Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Primjetila sam da Nikola u poslednje vrijeme "trpi" da obavlja nuzdu...dok je u gacicama...Kada mu stavim pelenu,a to je obicno pred spavanje ili kada idemo u grad,pelena je za 5min puna,nebitno da li je kakio ili piskio.Jutros je piskio u nosu i stavila sam mu pelenu za spavanje i odmah se ukakio! ;)

Mozda mu je jos rano za skidanje? Verovatno nije spreman u potpunosti da je ostavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda mu je jos rano za skidanje? Verovatno nije spreman u potpunosti da je ostavi

I ja mislim da je rano. Vi ste sad u fazi i jednog i drugog. racunaj da ce ta faza trajati najmanje mesec dana, a mozda i vise. Nije spreman za potpuno skidanje, vec mu ti stavljaj stalno pelenu, a ponekad ga stavljaj na nosu u toku dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda mu je jos rano za skidanje? Verovatno nije spreman u potpunosti da je ostavi

I ja mislim da je rano. Vi ste sad u fazi i jednog i drugog. racunaj da ce ta faza trajati najmanje mesec dana, a mozda i vise. Nije spreman za potpuno skidanje, vec mu ti stavljaj stalno pelenu, a ponekad ga stavljaj na nosu u toku dana.

To i radim,stavljam ga par puta na nosu,nekad i obavi nuzdu,a nekada i ne...Mada,jos uvijek mu je nocna pelena puna! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i radim,stavljam ga par puta na nosu,nekad i obavi nuzdu,a nekada i ne...Mada,jos uvijek mu je nocna pelena puna! ;)

I bice puna. Znam puno dece koja su odbacila dnevnu pelenu i vuku nocnu dugo. Nije ni to problem. Ti samo treba da se naoruzas strpljenjem, da ga sad ''hvatas'' da se ne upiski u pelenu preko dana, ako vec ne mora :lol:. Razmisljaj pozitivno: koliko je danas manje pelena utroseno jer si ti bila na strazi. ;) To je tako. Period prilagodjavanja na nosu je poceo. Srecno vam bilo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bice puna. Znam puno dece koja su odbacila dnevnu pelenu i vuku nocnu dugo. Nije ni to problem. Ti samo treba da se naoruzas strpljenjem, da ga sad ''hvatas'' da se ne upiski u pelenu preko dana, ako vec ne mora :lol:. Razmisljaj pozitivno: koliko je danas manje pelena utroseno jer si ti bila na strazi. ;) To je tako. Period prilagodjavanja na nosu je poceo. Srecno vam bilo! :D

Hvala,mila!

t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo bili na kontroli sa 20 meseci, dr. mi je rekla: "Ne forsisrajte nosu. Sva deca skinu pelene do 3. godine. Njima to jednostavno klikne u glavi. Takva je generacija."

potpuno se slazem....

moj mladji sin je u junu sa 2,8 god. presao u stariju grupu u vrticu(ja sam probala ranije da skidam pampers , ali posto njemu nista nije znacilo kada je mokar :blink: sedi na nosi i nista ne u radi :blink: ja sam digla ruke....), i tako predje on, i vaspitacice kazu, od sutra nema pampers, vise presvlaka, nema nose, zasto? zato sto one nemaju sto za presvlacenje, nemaju nose, vec male wc - solje.....ja za glavu, pomislim ima da pisa svuda redom :unsure: i to popodne probam, piskio dva puta na nosi, jednom u gacicama :) ali dobro.....sledeci dan ga odvedemo u vrtic, sa tonom presvlake, ja celi dan strepim sta ce da bude :rolleyes: dodjemo,, vidim u istoj odeci, pitam vaspitacicu, kaze ona,, Paja je odlican, sam je isao da piski na wc - solji, ne brinite nista,, , ja :blink::D ..... i tako je bilo, sada koristimo nocni pampers(napunio 3.god - 11.9), ali to bude 2-3 dana ne piski nocu , pa jedan upiski i sve tako , nadamo se da i to iskorenimo...stariji sin mi je sa 2.5 skibuo pampers dnevni, a nocni sa 3.5) mislim poenta je: kada je dete zrelo da skine pampers, to ce se i desiti....moja jetrva je svom klincu sa godinu dana... ali on je pre toga naprimer cesto imao situacije : ujutru ustane suv pampers, pa ona pocela na nosu i tako se odvikao...mada je imao sa 2 godine recidiv gde se u jednom periodu cesto piskio i kakio u gacicama.....samo polako i za sve postoji pravo vreme!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....moja jetrva je svom klincu sa godinu dana... ali on je pre toga naprimer cesto imao situacije : ujutru ustane suv pampers, pa ona pocela na nosu i tako se odvikao...mada je imao sa 2 godine recidiv gde se u jednom periodu cesto piskio i kakio u gacicama.....samo polako i za sve postoji pravo vreme!!!!

I ja sam to ispratila sa drugom decom u svojoj okolini. Oni roditelji koji su forsirali ranije skidanje pelena su imali duzi period ''incidente'' ili su se "íncidenti" desavali periodicno cak i godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je totalno druga ekipa na ovoj temi , i iskreno iako je "skidanje pelena" kao stresan , nigde se nisam vise smejala nego na ovom temi.

Za mame koje su u panici oko skidanja nek izcitaju celu ovu temu, sigurno ce se opustiti.

I devojke samo napred. Bez sile, bez panike, i to se jednom zavrsi.

Da znas! Djeca sto imaju bisera i mame stresa.... :lol:

E sto se nas tice, ja sam nju jos ljetos pocela stavljati na nosu, nekad piski, nekad kaki, a nekad bude suva k'o barut. Im apotvrdju stolicu pa joj je lakse da kaki u nosu, ali to je sad pomjerila, pa ja trazim vrijeme. Ne buni se, ustane kad hoce, bilo sta u njoj ili ne bilo. Samo je stavljm ujutro i uvece i to je to. Kad obavi nuzdu kazem bravoo onda ona podje da pljesce rukicama k'o da razumije, a ja to vise radi sebe nego radi nje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila sam temu o periodu kada skinemo dnevnu i nocnu pelenu.

Skinuli smo pelene

jer je ova tema opterecena detaljima o navikavanju na nosu, ucenju, skidanju pelena. Mislim da period kada resimo da skinemo detetu pelenu moze da potraje i ti detalji su vazni za one koje to ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđa još ni jedan jedini put nije ni piškila ni kakila u nošu...do pre mesec dana je 'govorila' brm,brm...kao da vozi auto :blink: ...sada kaže noša i ode po nju i uredno sedne (barem) ali ništa :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđa još ni jedan jedini put nije ni piškila ni kakila u nošu...do pre mesec dana je 'govorila' brm,brm...kao da vozi auto :blink: ...sada kaže noša i ode po nju i uredno sedne (barem) ali ništa :angry:

Za tebe ne brinem, ti si iskusna majka. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste krenuli polako sa odvikavanjem od pelena? Kada je pravi trenutak da se počne sa odvikavanjem?

Podelite sa ostalim mamama vaša iskustva sa odvikavanjem bebe od pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ponosna mnogo jer smo taj problem resili sa 1,5 god

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ponosna mnogo jer smo taj problem resili sa 1,5 god

:rolleyes:

Čestitam :rolleyes: ... a da nam "odaš tajnu"? Kako ste počeli, kada, posle koliko je dete shvatilo šta se od njega traži...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijelo jutro u gacicama,suv,stavim ga na nosu,sjedio 10-ak minuta,listao slikovnicu...ustane,nema nista...obucem ga i krenem u kupatilo,on me zove:"Mamaaaaa"-naravno upiskio se... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi samo zivaca spremi , na tone , tako ce raditi i po 100 puta na dan,

nista strasno, iskuliraj ali ne odustaj ne vracaj pelene,

veruj nanica mi je tako 3 dana radila dok nije skontala da mora na vreme da zove mamu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi samo zivaca spremi , na tone , tako ce raditi i po 100 puta na dan,

nista strasno, iskuliraj ali ne odustaj ne vracaj pelene,

veruj nanica mi je tako 3 dana radila dok nije skontala da mora na vreme da zove mamu :lol:

A kako za dnevno spavanje,tad mu stavljam pelenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odmah izbacila i dnevnu i nocnu, kupis lepo onu musemu na pijaci , stavis preko celog njegovog kreveta ispod posteljine, i mirna backa,

krevet upiskiti nece,

on ce biti mokar skapirace sta treba/ ne treba da se radi , a ni ti neces ustajati po 100 puta u toku noci da ga proveravas,

a mozes samo da izbacis pelenu za dnevno spavanje, ...

vidi kako ti mislis , ti ipak poznajes svoje dete,

mozda ce tako lakse da se navikne,

ja nisam bas imala ni zivaca ni vremena pored njih dvoje, a vec sam to jednom prosla sa Jocom, pa mi je sa nanicom bilo lakse,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi...Anđelina nikako neće da piški na noši...evo sad barem sedne po par sekundi,inače je do pre 2 nedelje 'vozila' i govorila brm brn....upiški se u gaće i kaže 'pikila'....'kakila'...ni jednom nije piškila u nošu...da li da joj skinem pelene i upustim se u tu avanturu...p.s. nervira me način na koji joj stavljaju pelenu u jaslama <_< ...pa sam sada 'zapela' da je se rešimo.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Anchi vas zezz samo tako, ocekivala bih od nje da ce jos i ranije ostaviti pelenu, jer ima dosta primera oko sebe sta se to radi u kupatilu,

ali izgleda da je veca smizla od ove moje :lol: ,

ako imas vremena, i zivaca, tj ako nisi sad trenutno u nekoj guzvi mozes da pokusas par dana ,

skini i neka je u gacicama po celi dan, i na svakih pola sata sat vodi je na nosu,

ili adapter pa na WC solju,

i nema sedenja do besvesti, min/dva ako nista ne uradi nema ONA da pusti vodu,

pricaj da ce moci kada bude nesto uradila, joj da vidis kako ta fora pali,

pa onda brckanje dok pere ruke, njima je to podsticaj da obave nuzdu da bi se posle igrali,

i budi malo "stroga", ozbiljnim tonom joj se obracaj kada se upiski u gacice, jer ako ona ume lepo da kaze kada TO vec obavi, mora da prestane da zezz i kaze na vreme da joj se piski,

ja sam ovaj adapter slucajno nasla u KIKI super je stvar, mozda da odete vas dve u kupovinu, nije skup,

1na-6-ph00.jpg

u1z-3495d1.jpg

imamo ga vec 2god, mnogo mi je znacilo kada sam bila trudna II put, Joca se sam popenje, piski kaki, ja ga samo obrisem, cak sam sidje...milina , nanica je uz njega pocela na to da se penje i tako smo i krenuli , na nosu piski samo nocu kada se probudi, jer im stoji u sobi pored kreveta

ti probaj jednu nedelju dana isforsiraj je , pametna je ona nego vas malo voza B) B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odmah izbacila i dnevnu i nocnu, kupis lepo onu musemu na pijaci , stavis preko celog njegovog kreveta ispod posteljine, i mirna backa,

krevet upiskiti nece,

on ce biti mokar skapirace sta treba/ ne treba da se radi , a ni ti neces ustajati po 100 puta u toku noci da ga proveravas,

a mozes samo da izbacis pelenu za dnevno spavanje, ...

vidi kako ti mislis , ti ipak poznajes svoje dete,

mozda ce tako lakse da se navikne,

ja nisam bas imala ni zivaca ni vremena pored njih dvoje, a vec sam to jednom prosla sa Jocom, pa mi je sa nanicom bilo lakse,

Vazi,pokusacemo,pa cemo vidjeti rezultate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ostajete mirne i stalozene kad se dete ukaki,a nije hteo da vam kaze da mu se ide na nosu?

Moj je danas stajao pored mene i upiskio se i ukakio,a 2minuta pre toga sam ga digla sa nose i nije nista uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno 10 puta sam bila stalozena, 11 put je dobio pljusku po goloj guzi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno 10 puta sam bila stalozena, 11 put je dobio pljusku po goloj guzi,

Ovo mu je treci put da tako uradi...znaci jos 7puta,pa 8 pljus..mislim,ajde da je jednom-dva put slucajno,ali ovo danas stoji pored mene i gleda me i piski i kaki i smeje se..siznula sam,majke mi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andriji je vec nekoliko meseci suva pelena ujutru kada se probudi,planiram ovih dana da je definitivno skinem.Ujutru kad se probudi piski na nosu,vec nekoliko dana i sam trazi,ali u toku dana ne mogu da ga uhvatim da piski niti sam trazi,takodje nece jos uvek ni da kaki u nosu.Nudim nosu,a izmedju toga mu stavljam pampers.Sta mislite da li bi trebalo da mu i danju skinem,mozda se pre navikne na nosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.