Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima! :)

A inače-samo ako od sebe krenem-i ja se budim noću da piškim ako pijem više vode,kontam da je normalno da i njega budim,ne?Ili vi nikad ne piškite noću? :unsure:

pa da mozda je to zapravo, ja nikad ne idem nocu u wc, osim ako sam kasno jela lubenicu, i tad sizim iskreno. ali ovako nikada, iako u toku dana popijem jako puno tecnosti, sigurno po 4 litara da li vode ili bilo cega. i zato bi mi bilo cudno da i luka piski nocu.mada ja jos uvek u njegovom krevetu, drzim muzemu ispod carsava, za svaki slucaj. nije nam se to nikad desilo, but you never know.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da mozda je to zapravo, ja nikad ne idem nocu u wc, osim ako sam kasno jela lubenicu, i tad sizim iskreno. ali ovako nikada, iako u toku dana popijem jako puno tecnosti, sigurno po 4 litara da li vode ili bilo cega. i zato bi mi bilo cudno da i luka piski nocu.mada ja jos uvek u njegovom krevetu, drzim muzemu ispod carsava, za svaki slucaj. nije nam se to nikad desilo, but you never know.

:o Znaci nije normalno piskiti nocu?! Hm... Ja lezem oko 1-2h ujutru i sve do tad pijem vode ko luda,pre spavanja obavezno 2 case,ni onda nije normalno? Mislis da su i mnee budili pa zbog toga i ja ustajem? Ima oma da zovem mamu... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Znaci nije normalno piskiti nocu?! Hm... Ja lezem oko 1-2h ujutru i sve do tad pijem vode ko luda,pre spavanja obavezno 2 case,ni onda nije normalno? Mislis da su i mnee budili pa zbog toga i ja ustajem? Ima oma da zovem mamu... :unsure:

Opusti se sve to je normalno. Budi dete dok samo ne navikne da ustaje kad mu se piski. Ja ranije nisem ustajala, a u trudnuci sam pocela jer sam unosila vise tecnosti, a sad ustajem da proverim ko je otkriven :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba ih u pocetku jednom probuditi nocu, i ja odem nekad, pa tako je bolje i malisanima pruziti sansu da ostanu suvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ga budim jednom nocu.

Piala sam mamu ali se ne seca,ne seca se ni kad smo se odvikli od pelena. :rolleyes:

A to pokrivanje je kod nas bar 3x preko noci,ova moja deca su kopija tatice,svi spavaju u istom polozaju,svi su otkriveni,jedino je mama ta koja je uvek do usiju pokrivena... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jokija sam budila svega par puta od prvog dana kada smo skinuli pelenu, ali ispod njega je bila ona musemica da ne prodje na krevet, mada je on odmah spajao celu noc bez piskenja,

ali kod nanice je druga prica 5 noci nista i onda 6 noc mokra posteljina, nevezano da li sam je dizala da piski pred moj odlazak u krevet , i to obicno pred zoru, sto znaci da ipak nemoze da pregura celu noc bez piskenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Znaci nije normalno piskiti nocu?! Hm... Ja lezem oko 1-2h ujutru i sve do tad pijem vode ko luda,pre spavanja obavezno 2 case,ni onda nije normalno? Mislis da su i mnee budili pa zbog toga i ja ustajem? Ima oma da zovem mamu... :unsure:

hahaha. pa normalno je da ustajes nocu da ides u wc, ali ja ne ustajem, tj niko u mojoj porodici ne ustaje pa ni ja....Pa tako i Luka :lol:

Mm ustane ponekad, ali to Luka jos ne zna, ne bih da mu dajem ideje :lol:

Salim se, za sada nemamo problema sa nocnim piskenjem, nadam se da ce tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, mi od veceras skidamo i nocnu pelenu. Sinoc se probudila oko 1h trazila da pije vodu i da piski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazem ja devojcice su bolje od decaka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je vec mesec dana suva nocna pelena ali joj ja jos uvek stavljam. Ne znam zasto ali eto, da mi to utvrdimo bas bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, mi od veceras skidamo i nocnu pelenu. Sinoc se probudila oko 1h trazila da pije vodu i da piski.

Jani je vec mesec dana suva nocna pelena ali joj ja jos uvek stavljam. Ne znam zasto ali eto, da mi to utvrdimo bas bas

Svaka cast za nase velike i pametne srecice! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno mogu da se pohvalim,da moja Jana kaki u nosu.Izutra kada ustane stavim je i ona kaki obavezno.Jedna nuzda dnevno nije nista,ali sam jako srecna i zadovoljna jer je to ipak nama pocetak i odmah se vidi napredak.Vazno m je da je shvatila cemu nosa sluzi,a sad cemo mi lako.

I to nije ono dvocasovno sedenje,pa sad kao kakila je,vec sedne 2 min obavi posao i ustaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

desavalo se da piski u nosu par minuta pre nego sto krene na spavanje pa je bilo upisavanja. sad smo poceli da piski obavezno kad krene na spavanje, iako mu se ne piski, ja kazem mora da se ne bi upiskio i on se napne i piski uvek malo i noci suve bez dizanja. verujem za sad u ovu taktiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno mogu da se pohvalim,da moja Jana kaki u nosu.Izutra kada ustane stavim je i ona kaki obavezno.Jedna nuzda dnevno nije nista,ali sam jako srecna i zadovoljna jer je to ipak nama pocetak i odmah se vidi napredak.Vazno m je da je shvatila cemu nosa sluzi,a sad cemo mi lako.

I to nije ono dvocasovno sedenje,pa sad kao kakila je,vec sedne 2 min obavi posao i ustaje.

Kada se promeni vreme velike nužde obavesti nas da li je tražila nošu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se promeni vreme velike nužde obavesti nas da li je tražila nošu.

Rule kome je ovo bilo upuceno :blink:

Ne znam sta ovo znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rule kome je ovo bilo upuceno :blink:

Ne znam sta ovo znaci

Pa kažeš da kaki svako jutro, ali kada se jednom desi da omane, pa to obavi u popodnevnim satima, interesuje me da li će sama tražiti nošu. Koliko sam shvatila ti je ujutro stavljaš, ona ne traži sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kažeš da kaki svako jutro, ali kada se jednom desi da omane, pa to obavi u popodnevnim satima, interesuje me da li će sama tražiti nošu. Koliko sam shvatila ti je ujutro stavljaš, ona ne traži sama.

Ma da bre,nije luda da trazi sama :lol: .Naravno da joj ja tutkam i cucim pored nje i sa sirokim osmehom na licu izgovaram:"Kaki Jana,ajde Jana kaki,kaki Jana u nosu...." :wacko: .

E to samo jer znam da sigurno ujutru kaki,ali popodne se bar jos dva puta ukaki u pelene,jer ne znam tacan termin ,pa je i ne stavim.

Ali dobro je jedno govance za pocetak zauvar,pa tek smo poceli,sad cemo mi to polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da bre,nije luda da trazi sama :lol: .Naravno da joj ja tutkam i cucim pored nje i sa sirokim osmehom na licu izgovaram:"Kaki Jana,ajde Jana kaki,kaki Jana u nosu...." :wacko: .

E to samo jer znam da sigurno ujutru kaki,ali popodne se bar jos dva puta ukaki u pelene,jer ne znam tacan termin ,pa je i ne stavim.

Ali dobro je jedno govance za pocetak zauvar,pa tek smo poceli,sad cemo mi to polako.

:lol: :lol:

Ja sam skontala da kaki ujutru, i poslije popodnevnog spavanja. Mada, desi se i da pocne da prducka- znaci sprema se jos jedna tura. :lol: Tada ga brzinski stavljam na nosu, i sve brzo zavrsi.

Zene, a kako ide oko piskenja? Kazu na svaka dva sata... On mi je jos mali za takvo smaranje... A ne znam ni da li cu i kasnije moci bas stalno da ga cimam da piski... Bas bezveze... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je vec mesec dana suva nocna pelena ali joj ja jos uvek stavljam. Ne znam zasto ali eto, da mi to utvrdimo bas bas

ma Baco more skidaj to , ne maltretiraj dete , stavi musemicu ispod nje, onu obicnu pijacarsku kupio za preko celog kreveta,

preko posteljinu i milina nemas brige, ja sam i nanici i joci odmah skidala i dnevnu i nocnu ,

evo i nani se nije upiskila ..ja mislim skoro druga nedelja :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, a kako ide oko piskenja? Kazu na svaka dva sata... On mi je jos mali za takvo smaranje... A ne znam ni da li cu i kasnije moci bas stalno da ga cimam da piski... Bas bezveze... :(

Boki ma to se brzo da kod decaka veruj, par dana kada krenete u akciju, ...ja sam cini mi nse svakih 5 min zapitkivala "oces piskis ",

mada ces videti njegov ritam kao i koliko tecnosti popije,

kod decaka je mnogo lakse nego kod devojcica,

muski samo izvuku kicu van gacica i retko kada se desi da se upiske,

dok devojcici skines helanke pa gacice ...gotovo sve mokro :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svasta prosli, od toga da ceo dan nije hteo da piski, do toga da je piskio gde stigne. Uglavnom, par poslednjih dana ja ga na svakih 2 ili 3 sata odvedem na wc solju, odvrnem cesmu i kazem mu da pusti vodu, dok on to uradi, uveliko i obavi piskenje. Ne nutkam ga jer se tada unervozi, pocne da place i slicno. Nosu nece vec wc solja.... Ja sam zaista prezadvoljna kako je to on sve savladao, nadam se da ce u vrticu definitivno se odvici od pelena. Preko dana u toku spavanja se nijednom u poslednjih mesec dana nije upiskio, a preko noci je par puta bila mokra pelena. E sad, za nocno budjenje ja nemam snage, kad odem na odmor onda cu i to poceti. Sto se tice velike nuzde, on kaki jednom dnevnom i obavezno me zove da ide u wc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma Baco more skidaj to , ne maltretiraj dete , stavi musemicu ispod nje, onu obicnu pijacarsku kupio za preko celog kreveta,

preko posteljinu i milina nemas brige, ja sam i nanici i joci odmah skidala i dnevnu i nocnu ,

evo i nani se nije upiskila ..ja mislim skoro druga nedelja :) :) :) :) :)

Imamo Nensi musemu kupljenu cim smo krenuli u misiju odvikavanja. Mislim da cu joj skinuti nocnu kad se vratimo sa mora. Prilikom popodnevnog spavanja se upiskila :o jer je pre spavanja pojela krisku lubenice. Tata joj uvalio bez mog znanja. Jadnica, probudila se i sva zbunjena ne zna gde ce i sta ce, zove me i kaze da joj se piski. Ne zna sta ce, ima pelenu, a zna da piski u nosu. Dok sam joj skidala pelenu ona je pocela da piski. Ja sam u stvari kreten samo je zbunjujem sa tom pelenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre...ponavljam.moja Anđa misli da je noša auto :blink: ...sedne i 'govori' brm,brm....i šulja je po patosu <_< ...o pravoj nameni iste nema govora :huh:

Baco...Jana je 'gotova',stvarno joj ne treba noćna pelena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelina je sou. Zbuni je pa joj kupi obicnu nosu :P .

Ja Janu nisam silila kad je sama skontala sta se gde radi zavrsile smo "poso" za nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj što mrzim ovu temu :lol: možda više nego Ema nošu :)

Mi smo odustali od "aktivnog" odvikavanja. Što bi se reklo digla sam ruke. Pitaću je ja i dalje hoćeš li na nošu, pa će možda jednog dana i reći "Da" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.