Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Sta se sad desava? Da li se nesto promenilo od kad si je vratila u krevetac, Marina?

E ovako,kada sam je vratila u krevetac nije se nijednom upiskila preko dana(nocu da),a proslu noc je spavala kod mene i mm u krevetu i nije se upiskila(da dodam da je i kod kuce dole spavala sa nama u krevetu i nije piskila),tek sam jutros povezala da to ima veze sa tim izgleda :blink: Nisam pametna sta da radim?

Novorođenče bez pelena da li možete da verujete :huh:

Ja sam baš zatečena

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mene odvikavanje od pelena znaci kada dete samo trazi nosu i tacno zna cemu ona sluzi.

Traži nošu, donese je sam, sedne i ustane pre nego bilo šta obavi... :(

Ovako su ga prošle sve faze stidljivotsi, čučne i piški (ponekad i kaki), al neće na nošu...

Ja sam prestala da se traumiram... Ali stvarno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvonka, to je idealno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, bas sam htela reci da su devojcice zrelije i da sa 2 godine s njima mozes pricati kao sa odraslom osobom :)

za mene niko nema savet kako da stimulisem malog da kaki na nosu?

od letos kaki u gacice.

potrefio je jedva par puta da kaki na nosu.

kaze kakio i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,kada sam je vratila u krevetac nije se nijednom upiskila preko dana(nocu da),a proslu noc je spavala kod mene i mm u krevetu i nije se upiskila(da dodam da je i kod kuce dole spavala sa nama u krevetu i nije piskila),tek sam jutros povezala da to ima veze sa tim izgleda :blink: Nisam pametna sta da radim?

:blink:

Mislim da ne terba nista da radis vec da sacekas jos malo. Ja mislim da se ona oseca opustenije i mirnije u krevetu sa vama i da je to razlog sto piski kad je sama u krevetu nocu. Drugim recima, po meni, treba jos malo da poraste. ;)

Ja mogu da se pohvalim da je moje dete pre neku noc ustalo samo da trazi nosu i to da ide u kupatilo. :D On jako retko piski nocu, pa sam mislila da ce mu trebati vremena da shvati tu potrebu kad se desi. Dobro je sve proslo.

Slobodno mogu da kazem da smo u roku od 1,5 mesec skinuli pelene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas... Ema "ka-ka" to obično znači da se već ukakila i da treba da je presvučem. Odlazimo u wc kad ono tek krenula... I ja je stavim na nošu, potegnem sveee igračke iz mrežice izručim i krenule da se igramo (ne bi li je zadržala na noši)... Naravno da je ustajala na svakih 20ak sec da vidi da li ima šta pa se sama vraćala kad skonta da je noša prazna. I posle 10ak minuta neće više i ustaje a ono maleckoooo... pa kao 4-5klikera :)

Jaoj!!! Zovi muža, zovi mamu... I odmah i vama da se pohvalim :) Jeste da leto prođe ali eto mi malo (kao i uvek u svemu) kasnimo :D pa će ova moja izgleda preko zime na odvikavanje od pelena :D

Ovo nam se desilo još jednom ali u svakom slučaju polako "sazreva" za nošu.

Super, super..

Sa koliko je najbolje da se djete krene odvikavati od pelena a da nije prerano ni prekasno?

Aleksa je imao 17 meseci i par dana... Uspeli smo relativno brzo i lako... On je definitivno ostavio pelene. Pod ovim mislim da i u vrticu trazi tutu kad mu se kaki, piski, od bilo koje tete ( u pocetku samo je od kuvarice trazio jer se za nju vezao, ako nje nije bilo tog momenta on je trpeo ili bi se na kraju ukakio), trazi kada smo u gostima, u toku noci me budi ( pije dosta tecnosti i ustaje oko 4h da piski)....

Danas je u vrticu kroz prozor ugledao kuvaricu, ona mu mahnula a on joj rukom pokazao guzu :lol: , i ona sta ce, zena morala doci u sobu i odvesti ga u wc.

U vrticu su ga naucile da ide na tutu/nosu, dok je kod mene i dalje ide na veliku wc solju sa adapterom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam vec pisala na ovu temu, ali da ponovim. Dete treba upoznati sa nosom cim pocne da sedi. Tako stice naviku da sedi na nosi, nije mu nesto strasno i nepoznato, a vremenom skonta cemu tacno nosa sluzi.Roditelj mora da uprati ritam deteta, na koliko otprilike piski i da prepozna kada dete pocinje da kaki i da ga tada stavlja na nosu. Izmedju godinu dana i 18 meseci, ako ovako pokusate, detet ce sigurno ostaviti pelene. Meni je uspelo sa sve tri kcerke.

I da dodam...GRESKA JE CEKATI DA DETE ODRASTE DO GODINU, DVE I TEK TADA POCETI PRIVIKAVANJE NA NOSU JER JE TEZE I RODITELJIMA I DETETU. NIJE ISTINA DA DETE PRE DRUGE GODINE NE MOZE DA NAUCI, MOZE I TO MNOGO LAKSE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo prvi put kakili u šolju...ne znam ko je bio sretniji....Filip ili ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo prvi put kakili u šolju...ne znam ko je bio sretniji....Filip ili ja...

Bravo za Filipa,a i za mamu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo prvi put kakili u šolju...ne znam ko je bio sretniji....Filip ili ja...

Svaka cast!

Ja ovih dana nisam te srece. Kad god ponudim Saru da ide na nosu, ona mi kaze: Nje, nje! i pobegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Filipe :)

ovaj moj i dalje kategoricki odbija toalet kao opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko bravo za Filipa!!!! Svaka čast!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo prvi put kakili u šolju...ne znam ko je bio sretniji....Filip ili ja...

jeeee...veliko bravo za mamu i Filipa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo prvi put kakili u šolju...ne znam ko je bio sretniji....Filip ili ja...

t2002.gif BRAVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nismo još skinuli pelenu, tek se upoznajemo sa funkcijom šolje....ali i guze i piše.

Malo glupo pitanje, mame dječaka, Filip piški sjedeći na šolji, jel to OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nismo još skinuli pelenu, tek se upoznajemo sa funkcijom šolje....ali i guze i piše.

Malo glupo pitanje, mame dječaka, Filip piški sjedeći na šolji, jel to OK?

Za sada, dok ne nauči da sam piški...a kasnije ćeš mu lako objasniti da piški stojeći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije problem, moj mali sad hoce sve sam da obavi, gleda tatu pa hoce da bude kao on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nismo još skinuli pelenu, tek se upoznajemo sa funkcijom šolje....ali i guze i piše.

Malo glupo pitanje, mame dječaka, Filip piški sjedeći na šolji, jel to OK?

Naravno da je to ok .Uvek tako uce. Mada najpametnije je da tako i ostane jer je mnogo zdravije za muskarce da mokre sedeci nego stojeci, no dobro, ja mm-a ucim sad po stare dane i teram ga da to radi sedeci ali nam tesko ide :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je totalno druga ekipa na ovoj temi , i iskreno iako je "skidanje pelena" kao stresan , nigde se nisam vise smejala nego na ovom temi.

Za mame koje su u panici oko skidanja nek izcitaju celu ovu temu, sigurno ce se opustiti.

I devojke samo napred. Bez sile, bez panike, i to se jednom zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je to ok .Uvek tako uce. Mada najpametnije je da tako i ostane jer je mnogo zdravije za muskarce da mokre sedeci nego stojeci, nod dobro, ja mm-a ucim sad po stare dane i teram ga da to radi sedeci ali nam tesko ide :lol::lol:

:lol: :lol: :lol: Balkanijada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je totalno druga ekipa na ovoj temi , i iskreno iako je "skidanje pelena" kao stresan , nigde se nisam vise smejala nego na ovom temi.

Za mame koje su u panici oko skidanja nek izcitaju celu ovu temu, sigurno ce se opustiti.

I devojke samo napred. Bez sile, bez panike, i to se jednom zavrsi.

Da, ko nije citao ovu temu, nece znati koliko je Secer gubila zivaca u svom smehu. :lol:

Iako smo skinuli pelene pre skoro 2 meseca, ja jos uvek ocekujem incidentne situacije kakve su imale Citana i Secer, na primer. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ja sam Petra stavljala da kaki u nosu sa 6 meseci jer je imao zatvore, pa mu je bilo lakse da kaki. Skoro, sve dok nije prohodao, sa 12 meseci, kakio je u nosu jer sam ga ja provaljivala, a ne on. Da li je to stvorilo naviku? Nije. Kad je prohodao, bezao je sa nose. ;)

Moja mama je meni skidala pelene sa 4 meseca i ona tvrdi da mi je skinula pelene rano, sa skoro 10 meseci. Tek sad mi je rekla da ja, ustvari, nisam isla na nosu nego mi je ona jednostavno skinula pelene. :lol: Drgim recima, radila sam te stvari gde god sam stigla. :huh::unsure:

Kad smo bili na kontroli sa 20 meseci, dr. mi je rekla: "Ne forsisrajte nosu. Sva deca skinu pelene do 3. godine. Njima to jednostavno klikne u glavi. Takva je generacija."

U vasem slucaju, samo prica pomaze, da brze ukapira cemu sta sluzi. Kao sto je ukapirao cemu sluzi kasika, viljuska i dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ja sam stavljala sve tri devojcice na nosu sa 6 meseci tj cim su imalo znale da sede, dve su sa godinu dana prestale da nose pelene, a mala je shvatila cemu nosa sluzi ali joj se vise svidja da kaki i piski u pelenu, a za nosu vice ne-ne. U svakom slucaju pokusaj, ali nemoj se previse potresati i ako ne uspes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nismo još skinuli pelenu, tek se upoznajemo sa funkcijom šolje....ali i guze i piše.

Malo glupo pitanje, mame dječaka, Filip piški sjedeći na šolji, jel to OK?

Moj Vule nece da piski stojeci.Koliko puta kad smo napolju i on kaze da mu se piski,ja ga skinem i pokazem mu da piski stojeci,jer nam nosa nije pri ruci,a on kao da mu se zaveze-nece stojecki,nema sanse..mislim da nema nista zabrinjavajuce,kad-tad ce stajati iznad wc solje.

Mi smo u fazi skidanja,taman kad je malo falilo da izbacimo pelene preko dana prehladio se i piskio je cesto,a malo,i nije uvek znao da kaze,pa sam mu vratila pelene,al cim ozdravi krecemo opet,bitno mi je da hoce na nosu i da hoce da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primjetila sam da Nikola u poslednje vrijeme "trpi" da obavlja nuzdu...dok je u gacicama...Kada mu stavim pelenu,a to je obicno pred spavanje ili kada idemo u grad,pelena je za 5min puna,nebitno da li je kakio ili piskio.Jutros je piskio u nosu i stavila sam mu pelenu za spavanje i odmah se ukakio! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.