Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Taman i treba onda da je pustis jos neko vreme. Nema uopste razloga da forsiras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijek smo bez nezgoda :) Pelene, šta to biješe?

Bravo za Filipa!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da trazi da je presvucem cim se upiski,svaki put kaze kad piski ali tek nakon sto obavi radnju.Primecujem da joj vec smetaju pelene ali hladno mi je da je sad odvikavam. Juce i prekjuce smo bili kod devojcica koje imaju 4 i 5 godina i videla je kako one idu na nosu i posle je trazila i ona ali sad opet ne trazi. Malopre se skoro rasplakala jer je piskila i trazila mi je da joj presvucem pelenu jer je mokra a ja sam joj rekla da necemo svaki put menjati pelenu nego da trazi nosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da trazi da je presvucem cim se upiski,svaki put kaze kad piski ali tek nakon sto obavi radnju.Primecujem da joj vec smetaju pelene ali hladno mi je da je sad odvikavam. Juce i prekjuce smo bili kod devojcica koje imaju 4 i 5 godina i videla je kako one idu na nosu i posle je trazila i ona ali sad opet ne trazi. Malopre se skoro rasplakala jer je piskila i trazila mi je da joj presvucem pelenu jer je mokra a ja sam joj rekla da necemo svaki put menjati pelenu nego da trazi nosu.

A zasto joj ne skines dnevnu pelenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto joj ne skines dnevnu pelenu?

Sve se plasim da se ne prehladi jer je hladno a ona je stalno napolju,u dvoristu.Mislis da je vreme? Kako da se ponasam kad se upiski u gace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da trazi da je presvucem cim se upiski,svaki put kaze kad piski ali tek nakon sto obavi radnju.Primecujem da joj vec smetaju pelene ali hladno mi je da je sad odvikavam. Juce i prekjuce smo bili kod devojcica koje imaju 4 i 5 godina i videla je kako one idu na nosu i posle je trazila i ona ali sad opet ne trazi. Malopre se skoro rasplakala jer je piskila i trazila mi je da joj presvucem pelenu jer je mokra a ja sam joj rekla da necemo svaki put menjati pelenu nego da trazi nosu.

Oblaci joj gacice,pa akd upiski presvuci,trazice polako nosu,nece odjednom.Slobodno joj ti oblaci gacice,to sto ce biti mokra koji minut nece joj smetati,mi smo jesenas poceli sa skidanjem,islo je brzo,na srecu,ali nije se prehladio,a bilo je hladnjikavo.

Samo gacice oblaci,nemoj joj stavljati pelenu,i polako ces vec videti na koliko piski,pa ces moci i da je uhvatis nekad da piski u nosu.Kad se upiski presvuci je i kazi da ti trazi nosu kad joj se piski,a u medjuvremenu jee nudi sa nosom,kad god mozes.

Mi smo izbacili nocnu,sam je trazio,pa sad cemo videti kako ce nam ici,za sad je dobro,upsiki se tek pred budjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izbacili nocnu,sam je trazio,pa sad cemo videti kako ce nam ici,za sad je dobro,upsiki se tek pred budjenje.

Ma to je supeeeeeeer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se plasim da se ne prehladi jer je hladno a ona je stalno napolju,u dvoristu.Mislis da je vreme? Kako da se ponasam kad se upiski u gace?

Naravno,vremenom ce se navici!Cim se upiski,presvlacenje!Jednostavno to je period adaptacije,ako joj budes vracala pelenu samo ces je jos vise zbuniti i teze ce ici odvikavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se plasim da se ne prehladi jer je hladno a ona je stalno napolju,u dvoristu.Mislis da je vreme? Kako da se ponasam kad se upiski u gace?

Kad se bude upiskila u gace tek ce joj smetati pa ce lakse da ukapira. Posto joj vec smeta kad se upiski u pelenu, zamisli kako ce da reaguje na gacice. Period odvikavanja od pelena podrzumeva restrikiciju setanja napolje. to je sasvim normalno. Zamisli mi koji nemamo dvoriste, kako je to? Kad se upiski idi napolje. posle 2 sata unutra, pa kad opet piski, moze napolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas ovde.Kod nas je pocelo bezuspesno odvikavanje.Upiski se u gace i to ladno,nema pojma nista kao i da nije piskila.Ja pricam,pricam ,pricam ali ne vredi.

Kazu mi da treba da budem strozija,ali ja jednostavno ne mogu.Ne mogu da grdim dete jer se upiskilo u gace ili jos gore da ga zbog toga udarim.

Sta da radim?Ona kapira jer sama prica:"Nemoj piskis gace,trazis nosu" :D ,ali nikako to da sprovede u delu.

Za dva meseca puni dve godine,cini mi se da je vreme,a i dvoje dece u pelenama nije ni malo lako.Cini mi se da nikad nece ostaviti pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas ovde.Kod nas je pocelo bezuspesno odvikavanje.Upiski se u gace i to ladno,nema pojma nista kao i da nije piskila.Ja pricam,pricam ,pricam ali ne vredi.

Kazu mi da treba da budem strozija,ali ja jednostavno ne mogu.Ne mogu da grdim dete jer se upiskilo u gace ili jos gore da ga zbog toga udarim.

Sta da radim?Ona kapira jer sama prica:"Nemoj piskis gace,trazis nosu" :D ,ali nikako to da sprovede u delu.

Za dva meseca puni dve godine,cini mi se da je vreme,a i dvoje dece u pelenama nije ni malo lako.Cini mi se da nikad nece ostaviti pelene.

Cicana,samo strpljivo,ukapirace,nama je dva nepuna mjeseca trajalo odvikavanje!Vjerujem da ti je tesko sa dvoje djece u pelenama,ali proci ce i to...i da,samo pricaj,pricaj i vrijedice,vjeruj mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas ovde.Kod nas je pocelo bezuspesno odvikavanje.Upiski se u gace i to ladno,nema pojma nista kao i da nije piskila.Ja pricam,pricam ,pricam ali ne vredi.

Kazu mi da treba da budem strozija,ali ja jednostavno ne mogu.Ne mogu da grdim dete jer se upiskilo u gace ili jos gore da ga zbog toga udarim.

Sta da radim?Ona kapira jer sama prica:"Nemoj piskis gace,trazis nosu" :D ,ali nikako to da sprovede u delu.

Za dva meseca puni dve godine,cini mi se da je vreme,a i dvoje dece u pelenama nije ni malo lako.Cini mi se da nikad nece ostaviti pelene.

Samo polako... Ništa silom neće da se postigne... Ona još nije spremna za nošu, a ti ako nećeš da joj vratiš - samo moraš dobro da se naoružaš strpljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeeeeeeeeeeeee, Cicko!!! Nemoj je forsirati bar jos 2,3 meseca uopste. Ma koliko tebi delovalo, ali mozes samo iziavati revolt kod Jane. Uvek se savetuje da se odlozi odvikavanje od pelena kada dodje drugo dete. Ima tu dosta psihologije iako mozda Jana ne pokazuje da joj ista smeta, vecina dece odbijaju nosu u periodu kada su ima bate ili seke jako male.Na kraju, sta fali da skine pelene i posle 2. rodjendana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislila da ce mojoj devojcici kvrcnuti pre,ali ne ona je uredno zapisavala kucu i namestaj i onda sam odlozila skidanje za srecnija vremena.

Do tada kad je pitam hoces nosu-nece nosu,a kad je stavim ona kaze kakila nosa i obicno i nosa,a i guza nisu uradile nista :lol:

Potajno se nadam naucice u vrticu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da su dječaci bolji kod ostavljanja pelena?

Da to nekako lakše ide ili mi se čini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da su dječaci bolji kod ostavljanja pelena?

Da to nekako lakše ide ili mi se čini?

Individualna stvar.Moj jedan bio skolski lak,a jedan me zarubio za sva vremena...ova devojcica videcemo mislim da sa dve skida i nema vrdanja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da su dječaci bolji kod ostavljanja pelena?

Da to nekako lakše ide ili mi se čini?

Kao sto rece,Breza,sve je individualno...bitno je samo osluskivati dijete,ne forsirati,jer onda lakse ide...mada,mi zaista nismo imali problema sa odvikavanjem,nekako je sve spontano islo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikad necemo skinuti pelene, i to zato sto sam ja lenja <_< Sve se nadam da ce mi malo pomoci moji sad kad odemo tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikad necemo skinuti pelene, i to zato sto sam ja lenja <_< Sve se nadam da ce mi malo pomoci moji sad kad odemo tamo...

Posteno,iskreno...a zasto ocekujes pomoc,draga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeeeeeeeeeeeee, Cicko!!! Nemoj je forsirati bar jos 2,3 meseca uopste. Ma koliko tebi delovalo, ali mozes samo iziavati revolt kod Jane. Uvek se savetuje da se odlozi odvikavanje od pelena kada dodje drugo dete. Ima tu dosta psihologije iako mozda Jana ne pokazuje da joj ista smeta, vecina dece odbijaju nosu u periodu kada su ima bate ili seke jako male.Na kraju, sta fali da skine pelene i posle 2. rodjendana?

Ništa...moje svako čedo je posle 2. rođendana skidalo....mada ova Anđa ga baš pretera sa stavmo 'NEĆU NOŠU' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posteno,iskreno...a zasto ocekujes pomoc,draga?

Zato sto sam ja totalno iscrpljena i ne mogu cak ni da smislim nacin da joj skinem pelene pored ove male. Mislim, nije Anita nesto posebno zahtevna, ali npr. desi se da jede i vise od sat vremena, a znam da kad budem skidala pelene Luni, to ce biti jako dug proces i moracu da dzedzim pored nje sve vreme, jer ona da sama sedi na nosi nema sanse. Ma videcemo, znam samo da mi je potreban odmor, a ako jos nesto korisno iz toga izadje-tipa da Luna skine pelene-tim bolje. Ja pomoc prihvatam uvek, ne treba mi medalja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto sam ja totalno iscrpljena i ne mogu cak ni da smislim nacin da joj skinem pelene pored ove male. Mislim, nije Anita nesto posebno zahtevna, ali npr. desi se da jede i vise od sat vremena, a znam da kad budem skidala pelene Luni, to ce biti jako dug proces i moracu da dzedzim pored nje sve vreme, jer ona da sama sedi na nosi nema sanse. Ma videcemo, znam samo da mi je potreban odmor, a ako jos nesto korisno iz toga izadje-tipa da Luna skine pelene-tim bolje. Ja pomoc prihvatam uvek, ne treba mi medalja ;)

Potpuno su mi poznati tvoji strahovi, ali PROBAJ! Ne moras ti da visis nad njom stalno, samo je stavi na nosu svakih sat vremena, pa kasnije na 2 sata...dok ne skontas njen ritam. Stavis je, ako piski -super, ako ne, probas za pola sata. Brbljati o tome joj mozes i dok radis po kuci ili sa Anitom, veruj mi, nije strasno. Ja sam se toga uzasavala i bila sam lena zapoceti, ali kada smo probali dva dana, shvatila sam da to ide mnooogo lakse nego sto se cini. Prvi dan sam oprala 11 gacica, drugi dan samo jedne, treci dan ni jedne, a u roku od ove 3 nedelje se mozda 2 puta upiskila i jednom ukakila. I ako ona vidi da nema drugog izbora nego da piski u nosu (znaci nema posustajanja i popustanja, niti vracanja pelena), brzo ce ti sama pomoci u tome. Ako posle 2-3 dana nema pomaka, odlozi. Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto hvalim se...Mislila sam da ću o ovoj temi biti duže...Što opet ne mora da znači....

Piški pred spavanje i ujutro...Uglavnom nema nezgoda :) Kako sam sretna kada vidim one pelene u ćošku pune prašine...

Meni je bio super osecaj kad pogledam u mesu sa pelenama i ne mogu da se setim kad smo ih zadnji put kupili,a mogu da zamislim tek sad ovaj osecaj sto sledi,kad pelene stoje..stoje...stoje...i dalje stoje...

kako me onaj moj mali žabac ljuti :)

Svega je svjestan tj svjestan je da se kaki u tutu. U dva navrata mi je donjeo tutu i počeo da plače tj donjeo je tutu kada je vec poceo da kaki i ja sam ga pohvalila ali od tada neće.

Sada šmugne u svoj "ćošak za kenjanje" i pokaki se u pelenu i šuti :) ... ja kada ga kao pomalo ljuta pitam "a gdje se kaki" više ne govori u tutu nego me pomazi po glavi ili poljubi i kaze "daga mama" (draga) ili me počne ignorisati tipa okrene se prema televizoru a kada stanem ispred njega kao ljuti se što sam stala ispred tv-a (kao da gleda dnevnik) sav se fokusira na tv dok traje priča o pelenama :lol:

PS. kakva su vama iskustva sa onim gaćicama za odvikavanje od pelena?

Pa,mi smo ih nosili na moru,kad smo bili,nisam nesto posebno odusevljena,kao pelena je,nista specijalno

Evo i nas ovde.Kod nas je pocelo bezuspesno odvikavanje.Upiski se u gace i to ladno,nema pojma nista kao i da nije piskila.Ja pricam,pricam ,pricam ali ne vredi.

Kazu mi da treba da budem strozija,ali ja jednostavno ne mogu.Ne mogu da grdim dete jer se upiskilo u gace ili jos gore da ga zbog toga udarim.

Sta da radim?Ona kapira jer sama prica:"Nemoj piskis gace,trazis nosu" :D ,ali nikako to da sprovede u delu.

Za dva meseca puni dve godine,cini mi se da je vreme,a i dvoje dece u pelenama nije ni malo lako.Cini mi se da nikad nece ostaviti pelene.

Ovo boldovano ni meni nije bilo jasno,kako tuci ili vikati na dete jer se upiskilo,ali kad vec pocne namerno onda podrzavam malo stroziji ton,meni je pomogao.

To sto puni dve godine nemoj da ti bude merilo,vec ona sama.I mene su forsirali da mu skidam pelene,velik decko,ali sam znala da on nije spreman za to. I posle drugogo rodjendana je sam resio.Da ne verujes kako za mesec-dva dete bude zrelije po nekom pitanjima. Samo polako,verujem da nije lako imati dvoje u pelenama,ali je nemoj forsirati,resice ona sama,videces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc smo bili kod prijatelja (i oni imaju devojcicu od 2,5 g koja jos nosi pelene) I moja Natasa je posle nekog vremena otkako smo stigli dosla kod mene da mi kaze da piski,ili joj se piski (mama ja pikam),ja joj kazem nema veze (jer je imala pelenu),posle 5 min ona opet dodje kod mene i opet mi kaze da piski ja opet kazem oiski u pelenu,posle 5 min ona OPET dodje da kaze da hoce kuci jer ona pika! Tad sam trazila od prijateljice nosu da bi ona piskila.Sedela je neko vreme pa ustane,vidi nema nista pa se vrati,posle nekog vremena opet ustane pa opet nema nista i opet sedne,nakon par minuta ustane,ja pogledam nosu a ono piskila 3 kapi :) Verovatno se ona upiskila u pelenu pre nego sto sam je skinula ali trudila se i u nosu.Probacemo ovih dana gacice,kazu da ce biti toplije.

A kako onda setnje?Jel smemo u setnju ako je tek piskila?Koliko cesto oni piske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc smo bili kod prijatelja (i oni imaju devojcicu od 2,5 g koja jos nosi pelene) I moja Natasa je posle nekog vremena otkako smo stigli dosla kod mene da mi kaze da piski,ili joj se piski (mama ja pikam),ja joj kazem nema veze (jer je imala pelenu),posle 5 min ona opet dodje kod mene i opet mi kaze da piski ja opet kazem oiski u pelenu,posle 5 min ona OPET dodje da kaze da hoce kuci jer ona pika! Tad sam trazila od prijateljice nosu da bi ona piskila.Sedela je neko vreme pa ustane,vidi nema nista pa se vrati,posle nekog vremena opet ustane pa opet nema nista i opet sedne,nakon par minuta ustane,ja pogledam nosu a ono piskila 3 kapi :) Verovatno se ona upiskila u pelenu pre nego sto sam je skinula ali trudila se i u nosu.Probacemo ovih dana gacice,kazu da ce biti toplije.

A kako onda setnje?Jel smemo u setnju ako je tek piskila?Koliko cesto oni piske?

Super,vidis da napredujete!Kad krenete u setnju,obavezno nek piski prije i ako se upiski dok ste u setnji nije strasno,navikavate se...bitno je da trazi nosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.