Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Jupii ,znaci dobro radim !!! :lol::lol: ja sva happy kad piski... Na svakih pola sata-sat kazem mu idemo da piskimo i stavim ga na wc solju i on poneki put ne moram da mu kazem i on piski .. I kaze OTOO(gotovo) a ja da ga skinem a on sad ce sad ce ... i jos piski!!! Nego ,jer ja njemu moram da oblacim gacice ??? Ne znam dal da mu kupim... A kako kad idemo negde ??? Evo sutra idemo u grad i dugo cemo se zadrzati...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mu obalcis ako ne gacice?Nisam razumela... :huh:

Kupi 20 gacica i bices mirna,a i kad idete u grad nemoj mu oblaciti pelene-i mi smo isli,i desilo se par puta de se upiski,ali zato lepo u torbu spremis rezervne stvari i obratis vise paznje,ja mu cak vise puta ponudim da piski(nekad kaze lepo da nece,a nekad taman izbegnemo jedno presvlacenje).Neznam kako je tamo,ovde ga stavim na travu,malo se sklonimo od ljudi i tamo piski(ako smo negde napolju)...

Jedino mu stavimo pelene ako idemo na duzi put,onda dok je u kolima ima pelene ali ih skidamo na odredistu...

Ps:Srecno i javi nam kako je islo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas opet kakili u nosu...cuj mi...mislim Lea :lol:

Mirjana...pa naravno gacice...sto kaze Chi minimum 20kom.Sa obzirom da je on po meni vec na pola puta...ja mu ne bi ni u ludilu stavljala pelenu,... gde god da idete.Ponesi mu par gacica,rezervne donje delove,mi smo nosili i rezervne carapice i obucu,vlazne maramice...ne zaboravi najlon kesu da stavis mokru odecu ako se upiski...mi Lei kad je u car seat-u stavimo onu prostirku sto je sa jedne strane najlon a sa druge frotir...nosimo mi i nosu...ali kod decaka je sto se toga tice lakse... B)

Mirjana...samo napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazi to mm-u !

Ja ga pitam kako cemo sa Aleksom ,on ide bez pampersa ,gde ce da piski ,on kaze damoram da mu stavim kad god idemo negde jer sediste nije nase... Ja rekoh onda ce dzabe trudim da ga odviknem.. A kao sto rekoh u zenske price ,malopre se ukakio na garnituru(hvala bogu pa je kozna i lako se brise) ,nije nam nista rekao ,samo kaki..... :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi sve nosimo sem nose,bas kao sto kazes Citana,sa decacima je to malo lakse... :P:D

Mirjana,stavi prostirku ispod i nista nece faliti sedistu,a i ako bude operes,osusi se i ko novo,nece to niko znati se vas... ;) A sto se garniture tice-i to je za ocekivati,pa necedete znati sam od sebe gde treba da piski

/kaki,trebace malo vremena da nauci,ne brini se puno oko toga...;)

Ja cu posizeti od nasih bakutana,one se vise zaigraju nego Teo,zaborave da spominju nosu,nista ne cine kad vide da treba da kaki(i ne verujem danije javio jer nama bas uvek ali uvek javi),i kore ga za sta sam ja jasno rekla da se ne radi... :( Uf,sto me nerviraju... Juce se ni jednom nije upiskio/ukakio dok je bio samnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi sve nosimo sem nose,bas kao sto kazes Citana,sa decacima je to malo lakse... :P:D

Ovako to izgleda:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahah joj komedijeeeeeeeee kao saljivi kucni video.zamisli da te pandur startuje zbog..uznemiravanja javnog reda i mira? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa devojke, da se pohvalim: Lena vec dobre dve nedelje preko dana nosi gacice i tek ponekad joj se desi da omane pa se upiski u gacice. Nocu joj stavljam pelenu jer sam preumorna da ustajem u sred noci da je budim i stavljam na nosu. Ponekad se ujutru probudi sa suvom pelenom a ponekad je baaaas teska! Kada idemo napolje, ponudim joj da zalijemo travicu ili drvo i sve je ok. Dete se lepo ispiski i nastavi sa igrom. Ono sto sam shvatila, to je da ne treba decu siliti vec ih pustiti da im klikne u glavi kada su u pitanju pelene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Citana,hahahahaha... Pa stvarno ste show... :lol:

Bravo za Lenu! :)

I ja da se pohvalim,najzad... :D Vec 4dana se nije upiskio/ukakio,juce je prvi put sedeci na wcu kakio!!!! :D JeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeJ! Sad se samo nadam da ga vise nece hvatati faza "kaka crv" i da nece biti problema oko toga... Jos da javi svaki put da mu se piski i mi brisemo sa ove teme... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi super ste...drzim fige da se crvi ne vrate :)

Mi se upiskimo svaki treci dan u proseku...i to kod kuce kada se zaigra najcesce.Jutros smo bile u setnji...ona u kolicima i u nekom trenutku pocne ona "nosa,nosa..."...kazem joj da saceka da dodjemo kuci (treba nam oko 15 min.) i da ce onda piskiti u nosu i dobiti bombomicu(iz noddy jajeta,neke male ima ih 30kom.manje su od zrna graska-idealne)...i stvarno se istrpela i docekala nosu.Ja sva happy...prodje oko sat vremena..a ona se upiski u gace...prvi put posle 4 dana...no dobro...kapiram da ce se to jos dogadjati u nekom narednom periodu...dok se ne ustali.

I jos sta me odusevljava,kada kaze da joj se piski,sedne i odradi to odmah(bukvalno minut)...nema vise onog dugoooog sedenja...sad hop hop i gotovo.

Sto se odjavljivanja :lol: sa ove teme tice..."dete 1.god.-odvikavanje od pelena"...Ona je cekala da napuni 2 god.i sutradan pocela da piski u nosu :D ...

Ali ipak,mi cemo biti jos tu...ceka nas i nocna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa,pa super Citana,pre cete vi zbrisati sa teme,napunila 2,naucila da piki,ih,prava velika devojka... :)

Mi jos nismo stigli do faze da nam javi kad mu se piski-ponekad se seti,ponekad javi kad vec krene,a mi gledamo da ga pitamo po nekom njegovom ritmu.Juce nije ni jednom u gace,i ja pitam svekrvu)posto ga sad ona cuva ceo dan,mi radimo :()koliko puta je javio.Ona me pogleda onako beldo,pa je pitam,pa dobro jel ste mu pricali da treba da javi bla bla bla,a ona ladno ni jednom nije pricala... :( Ona je uhvatila ritam i gotovo... :( Uf,kako bih volela da mogu se rascepim na 2 pa da sam i kuci sa njim i na poslu,bakutani me nerviraju... <_<

A sto se tice nocnog-to i nas ceka... :( Mislim da ce to biti teze,mi prvo treba da izbacimo flasicu i nocno pijenje caja,isplanirala sam i to za 2nedelje da odradimo.Prvo nisam htela ali je pre neko vece toliko puta ustajao da sam posizela.Stize nam bebica,pa jos i on da nas budi?!Nadam se da cemo uspeti,a njemu je "sokajlo" sve,tako da ce biti sigurno teeesko... :(

Ali nista Citana,za nocno piskenje cemo otvoriti novu temu(samo da bi sa ove najzad zbrisale :lol:)! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bake,bake...ni sa njima ni bez njih :)

I moja ju je jutros cuvala...i kada sam dosla, pitam jel bila na nosi posle rucka,kaze nece.Ja kazem,Lea ajde da piskimo,a ona bez i jedne reci dodje,sedne,i obavi sta treba.

A jos sam se ranije pitala,zasto zene uzimaju 2-3nedelje odmora kada navikavaju decu :lol: :lol: :lol:

Nemoj ni da mislis o nocnoj dok se ne pozdravite sa sokajlo :)

Inace za sve mame koje su zainteresovane za "nosu za poneti" ima u Liliju,2400 din.Pretpostavljam da i u drugim gradovima ima :) I bas je mala i prakticna(na slici mi se cinila vecom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira što moje dete neće da traži nošu.

Kad ga posadim da sedne, on u 99% slučajeva piški, ali sam da traži nema šanse. Nikad do sad nije tražio.

Kad mu nudim, on kaže - neće nošu.

Tako da imam utisak da nije skroz spreman da ostavi pelene. Mislim da je ključni momenat kad bar jednom bude tražio. Za sad ništa od toga. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas mali je samo par puta javio dosad,ali mu stalno pricam pa kontam da ce vec jednom shvatiti... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix i Chi...ja ne vidim tu problem...cak naprotiv...hoce da sede,hoce da pishke...nema barica...nema 1000gacica dnevno za pranje...znaci samo im treba ponuditi...a uskoro ce i sami traziti...

Phoenix...zar ste vi u pelenama preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix i Chi...ja ne vidim tu problem...cak naprotiv...hoce da sede,hoce da pishke...nema barica...nema 1000gacica dnevno za pranje...znaci samo im treba ponuditi...a uskoro ce i sami traziti...

Slazem se,a da ne pricam o parama za pelene... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja...Kad smo otisli kod babe morali smo da obucemo pelene... ooo :(

Kad smo se vratili kuci opet smo ih skinuli ,i samo se 2puta u roku od 3dana upiskio u pantalone... Gacice nemamo ,sto mi krivo jer nigde ne mogu da ih nadjem !!!!!!!!!!!!!

:angry:

Jer kads kaki to mu bar ostane u gacice a ovako mu izadje sve napolje :mellow:

Kaze on ponekad da hoce da kaki ,ali to njegovo kakenje uglavnom znaci piskenje jer on za obe stvari kaze "kaki". E da ,juce smo prvi put izasli napoilje bez pelena !!! I zalili smo travu u park !! Ja bila sva srecna !!!!! :D

Jedino je problem kad idemo negde kolima,muz mi je tvrodglav i nece da ga pusti bez pelena u sediste ... Pa se ponekad pitam dal je sve ovo za dzabe sto se trudim da ga odviknem .. Naravno po ceo dan je bez peélena,ja ga stavljam na wc solju na svakih pola sata (sve zavisi) ,i on piski i kad zavrsimo brisemo pace i zajedno pustimo vodu i kazemo >baj baj"!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki ja mislim da nije za dzabe kad se samo 2put upiskio za 3dana,samo tako nastavi,sto manje u pelenama.To sto jos nije skontao da kaze pravu rec za pravu stvar-skontace vremenom,bitno da nekako javi... A sto se kola tice-probaj da ga i tad pitas dali mu se piski,pa stanite na minut,otvori mu pelene i nek piski,cisto da skonta da treba da javi i ako idete kolima(mi u zadnje vreme malo putujemo na dalje relacije pa cemo i mi ovako probati ili sa musemicom,a za krace tu po selu ne stavljamo).

Crvi se nisu vratili-jeeeeeeeeeeeej! :lol: Pocinje cesce da javlja kad mu se piski(sinoc smo pre spavanja stavili pelenu,medjutim mali gospodin jos nije hteo da spava.sve mu je bilo cudno kad je piskio,javio je da iski,pa gledao kako nigde ne curi,bio je skroz iznenadjen :lol: ),jeeeeeeej... :D A uvek javi kad mu se kaki i kaki na wcu,jeeeeeeeeeeeej! :D Koja sreca! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u fazi odvikavanja cerke od pampersa ali nemam nista da bih se pohvalila...sin je vrlo rano poceo da nosi gacice ali ova mala smizla ce me o jadu zabaviti, sto bi rekao moj svekar...Ja se trudim ali mi ne ide bas najbolje...obucem joj gacice i ona kad se vec upiski kaze pipi i tako u nedogled a nosa nam stoji na sred sobe...a pampers poskupeo...a i njoj je sigurno vruce od pampersa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kakimo u wc solju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!jupiiiii!!

On dolazi kod mene ,a go jer sam mu skinula trenerke posto se upikio , i on dolazi i ja osetim da nesto smrdi ja ga pitam si kakio ,on kaze "da<",ja pogledam guzu ono sve izlazi ,ja brzooooo na wc soljuuu i sad jos sedi tamo i kaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana svaka cast, samo napred :)

Micika...dobro dosla u odeljenje ;)

Kako nasa gospodjica nocu spava u pelenama...nocas posle 3-4 sata od uspavljivanja...pocela da bunca...pishka,pishka,nosa i da kao place...ja je probudim...i ona kaze da ce hoce da piski...stavim je na nosu...polubudnu...i gle cuda ona piskila...i to masala...

Jos jedan dokaz da su cuda moguca :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Citana pa super! :) Bas mi je drago zbog vas! :)

Aaaa... Kad cemo mi tako?! Ide se kao i dosad,retko kad javi da mu se piski,uvek javi kad mu se kaki,no dobro,polako... Jos ned.dana i krecemo i sa odvikavanjem od flasice,to me vise plasi nego bilo sta trenutno... :( I onda i skidanje nocnih pelena... Ili da sacekam da nauci ovo dnevno-da se sam javi uvek kad mu se piski? A seka nam stize za mesec i po... uff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja malo pohvalim !! Danas smo bili na jezero,i pre no sto smo krenuli ja vidim sina kako se uhvatio za pace i juri ,a ja brzo na wc solju i on piskiiiiiiiiiiiiiiii!! Posle se dogovorim sa mm da na sediste stavimo peskir a njega bez pampersa !!On se nije upikio !!"Ali zato cim smo stigli i izasli iz auta on se upikio ,ali nema veze.. Posle se bata upiskio na cebe ,a posle kad je video da nam nije bilo lepo kad se upiskio na cebe otiso metar dalje i tamo piskio :lol::lol: sreca mamina..

Aki je posle opet zalio travu pre no sto smo posli ,u medjuvremenu je sigurno piskio svuda,i opet se nije upiskio u auto,kuci kad smo stigli odma na wc solju ,i kad smo legli da spavamo on je trazio da kaki /piski),i piskio !!! Sad ne znam kad idemo na malo duzi put ,dal ce tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi polako...nemoj jos sa nocnom...rano je. Bice tebi cim veliki...em da ustajes zbog nove bebe...em jos u celoj toj prici njemu da menjas upiskane carsave...jos ces i flasicu da mu ukines...pa dolazi prinova...mislim da ce mu biti previse stresa :mellow:

Mi smo jutros kupili onu potette plus nosu za poneti,odusevljena sam koliko je mala...cinila mi se na slikama veca...kesice su 500din 10 kom...ali to su najobicnije manje najlon kese...no dobro...sad znamo za sledeci put...

Mirjana,bravo za Aleksu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li da se uopste pojavljujem na ovoj temi sa dve ipo godine :) :) :)

mi smo na moru imali show program.....piski u pesak, ali se zato par puta ukakio u kupaci i to u moru...da poludis....a onda se razbolimo i on i ja, virus, nismo znali za sebe , tako da smo batalili sve dok se ne izlecimo....tj dok ne zavrsimo sa antibioticima oboje , a to je za 2 dana...posto ja ne mogu da se mrdnem iz kreveta a kamoli da brisem barice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.