Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Aj sad kad nam se Secer vrne da se svi zajedno uhvatimo za ruke i ludimo zajedno....

Mislim da najgore i jeste to...sto ti ustvari treba da kuliras, nabacis osmeh na lice i da se pravis da je sve ok i savrseno normalno...a najradije bi vristala i bacila onu nosu(sve 4) niz ulicu

Mama Bojana daj neki strucan savet,predlog kako izaci na kraj sa potisnutim frustracijama??? :)

jel mogu ja da dam jedan savet

1. uhvati muza za posleponocne akcije

znas kako se potrose frustracije

2. kreni na neki fitness al gde su cool treneri

3.raspali generalno sredjivanje kuce krecenje razmestanje namestaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel mogu ja da dam jedan savet

1. uhvati muza za posleponocne akcije

znas kako se potrose frustracije

2. kreni na neki fitness al gde su cool treneri

3.raspali generalno sredjivanje kuce krecenje razmestanje namestaje

sa trećim sam upravo završila, prvi primenjujem redovno, samo još ovaj drugi da primenim... mislim da ništa od toga meni ne pomaže kad me moje dete izbaci iz takta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cek cek dok ti jedan dan ne kvrcne u glavi pa samo se nasmesis i okrenes na drugu stranu

znas koja sam ja picajzla bila sto se tice reda u kuci

sad hmhm mogu da se saplicem po kuci od igracaka puca mi sve u 16

ne vredi nekad

jednostavno dok ne preguraju njihove faze moz se slikati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poseponocna bila sinoc...danas tesko... ;)

ubi se od trbusnjaka...ali kucna varijanta...

mm upravo namesta vrata koja smo danas sredili...

znaci preostaje mi samo cool trener :D ...mada oni su retko str8... :(

uhhhh ala odlutah od tebe...izvinjajem se :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana, vidim ja da tebi i meni nema pomoći... poludećemo uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana, vidim ja da tebi i meni nema pomoći... poludećemo uskoro...

il cete skinuti pelene

ja se kladim na pelene

vi kako ocete :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cek cek dok ti jedan dan ne kvrcne u glavi pa samo se nasmesis i okrenes na drugu stranu

znas koja sam ja picajzla bila sto se tice reda u kuci

sad hmhm mogu da se saplicem po kuci od igracaka puca mi sve u 16

ne vredi nekad

jednostavno dok ne preguraju njihove faze moz se slikati

bravo..ista stvar..a i naucnici kazu da je nekad ignorisanje haosa veoma zdravo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne da je zdravo nego je i korisno

dok ja po 101 put pokupim igracke prodje dan

ovako samo sutnem malo u stranu da mogu da prodjem do kompa sednem i ne mislim :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

il cete skinuti pelene

ja se kladim na pelene

vi kako ocete :lol:

e da su samo pelene problem bilo bi dobro... tu je i cucla za uspavljivanje... pa obroci koji traju po sat vremena jer moje dete mora da se moli da bi jelo, i to uz crtani film... a to što me apsolutno ništa ne sluša to je posebna priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj sto ne kazes za cuclu imam ekstra foru

citali mso pricicu o dabru s asve slikovnim prikazom kako dabar gricka drvo da napravi sebi kucicu pa sam ga ucila kako dabar secka zubicima

i onda mi padne na pamet fora da mu je dabar pregrizao cuclu i ne radi sad

makazama sam odsekla vrh kolko da ne moze da dudli

za 7 noci se odvikao bez neke preterane drame

jeste se budio i bilo mu je tesko ponovo da zaspi al nije bilo neke histerije il sl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj sto ne kazes za cuclu imam ekstra foru

citali mso pricicu o dabru s asve slikovnim prikazom kako dabar gricka drvo da napravi sebi kucicu pa sam ga ucila kako dabar secka zubicima

i onda mi padne na pamet fora da mu je dabar pregrizao cuclu i ne radi sad

makazama sam odsekla vrh kolko da ne moze da dudli

za 7 noci se odvikao bez neke preterane drame

jeste se budio i bilo mu je tesko ponovo da zaspi al nije bilo neke histerije il sl

dobra fora... a koliko je imao tada?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto oko 18-19mes

bila mi frka kad sam se porodila II put da ne krene bebine dude al nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zna ona gde treba...nego je tvrdoglavaaaaaaaa... joj zivote...sto bi jedan drug rekao "prejak karakter za te godine,na***ali ste)

Lea gde ces da piskis "u nosu" gde ces da kakis "u nosu"...sedi sat vremena,ustane i posle 5 min. piski u gace,"mama...pishka,pishka,moko..."

- Ok,a gde si piskila - "na pod"

- a gde treba da piskis - "u nosu"

tako je i meni Mina lepo rekla kada sam joj prvi put skinula pelene

-Mina ,gde se kaki?

-u nosu.

-A gde se piski?

-U nosu.

A gde si ti piskila?

-U gacice.

-Pa,zasto,Mina?

-ZATO STO SAM MALA.

Lepo mi dete reklo,ja ostala bez reci i vratila joj pelene.Posle mesec dana ih je sama skinula.

Inacem,vec par dana trazi da kaki na nosu.Nadam se da ce tako i ostati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja ovde da napisem kako smo se mi odvikli od pelene.

Poceli smo sa 9 meseci jedan put dnevno u isto vreme sa puuuno igracaka oko nje i naravno mama da je tu, zatim dva put dnevno i tako smo povecavali.Bila je uodusevljena toga.Posle 3 meseca prestala je da kaki u pelenu samo u nosi.Znam da za nekoga ovo je malo rano ali meni je bila bitna navika, rutina.Bar kod nas nije bilo negodovanja lako je sela bez problema nesvesno.

i sve tako do 18 meseca kada smo dobili pelenski osip i ja resila da joj skinem pelene preko dana a samo za spavanje i kada idemo u setnju duza od dva sata nosila je pelene.

U pocetku bilo je piskanje na svaki 30 min dok nije pocelo bas da joj smeta pa cak i da palce ponekad a mama non stop je pricala jel ima kaka i kad se ukaki dusa moja odma pocne da se zali.Tako je bilo mesec dana sa 19 meseci skinuli smo i pelenu za spavanje preko dana, samo jedan put se upiskila srecom.A sa 21 mesec skinuli smo i nocnu pelenu.

A skidanje pelena i onu dnevnu i nocnu za spavanje skinuli smo je jer pelena je bila suva vec 10 dana za redom.

Inace sada imamo skoro 22 meseca i kaze i kaki kad joj se kaki i kad joj se piski.Jos nije razvrstila. :) :)

Ovo je moj nacin nama je uspelo.Znam da je malo zamorno da tako rano krenete sa skidanje pelene, jer treba svaki dan u isto vreme staviti je i nema odstupanja.Pogotovo kad skinete pelenu delimicno treba imati mnoogo strpljenja i zivaca.

Pa,po ovom ispadne da je svejedno da li dete stavljas rano na nosu ili ne.Mi smo Minu stavili sa 23meseca ,a pelene je skinula sa 24 i 10 dana.I nije neka razlika ,a nismo se cimali uopste.Moja kuma nije malu uopste stavljala na nosu-pocela je malo pre dve godine i dete je za 10 dana skinulo i dnevnu i nocnu pelenu.Ja po ovome nisam uopste pametna kako se ponasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga viki mozda moja metoda nije dobra ali meni nije bitno da skinem pelene sa 17 18 meseci vec da ima navika da se neplasi nose to je meni bio cilj.Nista vise.Sa druge strane slusala sam i pedijatra.Mozda sam krenula preprano ali nije mi bilo tesko niti sma je cimala, vec joj bilo zanimljivo nije plakala nije se bunila pa sto da ne.

Opet kazem da mozda nije najbolja metoda ali nama je upalila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise nisam pametna... :blink: Evo,pre sat vremena je skinuo pelenu,"smeta mu" rece,i posle lepo sedne na nosu,piski,posle trazi sam pa kaki... :blink: Sve kao da se tako rodio... :blink: Sta je sad ovo?! Jel nas on malo trenira ili sta?! :huh: Nista,ja mu obukla gace,vidis sad si veliki momak bla bla,imas gace kao tata bla bla bla... I sve ide kao podmazano... Sad je zaspao... A ja eto,neznam sta da mislim... Definitivno nas zeza... <_< Od danas mu ne oblacim pelene!!! Sad ima da nauci!!! :angry::D

Pozelite mi srecu i strpljenje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SRECNOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!

:) :) :) :) :) :) :) :)

ocekujemo te sa lepim vestima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Citana! :)

Evo,probudio se i ponovo najnormalnije piskio u nosu!!!!!! Ne mogu da verujem! :)

JUPIIIIIIII!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je samo 2x piskio na pod,ostalo sve u nosu. :)

Zato danas ceo dan brisem barice... :lol: Uspelo par puta i u nosu,i thank good i juce kao i danas u nosu je kakio... Ali sad sam resila da mu ne vracam pelene,takoda...ima da se mucimo i mi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo podrske sa moje strane.Uspecete Chimama.

naucice, smao napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dosla sestra sa cerkicama u goste i moja Mina se vec par puta upiskila u gace :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke HELP! :o

Neznam sta se desava!Otkad se probudio popodne place i zali se da ga boli pisa!Izgleda nateceno i malo je crveno!!! Nosa mu malo pritiska ako ne sedne kako treba(a on se naravno stalno migolji),neznam,jelmoguce daje od toga? Jel imao neko slicno iskustvo?

Boli ga na dodir,ne mogu mu obuci ni gace,tako da sad gologuz trckara i piski gde god stigne... Ne boli ga kad piski,samo na dodir.Ili su mu gace izuljale? :blink:

Ako ne prodje sutra kod dr... :(

Viki,mogu misliti... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je samo 2x piskio na pod,ostalo sve u nosu. :)

Zato danas ceo dan brisem barice... :lol: Uspelo par puta i u nosu,i thank good i juce kao i danas u nosu je kakio... Ali sad sam resila da mu ne vracam pelene,takoda...ima da se mucimo i mi... ;)

chimama tako je i moj prva dv adana dok nije skapirao da mora da se suzdrzi il da na vreme kaze kad hoce pipi

samo polako naoruzaj se zivcima i nastavi akciju odvikavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke HELP! :o

Neznam sta se desava!Otkad se probudio popodne place i zali se da ga boli pisa!Izgleda nateceno i malo je crveno!!! Nosa mu malo pritiska ako ne sedne kako treba(a on se naravno stalno migolji),neznam,jelmoguce daje od toga? Jel imao neko slicno iskustvo?

Boli ga na dodir,ne mogu mu obuci ni gace,tako da sad gologuz trckara i piski gde god stigne... Ne boli ga kad piski,samo na dodir.Ili su mu gace izuljale? :blink:

Ako ne prodje sutra kod dr... :(

Viki,mogu misliti... :(

Joj draga, ja ne mogu pomoci jer ti nemam nikakvog iskustva sa decacima... :( Oko mene sve same devojcice...

Nadam se da nije nista i da ce do jutra proci. Ljubi nam hrabrisu da mu bude ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ,Moni Bonboni,Micilici i NancyFancy! :)

Izdrzacu,jer vidim da napredujemo,jes'da pooolako ali neka,nisam ni mislila(kao mm :lol: ) da cemo uspeti za 2dana,tako da ne odustajemo... :)

Sto se tice pise jos uvek je crven,vidi se da je u pitanju koza-kao da je izuljano,u svakom slucaju idemo kod dr. da slucajno ne bude jos i gore stanje...:( Uopste nam ne da ni da pipnemo pisu,sinoc je dopustio jedino da namazemo pantenolom t to mu je prijalo,verovatno malo ohladilo... Kako ce dr.ki da dopusti,joooj,bice sigurno placa i otimanja... :( A posle oma kupujemo pamucne bele najobicnije gace,mozda je i od toga sto ovi sa robotima i ostalim slicicama nisu bas nekog dobrog materijala...

Uf,javljam vam se sa vestima... :(

Ps:Danas je samo 1x omaklo pored nose... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.