Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

hahaha ma samo da nije nosa, sve ostalo dolazi u obzir. Bravo Teo :)

:) Da,da!

I ponosno vam javljam da Teo 2-3put piski u jedan deo neke svoje igracke sa kojom se ne igra! :lol: :lol: :blink:

Znaci nece da sedne na nosu,nema sanse,ali zato hoce stojecki da piski u tu igracku koja pomalo podseca na nosu... Sta da vam kazem... :rolleyes: i to je nesto... pa polaaaako... ;)

Ps:@mama Bojana

Moja mama kaze da smo se brzo odvikli zato sto nije bilo pampersa vec platnenih pelena i nama samima je smetalo kad smo bile mokre,ukakane... E sad,i ja sam razmisljala o tome da sa 2.detetom probam sa tim platnenima,posto tad mnogo ranije pocnu koristiti nosu... Medjutim,dete od 2.god,novorodjence,platnene pelene... ajooooj... nekako mi zvuci kao prava nocna mora...

A sto se svekrve tice,ona je zmaj,a njena deca posebna,oni su se rodili piskeci na nosi,pricajuci,i znali su i da hodaju oma!! :lol: :lol: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao! Tu treba dooobro parce progutati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@chi mama....bravo!!!bolje i u igracku nego u pelene......:)

@mama bojana, bas to sto kaze chi mama, tad su bile platnene pelene, mada moja sestra kad se rodila vec su bile pampers...ali moja mama nas je stavljala jos sa 7 meseci na nosu :)......a i bile smo mirne...to je bilo sve izvodljivo...a ovo moje dete je raspustena banda, ne moze da se smiri ni 5 sekundi, a kamoli da sedi na nosi....i kad sedi to je uvali se u nosu tako da mu je i pisa i pola guze napolju....:)

ja sad rekla mami kad je dosla, ajde ti probaj luku da nagovoris na nosu, i odustala je posle prvog dana....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure mi smo koristili platnene za malu- bambus pelene, i skinuli smo ih sa 19 meseci. Stvar je u tome da one imaju fleece ulozak koji drzi guzu suvom, ali stvarno suvom, i sa ovim modernim mislim da nije vise do toga sa vlagom, nelagodnoscu isl, osim ako namerno ne vadite ulozak sto mi nismo...

I ja majku kad pitam kaze do godinu i po smo svo troje skinuli... Cekam da mi dodje da cujem detalje: kako, gde, jel pazila na znake da smo bili spremni ili "kud svi Turci tu i mali Mujo"!

Seceru a jel voli Luka da cita ili da mu se cita? Jedino mi to ili neka tako "vezujuca" aktivnost padaju na pamet da odsedi par minuta... Mada ja ipak mislim da mora da se prati onih 6-7 najvaznijih znaka i ako nisu svi ispunjeni onda nista.

Za utehu- nas drug puni 3 u septembru i jos je u pelenama.

Za sve mame koje imaju problema sa povremenim nezgodama i sa namernim upiskivanjem/kakanjem u gacice kada su odavno vec odviknuti- nepisano je pravilo da ce se desiti! Evo sve nase drugarice upravo tako testiraju mame a i moja je testirala nas nekih 7-8 meseci nakon sto smoskinuli pelene. Prodje to vreme, taman pomislite gotovo je, i eto njih nazad na pocetak! :blink: Resenje: samo ignorisanje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u oktobru punimo 3godine,i jos pisskimo i kakimo u pampers.. ZnA da kaze kaki ,i zna sta to znaci,ja ga pitam da l je kakio on kaze da nije i ako jeste..A kad mi on sam kaze da kaki ja odma da ga s^tavim na wc solju i on nece... Mislila sam da cemo ovog leta da skinemo pampers ali nista od toga.Ali rekli smo da necemo da ga forsiramo,pa kad on odluci onda tad.. A pre nekoliko nedelja smo se spremali za kupanje i on je bio bez pampersa i ukakio se na plocice u hodnik... :unsure::huh:

I ne smeta mu kad se ukaki,kao da nista nije bilo i nece ni da mi kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ micilili , obozava knjige i da mu se cita, ali ni to ne pomaze...

da se pohvalim, sinoc je sam trazio da sedne na solju, sedeo je 5 minuta i piskio!!!!! :) :) :)

ali evo sad ga ptam hoces ponovo na nosu ili solju da piskis, kaze " ne mogu" !!!! da se ubijes samo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke seceru. Na putu ste.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina danas otisla u kupatilo,popela se na bide i pokakila se kao mali zmaj,a onda je pocela na sav glas da vice:"Dodji mama da vidis govno."Imala sam sta i da vidim :lol: :lol: :lol: Ne znam vise da li da se smejem ili da lacem na njene gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina danas otisla u kupatilo,popela se na bide i pokakila se kao mali zmaj,a onda je pocela na sav glas da vice:"Dodji mama da vidis govno."Imala sam sta i da vidim :lol: :lol: :lol: Ne znam vise da li da se smejem ili da lacem na njene gluposti.

hahahahaha jao Viki umrecu od smeha :lol: :lol: :lol: Slatko ste me nasmejale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se pohvalim, sinoc je sam trazio da sedne na solju, sedeo je 5 minuta i piskio!!!!! :) :) :)

ali evo sad ga ptam hoces ponovo na nosu ili solju da piskis, kaze " ne mogu" !!!! da se ubijes samo :(

E to ti je pravi mali jarac...hoce,moze,ume ali samo kada on hoce :)

Bravo Luka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve mame koje imaju problema sa povremenim nezgodama i sa namernim upiskivanjem/kakanjem u gacice kada su odavno vec odviknuti- nepisano je pravilo da ce se desiti! Evo sve nase drugarice upravo tako testiraju mame a i moja je testirala nas nekih 7-8 meseci nakon sto smoskinuli pelene. Prodje to vreme, taman pomislite gotovo je, i eto njih nazad na pocetak! :blink: Resenje: samo ignorisanje!!!

Uh...dobro si rekla.Lakse bude malo kada znas sta da ocekujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez pelena ,dan treci:

Nije kakila dva dana...znam da je normalno...ali opet...

Danas nekako i sedne na nosu i adapter...uz pomoc magije i trikova...ali cim ustane ispiski se...Bili smo i da kupimo novu nosu(cetvrtu po redu) koju je sama izabrala...piskila je u staru nosu,cim je pocela da svira,ustala je i ostatak posla obavila po podu(nisam bila prisutna:()...Jutros ustala (spava u pelenama u toku noci),stoji,u nekom trenutku piski, rasirila noge i gleda...sva izgubljena...kako to da sad nema barice?! :lol: Ne mogu ni da zamislim koliko je ceo taj proces zbunjujuc za nju.

A kako ste u periodu navikavanja resavale problem kada idete negde?Mi vec treci dan izlazimo iz kuce na smenu...nesto mi se ne skupljaju barice po marketima i sl.a ne bih da joj stavljam pelenu,da je jos vise bunim...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina danas otisla u kupatilo,popela se na bide i pokakila se kao mali zmaj,a onda je pocela na sav glas da vice:"Dodji mama da vidis govno."Imala sam sta i da vidim :lol: :lol: :lol: Ne znam vise da li da se smejem ili da lacem na njene gluposti.

viki, ona misli da je to poklon zato sti si je sigurno neko izvezno vreme molila da prestane da kaki u pelene. Meni je ova prica preslatka (mozda malo smrducka :blink: ) :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina danas otisla u kupatilo,popela se na bide i pokakila se kao mali zmaj,a onda je pocela na sav glas da vice:"Dodji mama da vidis govno."Imala sam sta i da vidim :lol: :lol: :lol: Ne znam vise da li da se smejem ili da lacem na njene gluposti.

pa divnoooo!!!! ja samo to da ugledam. pravicu zurku, obecavam. za prvo govance u solji....eto dotle bi islo moje radovanje :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to ti je pravi mali jarac...hoce,moze,ume ali samo kada on hoce :)

Bravo Luka ;)

nista ga ne hvalite......danas smo ceo dan bili u dvoristu.....tako da smo sve vreme imali pelene.....

moracemo i na more da nosimo nosu...mislim sta reci....ne znam kako ce to da izgleda na plazi.....gde ce onda da kaki?????

mislim kao da ce traziti nosu da kaki,,,,nego smo pretpostavljamo sta akoooooo?????!!!!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke seceru. Na putu ste.. :)

ja nas vidim samo na putu za more, ali nigde vise :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne smem ni da se pohvalim da je luka danas sedeo dugo na nosi i piskio...jer ne znam kako ce se odvijati situacija kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne smem ni da se pohvalim da je luka danas sedeo dugo na nosi i piskio...jer ne znam kako ce se odvijati situacija kasnije

Bravo Luka!! :D

Svi oni znaju,samo kad hoce.I jovana je piskila na solji.Samo sam primjetila da kad god treba da piski bez pelene,ona kao da se prepadne i pocne da place.Drzimo palceve za Luku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Luku,pametnica jedna:)))))))

I ja sam nekad sujeverna sto se toga tice...cim pomislim samo,ili kazem kako je bila dobra...ona u trenu povileni...

Kako nije 2dana kakila,probudila me u 4h ujutru i drzi se za guzu i vice kaka,kaka,ja virnem ono nista.Kazem joj ajde kaki u pelenu slobodno...i posle 10 min. to se i desilo.E...od tad pa do 16h popodne ona nije piskila...ali zato kad se ispiskila...slon iz zoo vrta je mala beba za nju :)Sad je opet proslo 2 dana,pa ocekujem opet nocno druzenje:) Moj zakljucak je da je ona fizicki i te kako zrela za odvikavanje,moze da se kontrolise,javi kad ce sta da uradi,samo ne uradi na mestu koje je predvidjeno(tvrdoglava) :P ...i posle 5 dana odvikavanja zao mi je sto nismo pokusali ranije.

Piskila je danas uz pomoc kuce Lore na adapteru prvi put,uspela par puta da sedne na nosu(ponestaje mi inspiracije) ali nista...i piskila je na trampolini (prvi put u javnosti :o ).Idemo svuda bez pelena i u toku dana spavamo u gacicama. Ja planiram (a neko se smeje) da do jeseni najkasnije zavrsimo sa postovima na ovoj temi. :)

Inace Seceru i Lei za 3 nedelje nece biti mesto na temi dete 1.god. :D

Otvoricemo na temi dete 2.god. podtemu "Luka,Lea i drugari u pelenama IIdeo" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Luka!! :D

Svi oni znaju,samo kad hoce.I jovana je piskila na solji.Samo sam primjetila da kad god treba da piski bez pelene,ona kao da se prepadne i pocne da place.Drzimo palceve za Luku...

Mozda se Jovana plasi vodice koja curi...ako je piskila dok stoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Luka!! :D

Svi oni znaju,samo kad hoce.I jovana je piskila na solji.Samo sam primjetila da kad god treba da piski bez pelene,ona kao da se prepadne i pocne da place.Drzimo palceve za Luku...

hvala duskice....

a jovane mi je bas zao sto se uplasi...joj mis mali, ko zna sta je u njenoj glavi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Luku,pametnica jedna:)))))))

I ja sam nekad sujeverna sto se toga tice...cim pomislim samo,ili kazem kako je bila dobra...ona u trenu povileni...

Kako nije 2dana kakila,probudila me u 4h ujutru i drzi se za guzu i vice kaka,kaka,ja virnem ono nista.Kazem joj ajde kaki u pelenu slobodno...i posle 10 min. to se i desilo.E...od tad pa do 16h popodne ona nije piskila...ali zato kad se ispiskila...slon iz zoo vrta je mala beba za nju :)Sad je opet proslo 2 dana,pa ocekujem opet nocno druzenje:) Moj zakljucak je da je ona fizicki i te kako zrela za odvikavanje,moze da se kontrolise,javi kad ce sta da uradi,samo ne uradi na mestu koje je predvidjeno(tvrdoglava) :P ...i posle 5 dana odvikavanja zao mi je sto nismo pokusali ranije.

Piskila je danas uz pomoc kuce Lore na adapteru prvi put,uspela par puta da sedne na nosu(ponestaje mi inspiracije) ali nista...i piskila je na trampolini (prvi put u javnosti :o ).Idemo svuda bez pelena i u toku dana spavamo u gacicama. Ja planiram (a neko se smeje) da do jeseni najkasnije zavrsimo sa postovima na ovoj temi. :)

Inace Seceru i Lei za 3 nedelje nece biti mesto na temi dete 1.god. :D

Otvoricemo na temi dete 2.god. podtemu "Luka,Lea i drugari u pelenama IIdeo" :lol:

draga otvaraj za nas odmah temu i na 3. godini! slobodno!!!

lepo ja kazem da ga ne hvalim, jer posle se upiskio 2 puta u gacice i uvece otisli u komsiluk (naravno stavila mu pelene, da se ne bi celoj zgradi dizao parket ) i on se ukakio u pelene.....ja ga pitam "pa luka sto nisi trazio da kakis u nosu ili solju" a on onako nonsalantno kaze " ne mogu"......

e ponekad me podseca na one likove iz blokova kojima je sve smor.....

citana , tvoja lea je definitivno zrela a i devojcice su uvek zrelije...i ja se iskreno nadam da cete do septembra da se prebacite na druge teme :P:P

crkla sam od smeha citajuci tvoj post....

nema , mi smo najgori...molim jos neku mamu da se javi ovde cije dete ima 2 ipo godine i jos koristi pelene...bice mi mnogo lakse..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam ja jutros citala tvoj post ona se na 20cm od mene ispiskila(mada je ovaj izraz previse blag za ono sto je ona uradila).To je bilo u 10:30 i sad spava i jos nije piskila.Mene strah sto toliko zadrzava sve u sebi...cak sam je danas bukvalno molila da kaki ako hoce i u gacice samo da kaki.

Hahaha e a meni je uzasno smesno, kada tebi Luka kaze " ne mogu " :lol: i cesto se setim te recenice u toku dana i smejem se sama sa sobom.Vaspitano i kulturno dete...a ne "neću" kao neki :(

Poredjenje ti je za 5. Specijalno tamo oko 70A :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poredjenje ti je za 5. Specijalno tamo oko 70A :P

pa da, 70A, ili 45. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi danas ceo dan nosimo gacice i ceo dan piskimo po podu...ujutru je malo sedeo na nosi ali sa pola guze napolju i nije nista uradio.....i eto nista od nas za danas.....

citana, ja sam sebi u vrticu napravila haos sa tim zadrzavanjem, ali ja sam zadrzavala stolicu..da ti ne pricam da se to vuklo posle do moje 9. godine kad sam morala na biopsiju itd......

ali samo opusteno...nemoj da je prisiljavas ili isnistiras da se piski i kaki na nosu,,,

mislim necu ja da ti dajem savete, vidis da ni sa nama ne znam sta cu i kako cu :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.