidim da je shvatila da pelene vise nisu za nju), ali jedenom se upiskila i sad smo opet vratili....zasto? Zato sto joj ajako tesko pada ako je nocu probudim da piski, a prehladjena je, pa cekam da ozdravi i da se danju pocne sama javiti.

Koliko sam ja shvatila, sve radimo dobro, dok god ne odustanemo, naravno, ako je dete spremno, nema prisile, jer ako su jos mali za to, bez obzira na dob, treba cekati. Najteze je to sto niko ne zna kada je dete spremo, i kada ce SAMO odluciti da to zeli.

nadja, javi sta je bilo kod pedijatra, i da li je kakila, ako i ti imas neki novi savet, pisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete i dalje neumorno piski i kaki u gace.Kad se upiski kaze :"Opet pudim(prdim)" i onda sama sebi ocita lekciju,naucila je do sada napamet,skoro da ne moram nista ni da pricam.

Do kada ce ovo trajati ko zna,uglavnom sad kad smo poceli ne odustajemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Ninuška - Lactulose neće omekšati postojeću stolicu, to da znaš, omeškava stolicu koja nastaje. Tako da moraćeš nekako da joj isteraš taj čepić. Probaj sa mikroklizmom, pa onda ako hoćeš daj laktulozu.

Pričam ti jer mi je Ana pila taj sirup godinu i po.

A što se tiče noše, ne znam šta pametno da vam kažem, moja neće ni da vidi - ne postoji način da je nateraš na nošu. Zna tačno kada kaki i svaki put je ponudim ali neće.

Da je silim mi ne pada na pamet jer može samo averziju da stvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, BRAVO ZA LUNU I BRAVO ZA MAMU STO SE PORED MALE BEBE IPAK UPUSTILA U OVAJ HAOTICNI POSTUPAK ODVIKAVANJA! Ali nece biti dugo muka, ona sasvim lepo reaguje, nemojte joj vracati pelene, samo tako napred. I veruj mi, ni u cemu ne gresis, oslanjas se na svoj instikt, jer je tvoje dete posebno kao i svako drugo! Veoma mi je vazno da ti kazem da ti dobro ide, iako zvuci cudno jer ona se odvikava a ne ti...ipak, ja znam koliko sam se ja mucila sa pitanjima "Sta da radim drugacije, gde gresim, kako sad? itd". Super si Nadja!

nadja, javi sta je bilo kod pedijatra, i da li je kakila, ako i ti imas neki novi savet, pisi.

Hvala, hvala :) Verovatno ne bih ni pocinjala da me ti nisi podstakla ;) A vrlo verovatno bih i odustala da nije islo ovako glatko... Nisam ni pomisljala da joj vracam pelene, one su za nas vec davna proslost... Cak se ni nocu ne upisava, mada joj jos uvek drzim musemu, kao nikad se ne zna :rolleyes:

Kaka: jos uvek nije ni jedan jedini put kakila u nosu! :( Kad sam bila kod dr, dala mi je neke glicerinske cepice, tog dana (4. dan bez kake) sam joj stavila jedan, i kakila je u pelenu (mm smislio da ce joj tako biti lakse <_< , ja se nisam slozila, ali joj je on ipak stavio, i naravno kad se iskakila i kad sam joj je skinula, sledeci put kad je piskila, nije se setila da trazi nosu <_< ), ali jako tvrdo! Posle je kakila jos jednom u gace, opet tvrdo :( Sad preskacemo po jedan dan, i kakimo u gace, vise ni ne trazi nosu, kao da se jako uplasila... Pojma nemam sta da radim.

Inace, sto se tice caja od kamilice, ja mislim da on stvrdnjava kaku :unsure:

Danas mi je bila jako smesna-"pomagala" mi je dok sam slagala ves, i toliko je bila vredna da se suzdrzavala da ne piski :lol: Samo sam u jednom trenutku skontala da se uzvrpoljila, pa je pitam da li joj se piski, ona me pogleda onim ocurdama, kaze: "Da!", i shhhhhh pusti sve po podu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, inace smo prepevale pesmu "Ai se eu te pego", pa ovu nasu verziju pevamo po ceo dan :lol:

Pelene ne nosim ja sada,

neka za to zna bar pola grada!

Gacice su novi modni krik,

u njima je moja guza sik!

Nosa, nosa

moja najbolja je druga!

Kada u nju piskim

odmah nestaje sva tuga!

Nisam, ne nisam

jos kakila ja u nosu...

Kada i to bude

svi od srece ce da polude!

:lol: :lol: The end :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, inace smo prepevale pesmu "Ai se eu te pego", pa ovu nasu verziju pevamo po ceo dan :lol:

Pelene ne nosim ja sada,

neka za to zna bar pola grada!

Gacice su novi modni krik,

u njima je moja guza sik!

Nosa, nosa

moja najbolja je druga!

Kada u nju piskim

odmah nestaje sva tuga!

Nisam, ne nisam

jos kakila ja u nosu...

Kada i to bude

svi od srece ce da polude!

:lol: :lol: The end :lol:

FANTASTICNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, inace smo prepevale pesmu "Ai se eu te pego", pa ovu nasu verziju pevamo po ceo dan :lol:

Pelene ne nosim ja sada,

neka za to zna bar pola grada!

Gacice su novi modni krik,

u njima je moja guza sik!

Nosa, nosa

moja najbolja je druga!

Kada u nju piskim

odmah nestaje sva tuga!

Nisam, ne nisam

jos kakila ja u nosu...

Kada i to bude

svi od srece ce da polude!

:lol: :lol: The end :lol:

BRAVOOOO :)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, inace smo prepevale pesmu "Ai se eu te pego", pa ovu nasu verziju pevamo po ceo dan :lol:

Pelene ne nosim ja sada,

neka za to zna bar pola grada!

Gacice su novi modni krik,

u njima je moja guza sik!

Nosa, nosa

moja najbolja je druga!

Kada u nju piskim

odmah nestaje sva tuga!

Nisam, ne nisam

jos kakila ja u nosu...

Kada i to bude

svi od srece ce da polude!

:lol: :lol: The end :lol:

TOooooooooooooooooooooooooooooooooo :lol: ...ja ću ovo da pevam na sav glas kada Anđa bude piškila u nošu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idalje jurimo za nosom. Debela mama i malo manji tata imaju happy ples kad god zavrsi "posao" u nosi i kad na vreme stignemo do nose. Ponekad nas tera da joj opet skinemo gacice cim ustane sa nose. Mozda joj se cini da ce ponovo da piski-a mozda nas samo zeza. Ne znam. Samo pocne da vice "opet kaki Tea" i opet hoce na nosu. Cim sedne-trazi da ustane i nekad tako po mnnnnooooogo puta.

Juce smo kupili neke Pull-ups pelene sa Disney princezama za lakse skidanje i oblacenje. Dosta su nam skuplje od obicnih, ali se nadam da ce brze da nauci da ih ne kvasi :) Deluje mi da su ok. A i Dorici se svidja kako izgledaju pa ih vise pazi da se ne nakvase ;) Valjda ce biti od pomoci. Videcemo.

Sta radite kao odete negde gde nema nose a dete trazi da piski ili kaki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idalje jurimo za nosom. Debela mama i malo manji tata imaju happy ples kad god zavrsi "posao" u nosi i kad na vreme stignemo do nose. Ponekad nas tera da joj opet skinemo gacice cim ustane sa nose. Mozda joj se cini da ce ponovo da piski-a mozda nas samo zeza. Ne znam. Samo pocne da vice "opet kaki Tea" i opet hoce na nosu. Cim sedne-trazi da ustane i nekad tako po mnnnnooooogo puta.

Juce smo kupili neke Pull-ups pelene sa Disney princezama za lakse skidanje i oblacenje. Dosta su nam skuplje od obicnih, ali se nadam da ce brze da nauci da ih ne kvasi :) Deluje mi da su ok. A i Dorici se svidja kako izgledaju pa ih vise pazi da se ne nakvase ;) Valjda ce biti od pomoci. Videcemo.

Sta radite kao odete negde gde nema nose a dete trazi da piski ili kaki?

Ja sam mu stavljala pelenu do skoro,jer sam znala da nece hteti da piski u wc solju,a nisam htela da vucem nosu svuda. Sad kad je presao na wc solju i kad je otoplilo ne nosimo pelene,ali do sad se nismo zadrzavali toliko da mu se pripiski. Videcemo kako ce biti kad mu se bude piskilo u gostima,nadam se da necemo imati problema.Mi smo na moru koristili te gacice-pelene,meni to isto kao i obicna pelena,samo lakse skines.Lepo je vreme,bolje je pusti u obicne gacice,da se ne kuva dete u pelenama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zadnja dva dana sam je stavljala na nošu i ništa nije uradila :(

Upravo sam joj skinula pelenu, da vidim kako će da reaguje... Za sada se ponaša kao da joj nisam ni skinula. Sasvim "normalno". Videću šta će biti kad joj se pripiški.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zadnja dva dana sam je stavljala na nošu i ništa nije uradila :(

Upravo sam joj skinula pelenu, da vidim kako će da reaguje... Za sada se ponaša kao da joj nisam ni skinula. Sasvim "normalno". Videću šta će biti kad joj se pripiški.

Je l' joj se pripiskilo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' joj se pripiskilo? :D

Daaa... Malo pre u parkiću i jedva sam je namolila da se presvuče (upiškila se u gaće :D). Kakila je bez problema u nošu i to je sama dotrčala da je traži. Sutra je novi dan videćemo kako će se odvijati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zadnja dva dana sam je stavljala na nošu i ništa nije uradila :(

Upravo sam joj skinula pelenu, da vidim kako će da reaguje... Za sada se ponaša kao da joj nisam ni skinula. Sasvim "normalno". Videću šta će biti kad joj se pripiški.

Trebace vam neko vreme da se navikne da vise ne sme da piski u gacice,par put kad bude mokra i skontace. SAmo se Anci naoruzaj strpljenjem i polako,za nju je to novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaa... Malo pre u parkiću i jedva sam je namolila da se presvuče (upiškila se u gaće :D). Kakila je bez problema u nošu i to je sama dotrčala da je traži. Sutra je novi dan videćemo kako će se odvijati ;)
Trebace vam neko vreme da se navikne da vise ne sme da piski u gacice,par put kad bude mokra i skontace. SAmo se Anci naoruzaj strpljenjem i polako,za nju je to novo.

Potpis ;) Verovatno ce i njoj kao i drugima samo odjednom kliknuti, i to ce biti to :) Samo istraj, sad nema nazad! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpis ;) Verovatno ce i njoj kao i drugima samo odjednom kliknuti, i to ce biti to :) Samo istraj, sad nema nazad! :lol:

Ja se upravo ovog bojim da ne bude nazad Juce smo je ostavili baki preko dana sa hrpom garderobe i gacica. I baka prica da nijednom nije htela da se ispiski u nosu, vec samo rasiri nogice i gleda kako tece-kao da se igra. Dok se postavi na nosu-sve bude kasno. Nijednom nije najavila. Kod kuce je ponovo trazila kad joj se piskilo-ali me zbunjuje i ljuti sto jednom hoce, drugi put je briga.

I dok smo setali parkicem-nije najavljivala. Napolju koristimo ove Pull ups pelene o kojima sam vec pisala i koje se lako skidaju-a i jako malo su bile vlazne kad smo se vratili kuci. Ne znam da li ju je prevarilo ili napolju se zaigra i ne obraca paznju na piskanje :( Ufff mukica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hart, MNajda, hvala vam na savetima.

Ja se upravo ovog bojim da ne bude nazad Juce smo je ostavili baki preko dana sa hrpom garderobe i gacica. I baka prica da nijednom nije htela da se ispiski u nosu, vec samo rasiri nogice i gleda kako tece-kao da se igra. Dok se postavi na nosu-sve bude kasno. Nijednom nije najavila. Kod kuce je ponovo trazila kad joj se piskilo-ali me zbunjuje i ljuti sto jednom hoce, drugi put je briga.

I dok smo setali parkicem-nije najavljivala. Napolju koristimo ove Pull ups pelene o kojima sam vec pisala i koje se lako skidaju-a i jako malo su bile vlazne kad smo se vratili kuci. Ne znam da li ju je prevarilo ili napolju se zaigra i ne obraca paznju na piskanje :( Ufff mukica!

Ja sam se dugo dvoumila za šetnju da li da stavljam pampers ili ne ali sve računam da će pre skontati "nelagodnost" ako oseti da je mokra a iskreno i moram da pohvatam kada ona okvirno piški i kaki (u koje vreme, posle čega - jela, pića i sl). Ali zato ranac mi je pun presvakle :D

E sad, pitanje.... Ja sam bila ubeđena da je bolje SVE odmah skinuti i noćnu i dnevnu. Vidim da su iskustva i mišljenja podeljena... Sinoć sam joj stavila pampers za spavanje ne znam da li tako da nastavim neko vreme (jedno 10ak dana) dok se ne navikne na gaćice pa onda da skinem i noćnu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.