Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

To je prvo sto sam pokusala, ali posto nije uspelo, ne znam sta bih dalje. Ja sednem pored nje, igramo se, citamo slikovnice, ali ona u nekokm momentu pocne da se otima da ustane, ja necu na silu da je drzim, da joj objasnjavam tada, nece da me slusa ili me nekada i saslusa i nastavi sa otimanjem, a kada se popiski na pod ( a voli i mm na nogu da se ispiski) bude sva srecna o_O

Strasna je. A da probas kao ja sa cokoladicom,sokom...necim sto voli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasna je. A da probas kao ja sa cokoladicom,sokom...necim sto voli..

Pa pokusacu, samo sto je kod mene to deci dostupno i kada hoce nesto slatko ona otvori donji kuhinjski element ( zvani 'blago' :)) i uzme sta joj se jede. Jedino da to prvo premestim, pa onda da joj dajem za nagradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pokusacu, samo sto je kod mene to deci dostupno i kada hoce nesto slatko ona otvori donji kuhinjski element ( zvani 'blago' :) ) i uzme sta joj se jede. Jedino da to prvo premestim, pa onda da joj dajem za nagradu.

pa,probaj.A jesi probala da sestre ukljucis u to?mozda ce joj one na deciji nacin bolje objasniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa,probaj.A jesi probala da sestre ukljucis u to?mozda ce joj one na deciji nacin bolje objasniti?

Jesam i to, ali kao da nisu tu, uopste ne obrati paznju na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna svako vece pred spavanje sedi na wc solji i pere zube. Mi joj uvek govorimo kako treba ujedno i da piski, i pre par dana je stvarno pocela! I to se sva napne, da bismo joj mi posle govorili "bravo" :lol: Sad joj preko dana stavljamo one pelene-gacice, i na svakih sat-dva je vodimo u wc, nekad se buni, a nekad pristane... Uglavnom kad hoce da sedne na wc solju, uvek piski. Jos nije nijednom kakila. Bas sam htela da pitam kako to ide kad se rodi beba, mislila sam da cemo mnooogo odloziti to odvikavanje, ali izgleda da je ona sama odlucila... Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je i kod nas...

Šećerna...ne znam gdje bih tražila nastavak vaše priče(ipak ima dosta postova).

Znači on ide na tutu...obavi to što ima...ustane i OK. Ali neće sam da traži.

Dok dodje do toga da sam trazi, moze da prodje ihi vremena. zato sam ja i otvorila temu "Skinuli smo pelene". Jer za mene je pojam skidanja pelena tek kada dete pocne samo da trazi,a to je malo duzi proces u vecini slucajeva. Petar ima momente kada sam kaze da hoce da piski/kaki a ima i momente kada trpi i nista ne govori nego ga ja provalim. A on ne nosi pelene gotovo od septembra.

Imam ja jedno pitanjce. Moja Sara je pocela da trazi nosu, kad hoce nesto da radi kaze kaka, ali u poslednje vreme joj se svidja da ustane sa nose i piski po podu (hvala nebesima, sa kakenjem to jos ne radi) i onda kaze: Kaka, bavo Saoooo! i smeje se...Kako da je oducim od toga, jer se strasno plasim da joj sad kad je tek pocela ne stvorim averziju prema nosi?

Ma nista nemoj da radis. To ce je proci za par dana. To je sad zabavno! Mala vrca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i to, ali kao da nisu tu, uopste ne obrati paznju na njih.

:lol::lol::lol: e pa onda je pusti,pa ce je proci..izgleda da je ona resila da ti malo opere pod.. :lol: strasna je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koliko god mi na drugim temama bili uspješni, ovdje nema šanse...jok... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koliko god mi na drugim temama bili uspješni, ovdje nema šanse...jok... :o

Dok mu ne bude kliknulo u glavi. Opusti se... to je jos jedan deo naseg posla oko njih koji ces odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok mu ne bude kliknulo u glavi. Opusti se... to je jos jedan deo naseg posla oko njih koji ces odraditi.

;)

Jel se čuje taj klik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Da! zvuci kao " Mama, piski mi se!" na primer. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala je sa 18mj ostavila pelene ;) ali sad ima 2god i5mj i ne nosi ih vise uglavnom moj sin sad ima 18mj i on zna za sta sluzi tuta jer dodje da piski kao u peleni sjede na tutu ali kad ga stvaim golog ne zeli place i nece ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije jos spreman. Sve je to individualno. Mislim da ih ne treba forisrati uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro da smo se odvikli od dnevne pelene(plasim se sa sigurnoscu da potvrdim) ;) ...ne znam ni ja kako,iskreno...Jednostavno je prelomio...Ostala nam je jos nocna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li obratila paznju da li se nocu meskolji ili budi? Jesi li proveravala pelenu u toku noci? Da li se upiski nocu ili rano ujutro?

Za dnevnu pelenu bih ti samo savetovala sledece: ma sta se desavalo u narednom periodu, ne vracaj pelenu. Vrlo je moguce da ce biti incidenata tu i tamo, ali budi spremna na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li obratila paznju da li se nocu meskolji ili budi? Jesi li proveravala pelenu u toku noci? Da li se upiski nocu ili rano ujutro?

Za dnevnu pelenu bih ti samo savetovala sledece: ma sta se desavalo u narednom periodu, ne vracaj pelenu. Vrlo je moguce da ce biti incidenata tu i tamo, ali budi spremna na to.

Jos uvijek se upiski po nocu...ne ujutru...

A za dnevnu i to mi je palo na pamet,bojim se da ga ne zbuni,ali najgore mi je kada izadjemo vani,kako bez pelene?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvijek se upiski po nocu...ne ujutru...

A za dnevnu i to mi je palo na pamet,bojim se da ga ne zbuni,ali najgore mi je kada izadjemo vani,kako bez pelene?! ;)

Napolje ides samo kad je piskio,a vremenom ce nauciti da trpi, to ces videti. Drugim recima, kad idete napolje,prvo na nosu. Tako ces ga i naviknuti na taj rezim.

Probaj, ako se budi nocu tad kad se upiski da mu tada i promenis pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napolje ides samo kad je piskio,a vremenom ce nauciti da trpi, to ces videti. Drugim recima, kad idete napolje,prvo na nosu. Tako ces ga i naviknuti na taj rezim.

Probaj, ako se budi nocu tad kad se upiski da mu tada i promenis pelenu.

Ok,pokusacemo,pa cemo vidjeti rezultat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izlazimo iz ove teme...vraćam se tamo negdje mart 2012...ne može on još uvijek to...

Za vikend sam mu skidala pelenu, pitala ga svakih deset minuta hoće li na tutu...šolju...i kada se upiški samo onako tužno krene plakati... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izlazimo iz ove teme...vraćam se tamo negdje mart 2012...ne može on još uvijek to...

Za vikend sam mu skidala pelenu, pitala ga svakih deset minuta hoće li na tutu...šolju...i kada se upiški samo onako tužno krene plakati... :(

I mi smo imali tu fazu do skoro,jednostavno nije "upalio" kad treba da trazi tutu,vec kad zavrsi onda trazi!Sad se polako navikavamo!Malo teze ide kad kaki,ali vremenom ce i to doci na svoje!Nemoj ga forsirati,dok ne vidis da je spreman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali tu fazu do skoro,jednostavno nije "upalio" kad treba da trazi tutu,vec kad zavrsi onda trazi!Sad se polako navikavamo!Malo teze ide kad kaki,ali vremenom ce i to doci na svoje!Nemoj ga forsirati,dok ne vidis da je spreman!

Ma da, Filipa, pusti ga isam će tražiti... I mi smo daleko od toga, teško je što smo po ceo dan na poslu, a dete neće kod drugoga tako dobro da sluša ko kod mame.... Polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izlazimo iz ove teme...vraćam se tamo negdje mart 2012...ne može on još uvijek to...

Za vikend sam mu skidala pelenu, pitala ga svakih deset minuta hoće li na tutu...šolju...i kada se upiški samo onako tužno krene plakati... :(

Polako, nemojte zuriti. Pa ne moze on u petak da piski u pelenu, a onda u subotu da kad mu se piski odjednom mora da trazi nosu?! :blink: To njih zbunjuje...

Zato kad ste vec skinuli pelene, nastavite sa tim... piskice par dana u gacice ali ce na kraju shvatiti sta se od njega ocekuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izlazimo iz ove teme...vraćam se tamo negdje mart 2012...ne može on još uvijek to...

Za vikend sam mu skidala pelenu, pitala ga svakih deset minuta hoće li na tutu...šolju...i kada se upiški samo onako tužno krene plakati... :(

Filipa, ako mu nisi do sada skidala pelenu, nemoj. Pokusaj vikendima da mu nudis nosu iako ima pelenu. I nemoj na svakih 10-15 minuta. To zamara i tebe i njega.

Pokusaj da ukapiras neki redosled moguceg zbivanja. ;)

Ujutro ustane,pravac na nosu. Daj mu knjigu, nesto sto ce ga zabaviti dok je na nosi. Ako obavi u nosu taj prvi put ujutro, stavi ga na nosu za 2 sata ukoliko mu je pelena suva. Nemoj mu mnogo pricati, nego pipni pelenu onako kroz igru, pa ako je suva, ti reci: " hajmo, zove nas nosa opet!" vesela budi i napravi od toga opustenu atmosferu. Opet nek se igra sa necim.

Petar je do besvesti redjao magnete po ves masini 2 meseca :)

Samo polako i bez opterecenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napolje ides samo kad je piskio,a vremenom ce nauciti da trpi, to ces videti. Drugim recima, kad idete napolje,prvo na nosu. Tako ces ga i naviknuti na taj rezim.

Probaj, ako se budi nocu tad kad se upiski da mu tada i promenis pelenu.

Uspjeli smo...uradili smo kako si nam savjetovala,kakio je i piskio danas,prije nego smo krenuli u grad i vratili smo se suvih gaca! :lol: Napredujemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspjeli smo...uradili smo kako si nam savjetovala,kakio je i piskio danas,prije nego smo krenuli u grad i vratili smo se suvih gaca! :lol: Napredujemo!

Bravo... Superiška :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.