Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja da prijavim - imao tri vezane noći bez buđenja, i nije se upiškio, ujutru kad ustane napuni nošu. I noćas se upiški, jer je duže spavao ujutru. Negde pred zoru se i u piškio. Probudio se i rekao - upikio sam se. Mislim da idemo ka tome da noću izdrži da ne piški, da postaje svestan te potrebe i da je kontroliše. Samo napred, drugari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ja da se pozalim.Za piskenje,rekoh,dobri smo,za kaku,nikako.Pokakio se prekjuce oko podne,naravno nije prijavio.Ja posto sam ga primjetila jucer kad je hteo da kaki,pohitala sam da ga stavim na solju pricacajuci kako treba tamo da kaki,ali nije hteo u solji nikako,tako da nije ni kakio.Danas sam isto radila jutros,isto nije hteo.Maloprije je jedva izasao,tvrda mu bila stolica.Mucio se u kup,i jer nije hteo na wc solji,samo je cucnuo na plocicama,ja brzo stavila kesu ispod i tu se jedva sa mukama pokakio.Mene brine sto se toliko posle uplasio kad je video sta je uradio,strah me da mu ne ostane trauma.Ja sam vikala i bravo,i super sto si se pokakio,ali on je bio prestravljen.Plakao je pola sahata poslije toga,nisam ga nikako mogla smiriti.Stvarno ne znam kako da postupim kad bude naredna kaka.Dali da ga ostavim ili dalje da nudim u solju,ne znam sta cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu mozda ga je boljelo :(

A da mu nudis tutu?? Onu obicnu gdje kad sjedne dodje u cuceci polozaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, ako te ne mrzi, pročitaj par strana unazad. Mnogi su imali slične probleme, i mi između ostalog, ja sam pisala u julu i avgustu u vezi ovoga detaljno, pa da ne ponavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, s telefona ne znam da kopiram, ali od 171.strane pa naovamo ima naša priča i kako smo se par nedelja dovijali s njegovim kakenjem.

Sad on nepogrešivo kaki u nošu, čak kaki i napolju čučeći ako se zadesi, ali i dan danas do poslednjeg trenutka odlaže da to obavi. Nije baš da s radošću trči na wc kad oseti nagon, vidim da se trudi da izignoriše što duže, javi tek kada dođe stani pani. Ali javi i ne pravi problem sa nošom (u početku je bilo kao da hoćemo na električnu stolicu da ga stavimo). Sad je više u fazonu "fak, opet ova smrdljiva rabota zbog koje ću morati da sednem na nošu", ali obavi to. Valjda će pre ili kasnije da obavi to bez otpora.

Mama u avgustu i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vz,hvala,procitala sam tvoje iskustvo.Moram uzeti taj sirup.On se vec susretao prije nekoliko mjeseci sa tvrdom stolicom (mislim jer je pio previse mlijeka)ali nismo pili nista.Meni je jos pred ocima kako se prestravio kada je video kaku,plakao pola sahata,i posle usuteo malo,i dva-tri puta tako izgleda kada se seti odjednom zaplace.Sta mi savetujete sjutra kada ga primjetim,dali da ga nudim i nosim na wc solji (vjerovatno nece nista uraditi samo zadrzati) ili da ga ostavim da se ukaki u gace.Stv ne mogu da ga gledam da se tako muci,to je strasno koliko se muci,boli ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svog nisam forsirala. Kad bih videla da mu se kaki, ponudila sam mu nošu, ako nije hteo, pustila sam ga da obavi u gaće, bilo mi je bitno da mu ne stvorim pritisak i da ne krene da zadržava. Kad bi se ukakio, nežno sam mu rekla da je eto sad otišlo u gaće, ali da sledeći put traži nošu...i tako kao papagaj,svaki put, mada je bežao od noše u početku. Onda sam uspela da ga navedem da kaki u kesu, pa iz kese na nošu stojeći i tek na kraju sedeći.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,danas smo opet muku mucili sa kakom.Jucer nije kakio,znala sam da ce danas biti povuci potegni.Prvo se sakrio na svoje mjesto,ja ga zvala da ide na wc solju,nije hteo,pustila sam ga.Tu se ukakio,sve oni mali klikercici.Posle 3-4h ponovo.Opet mu ponudila,nece.Poceo je da se nateze,place od boli.Dva puta se kakio,tvrda stolica.Nakon toga jos jednom,ali kao na proliv.Tad je jos vise plakao.On se definitivno plasi kake.Necu na to da mislim,jer mi zao da odustajem,ali ne znam dali da vratim pelene.Vidim da ce opet dijete muku da ima sa tvrdom stolicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu dajes li mu ista protiv tvrde stolice?? Probaj sa kasicom od sljive, ili prokuhaj suhe sljive pa mu daji po malo prije svakog obroka. Znaci prije svakog ako hoces da djeluje, i po malo, recimo jednu suhu sljivicu.

Ja mu ne bih vracala pelenu, jer koliko sam skontala piskenje vam dobro ide a vracanje pelene sad mislim da vas moze vratiti na sami pocetak. Teze je za cistiti poslije, mislim bude vise posla, al nadati se da nece potrajati. Kad vec ima odredjeno mjesto gdje kaki, sto mu ne stavis tutu tu. Nek stoji tu, ne mora odmah kakit u nju, cisto da se navikne na njen izgled i da se ne morate stresat i trcat u wc.

Ljiljana79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,danas smo opet muku mucili sa kakom.Jucer nije kakio,znala sam da ce danas biti povuci potegni.Prvo se sakrio na svoje mjesto,ja ga zvala da ide na wc solju,nije hteo,pustila sam ga.Tu se ukakio,sve oni mali klikercici.Posle 3-4h ponovo.Opet mu ponudila,nece.Poceo je da se nateze,place od boli.Dva puta se kakio,tvrda stolica.Nakon toga jos jednom,ali kao na proliv.Tad je jos vise plakao.On se definitivno plasi kake.Necu na to da mislim,jer mi zao da odustajem,ali ne znam dali da vratim pelene.Vidim da ce opet dijete muku da ima sa tvrdom stolicom.

ja se slažem sa m@m@ m@z@

ne bih mu vraćala nikako pelenice, mislim da je problem u toj tvrdoj stolici a ne u samoj noši. Rešavajte problem sa stolicom, moja Nevena je imala cele nedelje problema, pa je čak imala i malo krvi u jednoj stolici (prestravila sam se, ali je definitivno povredila sluzokožu). Čaj od komorača+kima+anisa (ima ga u DM-u a i mislim da je to isti čaj koji piju trudnice i dojilje), i ovaj savet sa šljivama je odličan, kao i musli za doručak i mahunarke za ručak.

Nadam se da će srediti probavu, miš mali :(

Kad bude kakio nekoliko dana lepo i redovno, verovatno će početi malo da se opušta i doći će i ta noša na red.

Smešno mi je kad ja ovakve savete dajem, ja, koja baš uvek mislim da sa mojim detetom neki problem može sigurno brže da se reši ali ja ne znam ;)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, ne vraćaj pelene. Ako ne pomognu šljive, daj mu sirup lactulose, nek pije par nedelja, dok mu se ne ustali stolica i dok ne zaboravi ovu gadnu epizodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas sve ide kako treba. Od kad smo izbacili nocnu pelenu,nema vise piskanja u gace. Uredno sve prijavi,cak i kad joj se kaki kaze-kaki mi se.

Nocu se i dalje budimo,pa bude suva celu noc. Desilo se par puta da se upiski posle popodnevnog spavanja,al mislim zato sto se zna nalivati vodom pre spavanja.

Tako da je moj savet izbaciti pelene skroz i me odustajati.

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure, jel i vasa deca cekaju zadnji momenat da traze da piske/kake?

ja bih da mija predje na adapter. jel treba na nesto da obratim paznju? znam da ide steper ispod nogu, ali njemu je svakako visoko. da nadjem nesto vise, da obavezno noge imaju potporu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure, jel i vasa deca cekaju zadnji momenat da traze da piske/kake?

ja bih da mija predje na adapter. jel treba na nesto da obratim paznju? znam da ide steper ispod nogu, ali njemu je svakako visoko. da nadjem nesto vise, da obavezno noge imaju potporu?

Da, poslednji momenat čekaju.

Ja sam za S stavila tabure.A njemu bi bilo knap kad bi na tabure stavila šerpu za kokice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na adapteru ako kaki mora imati oslonac..da ne napravi problem sebi.

Zamisli ti da kakis a noge ti vise. Napinju se tako vise i mogu dobiti i oni hemoroide..

Cak je najzdraviji polozaj kao na cucavcu da si..zato ja S i dalje necu na adapter

paper_moon i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To, to andi, mama mora biti sve, pa i tabure :D

Moja je evo velika,5god, i pelenu smo skinule kad je bila 1.5, i uvijek je bilo u zadnji cas, bas uvijek. Ja je cesto vidim kako noge stisce i vrcka guzom dok se igra, gleda tv, itd. I kad je opomenem da ide u wc, kaze: "mama ja to samo igram tako" :huh:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, to nisam znala. Mislila sam da potpora treba samo zbog sigurnosti, da dijete ne padne il sta slicno. Mojoj starijoj noge uvijek mlataraju u zraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umu, isti slucaj sa starijom cerkom sam imala. Brzo smo skinuli pelenu, prvih sedmicu dana bilo je piskanja svuda, posle je lepo piskila u nosi, skinuli smo u isto vreme i dnevnui nocnu , ali dva meseca je kakila u gace, dok joj nije kliknulo. Bila sam strpljiva, nisam vikala na nju kad bi to uradila, vec sam samo pricala i pricala. :)

Zene su ti dobar savet dale za sirup, za sljive takodje. Probaj ujutru na prazan zeludac da pojede neku vocku, kukuruz, ne znam da li bi smeo laneno seme sa jogurtom isto ujutru jer je dobar za probavu. Sredice se to,, ukapirace on sta i kako treba.

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na savetima.O dva dana nije kakio,jucer jeste nesto malo i to tvrdo.Danas mu kupujem taj sirup jer sljive i sve ostalo nikako da ga nateram da pojede.Nisam mu vratila pelene,piskenje uredno prijavljuje.Nekada se desi da malo pisne u gace,pa tek posle prijavi,ali ok je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skinuli smo pelene pre sada vec skoro cetiri meseca. Bilo je sve super, ali sad je usao u fazu da ne govori uopste do kraja samog. Cak ne znam ni da li bi rekao da ja ne primetim da su gacice mokre i stavim ga sama. Sad kad ga pitam da li mu se piski, kaze: "Nisam se jos upiskio". On ladno ceka da pisne malo pa da prijavi. Da li se to vama desavalo, kako da mu objasnim da treba da kaze raniej? Da ga stavljam na nosu kad tako primetim ili da ga pustim da sam (ne) prijavljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza :) a i mrzi ih da prijave ranije i prekidaju igru recimo, ili bilo sta drugo, nego kazu u poslednjem momentu. Secam se prosle godine u igraonici Sara se dere KAAAKI MI SE a ja jurim po nju i trk u wc. Slicno i za piskenje, poslednji momenat.

Proci ce..

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dugo pisala jer sam mislila da ce se stanje vremenom popraviti ali pomakanema. Evo cetvrti mesec kako E ne nosi pelene a jos uvek kaki u gace. U pocetku,nakon prvobitnog zapisavanja gde stigne i kakenja takodje, bilo je uspesnih trenutaka da veliku nuzfu obavi u nosi. Medjutim, od kad se u avgustu razbolela vratili smo se ne jedan nego deset koraka unazad. Od tad svaki, svaki drugi dan ona kaki u gacice, nijednom od tad joj se nije desilo da kaki u nosu. U tom periodu je cak nosu odbijala i za piskenje. To smo nekako prevazisli ali ide iskljucivo kad je stavimo , retko trazi sama, eventualno ako Je videla batu da je uzeo nosu. 

Sto se kakenja u gace tice ne znam vise sta cu.  Bila sam i strpljiva i smirena ali , necu da lazem , i nervozna i besna. Pokusavsla pricom, podrskom ali i kaznom i ucenom, ne vredi nista. Ok, presekla sam, znam da ce to proci vremenom, da ce prevazici ali cini mi se da se ona i ne trudi, da je to prosto ne dotice. Ajde, neka se i ukakila i kad dodje i kaze mi progutam, ohrabrim je i kazem da ce drugi put biti bolje ali poludim kad se ukaki i cuti i sedi onako usrana i da joj to ne smeta. Pa S od 8 meseci smeta kad se ukaki i dere se na sav glas dok ga ne presvucem a ona cuti:o! E tu popizdim. Koliko puta sam rekla da cu da joj vrstim pelene pa odustanem jer znam da ce doci taj dan i da ce joj kliknuti da sama trazi. Znam da hoce jer sam i sa L to prosla ali je on bar poneki put toobavljao u nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Milena. Koji savet ja tebi da dam, kad em si iskusnija od mene, em imaš tri puta više dece. :) 

Drži se, probala si sve, pa probaj samo da pustiš. Da ne reaguješ. Pz je jednom davno pisala sjajan post o tome kako ona uopšte nije reagovala, već je bez reči vodila dete u kupatilo i s blago zgađenom facom ga prala. Kaže da je taj izostanak reakcije upravo bio nešto što je kliknulo da malac reši da prestane da kaki u gaćice. 

milena026 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Milena. Koji savet ja tebi da dam, kad em si iskusnija od mene, em imaš tri puta više dece. :) 

Drži se, probala si sve, pa probaj samo da pustiš. Da ne reaguješ. Pz je jednom davno pisala sjajan post o tome kako ona uopšte nije reagovala, već je bez reči vodila dete u kupatilo i s blago zgađenom facom ga prala. Kaže da je taj izostanak reakcije upravo bio nešto što je kliknulo da malac reši da prestane da kaki u gaćice. 

Nesto slicno sam i probala , samo sto sam joj pricala, mozda treba cutke to da obavim<_<. Mada, kod mene je uglavnom neka ludnica pa se cesto desi da je moj otac pere i presvlaci. On je bas slab na nju i popustljiv. Mm , recimo, kritikuje a ja to ne volim jer smatram da pravi kontraefekat pa smo i mi sami u sukobu. Dete sve to vidi, zna da svako ima drugaciju reakciju pa mozda je i zbunjena a mozda to i koristi pa se pravi blesava. Ponekad pomislim da nema dobar tajming jer mi prijavi kad to obavi a ponekad, kao danas mislim da to uradi namerno. Ona je sedela i cutala onako us*ana. Ja sam inace prala sudove i kad sam zavrsila, osetim miomiris i pitam je da li se ukakila, ona odgovara da nije. Ja tad puknem, kozna koliko je proslo. Druga situacija, pred kupanje osetim smrducka ali nisam sigurna da li je ona ili beba pa pitam vise za sebe: ko se sad ukakio a ona iz topa: beba je. Znaci nije bas toliko naivna. Ne znam ni sama, znam da ce proci ali nekad mi sve to digne pritisak . Opet kazem, ne smeta mi to sto se ukakila, isperem gacice, operem nju ok, ali smeta mi sto cuti i ne prijavljuje, pa kako joj ne smeta? Preispitujem i sebe, da li joj se dovoljno posvecujem jer nekad mislim da to sto sam rasplinuta na deset strana jednostavno utice na njih. 

Dobro dodje ovaj forum, izbacis misli iz sebe i odahnes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.