Školica za trudnice u vašem gradu

odgovora

Objavljeno

Ja sam išla od sedmog meseca u školicu u Novom Sadu, kod sestre Eve, i bilo je fantastično. Pošto je u pitanju prva beba, a ja nisam imala nikakvih iskustava što se dece tiče, sve mi je bilo jako korisno. Naročito što je sestra Eva veoma pozitivna osoba i što nam je vrlo rado odgovorila na svako pitanje, koliko god šašavo bilo. Uvek je imala toplu reč za nas usplahirene trudnice. Isto tako, veoma mi je prijalo druženje sa koleginicama trudnicama, jer smo se sve našle u istoj situaciji i imali smo puno toga o čemu smo mogle da razgovaramo. A moja Ema sada ima drugaricu Milicu, koja je samo sedam dana starija od nje. Sa njenom mamom sam se upoznala u školici i sada se lepo družimo već godinu dana. Drage trudnice, toplo vam preporučujem školicu :wub:

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na pripreme u skolicu za trudnice i jako mi je pomoglo... tamo sam upoznala divne ljude sa kojima sam i danas u kontakti. Sto se tice saveta i predloga koje smo tamo dobijali ...bas i nisam primenjivala, vise sam se oslanjala na majcinski instinkt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tri porodjaja iza sebe, i pripreme su mi mnogo pomogle, pogotovo sa savetima o nezi bebe.

Ali mislim da disanje nije dovoljno pri porodjaju da bi se porodjaj olaksao. postoje i vezbe opustanja koje se neuce , a koje su mnogo bitnije od disanja kako bi porodjaj bio MNOGO bezbolniji. Ima na Roditelj portalu postavljena tema Bezbolan porodjaj u kojoj se nalazi link za sajt sa vezbama opustanja. I verujte mi posle moja tri iskustva, uverila sam se koliko ovo opustanje pomaze na porodjaju.

a sto je najvaznije moja beba je imala apgar 9/10, sto znaci da se nije napatila na porodjaju.

Puno pozdrava svim trudnicama

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u školici su imale i vežbe opuštanja (relaksacija). Inače da se pohvalim moj je bebac dobio ocenu 10/10 :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto pohađala školu za trudnice i meni je jako puno značila prvenstveni što sam bila prvorotka i bez obzira što sam svašta znala meni je značilo to druženje sa ostalim trudnicama:Na porođaj sam otišla toliko opuštena da niko nije mogao da veruje da sam došla da se porodim ,i imala sam sve vreme trudnoće kontrakcije koje su bile kontrolisane lekovima ali to mi nije predstavljalo problem da idem u školicu,Jako mi je značilo šta raditi u prvim danima posle porođaja dok si sav nesnađen a i sada imamo super ekipu za šetnju čujem se sa većim delom grupe i razmenjujemo iskustva ,Apelujem na sve da idu u školicu to je odlična stvar! :lol:

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA JEDVA CEKAM DA BUDEMO DOVOLJNO STARI DA KRENEMO I NA TO :D sada smo jos mali.O skolicama sam cula sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja jedva čekam školicu, nego, ne znam hoće li me primiti zbog mioma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod nas nema skolica za trudnice, a da budem iskrena i da ih ima mislim da je ne bi posecivala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod nas nema skolica za trudnice, a da budem iskrena i da ih ima mislim da je ne bi posecivala. 

Zašto, Nina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna vezbicama, krenula od sedmog meseca i jako su mi pomogle . Stvarno ne znam kako bih se porodila da nije bilo njih, verovatno bih dozivela traume na porodjaju, ionako sam imala strah od njega. Stvarno sam puno naucila, jeste da se prica ponavlja i svaki cas je isti, ali se vezba disanje, nije dovoljno otoci par puta videti i misliti ok. sad sam naucila tehniku disanja, nije za dzabe organizovano da se pripreme vrse dva tri meseca pred porodjaj, pluca se sire vezbanjem, sto vise kiseonika za nas to vise za bebu, posto se i ona muci kada dodju kontrakcije, znaci bitno je kada dodje taj dan da imate da kazem super kondiciju disanja, meni su prvi casovi bili teski ali posle sve laksi i laksi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna vezbicama, krenula od sedmog meseca i jako su mi pomogle . Stvarno ne znam kako bih se porodila da nije bilo njih, verovatno bih dozivela traume na porodjaju, ionako sam imala strah od njega. Stvarno sam puno naucila, jeste da se prica ponavlja i svaki cas je isti, ali se vezba disanje, nije dovoljno otici par puta videti i misliti ok. sad sam naucila tehniku disanja, nije za dzabe organizovano da se pripreme vrse dva tri meseca pred porodjaj, pluca se sire vezbanjem, sto vise kiseonika za nas to vise za bebu, posto se i ona muci kada dodju kontrakcije, znaci bitno je kada dodje taj dan da imate da kazem super kondiciju disanja, meni su prvi casovi bili teski ali posle sve laksi i laksi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna vezbicama, krenula od sedmog meseca i jako su mi pomogle . Stvarno ne znam kako bih se porodila da nije bilo njih, verovatno bih dozivela traume na porodjaju, ionako sam imala strah od njega. Stvarno sam puno naucila, jeste da se prica ponavlja i svaki cas je isti, ali se vezba disanje, nije dovoljno otoci par puta videti i misliti ok. sad sam naucila tehniku disanja, nije za dzabe organizovano da se pripreme vrse dva tri meseca pred porodjaj, pluca se sire vezbanjem, sto vise kiseonika za nas to vise za bebu, posto se i ona muci kada dodju kontrakcije, znaci bitno je kada dodje taj dan da imate da kazem super kondiciju disanja, meni su prvi casovi bili teski ali posle sve laksi i laksi...

potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 24-oj nedelji i iskreno jedva cekam da krenem na vezbice.

U Shilerovoj su mi rekli da se krece od 26-te nedelje i da nema potrebe ranije.

Babica mi je rekla da jedino sto mi je neophodno da bi krenula na vezbe jeste potvrda da je grlic u redu i da sve dobro "drzi" da bi mogla i fizicke vezbice da radim.

Smatram da su jako korisne i opustajuceg karaktera, i da se svaka trudnica koliko toliko pripremi za porodjaj i smatram da te niko ne moze bolje razumeti od "trudnice koleginice" :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Током трудноће(након 7 мјесеца) похађала сам курс за труднице, психофизичке вјежбе и то ми је пуно значило и препоручујем свима. Пошто сам била прворотка, на тај начин сам се упознала(теоријски) са чарима трудноће и самог порода.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam išla u školicu po savetu doktorke u prvoj trudnoći, jer mi je rekla da mi to ništa neće pomoći na porođaju, kao u tim trenucima se neću sećati ni kako ide ta tehnika disanja, pa tako nisam ni išla. U drugoj trudnoći sam znala šta me čeka, pa mi školica i nije bila potrebna. Po meni je najbitnije da se na porođaj ode opušteno i bez straha da vi to ne možete, sve je u glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam išla u školicu po savetu doktorke u prvoj trudnoći, jer mi je rekla da mi to ništa neće pomoći na porođaju, kao u tim trenucima se neću sećati ni kako ide ta tehnika disanja, pa tako nisam ni išla. U drugoj trudnoći sam znala šta me čeka, pa mi školica i nije bila potrebna. Po meni je najbitnije da se na porođaj ode opušteno i bez straha da vi to ne možete, sve je u glavi.

Ne pomaže jedino ako se uspaničiš i pogubiš. Ako si koncentrisana onda definitivno pomaže. Ja sam živi dokaz 072.gif

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvim detetom nisam išla na pripreme jer ih tada nije ni bilo...a koliko bi mi tada pomogle, imala sam jako komplikovan porodjaj, dr mi je rekla da nisam disala pravilno, tj. onako kako treba..sada sam čula da ih organizuju pri dispanzeru gde vodim trudnoću, tako da ću ih obavezno posetiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja danas krecem na vezbe pa cemo da prenesemo iskustva iz DZ Zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, ja verovatno neću moći na pripreme :( Znaću tek za 10-tak dana, ali teško! A tako imam želju da idem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ovde su jako neažurni, sve rade preko volje..a ja puna nekog elana da savladam sve to :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja danas krecem na vezbe pa cemo da prenesemo iskustva iz DZ Zvezdara

Piši kako je bilo. U DZ Rakovica su stvarno super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam išla u školicu po savetu doktorke u prvoj trudnoći, jer mi je rekla da mi to ništa neće pomoći na porođaju, kao u tim trenucima se neću sećati ni kako ide ta tehnika disanja, pa tako nisam ni išla. U drugoj trudnoći sam znala šta me čeka, pa mi školica i nije bila potrebna. Po meni je najbitnije da se na porođaj ode opušteno i bez straha da vi to ne možete, sve je u glavi.

Ne mogu da shvatim kako tako nesto moze da kaze doktor! :angry: Mozda nekome nije pomoglo ali to ne znaci da je gubljenje vremena a osim toga puno toga mozes da saznas i nista te ne moze iznenaditi.

Ja sam sada u 26. nedelji i ovo mi je treca trudnoca. Razmisljam da li ponovo da odem pa barem nekoliko puta da se prisetim tehnike disanja (moja cerka ima sada 8 i po godina :D ). Isla sam u prvoj trudnoci redovno ( u DZ Zarkovo - babica Slava je fenomenalna! ) i zaista sam bila prezadovoljna. Plasila sam se porodjaja i pored vezbi, mislila sam da necu moci da podnesem bol. Medjutim, kada sam usla u boks (imala sam indukovani porodjaj) i kada su kontrakcije pocele disala sam svaku onako kako sam ucila i ni jedan jedini bol do samog izlaska bebe nije bio nepodnosljiv. A strah je nestao, koncentrisala sam se da radim ono sto mi kazu i da svaku kontrakciju disem kako treba.

Preporucila bih svakoj od vas. Ako ne smete da vezbate bar idite na casove disanja... znaci i pomaze. Ja nisam na drugom porodjaju zelela epidural, smatrala sam da mi nije potreban posto sam prvi put odlicno prosla. ;)

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna vezbicama, krenula od sedmog meseca i jako su mi pomogle . Stvarno ne znam kako bih se porodila da nije bilo njih, verovatno bih dozivela traume na porodjaju, ionako sam imala strah od njega. Stvarno sam puno naucila, jeste da se prica ponavlja i svaki cas je isti, ali se vezba disanje, nije dovoljno otoci par puta videti i misliti ok. sad sam naucila tehniku disanja, nije za dzabe organizovano da se pripreme vrse dva tri meseca pred porodjaj, pluca se sire vezbanjem, sto vise kiseonika za nas to vise za bebu, posto se i ona muci kada dodju kontrakcije, znaci bitno je kada dodje taj dan da imate da kazem super kondiciju disanja, meni su prvi casovi bili teski ali posle sve laksi i laksi...

Posle jako teškog i komplikovanog porodjaja, uvidela sam koliko znače te vežbe..ovoga puta se pripremam hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l` moze neko da mi kaze sta se radi u toj skoli za trudnice? Kakvih vezbica ima? Bas me interesuje, jer bih bas volela da je pohadjam, ali to kod nas nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Код нас постоји само приватна школица за труднице, углавном се базира на дружењу, учењу дисања, упознавањем са фазама порођаја, а часовима присуствује и докторица(једна од најпознатијих на нашем подручју), тако да је можемо питати шта желимо. Од класичних вјежбица пролазимо кроз лагане вјежбе на пилатес лопти, "мацин положај" који је мени пуно олакшао задње дане трудноће(ослониш се на кољена и дланове и опустиш трбух да ти виси), супер положај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.