Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

haha ne bira vreme i mesto

a nosa za poneti? e odlicna je za te situLacije

pa gde cu u sred supermarketa nju da stavim???? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahaha izvadis iz torbe i stavis na pod...sem ako Luka nije stidljiv pa nece da piski na javnom mestu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago vama.vi se usudjujete izaci napolje bez pelena.meni to ne pada na pamet.i u kuci je problem.nema sta nisam pokusala.i lijepa prica,prijetnja,nista ne pali.kad je u gacicama,upiski se i kaze mokra sam,mrtva ladna.a prije toga je deset puta pitam hoce li piskiti.a kad sjedne na nosu,moze sjediti po dva sata da ne uradi nista.cim ustane i obuce pelene,obavi u nju.razmisljam da odustanem i da predjem na odvikavanje od dude,posto nam i to sledi.aaaaaaaaaaaaaaaaaa,ubicu se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duskice a jel ste bile uopste u onoj fazi non-stop bez pelena?

Sta znam...mozda da napravis pauzu mesec dana...ali ja joj ne bih uzimala dudu dok ne skine pelene...mnogo je to stresova.Ili joj uzmi dudu a pelene ostavi za prolece..ne znam, nisam pametna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago vama.vi se usudjujete izaci napolje bez pelena.meni to ne pada na pamet.i u kuci je problem.nema sta nisam pokusala.i lijepa prica,prijetnja,nista ne pali.kad je u gacicama,upiski se i kaze mokra sam,mrtva ladna.a prije toga je deset puta pitam hoce li piskiti.a kad sjedne na nosu,moze sjediti po dva sata da ne uradi nista.cim ustane i obuce pelene,obavi u nju.razmisljam da odustanem i da predjem na odvikavanje od dude,posto nam i to sledi.aaaaaaaaaaaaaaaaaa,ubicu se

cekaj pa vi ste tek napunili 2 godine. pogledaj koliko mi imamo.:)

i ja sam isto tako. prvo smo ukinuli dudu, pa smo onda presli na pelene. idi na temu "odvikavanje od dude" pa ce ti sve biti jasno :lol:

ali to je definitivno mnogo lakse.

samo nemoj sve odjedno,, mnogo je to stresa za njih. bolje sad dudu pa posle 2-3 meseca poceti sa pelenama. sto kaze citana, ne znam, nisam pametna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene,onaj ko smisli brz nacin odvikavanja od pelena i dude,treba da dobije nobelovu nagradu.Citana,pokusavali smo par dana biti bez pelena,ali nema vajde.u stvari,primjetila sam da se suzdrzava.I bojim se da ne napravim veci problem.Pokusavala sam da je stavim na nosu kad ustane i zna da sjedi bukvalno 2 sata i da ne uradi nista.ustane ne prodje ni 2min.upiski se.Ili ako pocne da piski na nosu,samo malo se ispiski i ja joj obucem gacice i ne prodje malo vremena ona ostatak zavrsi u gacice.Ne znam,kako kazete nisam pametna.Ali vidim po vasim postovima da je to visemjesecna operacija.Neke moje prijateljice imaju djecu koja su relativno brzo ostavila pelene.Od jedne,sin nije znao pricati,a bez problema bacio pelene.kad bi mu se piskilo,uhvatio bi se za pisu da pokaze.A moja Jovana brblja sve zivo,ne mozes je ugasiti,a ne zna da trzi nosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i Lea je isto tako,sedi 2h sata i kad ustane ispiski se...joj uzasno je bilo...ali je trajalo pune tri ipo nedelje...i za to vreme joj nijednom nismo stavljali gacice(sem nocu)...tri i po nedelje joj je trebalo da joj nesto kvrcne u glavi...i onda se jedno jutro (imala je 2god i 1dan) probudila i "resila da piski na nosu" :) i hvala joj na tome...u suprotnom bi se ja jedno jutro probudila u "Lazi" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dada, hvala na podršci!

I ja ne bih žurila zbog, mene već zbog nje i tih pelena, jer je ima jako osetljivu kožu i od rodjenja do puna tri meseca je imala ojed. Ojed joj je počeo sedmi dan po izlasku iz porodilišta, i tad smo prekinuli sa pameprsom i prali i peglali po ceo dan, zato ni sada ne korisitmo vlažne maramice, i zato jedva čekam da krene na nošu i nosi gaćice da ne brinem!

Hvala još jednom i poz za dečicu!

Mozda ima problema sa kremom, ne sa pelenama. Nasa je isto imala kraste na guzi koliko joj je bila upaljena. Pedijatar nam rekao da ima atopicnu kozu i da joj kupimo specijalnu kremu. Od tada super, pelene smo koristili razne,ne samo pampers, guza je bila dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf..... Preko dana nema pelena ,a uvece mora... Ovako,pre no sto smo posli za Srbiju ,sve je bilo super,cak sam i htela da mu skinem pelene nocu do rodjendana alii nas put zaebo.... Dok nismo poslo za Srbiju uopste nije piskio nocu u pampers,ali kad smo tamo stigli ,uvek se desavala neka nezgoda,te se upiski,ukaki i to sam ja pored njega.... Imali smo i nosu pa je i nju probao pa nije hteo na wc solju,kad smo se vratili ,prestao je da piski i kaki u gace ,ali poceo opet da piski nocu ! I to bas piski ,jedno vece ga uhvatim kako piski u pampers(legli smo da spavamo ) cujem da se napreze,zavrsi i kaze BRAVO.... jAO..... Iako ga pre no sto legnemo da spavamo stavim na wc solju da piski , on se obavezno posle upiski u pampers nekoliko puta u toli noci... Cak se i u obdaniste jednom upiskio ...

Kad ste deci skinuli nocnu pelenu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super je kad dete ide u jaslice jer ih tamo stavljaju redovno na nosu.to naravno neznaci da ce dete i kuci odmah ici na nosu ali nije joj strana jer kad sede svi sedi vase dete.ja sam pokusala pocetkom ovog leta kad je moja devojcica imala oko 1,5 god da joj obucem gacice par dana pa ce ona sama da ukapira sta se desava i naravno da joj ja nudim nosu.od te price nije bilo nista jer kad dete stoji ono ima rasirene noge i kad piski nista joj se ne sliva niz noge vec joj curi izmedju.tad jos nije bas ni pricala.

pre oko mesec dana smo zbog bolesti bile kuci i nismo isli u jaslice.ona je sama od sebe pocela da trazi nosu.sad i govori pa nemoram da je nudim nego sama trazi.prvih 2-3 dana je piskila u gace par puta dnevno ali joj se onda to sliva po stvarima pa joj smeta sto je mokra.vrlo brzo je presla na nosu kad je sama to odlucila,naravno uz moju pomoc.sad joj samo stavim pelenu kad spava za svaki slucaj mada skoro uvek ostane suva.

znaci mame (i tate) kad dete pokaze da je spremno samo mu pomozite malo,jer na silu nema nista.naravno i pripremite dosta presvlake koja se lako skida.

srecno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za veliku devojcicu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se jos uvek desi po neka nezgoda ! :angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi,mi smo jos uvek mali za definitivno odvikavanje od pelena,bar mi se cini da je jos uvek rano,ali vec mesecima zna da najavi kad ce da kaki i odmah mi donosi nosu i da,ujutru kad ustane piski u nosu.

Ali....ima nekih mesec dana kako je pocela faza skrivanja,stane u neki cosak ili kao cucne da nesto dohvati i samo cujem kako stenje,a cim je pitam Nina jel ti to kakis? istog sekunda pocne da klima glavom NE NE :lol:

i pocela je da bezi kad shvati da sam je provalila da ce nesto da uradi,jer zna da cu je staviti na nosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto vec rekoh,to sto dete hoce makar samo i da sedi na nosi je vec pola posla :)

A i to sto se sakriva je samo korak u njenom sazrevanju,i znak da jos malo (npr.na prolece) mozes da krenes sa skidanjem pelena

Mislim da ce vam to glatko ici...javlja mi se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw,upravo sam iscitala celu temu OPET...i umrla sam od smeha na neke nase postove (tj. na vecinu) :lol: :lol: :lol:

Kako su nas "slatko" vozali...

p.s.Seceru sad znam gde je pocela romansa haha :wub::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol:

hvala draga Kleopatra :lol:

Salu na stranu i ja sam mislila da ce tek na prolece to doci na svoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.Seceru sad znam gde je pocela romansa haha :wub::lol:

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago vama.vi se usudjujete izaci napolje bez pelena.meni to ne pada na pamet.i u kuci je problem.nema sta nisam pokusala.i lijepa prica,prijetnja,nista ne pali.kad je u gacicama,upiski se i kaze mokra sam,mrtva ladna.a prije toga je deset puta pitam hoce li piskiti.a kad sjedne na nosu,moze sjediti po dva sata da ne uradi nista.cim ustane i obuce pelene,obavi u nju.razmisljam da odustanem i da predjem na odvikavanje od dude,posto nam i to sledi.aaaaaaaaaaaaaaaaaa,ubicu se

Duskice,tako je i nas Teo-nije hteo i gotov.Mi smo tad napravili pauzu od mesec dana i sad je sve oket. ;)

Ps:Da,ja sam jos na ovoj temi ali samo da vas pozdravim! :P:lol: Nocna nam je jos ostala ali ovo preko dana je skinuto vec jedno duze vreme... Kako se Ana rodila bilo je par puta da se upiski ali se sve vratilo u normalu... :) Im sooooo happy!

Ps:Nama je pomoglo i ovo:

na kineskom(ili japanskom?!) ali mali tigar RULES! :)

A da,i nacrtala sam decka koji sedi na nosi i zalepila na zid tamo gde nam stoji nosa,pa kad sam ga na pocetku nagovarala pomoglo je i to..."vidis kako i decko sedi na noi,i on piski u nosu,jako je pametan i zna da tako treba,kad oseti on vice svojoj mami ... " :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama se desi nezgoda,evo pre neki dan , tata ga sisa ,on bio go ,kad zavrsio ustao (bili su u kupatilu) gleda dole i pocne da piski .Ja ga gledam ,sta radis to ,on nista,posle udje u tus kabinu i nastavi da piki .... Ukakio se nekoliko puta u pampers ,bez da mi kaze, opet poceo da laze kad mu se piski .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ta noša :angry: i nama je zadavala veeelike (i jos uvjek) probleme.... citala sam i trudila se da ne prisiljavam djete da na "silu" ili "po svaku cijenu" pocne pisat u nosi il na wc... sve sam se nekako nadala da cemo to uspjet tokom ovog ljeta - toplo, nema problema da trckara po stanu i bez gacica... al on niti da cuje! Svaki puta kada bi vidio nosu, ili kada bih ga posjela na wc (imamo dasku za djece) on bi pocinjao panicno vristat! (netko bi pomislio da ga tucemo) Obzirom da jos ne prica (prica ali ne sklapa recenice) ostavila sam nosu za "dajneg" odnosno za iduce ljeto.

Prije odprilike mjesec dana, ja onak slucajno, izvadim nosu i ponudim mu je - gle cuda! mali si skine pelenu (inace insistira da se sam oblaci, uz moju malu pomoc) i sam da se svlaci, i fino ljepo on si sjedne na nosu i obavi nuzdu! Od srece nisam znala koga sve nisam nazvala da se kao ponosna mama pohvalim :lol: al, mojoj radosti brzo dodze kraj, do iduceg dana.

Iduce jutro, ja mu nudim nosu - on stara prica - vristi, ne zeli vidjet nosu,... nista, idemo u kupaoni da ga otusiram i spremam mu pelene, a on si ljepo uzme pomocnu wc dasku, stavi si je i sjedne si na wc i obavi nuzdu!!????

I evo tako vec mjesec dana preko dana idemo na wc, al za navece koristimo jos uvjek pelene, jer mi je prehladno da ga ostavljam bez pelena (u slucaju da se popiski u snu)

Znaci, bar u nasem slucaju - ne forsirati djete, kada bude ono bilo spremno, samo ce prihvatit nosu ili wc. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sladjo svaka cast malenom :)

Ma to ti je...hoce i znaju ali samo onda kada oni to hoce :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 20 meseci. Već mesec dana smo skinuli pampers preko dana. Bilo je svega ali već 4 dana nije piškio ni kakio u gaćice. Nadam se da smo uspeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za bebca!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi nocnu pelenu necemo skinuti nikad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miro Bravo!!! :)

Viki mi takodje.Njoj svako drugo jutro dzak za spavanje bude mokar jer pelena propusti...ko sta radi samo perem i susim dzak,opet smo sve pelene izmenjali,ali nijedna ne moze da zadrzi tu kolicinu tecnosti izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za bebca!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi nocnu pelenu necemo skinuti nikad :(

Miro Bravo!!! :)

Viki mi takodje.Njoj svako drugo jutro dzak za spavanje bude mokar jer pelena propusti...ko sta radi samo perem i susim dzak,opet smo sve pelene izmenjali,ali nijedna ne moze da zadrzi tu kolicinu tecnosti izgleda

a nama nocna suva...ali zato dnevno imamo opet incidente...kod nas sve obrnuto.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.