Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

E nisam sigurna da je ova tema bila ali brine me moj sin koji ima 3 god. i kako vidi nosu,vristi.Sve sam moguce probala,okruzim ga igrackama,pustim omiljene crtace,objasnjavala,i sve on razume jer kad se ukaki u pelenu on to prijavi,probali smo i adpter za solju,nista,da li da preuzmem nesto,i sta,ili da ga pustim da jednostavno sam zatrazi nosu?

Prva nosa koju sam Jovani kupila je muzicka, naravno, posle nam se na glavu popela sa sviranjem, ali je dobro posluzila da se Jovana zainteresuje, inace imala je tek nesto vise od dve godine, jako brzo se odvikla od pelena. Sacekala sam dovoljno tople dane da bi mogla da bude bez pelene, nosa ispred vrata od kupatila da je podseca, stavljala sam je prvo cesto ali ne dugo da sedi, dok par puta nismo "pogodili" trenutak kad se piski ili kaki, a onda ide muzika! Ubrzo je pocela i sama da pokazuje ili trazi nosu, tako da je sve proslo dobro. Jos par meseci sam joj nocu stavljala pelenu za svaki slucaj dok se nisam uverila da je posle spavanja pelena suva.

Grdnja nikako. Mozda neka sitna nagrada za sedenje na nosi i malo veca za "obavljen posao" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjela se jutros probudila sa suvom pelenom :D mada mislim da je slucajnost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjela se jutros probudila sa suvom pelenom :D mada mislim da je slucajnost ;)

Bravoooooo,makar bila i slucajnost! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zadnjih 5 dana piskimo u nosu. Juce se mama zbunila, pa smo potrosili jedne pelene. ;) Da ne cuje zlo, hoce da sedne na nosu,a jutros je sam pokusao da sedne i kad je piskio, potvrdio je: " Peta piskio!"

Mislim da smo lepo poceli. Ustvari, nadam se :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zadnjih 5 dana piskimo u nosu. Juce se mama zbunila, pa smo potrosili jedne pelene. ;) Da ne cuje zlo, hoce da sedne na nosu,a jutros je sam pokusao da sedne i kad je piskio, potvrdio je: " Peta piskio!"

Mislim da smo lepo poceli. Ustvari, nadam se :unsure:

Bravo za Petu. I mi smo u vašem uzrastu skinuli pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na dobrom putu što se tiče male nužde, ali velika se redovno obavlja u pelenu ispod stola... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo za Petra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za pohvale, ali mi smo tek na pocetku. Sto kaze Ruskinja, cak i da se nastavi ovim tempom, kakenje mi izgleda daaaaaaleko. ;) I on se sakrije u cosak da kaki, mada ja uvek tada pricam sa njim o nosi u nadi da ce jednom ukapirati.Ima vremena jos... a leto je pred nama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Petra, dobar pocetak. Inace deca prvo savladaju kakenje, jer je njima lakse da prepoznaju taj nadrazaj. Dobar pocetak je i kad dete kaze da je obavio 'poslic' u pelenu. Bitno je da postane svesno te radnje.

Andjela se 2-3 jutra zaredom budila sa suvom pelenom, a neko vece se probudila oko 1h i trazila 'ka-ka', tj. da piski. Sto se tice kakanja ona svako jutro kaki u nosu, a popobne kako je raspolozena nekad trazi, a nekad ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar se budi sa suvom pelenom sad vec vise od 7 meseci unazad. Samo ja ne mogu jos da provalim da li je to bila zaista potvrda ili je ponovio kao papagaj posto stalno pricamo o tome. Nigde ne zurimo, kao sto rekoh. Meni je vazno i da hoce da sedne na nosu kad ga stavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno nema zurbe...ja sam Andjelu stavila iz zezanja, a ona shvatila ozbiljno :lol: Milosa sam tek sa 16mes pocela da stavljam na nosu.....sto bi neki rekli to su zenska deca :lol: :lol: :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno nema zurbe...ja sam Andjelu stavila iz zezanja, a ona shvatila ozbiljno :lol: Milosa sam tek sa 16mes pocela da stavljam na nosu.....sto bi neki rekli to su zenska deca :lol::lol::P

I koliko je to kod Milosa trajalo?

Ja nisam jos krenula u pravu akciju. Vidim kad mogu da ubodem, a nekad se i predjem. Stalno sam u frci da ne postanem majka sa nosom u ruci vazda. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja samo da se ubacim, po ko zna koji put na ovu temu

MI JOS NOSIMO PELENE!!!

i to ne da ih nosimo nego samo u pelenu i obavljamo sve. nema sedenja na nosi, wc solji.. nista. jedino kad se kupa piski u kadici - to je ritual..

bili smo poceli pre nekako malo da piskimo stojeci na nosu -tako tajica stoji i piski !!! ,

ali je onda odjednom imao neku upalu na pisi pa sam mu mazala, cistila, previjala... i od tada opet ni blizu..

kad se rodi beba i bude vreme da se uci na nosu valjda ce i Luka uz bebu nauciti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milos je u aprilu napunio 1g, i kad je doslo leto ja resila skinula mu pelenu i jurila ga ...po kuci malo brisala barice, u setnju isli sa 3-4 rezervnih gacica i sorceva, i to po sred Knez Mihajlove nudim ga da piski, presvlacim...kad potrosimo rezerve bezimo kuci :lol: Kad resis za mesec dva je gotovo. On je u septembru krenuo u jaslice bez pelena, koristio je samo za spavanje, a to se malo oduzilo. da 4g. sam morala nocu da ga budim, ali je i to proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milos je u aprilu napunio 1g, i kad je doslo leto ja resila skinula mu pelenu i jurila ga ...po kuci malo brisala barice, u setnju isli sa 3-4 rezervnih gacica i sorceva, i to po sred Knez Mihajlove nudim ga da piski, presvlacim...kad potrosimo rezerve bezimo kuci :lol: Kad resis za mesec dva je gotovo. On je u septembru krenuo u jaslice bez pelena, koristio je samo za spavanje, a to se malo oduzilo. da 4g. sam morala nocu da ga budim, ali je i to proslo.

Ahaaaaaaaa! Kao sto rekoh, Petar odavno ima nocnu pelenu suvu, a preko dana ga jurim sa nosom. ustvari bi trebalo da mu ne oblacim pelene uopste, pa sta bude?! Hm... Nije meni problem presvlacenja kod kuce, samo ipak ne bih sa njim u goste bez pelene, ipak :rolleyes:

Vec smo mi letos imali period bez pelene na moru i posle kod kuce, ali je tada tek napunio godinu dana, pa nije kapirao. Sad ga posmatram...

Hvala ti za ovo da nije nosa prioritet vec pelene OUT! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas sin ima 18meseci,i ozbiljno planiramo da ga cim otopli stavljamo na nosu.pokusavali smo i proslo leto,ali mu je guza sitna pa propadne u nosu,iako imamo jako usku posudu,pa se uplasio i nije hteo vise da sedne,vec mu je sluzila kao kos,ubacivao je sve sto je moglo da prodje kroz otvor,pa smo probali sad preko zime i hteo je da sedi ali obavi 'pasao' tek kad mu stavim pelenu,ne zna jos za sta nosa sluzi,pa cemo probati opet,sad znamo odprilike kad ce da kaki,pa je lakse. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da se tek sad pohvalim da evo zadnjih par noći kod Emilije je suva pelena. Znam da ste baš pominjale da je to jedan od znakova da bi moglo da se počne. Sad ću da isčitam ponovo ovu temu pa da vidim vaša iskustva. Verovatno ću i ja iskoristiti proleće i leto koje dolazi da prestanemo sa Pampersom. Ne sviđa mi se kod mene što već imam stav da će to biti nemoguća misija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako ,juce primetim da Strahinja kaki , pitam ga jel se ukakio on kaze "DA" ,odvedem ga u wc , i pocnem da mu skidam pampers i vidim kako jos uvek nije sve izaslo , neesto vec ostalo u pampers a za ostalo sam ga stavila na wc solju .. kako sam otisla da bacim pampers vratim se i imam sta da vidim !! On je sisao sa wc solje i SVE UMAZAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!t9409.gif

uF..JEDVA sam ocistila sve ono .. bljakkk :wacko: :wacko: I danas, tacnije pre pola sata :D vidim ja opet Strahinja kaki,opet ga pitam ,uzemm ga za ruku ,odemo u wc ,prvo st uradim ,stavim onaj adapter na wc solju i pocnem da ga skidam i vidim jos se nije ukakio , odma ga stavim na wc solju i kazem mu " E SAD KAKI" I ON KAKIIOOOOOOOOOOOO U WC SOLJU t2034.gif

I smeska mi se , a ja sva happy , bio je velikii aplauzz :) i posle smo se pohvalili i bati da je kakio u wc solju a on sav ponosan :D

Tako sad znam da svako jutro posle dorucka on ide na wc solju :D jupiiii jupii jeeeee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo!

t2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da se javim ovde, mi vec neko vreme kakimo u nosu. Kad mu se kaki on kaze kak kak, mama naravno trci po nosu i onda sledim1234.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da se javim ovde, mi vec neko vreme kakimo u nosu. Kad mu se kaki on kaze kak kak, mama naravno trci po nosu i onda sledim1234.gif

A mi nosu jos nismo ni kupili,valjda cemo do 2. rodjendana! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete bezi od nose!CIm je vidi sakrije se ispod stola.Budi se suv vec neko vreme i koliko god da pokusavam nece pa nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sjajno prosli sa adapterom za wc solju. Nosu sam joj kupila kad je imala nekih godinu i po dana, sedela je tu i tamo, ali je nisam terala vec samo pratila sta i kako ona hoce, drugarica mi rece da sam lenja mama sto nisam dete ranije naucila na nosu, medjutim, onog trenutka kad je smo cerka i ja resile da budemo kao velike :D sve se zavrsilo za tri dana, i odlazak u wc i velika i mala nuzda i nocno piskanje, doduse stavljala sam nedelju dana pelenu za svaki slucaj. I eto sa pune dve godine smo zavrsile i tu oblast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bas sam htela tebe da pitam kako ste vi resile problem. I ja negde kapiram da ne treba da forsiram. Vise se svodi na pricanje o nosi nego sto se nosa zaista koristi. Ja sam se hvalila kako smo uspeli ceo jedan dan da promenimo samo jednu pelenu, ali se od tada puno toga promenilo. Onda sam mislila da ga ne provaljuem dovoljno dobro, pa sam se opteretila sa tim. Brzo sam shvatila da tu nema koristi, samo moje nervoze.

Tako cu i ja. Kad porastemo, shvaticemo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bas sam htela tebe da pitam kako ste vi resile problem. I ja negde kapiram da ne treba da forisram. Vise se svodi na pricanje o nosi nego sto se nosa zaista koristi. Ja sam se hvalila kako smo uspeli ceo jedan dan da promenimo samo jednu pelenu, ali se od tada puno toga promenilo. Onda sam mislila da ga ne provaljuem dovoljno dobro, pa sam se opteretila sa tim. Brzo sam shvatila da tu nema koristi, samo moje nervoze.

Tako cu i ja. Kad porastemo, shvaticemo. ;)

E da, i to je interesantno kod bebaca, ta promena i primena njihovog znanja. Jednog dana urade nesto, i pomislis: ok, to je to. Medjutim za par dana tog naucenog nema, ostalo je negde u njihovoj podsvesti da bi se kasnije (pa cak i za par meseci) pojavilo kao svrsen cin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.