Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ana, ja dok sam ga pitala, rezultata nisam imala. I da, nece na nosu, ali zato na veliku wc solju hoce, bez problema. Ima dva dana da se uopste nije upiskio (mislim ni kada je sa mm pre podne) , cak ga prepodne mm izvede u setnju bez pelene. Ja ga samo odvedem u wc, skinem ga i kazem mu ''pusti vodu'' ( ne znam zasto je bas ova recenica upalila kod njega) i on piski. Nekada vise, nekada manje...zavisi od tecnosti. Sinoc je u 1h se probudio, probudio mene i lupka nogicom od krevetac, ja ga odvedem u wc i on piski, vratio se u krevet i zaspao. Sta znam, probaj ovako. Ja sam stvarno neplanirano krenula sa odvikavanjem, cak me je Bebac na to ''prelomio''. :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa mislila sam ja da bi joj možda wc šolja bila interesantnija... i jeste... na celim par sec duže nego noša <_< Čak je sada krenula i da plaće kada je skidam da je stavim na wc šolju ili nošu. To mi je za nauk da imak nije ona još "zrela".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj kako kad,skine se sam najmanje dva puta na dan da piski,a ostalo sve u pelenu,ali tesim se i to je nesto.Prestala sam da ga vijam sa nosom i on sam kaze kad hoce.

Ana i moj je mislio da je nosa auto,jer je takvog oblika,ali vise ne,sad mu je ta zanimljivija od obicne jer ima posudu koja se vadi,i onda piski i izvadi i da da prospem i operem.Sve u svoje vreme,ne vredi ih terati,pa niko nije nosio pelene ceo zivot,skinuce ih kad-tad.Ja sam se ranije nervirala sto nece,pa sam posle shvatila da ce on sam traziti kad bude hteo,i tako je i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej i ja sam zaobilazila ovu temu u sirokom luku i mislila sam da ce to kod nas biti nemoguca misija, medjutim :o . Stvarno nam je islo kod od sale. Samo ih nemojte primoravati, terati, siliti, vikati.... Kad klikne u maloj glavici poso je zavrsen ocas posla. To je nase iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vule je jutros kad je ustao trazio nosu,i piskio je. :D nadam se da smo blizu bacanja pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da idemo na nosu sa devet meseci i sve je bilo super do prvog rodjendana.Posle rodjendana je bio pravi haos,kad vidi nosu krene da urla i bezi po kuci,cak nije hteo ni da se igra sa njom i ako mu to ranije nisam dozvoljavala,pa sam odustala,nisam htela da ga silim.Ponovo sam pokusala u januaru,samo je sedeo i nista vise,vijala sam nosu iz sobe u sobu,animirala,pustala crtace,pricala i (tad je vec poceo da piski) krenuo je polako alli nikako sam da trazi,vec sam ga ja podsecala na to.Pre dva meseca sam poslusala savet,receno mi je da ga zbunjujem time sto setam nosu svuda po kuci,zna se gde se te stvari rade,i da nosu stavim u wc-e.I stvarno je USPELO,vec dva meseca trazi da ide na nosu,preko dana ne koristimo pelene ali mu stavljam pred spavanje.Nikako da se okurazim da mu skinem barem popodnevnu i ako je suva vec duzi period a u nocnu pelenu piski dva do tri puta,samo se jednom probudio i trazio KE (u prevodu da piski).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da se usaglasimo sa malim za nošu. I dalje je odbija, uspeli smo samo da kad je preko dana bez pelene da ga uhvatimo kad hoće da piški.

Pitamo ga svako malo, ali on uglavnom govori ne, ili nas iskulira.

Znam da je shvatio šta tražimo od njega, ali sam neće nikako da traži da piški...

A kakenje je jutranje kad se probudi, u pelenu...

Ja sam mislila da ćemo pošto je leto uspeti, ovde su svi nanizali uspehe za par dana - mi nismo taj slučaj :(

On će još malo da napuni 18 meseci, i ja ne znam da li uopšte treba da ipak istrajem i da izdržim, ili da ga pustim još neko vreme dok sam ne odluči da sarađuje za nošu...?

Baš sam u dilemi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocela sam da stavljam moju malu sa 10 i po meseci na nosu, prvi put je skocila kao oparena, pa sam joj rekla da sedne i da se tu piski, i sela je i ispiskila se.. onda sam dva meseca ujutru forsirala cim se probudi, stavim nosu na krevet, skinem pelenu i kroz igru polako je stavim, dam joj neku igracku ili mobilni i u 95% slucajeva je piskila. prvo govance je takodje bilo jutarnje i to je kakala sa 11 meseci... sad imamo 15 meseci i pola dana ne nosi pelenu, po nekad i po ceo dan, piski i kaki i na wc solji, piski i napolju kad je pocucam, jedino nece da kaze pi-pi, ili ka-ka, kad joj se to radi iako je ocigledno da razume za sta sluzi nosa... do kraja meseca cu joj skinuti pelene, pa cu javiti kakva je situacija. ja sam malo stozija, pa kad se ispiski u gace kritikujem je i viknem, pomaze da se priseti da otrci u wc, vidim da ovde ima dosta mama koje su protiv forsiranja, ja sam za forsiranje, jer se usmrdi u peleni iako joj cesto menjam- najduze 3h... i mislim da treba sto ranije poceti sa stavljanjem na nosu, da to bude obaveza kao jelo i spavanje... ali svaka mama ima pravo da sama resi kad je najbolje, jer ni deca nisu ista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspela sam ali polovicno,skinuli smo pelenu pred popodnevno spavanje,ostala je jos nocna.Ne znam sta bi mogla da radim,Djole je od skoro zamenio posleponocno pijenje mleka,sad pije pred spavanje a inace pije dosta vode,tako da u nocnu pelenu piski dva do tri puta.Da li da ga budim,vec nedelju dana mi se ne budi nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej i ja sam zaobilazila ovu temu u sirokom luku i mislila sam da ce to kod nas biti nemoguca misija, medjutim :o . Stvarno nam je islo kod od sale. Samo ih nemojte primoravati, terati, siliti, vikati.... Kad klikne u maloj glavici poso je zavrsen ocas posla. To je nase iskustvo.

Evo kod nas izgleda klikunlo :D Bez teranja, bez primoravanja, ucena. Imali smo par dana "igranku" jer je na plazi bio bez nose, a kod kuce ima nosu. Prvih par dana kad smo se vratili sa mora, bilo mu je zabavno da piski kao tata, u wc solju,pa smo mu kupili stolicicu koja se ne kliza. To je ipak bila zabava, pa ga je proslo. Stolicicu sad koristi za zabavnije stvari. Naucio je da sam pere ruke, samim tim je i savladao cemu sluzi nosa. ;) Ja sam, iskreno, jos u frci pa ga zapitkujem i dalje, ali uglavnom on sam kaze kad mu se to radi.

Ostalo nam je 5 pelena u kuci. Kapiram da smo bas racionalno odradili posao. :lol: Ali, posto znam neke sa usponima i padovima :P , ocekujem i kod nas svasta nesto jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo probelm sa nošom. Još od onda kad je imala problem sa kakom. To je sređeno odavno, kaki po 3-4 puta dnevno - po malo. Od utorka sam rešila da joj skinem pelenu. Sve je zapišano, ajd' ni po jada, nije mi teško da obrišem, ali zadnja dva dana imamo problem urlanja - kad je stavim na nošu bez pelene (kad krene da se napinje da kaki) vrišti kao da si joj žarač na guzu stavio. Ok, odemo u prodavnicu kupimo adapter za wc šolju, mekan, lep. Sedne i grli me i ''mama, kosa'' (ima neopisivu maniju igranja sa mojom kosom) i zagrli me i hoće da siđe. Da bi jutros videla adapter, oduševljena, stavi ga na pod i kaže ''kaka'' i seda, ja reko' super možda joj se sviđa - odvedem je u wc da joj pokažem gde se stavlja - dok je došla do wc-a i videla wc šolju - vrissak.

Za tih par dana što je bila bez pelene, ne smeta joj da je morka, ne smeta joj što je usrana.... ništa. Dakle noša i adapter su super kad je obučena, kad treba da sedne bez pelene na to - vrisak. Mislim da ćemo odgoditi skidanje za nekih 2-3 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo probelm sa nošom. Još od onda kad je imala problem sa kakom. To je sređeno odavno, kaki po 3-4 puta dnevno - po malo. Od utorka sam rešila da joj skinem pelenu. Sve je zapišano, ajd' ni po jada, nije mi teško da obrišem, ali zadnja dva dana imamo problem urlanja - kad je stavim na nošu bez pelene (kad krene da se napinje da kaki) vrišti kao da si joj žarač na guzu stavio. Ok, odemo u prodavnicu kupimo adapter za wc šolju, mekan, lep. Sedne i grli me i ''mama, kosa'' (ima neopisivu maniju igranja sa mojom kosom) i zagrli me i hoće da siđe. Da bi jutros videla adapter, oduševljena, stavi ga na pod i kaže ''kaka'' i seda, ja reko' super možda joj se sviđa - odvedem je u wc da joj pokažem gde se stavlja - dok je došla do wc-a i videla wc šolju - vrissak.

Za tih par dana što je bila bez pelene, ne smeta joj da je morka, ne smeta joj što je usrana.... ništa. Dakle noša i adapter su super kad je obučena, kad treba da sedne bez pelene na to - vrisak. Mislim da ćemo odgoditi skidanje za nekih 2-3 nedelje

Trto mislim da trebate da odložite 'skidanje' za par meseci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto mislim da trebate da odložite 'skidanje' za par meseci ;)

:blink::huh: par meseci??? pa bre za par meseci će imati 2 godine!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tih par dana što je bila bez pelene, ne smeta joj da je morka, ne smeta joj što je usrana.... ništa. Dakle noša i adapter su super kad je obučena, kad treba da sedne bez pelene na to - vrisak. Mislim da ćemo odgoditi skidanje za nekih 2-3 nedelje

Samo što moj ne vrišti, prosto - ustaje, ili silazi i nema toga što bi ga zadržalo da sedi neobučen. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Ana ne vrišti, ja bi je već nekako zamajala - ali ona kao da je na žarač sela, vrišti kad vidi i wc šolju..... Razmišljala sam da idem kod psihologa :(:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink::huh: par meseci??? pa bre za par meseci će imati 2 godine!!!!!

Pa da...šta fali...moja deca su ostavljala pelene posle druge godinice bez 'po muke'...bukvalno za 2 dana...svo troje...p.s. bez ovakvih mučenja,'piškanja' po kući...divota!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Ana ne vrišti, ja bi je već nekako zamajala - ali ona kao da je na žarač sela, vrišti kad vidi i wc šolju..... Razmišljala sam da idem kod psihologa :(:lol:

Mislim da ćeš joj napraviti problem sa stavljanjem na nošu pre nego što je ona spremna za to...opusti se,kada bude spremna uradićete to za nekoliko dana,uspešno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma svakako odlažem, ali se gorko kajem što je nisam stavljala na nošu od kad je počela da sedi... šta je tuje

čovek kad bi znao gde bi pao, on bi seo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ćeš joj napraviti problem sa stavljanjem na nošu pre nego što je ona spremna za to...opusti se,kada bude spremna uradićete to za nekoliko dana,uspešno ;)

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ćeš joj napraviti problem sa stavljanjem na nošu pre nego što je ona spremna za to...opusti se,kada bude spremna uradićete to za nekoliko dana,uspešno ;)

Čak i ako bude hladno vreme?

Ovde je priča generalno da sve mame skidaju pelene deci preko leta, godine 2+

Mi ćemo 2+ biti u sred zime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo probelm sa nošom. Još od onda kad je imala problem sa kakom. To je sređeno odavno, kaki po 3-4 puta dnevno - po malo. Od utorka sam rešila da joj skinem pelenu. Sve je zapišano, ajd' ni po jada, nije mi teško da obrišem, ali zadnja dva dana imamo problem urlanja - kad je stavim na nošu bez pelene (kad krene da se napinje da kaki) vrišti kao da si joj žarač na guzu stavio. Ok, odemo u prodavnicu kupimo adapter za wc šolju, mekan, lep. Sedne i grli me i ''mama, kosa'' (ima neopisivu maniju igranja sa mojom kosom) i zagrli me i hoće da siđe. Da bi jutros videla adapter, oduševljena, stavi ga na pod i kaže ''kaka'' i seda, ja reko' super možda joj se sviđa - odvedem je u wc da joj pokažem gde se stavlja - dok je došla do wc-a i videla wc šolju - vrissak.

Za tih par dana što je bila bez pelene, ne smeta joj da je morka, ne smeta joj što je usrana.... ništa. Dakle noša i adapter su super kad je obučena, kad treba da sedne bez pelene na to - vrisak. Mislim da ćemo odgoditi skidanje za nekih 2-3 nedelje

Trto,na 26 stranici ove teme po sredini imas moj poduzi post o mom losem iskustvu sa drugim detetom,a on je tada imao 2 godine i 7 meseci.Da se ne ponavljam procitaj ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Ana ne vrišti, ja bi je već nekako zamajala - ali ona kao da je na žarač sela, vrišti kad vidi i wc šolju..... Razmišljala sam da idem kod psihologa :(:lol:

Ma svakako odlažem, ali se gorko kajem što je nisam stavljala na nošu od kad je počela da sedi... šta je tuje

čovek kad bi znao gde bi pao, on bi seo....

verujem da nisi, a i ko bi iscitao sve postove..

ukratko, moj Luka je kad sam vec odlepila i resila da mu skidam pelene plakao i vristao kad kazem da cu da mu obucem gacice, vikao je stavi mi pelenu samo..

i onda je samo nisam jedan dan stavila, bez da mu nesto prvo najavim ili kazem. nosa je bila u sobi i on je prvo se upiskio i dosao da mi kaze da je tu nesto mokro, posle je poceo da piski i na pola rekao piski i malo i u nosu, i tako je posle par piskanja taj dan vec stizao do nose. to cesto piskanje ide tako samo tih prvih dana kada se skinu pelene. sada, posle 3 meseca kako ne nosi pelenu vec moze lepo i da zadrzi ako mu se piski a nismo istog momenta u mogucnosti da ga skinemo. nocnu smo skinuli bukvalno par dana posle dnevne i super je. moj savet kod skidanja nocne, kod nas to pali: kad dete krene na spavanje ponuditi nosom, i ako mu se ne piski, i ako je piskio par minuta pre toga. uvek to uradim i vise nema nocnog upisavanja u krevet. u pocetku nije hteo, kaze sad sam piskio pa mu ja uvek lepo polako kazem da mora da piski da se ne bi upiskio i nema problema, napne e malko i piski.

ne vredi decu siliti, samo pratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je opet drugacije nego kod ostalih. Kada hoce da kaki to nam i kaze tj pokaze rukom na guzu, tako je od samog pocetka skidanja pelene. Nece na nosu vec na wc solju. Problem je mokrenje, on se nece upiskiti ali nece ni traziti da piski vec ceka da ga odvedem u wc, skinem i on tada piski. Nije problem i napolju u dvoriste da piski.. Tako da ga ja svaka 2 do 3 sata odvedem u wc i on to bez problema obavi. Preko dana se nikako nije upiskio dok spava ( oko 2h spava preko dana) , preko noci u poslednja dva meseca je piskio mozda 5 veceri tako da sam mu veceras skinula i nocnu pelenu.

Sve u svemu, ja sam prezadovoljna... bilo je svega, verovatno ce i biti ;), ali super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' date='20.08.2011, 06:43' post='214767]

ne vredi decu siliti, samo pratiti.

[/quot

Potpuno se slazem! Svako dete ima svoj tempo i netreba ih pozurivati i stavljati na nosu cim pocnu da sede, oni tada neznaju sta rade! Tek od 18meseca kad psihicki postanu zreli za ovaj poduhvat pocnite da ih nudite, ucite, a pre svega pratite!

Moji su brzo ostavili pelene, Andjela brze i nocnu je odmah izbacila, dok sam Milosa nocu budila do 4-te godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam onako slučajno Emu (posle spavanja) pitala, "hoćeš da kakiš", ona (po prvi put) hoće.... ja sva srećna i pomislim da se desilo čudo :) odvedem je na wc šolju stavim je i ona počne da prdi... MM odmah trči po fotoaparat jer ne može da veruje da će da.... (šta god piški ili kaki...) i... slikamo je i čekamo.... i čekamo...i čekamo... i.... Ema:"nece..." i silazi sa šolje :lol:

Eto... a taman sam se ponadala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.