Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Iako smo skinuli pelene u septembru i dalje pored nose, u kupatilu, moraju da budu knjige, magneti koji se kace na ves masinu, puzle...

Probajte da im odvratite paznju necim sto ce ih zadrzati na nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo skinuli pelene u septembru i dalje pored nose, u kupatilu, moraju da budu knjige, magneti koji se kace na ves masinu, puzle...

Probajte da im odvratite paznju necim sto ce ih zadrzati na nosi.

Kako onda kad ste u gostima ili napolju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako onda kad ste u gostima ili napolju?

Napolju jos uvek trpimo :unsure:

U gostima obavimo jer nosimo nasu nosu i sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napolju jos uvek trpimo :unsure:

U gostima obavimo jer nosimo nasu nosu i sve OK.

:huh: Nije ti lako...a ni P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, da ti kazem, nije mi ni tesko. Takav nam je nacin zivota ,pa i nije velika drama. Do duse, na poslednjem susretu u igraonici se privoleo prvi put da piski sa adapterom. Pre ili kasnije, sva nasa draga decica porastu za toliko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dešavalo da moju držim bez pelene u toku dana i upiški se tako par puta u toku dana na primer , i ponovo joj stavim pelenu jer sam kapirala to je ionako svrha pelene. Sad čitajući komentare vidim da je normalno i ako se dete upiški , i tako treba izdržati par dana, da bi se odviknulo . To nisam znala. Inače noću joj ne stavljam već duže vreme, tek je ujutru stavljam na nošu i to obavi, kada joj se kaki kaže kak, bude čak i srećna kaže bravo, vidi mama ... sa tim nemamo problema, jedino to upiškavanje. Da li da joj skinem pelene ili da čekam da ona sama kaže kad će na nošu ? Još jedno pitanje , ako skinemo pelenu , da li ne bi trebalo više nikad da joj stavim? Inače mislim da je pravo vreme za odvikavanje, jer često kaže neću pelenu, i onda joj obučem gaćice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dešavalo da moju držim bez pelene u toku dana i upiški se tako par puta u toku dana na primer , i ponovo joj stavim pelenu jer sam kapirala to je ionako svrha pelene. Sad čitajući komentare vidim da je normalno i ako se dete upiški , i tako treba izdržati par dana, da bi se odviknulo . To nisam znala. Inače noću joj ne stavljam već duže vreme, tek je ujutru stavljam na nošu i to obavi, kada joj se kaki kaže kak, bude čak i srećna kaže bravo, vidi mama ... sa tim nemamo problema, jedino to upiškavanje. Da li da joj skinem pelene ili da čekam da ona sama kaže kad će na nošu ? Još jedno pitanje , ako skinemo pelenu , da li ne bi trebalo više nikad da joj stavim? Inače mislim da je pravo vreme za odvikavanje, jer često kaže neću pelenu, i onda joj obučem gaćice.

Ako se jednom odlučiš da skinete pelenu, onda treba istrajati, takođe u početku dete neće samo tražiti nošu, nego je ti nudi svakih sat, sat i po vremena i naravno kada obavi u nošu pohvali je i reci da i sledeći put tako lepo traži da piški....normalno je da će se u početku i po 5x dnevno upiškiti u gaćice...ali obično se to skidanje pelena odlaže za toplije dane, mada ako je tvoja procena da je sada pravi momenat, onda samo napred i srećno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu, nisam znala da to tako ide, odjednom. Dobro sam procenila, danas se i nije upiškila, češće sam joj nudila nošu , u početku se malo nećka, ali ipak obavi ako treba. I pohvalim je naravno. Ma navići će se već. Epa super, ne mogu da verujem da smo se onda već otarasili pelena.... :D Ovaj ceo paket nek čeka drugu bebu kad malo poraste :) Eto koliko nisam to ni planirala :D Uostalom imaćemo manji trošak. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, ja sve kao necu da propustim momenat, sve mislim to je to, a ono ipak nije :lol: A nisam ni sigurna da bi mi to sad bas bilo zgodno da skine pelene-sad je presvucem 3-4 puta dnevno, a onako bih morala da trckam cim me pozove, da ostavljam sve, i kad beba siki, jos sad kad mm pocne da radi :wacko: Eto, lomi se ona, lomimo se mi, a na sta ce to izaci :rolleyes:

Ima li nekih novosti oko nose i pelena? :)

Pa, da ti kazem, nije mi ni tesko. Takav nam je nacin zivota ,pa i nije velika drama. Do duse, na poslednjem susretu u igraonici se privoleo prvi put da piski sa adapterom. Pre ili kasnije, sva nasa draga decica porastu za toliko. ;)

A kakav je to adapter? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nekih novosti oko nose i pelena? :)

A kakav je to adapter? :)

Adapter koji se stavlja na wc solju. ;) da bi dete sedelo sigurno na wc solji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su u vrticu resili da im polako skidaju pelene i obavestili roditelje da donose gacice i dve-tri presvlake.

Danas se moja cerka upiskila samo jednom u vrticu, i jednom kad je stigla kuci. Necu joj do veceras oblaciti pelene, nudim joj nosu na pola sata.

Videcemo,polako, danas nam je tek prvi dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis, nudis joj nosu na pola sata dok ne piski, pa je onda pustis neko vreme?

Pitam te zato sto se desavalo da majke procitaju kako treba nuditi nosu na sat, pola sata, pa to rade i posle piskenja. Ni male bebe ne piske bas na pola sata/sat, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja saznala danas od vaspitacice da moja cura redovno piski u nosi kad je u vrticu. Ne trazi-ali kad je stave na nosu-ispiski se. Kod kuce se NIJEDNOM nije ispiskila u nosu. Sedi i po 40min i nista ne uradi, a onda CIM USTANE ispiski se.

Mislila sam da nije spremna, a danas kad mi je vaspitacica rekla da u vrticu hoce-i zbunila sam se i obradovala.

Kod kuce je idalje ista prica.

Savet vaspitacice je bio da je stavljam na tacno 2 sata na nosu-iako nista ne uradi, da je nakon 10min obucem i ponovim sve za 2 sata. Probacu pa da vidimo da li ima neke vajde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis, nudis joj nosu na pola sata dok ne piski, pa je onda pustis neko vreme?

Pitam te zato sto se desavalo da majke procitaju kako treba nuditi nosu na sat, pola sata, pa to rade i posle piskenja. Ni male bebe ne piske bas na pola sata/sat, zar ne?

Sve zavisi od toga koliko unese tecnosti. Nudim joj nosu na pola sata, kad se popiski pustim je malo, ali stvarno nema pravila koliko ce vremena da prodje do sledeceg piskenja.

Tako da mi jednom piskimo u nosu, posle je ne zapitkujemo cesto i onda se desilo da se upiskila u gacice. Ali dobro, nema veze, idemo dalje, ne mogu da ocekujem da ce da ostavi pelene i nijednom da se upiski u gacice, zar ne?

Juce me je cak i jednom zvala i krenule smo ka nosi ali nismo stigle, sto mi govori da ipak zna sta i kako treba da radi, samo joj treba jos malo vezbe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se javljam posle deset dana od pocetka skidanja pelena. Situacija je super: U vrticu uvek piski u nosu, vec dugo se ni tamo nije desila ni jedna nezgoda. Kuci je malo drugacije, iz prostog razloga sto smo mi malo lenji, pa joj kad negde krenemo stavimo pelene, onda kad se vratimo kuci joj skinemo pelene i tako u krug. Ona ponekad trazi, ponekad se upiski ali sam za sad zadovoljna. Recimo da se jednom dnevno upiski u gacice, jednom piski u nosu i jednom u pelenu (kad nije u vrticu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana je juce pocela da mi pokazuje na pelenu kada se ukaki.

Vidim je ja i malo pre toga da 'gura' al ne reagujem i kad zavrsi dodje do mene i pokazuje mi na pelenu. ja je pitam 'jesi kakila?' i ona me pogleda, zadrzi pogled na meni i opet prsticem na pelenu.

I danas se to isto ponovilo. Da je skidam i stavljam na nosu kad je vidim da pocinje da kaki (i u sred radnje)? Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!

A jel je pitas da li oce da piski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana je juce pocela da mi pokazuje na pelenu kada se ukaki.

Vidim je ja i malo pre toga da 'gura' al ne reagujem i kad zavrsi dodje do mene i pokazuje mi na pelenu. ja je pitam 'jesi kakila?' i ona me pogleda, zadrzi pogled na meni i opet prsticem na pelenu.

I danas se to isto ponovilo. Da je skidam i stavljam na nosu kad je vidim da pocinje da kaki (i u sred radnje)? Sta vi mislite?

Ja je ne bih stavljala u sred radnje na nosu. to moze da izazove kontraefekat. Ako je provalis pre radnje, stavi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to malo teze :) posto se samo odjednom zaustavi i krene da 'gura' i dok ja dovucem nosu i skinem je to je vec 'u sred radnje' tako da cu sacekati. Mada retko kad je na nosi i ne uradi nista. Uglavnom piski ali to je verovatno sve slucajnost :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo ces grbaviti sa nosom. Tek kad bude prosla fazu sakrivanja u cosak da kaki, moci ces da ocekujes da ce stici potpuno svesno stanje tog dela. Ona sada pokazuje da zna da joj je puna pelena, sto je super, ali jos ne zna da prepozna osecaj pred samu radnju.

Mozes, eventualno da je navikavas (tako sam cula da rade u nekim vrticima) tako sto ces je stavljati sa sve pelenom na nosu dok kaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis, to mi nikad ne bi ni na pamet palo :) hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,ja cu da poludim od mog deteta!Mesec dana ne nosimo pampers,redovno ide nosu(ja ga stavljam)jos mi nije nikad sam trazio,nocu ne piski ali se uvek ukaki u gacice,ne zeli ni da vidi nosu kada provalim da hoce da kaki.Sigurna sam da zna kada mu se kaki,ali niti kaze niti zeli da sedne kada mu je nudim,ne znam vise dokle ce tako,nije ni mali da se tako ponasa.Kada se ukaki tek tada dodje kad mene i kaze mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, eventualno da je navikavas (tako sam cula da rade u nekim vrticima) tako sto ces je stavljati sa sve pelenom na nosu dok kaki.

Nama samo ovako upali da sedne na nošu. Ne silim ga više "ič"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dijete sjedne na tutu i vice psss i onda trazi aplauz, ne mogu da mu objasnim da on to stvarno treba i da uradi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,ja cu da poludim od mog deteta!Mesec dana ne nosimo pampers,redovno ide nosu(ja ga stavljam)jos mi nije nikad sam trazio,nocu ne piski ali se uvek ukaki u gacice,ne zeli ni da vidi nosu kada provalim da hoce da kaki.Sigurna sam da zna kada mu se kaki,ali niti kaze niti zeli da sedne kada mu je nudim,ne znam vise dokle ce tako,nije ni mali da se tako ponasa.Kada se ukaki tek tada dodje kad mene i kaze mi.

To je faza. Proci ce i to brzo.

Ako si citala ovu temu, svi su manje-vise prosli kroz tu fazu: "znam sta treba, ali necu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.