Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Mame, zelim vam puunooo strpljenja i sto manje barica za brisanje.

Citam vas i evo nekih saveta koji su mi pali na pamet:

-ciste gacice i garderobu spustite na deciji nivo, tacnije da im bude dostupno da sami uzmu ciste gacice - tako ce pre da postanu svesni da su mokri i da su se upiskili, jer ce sami da trce da se presvuku i da sami uzmu suve gacice.

-potrudite se da uvek piske na istom mestu, tacnije da nosa stoji uvek na istom mestu, npr.kupatilu. Tako ce kad im prigusti znati gde da trce, iako verovatno u pocetku nece stici do cilja. Ali od toga napravite igru, jurite zajedno sa njima ka nosi i mozda im ta jurnjava bude uzbudljiva i zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pitam isto kako da prihvati nosu..osim te voznje iste i stavljanja na glavu, sutiranja. Da li da ga naprasno skinem preko dana da bude bez pelene? Ili nuditi besomucno? Inace ne pali davanje cak i najpozeljnijih stvari. Ustaje, seda, ustaje, seda..

Pa vama je rano za odvikavanje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, zelim vam puunooo strpljenja i sto manje barica za brisanje.

Citam vas i evo nekih saveta koji su mi pali na pamet:

-ciste gacice i garderobu spustite na deciji nivo, tacnije da im bude dostupno da sami uzmu ciste gacice - tako ce pre da postanu svesni da su mokri i da su se upiskili, jer ce sami da trce da se presvuku i da sami uzmu suve gacice.

-potrudite se da uvek piske na istom mestu, tacnije da nosa stoji uvek na istom mestu, npr.kupatilu. Tako ce kad im prigusti znati gde da trce, iako verovatno u pocetku nece stici do cilja. Ali od toga napravite igru, jurite zajedno sa njima ka nosi i mozda im ta jurnjava bude uzbudljiva i zanimljiva.

Ovo je dobar savet...ne treba nosati nošu svuda sa sobom...treba da bude tačno određeno mesto gde se nužda obavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je dobar savet...ne treba nosati nošu svuda sa sobom...treba da bude tačno određeno mesto gde se nužda obavlja.

Jeste, vidis, nisam na to tako gledala vec sam mislila da joj uvek bude na vidiku da bi se setila da treba da sedne.. probacemo i ovo izgleda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo skinuli ali "skontala" sam da pred zoru piški (negde oko 5-6h) u pamp i bez problema se ispiški posle popodnevne dremke u nošu a dok je budna.... KATASTROFA... Skontam kada joj se piški/kaki jer se unevorzi, postane malko "nemirnija" i tada uzimam nošu a ona beži od noše i neće da sedne na nju. Od toga ne prođe ni par minuta već je obavila "posao" u gaće ili na parket i to pored noše.

Noćnu i ovu za popoednevnu dremku verovatno neću još skinuti ali ovu preko dana i dalje nastavljamo u ritmu "ća-ća-ća"

E ovako je i kod nas, i krene da se stisce i trpi ali na nosu nece. I samo kó cuko ide i zapisava teritoriju oko nose. :rolleyes:

Ovo je dobar savet...ne treba nosati nošu svuda sa sobom...treba da bude tačno određeno mesto gde se nužda obavlja.

E pa kod nas nije u WC-u, ali je ispred TV-a svaki dan na istom mjestu po cijeli boziji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, a da li su se vasa deca na isto mesto sakrivala kada su isli da kake?

Kada izvadim jedan stocic H odlazi u taj cosak. Da metnem ja nosu tamo a? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, a da li su se vasa deca na isto mesto sakrivala kada su isli da kake?

Kada izvadim jedan stocic H odlazi u taj cosak. Da metnem ja nosu tamo a? :)

Mene ovo podseca kao da spremas misolovku da uhvatis misa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo podseca kao da spremas misolovku da uhvatis misa :lol:

Paaaaa i nije daleko od istine :lol:

Al sta znam kad dete voli tamo da kaki :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J.je nosila moje papuce i tako mi se lepo popiskila u papuce.Mozda bi ja trebalo da pocnem da nudim papuce umesto nose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, zelim vam puunooo strpljenja i sto manje barica za brisanje.

Citam vas i evo nekih saveta koji su mi pali na pamet:

-ciste gacice i garderobu spustite na deciji nivo, tacnije da im bude dostupno da sami uzmu ciste gacice - tako ce pre da postanu svesni da su mokri i da su se upiskili, jer ce sami da trce da se presvuku i da sami uzmu suve gacice.

-potrudite se da uvek piske na istom mestu, tacnije da nosa stoji uvek na istom mestu, npr.kupatilu. Tako ce kad im prigusti znati gde da trce, iako verovatno u pocetku nece stici do cilja. Ali od toga napravite igru, jurite zajedno sa njima ka nosi i mozda im ta jurnjava bude uzbudljiva i zanimljiva.

Danas sam poslušala ova dva saveta jer mi oba imaju logike.

E zene, a da li su se vasa deca na isto mesto sakrivala kada su isli da kake?

Kada izvadim jedan stocic H odlazi u taj cosak. Da metnem ja nosu tamo a? :)

e ova moja gde se zadesi to i uradi.

J.je nosila moje papuce i tako mi se lepo popiskila u papuce.Mozda bi ja trebalo da pocnem da nudim papuce umesto nose.

Ovo mi se čini kao ČIST bojkot i inat. Pre 3h igrala se, piški joj se, neće na nošu, ne prođe ni 5min. dolazi do moje stolice gleda me u oči, malo reskreči noge i piša... ma pljušti sve iz nje... ja brzo na nošu... prekide i neće više <_< stavljam je u krevet sa pampersom za popodnevnu dremku, svraćam u sobu da je "proverim", skinula pampers i ispišala se na krevet :( Sve mislim da je reč o bojkotu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se čini kao ČIST bojkot i inat. Pre 3h igrala se, piški joj se, neće na nošu, ne prođe ni 5min. dolazi do moje stolice gleda me u oči, malo reskreči noge i piša... ma pljušti sve iz nje... ja brzo na nošu... prekide i neće više <_< stavljam je u krevet sa pampersom za popodnevnu dremku, svraćam u sobu da je "proverim", skinula pampers i ispišala se na krevet :( Sve mislim da je reč o bojkotu :(

:o

Ana koliko ila dana kako si pocela odvikavanje od pelena?

Kod nas bas intezivno bez prekida traje vec nekih 15 tak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde mi odose citati..Mi jos na stand by-ju. Proslo mu je crvenilo, zivela sudokrema!

J.je nosila moje papuce i tako mi se lepo popiskila u papuce.Mozda bi ja trebalo da pocnem da nudim papuce umesto nose.

:lol:

Kamilice bravo!

Danas sam poslušala ova dva saveta jer mi oba imaju logike.

e ova moja gde se zadesi to i uradi.

Ovo mi se čini kao ČIST bojkot i inat. Pre 3h igrala se, piški joj se, neće na nošu, ne prođe ni 5min. dolazi do moje stolice gleda me u oči, malo reskreči noge i piša... ma pljušti sve iz nje... ja brzo na nošu... prekide i neće više <_< stavljam je u krevet sa pampersom za popodnevnu dremku, svraćam u sobu da je "proverim", skinula pampers i ispišala se na krevet :( Sve mislim da je reč o bojkotu :(

Meni bas deluje kao inat. Izgleda mi kao da je greska da se detetu vrate jos neko vreme pelene, ali kad je tako tvrdoglava...mozda je Millar u pravu. Pa za neki dan opet probaj. Bas ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku je obožavala adapter i trenutno nije baš oduševljena sa njim. Noša joj više odgovara jer može i dalje da "radi" ili gleda tv i da se ne prekida <_<

Mi smo nosu uzeli kad je Luna imala nekih godinu dana, pa nam je ritual bio da ujutru sedne na nju, odgledamo crtac, pa ona nekad nesto obavi, nekad i ne. Uglavnom, mislila sam da je dobro da se navikava. Medjutim, u jednom tenutku nije vise htela ni da je pogleda, da li joj je dosadila ili sta, ne znam. Onda smo nosu zamenili adapterom, pa je sedela ujutru i uvece dok pere zube. Usput bismo je ponekad ponudili nosom, koja joj je i inace bila uvek ispred nosa, medjutim L. je bezala od nje. Tako da sam ja skontala da je mozda doslo do nekog prezasicenja, pa sam sklonila nosu. Kad smo se odlucili za konacno skidanje pelena, opet smo aktivirali nosu i prihvatila ju je bez problema! Tako da sad kontam da to dugotrajno nutkanje moze da bude i kontraproduktivno...

Mame, zelim vam puunooo strpljenja i sto manje barica za brisanje.

Citam vas i evo nekih saveta koji su mi pali na pamet:

-ciste gacice i garderobu spustite na deciji nivo, tacnije da im bude dostupno da sami uzmu ciste gacice - tako ce pre da postanu svesni da su mokri i da su se upiskili, jer ce sami da trce da se presvuku i da sami uzmu suve gacice.

-potrudite se da uvek piske na istom mestu, tacnije da nosa stoji uvek na istom mestu, npr.kupatilu. Tako ce kad im prigusti znati gde da trce, iako verovatno u pocetku nece stici do cilja. Ali od toga napravite igru, jurite zajedno sa njima ka nosi i mozda im ta jurnjava bude uzbudljiva i zanimljiva.

Odlicni saveti, a ovo boldovano je posebno kod nas upalilo :) Jedino sto kod nas nosa ne stoji uvek na istom mestu, vec ih imamo dve, pa kad joj se pripiski, neka je vec uvek u blizini :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o

Ana koliko ila dana kako si pocela odvikavanje od pelena?

Kod nas bas intezivno bez prekida traje vec nekih 15 tak dana.

danas je 4 dan... Imali smo početkom maja "seriju" ali bez uspeha pa smo vratili pampers i sačekali ove toplije dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cera ce u skolu sa pelenama :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene necete verovati.Juce sam se opasno naljutila i dobila je ozbiljnu grdnju i kaznu.Do sada je to kod nas funkcionisalo tako sto se ona upiski,a ja oko nje sve na fino blagim tihim tonom objasnjavam,onda je presvuvem i nikom nista.Tako da ona to sto se upiski u gace shvata kao nesto normalno,jer je bukvalno nisam ni grdila vec sam samo nezno pricala.

Medjutim juce posle kaze zbog koje je i plakala imali smo dva uspeha.Prvi put je trazila i piskila je vrlo malo skoro nista.A onda sinoc kad sam legla da je uspavam sama je trazila nosu,mislila sam da zeza kao i svaki put,ali naravno nisam je odbila da je stavim i piskila je bas puno.Sva je bila odusevljena i sto puta se vracala na nosu da piski opet.Kaze:"Da piski jako".Videcemo kako ce danas biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene necete verovati.Juce sam se opasno naljutila i dobila je ozbiljnu grdnju i kaznu.Do sada je to kod nas funkcionisalo tako sto se ona upiski,a ja oko nje sve na fino blagim tihim tonom objasnjavam,onda je presvuvem i nikom nista.Tako da ona to sto se upiski u gace shvata kao nesto normalno,jer je bukvalno nisam ni grdila vec sam samo nezno pricala.

Medjutim juce posle kaze zbog koje je i plakala imali smo dva uspeha.Prvi put je trazila i piskila je vrlo malo skoro nista.A onda sinoc kad sam legla da je uspavam sama je trazila nosu,mislila sam da zeza kao i svaki put,ali naravno nisam je odbila da je stavim i piskila je bas puno.Sva je bila odusevljena i sto puta se vracala na nosu da piski opet.Kaze:"Da piski jako".Videcemo kako ce danas biti.

Bravo za malu princezu..... :rolleyes:

mi stojimo u mestu..... :angry:

B.mama i ja sam mislila sa cerom da ce do skole biti u pelenama,a ona se odvikla sa 1,5godina i to za mesec dana.....sve zavisi od deteta.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je 4 dan... Imali smo početkom maja "seriju" ali bez uspeha pa smo vratili pampers i sačekali ove toplije dane.

Ana, moj savet je da ne odustaješ, ona je sada u tom periodu kada je i vreme za odvikavanje...a leto tek dolazi...pelenu stavljaj samo za spavanje...svakih 1-1,5h u početku je stavljaj na nošu...i uhvatićete vi ritam vrlo brzo... :rolleyes:

Takođe prati i unos tečnosti...i naravno bez nerviranja i grdnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jutros kad je ustala piskila je u nosu.Znaci negde od juce popodne ni jednom se nije upiskila u gace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jutros kad je ustala piskila je u nosu.Znaci negde od juce popodne ni jednom se nije upiskila u gace.

Bravo, svaka cast.

Kod njih samo nesto klikne u glavi i sami rese da je dosta piskenja u gacice...

Sad ce mozda jos ponekad da se desi da se upiski, ali tad ne treba da reagujes jer je i ona sama postala svesna kad se upiskila u gacice a kad u nosu. Nezgode se desavaju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, a da li su se vasa deca na isto mesto sakrivala kada su isli da kake?

Kada izvadim jedan stocic H odlazi u taj cosak. Da metnem ja nosu tamo a? :)

Da, da... Vec sam spominjala trpezarijski sto. <_< Danas nisam ni stigla da ga preduhitrim. Spremala sam se da ga izvedem napolje, prala zube u kupatilu... On je bio sredjen, obucen, presvucen (pola sata prije toga sjedio na nosi, nista nije uradio :unsure: ). U momentu kada sam ja usla u sobu, on je izlazio ispod stola. Kez od uva do uva i govori "obuje"- hoce frajer da ide napolje, a smrdi na kilometar! :angry:

I jutros kad je ustala piskila je u nosu.Znaci negde od juce popodne ni jednom se nije upiskila u gace.

Super, vama to ide! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jutros kad je ustala piskila je u nosu.Znaci negde od juce popodne ni jednom se nije upiskila u gace.

Blago vama cestitam ;)

ljubomorna sam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jutros kad je ustala piskila je u nosu.Znaci negde od juce popodne ni jednom se nije upiskila u gace.

Blago vama! Cestitam! Samo neka tako nastavi.

Ova moja je maloprije sjedila deset minuta na nosi i ustala, poslije pet minuta je ovjerila teritoriju pored nose. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cicana! Samo joj je kliknulo nesto..a ti si potpomogla. ;)

Takice bravo za god.i po! Pa kako da ne probamo posle kad vidim ovo? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene hvala na podrsci.Upiskila se i u gace ali je ipak par puta sama trazila nosu.

Onima koji su uspeli svaka cast,a oni koji jos uvek nisu zelim mnogo mnogo strpljenja.

A kod nas kako bude, ipak krenuli smo korak napred pa kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.