Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Sinoc smo bili kod prijatelja (i oni imaju devojcicu od 2,5 g koja jos nosi pelene) I moja Natasa je posle nekog vremena otkako smo stigli dosla kod mene da mi kaze da piski,ili joj se piski (mama ja pikam),ja joj kazem nema veze (jer je imala pelenu),posle 5 min ona opet dodje kod mene i opet mi kaze da piski ja opet kazem oiski u pelenu,posle 5 min ona OPET dodje da kaze da hoce kuci jer ona pika! Tad sam trazila od prijateljice nosu da bi ona piskila.Sedela je neko vreme pa ustane,vidi nema nista pa se vrati,posle nekog vremena opet ustane pa opet nema nista i opet sedne,nakon par minuta ustane,ja pogledam nosu a ono piskila 3 kapi :) Verovatno se ona upiskila u pelenu pre nego sto sam je skinula ali trudila se i u nosu.Probacemo ovih dana gacice,kazu da ce biti toplije.

A kako onda setnje?Jel smemo u setnju ako je tek piskila?Koliko cesto oni piske?

Samo ti njoj oblaci gacie preko dana,brzo ce ona sama resiti da sedne na nosu.Nemoj joj vise stavljati pelenu(sem kad spava,ako mislis da treba),nije tako hladno da ce se prehladiti ako bude minut-dva u mokrim gacicama.Opremi se sa dosta gacica,jer ce ti trebati u pocetku.

A sto se tice setnje,ja sam mom tek skoro prestala da stavljam pelenu kad krenemo negde,i to samo zato sto je bilo hladno,nosio je hulahopke,a ko ce vuci toliku presvlaku(gace,hulahopke,trenerka,pa za svaki slucaj i majice) svaki put kad krenemo negde. Tek mozda pre mesec dana on ide bez pelena.

Brzo ce te se resiti pelena samo ako ona to resi sama,dok je teras nece biti nista,pusti je,sama ce ona skontati,sta-kad i kako,ne brini. Samo gacice joj oblaci i bice super,ne vracaj joj pelenu,dok ste kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana bravo za tvoju curicu,to je veliki korak!

Moje dete je jos uvek zbunjeno.Nekada ode sama sedne na nosu onako obucena,lutkama skida gace i stavlja ih da sede na nosu da piske.Od skoro je pocela kad se ukaki da kaze sama:"Usr'o sam se,presvuci mama",sto je za mene ipak neki pomak s'obzirom da do skoro nije ni znala kad se ukaki.

Mene najvise nervira okruzenje koje je zaprepasceno kad cuje da moje dete jos uvek nosi pelene <_< ,a ja samo pratim svoje dete i bas zbog toga do sada nismo forsirali ostavljanje pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana bravo za tvoju curicu,to je veliki korak!

Moje dete je jos uvek zbunjeno.Nekada ode sama sedne na nosu onako obucena,lutkama skida gace i stavlja ih da sede na nosu da piske.Od skoro je pocela kad se ukaki da kaze sama:"Usr'o sam se,presvuci mama",sto je za mene ipak neki pomak s'obzirom da do skoro nije ni znala kad se ukaki.

Mene najvise nervira okruzenje koje je zaprepasceno kad cuje da moje dete jos uvek nosi pelene <_< ,a ja samo pratim svoje dete i bas zbog toga do sada nismo forsirali ostavljanje pelena.

''Okruzenje'' ce uvijek nesto da kaze... ;) Opusteno Cicana i nastavi kao do sada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako smo poceli sa sedenjem na nosi al to se kod nas zavrsi tako sto sedi i sedi i sedi i cim ustane negde se ispiski <_< <_< Sve se nadam da cemo skinuti pelenu bar po danu dok beba ne dodje. Strpljen spasen :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako smo poceli sa sedenjem na nosi al to se kod nas zavrsi tako sto sedi i sedi i sedi i cim ustane negde se ispiski <_< <_< Sve se nadam da cemo skinuti pelenu bar po danu dok beba ne dodje. Strpljen spasen :lol:

Draga,i mi smo imali tu fazu,ali srecom nije dugo trajalo!Ej,a kad je ono tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga,i mi smo imali tu fazu,ali srecom nije dugo trajalo!Ej,a kad je ono tebi termin?

12 avgust u sred leta :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12 avgust u sred leta :lol: :lol:

Mm je 12-og rodjendan... :rolleyes: Naravno da cete skinuti do tad pelene,ne brigaj! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je 12-og rodjendan... :rolleyes: Naravno da cete skinuti do tad pelene,ne brigaj! :rolleyes:

Ja se iskreno nadam, al tesim se ide leto mozda ce ici lakse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto je lakse leti odvici dete od pelena? Nikada mi to nije bilo jasno. Ti si sa detetom non stop, kad se upiski presvuces bilo leto bilo zima. Neces leti reci: Ma toplo je neka je upisana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana bravo za tvoju curicu,to je veliki korak!

Moje dete je jos uvek zbunjeno.Nekada ode sama sedne na nosu onako obucena,lutkama skida gace i stavlja ih da sede na nosu da piske.Od skoro je pocela kad se ukaki da kaze sama:"Usr'o sam se,presvuci mama",sto je za mene ipak neki pomak s'obzirom da do skoro nije ni znala kad se ukaki.

Mene najvise nervira okruzenje koje je zaprepasceno kad cuje da moje dete jos uvek nosi pelene <_< ,a ja samo pratim svoje dete i bas zbog toga do sada nismo forsirali ostavljanje pelena.

Cicana, opusteno. Moja nece na nosu ni pod tackom razno. <_< Piske i kake bebe cele, kuce, mace misevi i sve plisane igracke, ali kad ona treba na nosu samo pobjegne. Poslije je nabije na glavu i govori "jaaaooo", u fazonu kako je lijepa :lol: . Sva je naopaka. Ja je stalno pitam, ona stalno negira i tako nam prolaze dani vec duugooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto je lakse leti odvici dete od pelena? Nikada mi to nije bilo jasno. Ti si sa detetom non stop, kad se upiski presvuces bilo leto bilo zima. Neces leti reci: Ma toplo je neka je upisana. :)

Da. I ja se pitam sta moze detetu da bude na 22C u stanu/kuci ako se upiski i posle minut je presvuceno.

Ne piske oni svaki cas pa da se ne moze sa njima u setnju. moje dete se nikad nije upiskilo u gaxe napolju, ni u igraonici niti u gostima.

Koliko se secam, Secer je nosila nosu svuda sa sobom pa i u park, na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. I ja se pitam sta moze detetu da bude na 22C u stanu/kuci ako se upiski i posle minut je presvuceno.

Ne piske oni svaki cas pa da se ne moze sa njima u setnju. moje dete se nikad nije upiskilo u gaxe napolju, ni u igraonici niti u gostima.

Koliko se secam, Secer je nosila nosu svuda sa sobom pa i u park, na primer.

Ja nekada nosim nosu nekada rezervnu garderobu, mada smo mi vec odavno super sa nosom, jos ta nocna. <_< <_<

Ja eto vec trece dete ali to sa odvikavanjem i letom cesto cujem ali mi nije jasan razlog, pa reko da pitam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto je lakse leti odvici dete od pelena? Nikada mi to nije bilo jasno. Ti si sa detetom non stop, kad se upiski presvuces bilo leto bilo zima. Neces leti reci: Ma toplo je neka je upisana. :)

Moja mladja se odvikla od pelena u februaru. Nije se ni prehladila... A ves (koga je bilo puunoooo) sam imala gde brzo da osusim. ;)

A napolju smo ponekad nosili one pelene-gacice i skoro nikad se nije u njih upiskila jer ih uvek ucimo da piske pre nego sto izadjemo napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno su mi poznati tvoji strahovi, ali PROBAJ! Ne moras ti da visis nad njom stalno, samo je stavi na nosu svakih sat vremena, pa kasnije na 2 sata...dok ne skontas njen ritam. Stavis je, ako piski -super, ako ne, probas za pola sata. Brbljati o tome joj mozes i dok radis po kuci ili sa Anitom, veruj mi, nije strasno. Ja sam se toga uzasavala i bila sam lena zapoceti, ali kada smo probali dva dana, shvatila sam da to ide mnooogo lakse nego sto se cini. Prvi dan sam oprala 11 gacica, drugi dan samo jedne, treci dan ni jedne, a u roku od ove 3 nedelje se mozda 2 puta upiskila i jednom ukakila. I ako ona vidi da nema drugog izbora nego da piski u nosu (znaci nema posustajanja i popustanja, niti vracanja pelena), brzo ce ti sama pomoci u tome. Ako posle 2-3 dana nema pomaka, odlozi. Cmok!

Draga, mi smo vec imali jedan takav izlet, koji je potrajao par dana bez ikakvog pomaka. Znam vrlo dobro da ona nece da sedi na nosi ako ja nisam pored nje i ne zjapimo zajedno u knjigu, jer to radimo svaki dan, bez ikakvog uspeha. Ona vrlo dobro zna cemu sluzi nosa, zna kad je pitam gde se kaki i piski da kaze: "Ve-ce" ili "Nosa", samo jednostavno nece. Ne smeta joj mokra pelena, kao sto joj nisu smetale ni mokre gace onda kad smo probali da joj skinemo pelene. Ja nemam vise ideja, a trenutno ni zivaca da joj non-stop poturam nosu znajuci da od toga nema nista. Zato se nadam da ce mi neko iskusniji-moji roditelji-pomoci. Ako ni to ne uspe, nema veze, kad se vratimo dobice i Anita svoju nosu pa ce Luna mozda i radije sedeti kad vidi da joj i sestra sedi.

Zasto je lakse leti odvici dete od pelena? Nikada mi to nije bilo jasno. Ti si sa detetom non stop, kad se upiski presvuces bilo leto bilo zima. Neces leti reci: Ma toplo je neka je upisana. :)

Mi kad izadjemo iz kuce, nema nas satima, jer nemamo dvoriste, a kad odemo na igraliste, nema sanse da se brzo vratimo. Nije meni problem da joj nosim presvlaku, ali kako cu je skidati na hladnoci? Zato se nikad ne bih usudila da je odvikavam preko zime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, mi smo vec imali jedan takav izlet, koji je potrajao par dana bez ikakvog pomaka. Znam vrlo dobro da ona nece da sedi na nosi ako ja nisam pored nje i ne zjapimo zajedno u knjigu, jer to radimo svaki dan, bez ikakvog uspeha. Ona vrlo dobro zna cemu sluzi nosa, zna kad je pitam gde se kaki i piski da kaze: "Ve-ce" ili "Nosa", samo jednostavno nece. Ne smeta joj mokra pelena, kao sto joj nisu smetale ni mokre gace onda kad smo probali da joj skinemo pelene. Ja nemam vise ideja, a trenutno ni zivaca da joj non-stop poturam nosu znajuci da od toga nema nista. Zato se nadam da ce mi neko iskusniji-moji roditelji-pomoci. Ako ni to ne uspe, nema veze, kad se vratimo dobice i Anita svoju nosu pa ce Luna mozda i radije sedeti kad vidi da joj i sestra sedi.

Mi kad izadjemo iz kuce, nema nas satima, jer nemamo dvoriste, a kad odemo na igraliste, nema sanse da se brzo vratimo. Nije meni problem da joj nosim presvlaku, ali kako cu je skidati na hladnoci? Zato se nikad ne bih usudila da je odvikavam preko zime.

Ako ona nije spremna da skine pelene, nece joj ni tvoji roditelji puno pomoci....osim ako upali ta fora da je oguglala na mamine price i moljakanja, pa ce pre reagovati na drugoga. I ja sam sa Mijom imala pre takve "izlete", kako si ti to nazvala, i ni nama nije uspevalo, jer ona nije bila zrela za to. I eto, treci pokusaj je urodio plodom. Zato kazem, pustis je neko vreme, pa probate opet. I ne razumem zasto bi je zabavljala dok sedi na nosi....kod nas je isto problem dugo sedenja, pa je ja samo stavim, cekam desetak sekundi, i ako ne ide, obucem je i cao. Sigurno ne bi sedela tamo satima ako joj se tada bas ne piski.

Naravno, bice ti lakse kada dodjete kod tvojih, sve je lakse kada nisi sama. I necete zbog toga zakasniti ni sa cim, ako je tebi lakse da sacekas da ti oni pomognu. Ja uvek kazem da je za odvikavanje potrebno i to da, osim deteta, i mama bude spremna. A ako ti nisi, samo ces je zbuniti, onda je bolje da prepustis taj pocetak baki deki.

ZASTO DECU ODVIKAVATI PREKO LETA?

Ne znam. Mi smo poceli kada je kod nas bilo hladno. I nosili smo nosu svugde, jer nije htela da piski tako sto je ja drzim, pa kad je trebalo, vadili smo nosu i na ulici :)

Jedino jeste zeznuto kada se upiski pa joj i majica bude mokra, onda se ne moze napolju presvlaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako smo poceli sa sedenjem na nosi al to se kod nas zavrsi tako sto sedi i sedi i sedi i cim ustane negde se ispiski <_< <_< Sve se nadam da cemo skinuti pelenu bar po danu dok beba ne dodje. Strpljen spasen :lol:

I Mia je u tom razdoblju isto to radila, ja poludela i manila se toga. Pa smo pre oko 3 nedelje krenuli ponovo. Bez brige, to je novo jos za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana bravo za tvoju curicu,to je veliki korak!

Moje dete je jos uvek zbunjeno.Nekada ode sama sedne na nosu onako obucena,lutkama skida gace i stavlja ih da sede na nosu da piske.Od skoro je pocela kad se ukaki da kaze sama:"Usr'o sam se,presvuci mama",sto je za mene ipak neki pomak s'obzirom da do skoro nije ni znala kad se ukaki.

Mene najvise nervira okruzenje koje je zaprepasceno kad cuje da moje dete jos uvek nosi pelene <_< ,a ja samo pratim svoje dete i bas zbog toga do sada nismo forsirali ostavljanje pelena.

Boldovano-deca i njihove odvale

Okruzenje ce uvek imati nesto da kaze,tako da sta te briga,ti gledaj svoje dete i sta njemu odgovara,a ne okruzenju.Tako su i mene napadali-sad ce dve godine,a jos nosi pelene,umesto sto se svrckas uci dete da piski na nosu..ja se prvo nervirala,posle me bolelo dupe,jer sam znala da moje dete nije spremno za to.

Polako smo poceli sa sedenjem na nosi al to se kod nas zavrsi tako sto sedi i sedi i sedi i cim ustane negde se ispiski Sve se nadam da cemo skinuti pelenu bar po danu dok beba ne dodje. Strpljen spasen

Tako je bilo i kod nas,pa je posle prvog piskenja u nosu to postalo zanimljivo.Tako ce i vama,samo polako.

Zasto je lakse leti odvici dete od pelena? Nikada mi to nije bilo jasno. Ti si sa detetom non stop, kad se upiski presvuces bilo leto bilo zima. Neces leti reci: Ma toplo je neka je upisana. :)

Cicana, opusteno. Moja nece na nosu ni pod tackom razno. <_< Piske i kake bebe cele, kuce, mace misevi i sve plisane igracke, ali kad ona treba na nosu samo pobjegne. Poslije je nabije na glavu i govori "jaaaooo", u fazonu kako je lijepa :lol: . Sva je naopaka. Ja je stalno pitam, ona stalno negira i tako nam prolaze dani vec duugooo...

Da. I ja se pitam sta moze detetu da bude na 22C u stanu/kuci ako se upiski i posle minut je presvuceno.

Ne piske oni svaki cas pa da se ne moze sa njima u setnju. moje dete se nikad nije upiskilo u gaxe napolju, ni u igraonici niti u gostima.

Koliko se secam, Secer je nosila nosu svuda sa sobom pa i u park, na primer.

Ja nekada nosim nosu nekada rezervnu garderobu, mada smo mi vec odavno super sa nosom, jos ta nocna. <_< <_<

Ja eto vec trece dete ali to sa odvikavanjem i letom cesto cujem ali mi nije jasan razlog, pa reko da pitam. :)

Moja mladja se odvikla od pelena u februaru. Nije se ni prehladila... A ves (koga je bilo puunoooo) sam imala gde brzo da osusim. ;)

A napolju smo ponekad nosili one pelene-gacice i skoro nikad se nije u njih upiskila jer ih uvek ucimo da piske pre nego sto izadjemo napolje.

Jedino zasta ja mislim da je leto bolje,je to sto ne moras da nosis ogormnu presvlaku kao zimi,kad se nose hulahopke,pa je dete upasano,pa kad se upiski pokvasi se i majica,bodic...a leti sorc i gacice,i to je to...Eto,to je jedini razlog sto mi deluje razumljivo.Ja npr. kad smo isli negde stavljala sam mu pelenu,nisam nosila nosu,presvlaku..Od skoro idemo bez pelene,piskimo pre nego sto krenemo,i to je to...I mislim da ga nisam zbunila,kako su mi svi govorili,time sto mu stavim pelenu kad idemo negde,on je meni znao reci da je piskio u pelenu. Mislim da to dosta zavisi i od deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: kao prvo-hvala Ninuski ;) Prekjuce sam smislila da stavim Lunu na rezim gaca u kuci, a da joj ostavim pelene napolju i nocu.

1. dan-ujutru je lepo napunila nosu. Posle sat vremena sam je opet ukebala, tako da smo piskile u nosu. Poturala sam joj nosu na svakih sat vremena otprilike, ali od toga je bila slaba vajda, jer nije htela u nju da piski. Nije mi davala cak ni da joj skinem mokre gace. Ceo dan briskanje i prica, prica, prica. Izasle smo u setnju, dobila je pelenu. Kad smo se vratile, opet gace. I tako je u gacama zaspala, iako to nije bio plan. Uvece se ispiskila po krevetu, zvala me i lepo cekala na nosi dok sam menjala posteljinu. Nije kakila ceo dan.

2. dan-ujutru nije piskila u nosu, verovatno zato sto se ispraznila tokom noci. Opet nutkanje na svakih sat vremena, ali ne vredi, ne mogu nikako da joj uhvatim ritam-jednom piski na 3 sata, drugi put na 45 minuta itd. Prijavljuje kad se upiski. Setnja, opet u peleni-u nju i kaki. Kod kuce opet gace, i opet upisavanje sa prijavom posle. Uvece, dok sam uspavljivala Anitu, mm kaze da je Luna otisla sama do nose, sela i piskila! Potpuno samoinicijativno! Za noc je opet dobila pelenu.

3. dan (danas)-ujutro piskenje u nosu, ne nesto puno. Posle pola sata sama trazi nosu. Posle sat vremena opet. Od 10 do 12 je 4 puta piskila u nosu i nijednom van nje! Posle je na svakih sat vremena trazila, i svaki put po malo piskala, kao da joj je jako zanimljivo pa se igra :) Ima tu i sto je podmicujemo cokoladicama, i sto je pustam da svaki put skine gace i bira nove... Tek negde kasno poslepodne se zabunila, kasno je krenula pa dok je trcala po nosu, upiskila se u gace. Jako se rastuzila, a ja sam joj stalno ponavljala da nema veze, da je ona moja velika i pametna devojcica i da se takve stvari desavaju. Setnja-bez pelena, poneli smo nosu. Jednom je trazila nosu, a jednom se zanela u igri, pa je pustila u gace. Posle popodnevnog spavanja nije htela da piski. Tek posle nekih pola sata se upiskila u gace. Pred spavanje piskila u nosu, i sad spava bez pelene, ispod nje je musema. Inace ovih dana se budila skroz suve pelene.

Imamo jedan problem-Luna ne moze da kaki u nosu. Ona pokusava, kaze da joj se kaki, sedne, i onda pocne da place :( Pa opet pokusa, pa vice da je vruce. Pogledala sam guzu, ali ona nije crvena, ne znam sta bi moglo da bude. Ne forsiram je, i ako se ukaki u gace nije smak sveta, samo mi je zao sto se toliko muci. Plasim se da nema neku blokadu... I ranije joj se desavalo da preskoci po jedan dan, kao sto se desava ovih dana, sad posto danas nije kakila, trebalo bi sutra. Videcemo sta ce od toga biti...

Pitanje: kad ste napolju i dete piski u nosu, gde to prospete? Mm je danas prosuo ispod nekog drveta, kaze ako mogu kerovi tu da zapisavaju, moze i moje dete :lol: Ja sve ne znam kako ovde ljudi na to gledaju... Nakupila sam onih kesa za skupljanje kuceceg izmeta, da imam i ja za mog kucu, ako odluci da kaki :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas deca piske uz drvo ili pored drveta kao i kucici. ;) Nisam videla nikog ovde da nosi nosu, a o kakama u parku necu da pricam <_<

No, da analiziram vase dogodovstine:

Mnogo si je forisrala za kratke vremenske intervale. Napravila si joj presiju i zato sad sama ide tako cesto da piski. Dobro je sto je ona mala pa to prihvata, ocigledno, kao zabavu. Ja mislim da sad treba da je pustis par dana da vidis njeno ponasanje.

Mnoga deca tesko se odluce da kake u nosu jer su u vecini slucajeva zadnjih meseci kakila stojeci. Oni i ne znaju da kake sedeci uopste. To je ta blokada.

Ja sam Peru pustala par puta da kaki stojeci, pa sam mu poturala nosu da vidi gde to treba da ide. ;) Nemaju oni za to razvijeno logicko razmisljanje. Treba im vremena da ukapiraju. Neka deca ce se ukakiti u gace, neka ce napraviti sebi zatvor dok ne shvate,a neka ce kakiti samo kad su bez gaca. Tako, mozes da ocekujes da ce se mozda ukakiti mozda i pri kupanju.

Puno pricanja, puno boravka zajednickog u toaletu i uskoro ce sve to proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas deca piske uz drvo ili pored drveta kao i kucici. ;) Nisam videla nikog ovde da nosi nosu, a o kakama u parku necu da pricam <_<

No, da analiziram vase dogodovstine:

Mnogo si je forisrala za kratke vremenske intervale. Napravila si joj presiju i zato sad sama ide tako cesto da piski. Dobro je sto je ona mala pa to prihvata, ocigledno, kao zabavu. Ja mislim da sad treba da je pustis par dana da vidis njeno ponasanje.

Mnoga deca tesko se odluce da kake u nosu jer su u vecini slucajeva zadnjih meseci kakila stojeci. Oni i ne znaju da kake sedeci uopste. To je ta blokada.

Ja sam Peru pustala par puta da kaki stojeci, pa sam mu poturala nosu da vidi gde to treba da ide. ;) Nemaju oni za to razvijeno logicko razmisljanje. Treba im vremena da ukapiraju. Neka deca ce se ukakiti u gace, neka ce napraviti sebi zatvor dok ne shvate,a neka ce kakiti samo kad su bez gaca. Tako, mozes da ocekujes da ce se mozda ukakiti mozda i pri kupanju.

Puno pricanja, puno boravka zajednickog u toaletu i uskoro ce sve to proci.

Ovo sam i ja kontala, pogotovo sto je danas skoro nepogresivo trazila nosu. Bas sam se skenjala sto se onako rastuzila kad nije stigla do nose, osetila sam se kao grozna majka, kao da ona misli da me je time razocarala, a mica moja ni ne shvata koliko je mama na nju ponosna :( Mislim, ja joj to stalno govorim, a mozda bas tu i gresim. Jooooj ne znam vise ni sama, sve hocu najbolje za svoje dete, a onda ispadne s*anje.

Sto se tice kake-nije mi palo na pamet to da ne zna da kaki sedeci :unsure: A to je zapravo najlogicnije... Neka ona meni kaki gde bilo, samo da se ne muci jadnica, ima vremena da se sve nauci... Mada najvise od svega ocekujem bas taj zatvor <_< Od rodjenja kaki tako traljavo (za razliku od Anite, kojoj je to glavni hobi), da me ne bi cudilo da sad skroz prestane da kaki <_< Kad trazi, ja je stavim na nosu, pa se zagrlimo, pa joj kazem da stisne mami ruku ako tesko ide, pa ja sednem na wc solju, pa kao zajedno kakimo... Ali ne vredi. Lakse bi mi bilo da pobegne i lepo sve obavi, nego ovako sto zeli, a ne moze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Bravo" ili "baci petaka" ako zna te fore, moze da bude puocnije nego "ja sam ponosna na tebe".

Posto se 'blokirala' pokusaj da joj namazes cmar sa kremom koju mazes Aniti.Mozda je to dovoljno protera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto sam i ranije pisala na ovu temu ali ajde sad da napisem sazeto, mozda ce nekome koristiti.

Luka nije hteo nosu ni da vidi i bilo je plakanje i moljakanje kad pomislim da mu skinem pelene, govorio je molim te mamice stavi mi pelenu! i onda smo jedan dan skinuli i nisam mu je vracala. bio je gologuz u stanu, nije bilo leto :rolleyes: ali je u stanu svakako toplo. taj dan je piskio gde je stigao, drugi dan malo manje i posle 3-4 dana je stizao skoro svaki put na nosu. posle nedelju dana nije se upisavao. mi smo ubrzo skinuli i nocnu pelenu, posle mozda mesec dana i sve je to bilo super. u pocetku sam stavljala one podmetace na krevet a posle vise nista.

isto je u pocetku bilo malo problema dok nije naucio da kaki u nosu, malo se vrteo i ustezao. po pola dana bi trazio nosu da kaki i sedi a nista ne uradi, ali sad gledano i to je brzo proslo.

ono sto je nama ispao problem je ljubomora zbog drugog deteta, i iako je skinuo pelene kad se Stefan rodio, posle nekih .. pa ne znam 7 meseci recimo Luka je poceo da se upisava. i to je bilo katastrofa. nisam maloumna, pazimo sta radimo, iako je dosla druga beba vise smo se posvecivali Luki bas da ne bi bio ljubomoran, ukljucivali smo ga u sve sto se radi.. jednostavno znam da sami nismo pravili greske koje bi dovele do njegovog revolta ali ipak se desilo tako. svasta smo pokusavali ali na kraju sam rekla, nema druge, coolirati i cekati da kako je pocelo tako i prestane. evo, oko mesec dana je "suv". sam je rekao necu se vise nikada upisavati ja sam sad veliki i bukvalno je i prestao.

koliko god se trudili i sve radili ispravno kad jedno dete skine pelene a drugo dodje, moze da vas zadesi slicno kao i mene. niti smo mi losi roditelji niti je nase dete retard da ne oseti kad se upiski.. samo strpljenje i proci ce! i nista ne forsirati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa mnogo strana sam cula da se starije dete vraca u pelene kad dodje beba. Kod nas beba stize za desetak dana a mi trcimo za nosom kad god pokaze znake da joj se piski illi sama potrazi nosu. Nekad stignemo-nekad ne (veliki je krivac i debela mama koja je sad dosta troma).

Javio joj se neki osip od pelena i juce smo ponovo pokusali da nosimo samo gacice da brze prodje osip. Upiskila je 4-5 pari gacica za sat-dva. Ispiski se i u nosu-i to sama trazi nosu, ali nekad samo primeti i ona da curi niz nogu (kao da i nju iznenadi)

Ne smem da odustajem iako mi se cini da moze da potraje-pogotovu zbog dolaska bebe. A sa druge strane-plasim se da nam je trud uzalud <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Bravo" ili "baci petaka" ako zna te fore, moze da bude puocnije nego "ja sam ponosna na tebe".

Posto se 'blokirala' pokusaj da joj namazes cmar sa kremom koju mazes Aniti.Mozda je to dovoljno protera.

:lol: :lol: Jao kako bi mi bilo smesno da joj ovo govorim :lol: Kao da bi ona skontala sta to uopste znaci :) Mi imamo "pobednicki ples", pa kad piski u nosu, plesemo ga i vicemo "Ijea, ijeaa!!" :lol: Kontam da to svakako ima isto znacenje.

Probacemo sa kremom, a evo izvestaj od danas:

Kad se probudila, sisla je s kreveta i upiskila se po podu. Krevet je bio suv, znaci celu noc nije piskila. Posle je ceo dan lepo trazila nosu, samo se upiskila kad je bila napolju sa tatom i jednom kod kuce, kad je zaboravila da skine gace i sela tako obucena na nosu :) Problem je i dalje kaka... Skontala sam da cesto piska kad joj se kaki, jer ona krene da kaki u gace, ali joj se onda pripiski, pa posto zna da se piski u nosu, ona trci ka nosi. Onda piski u nosu, ali dok sedi ne moze da kaki. Onda ustane, pa opet proba da kaki u gace, pa joj se pripiski, sedne i ne moze da kaki. I tako ceo dan :( Samo je jednom malo kaknula u gace, jedan klikercic, pa se zaustavila. Joj sve se plasim, moracu da je klistiram... <_<

A.N.A. ja mislim da vama uopste nije vreme za odvikavanje sada... I mislim da ce biti potpuno uzaludno ovo sto sad radite. Kako ces skakati da joj dodajes nosu kad ti se rodi beba? Kad bude stalno sikila i kakila? A cisto sumnjam i da ce ona uopste hteti na nosu... Po meni je najbolje sad da se odmoris pre nego sto se rodi beba, i ne trosis energiju na nesto od cega nema vajde. Nista nece biti i da sacekate koji mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upisem da probah par puta, ali on smatra da nosa treba da se vozi, rrrr, ili eventualno da sluzi kao kapa :D:lol: Mada zadnjih dana shvata znacenje "kaki beba", probacemo opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.