krema za suncanje

odgovora

Objavljeno

Jednom pri odabiru decijih krema za suncanje, jedna farmaceutkinja me upozorila da su najbolje kreme do broja 30, sve preko je preveliki postotak hemije i nije pozeljno. E, sad...

Pa to je i meni objasnio profesor.....

Citala sam nesto vise o ovome, jel ste culi:

Kreme kancerogene

verujem da je tako nekako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da je sve kancerogeno, od vazduha koji disemo, preko zemlje na kojima uzgajamo hranu, sunca koje nas przi i sve ostalo. a na kraju i mozgovi su nam kancerogeni, jer ne znamo vise sta da radimo, koristimo, jedemo, mazemo.

Kako je ovo dobro receno. Bravo!!!

Btw, nije tacno da se u svim kremama koristi cink-okisd. U nekim se koristi cink i to je sasvim druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je ovo dobro receno. Bravo!!!

Btw, nije tacno da se u svim kremama koristi cink-okisd. U nekim se koristi cink i to je sasvim druga prica.

Da...ali onda moramo tražiti te još iole 'zdrave' stvarčice pa da nekako ublažimo svo to zlo....ima tih krema bez tog cinka-oksida ali ih je malo.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje sta ima kod nas a sta ima napolju da se kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje sta ima kod nas a sta ima napolju da se kupi.

Kako misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo u Nemackoj kremu na kojoj ne pise da ima cinka uopste. Imaju neki program posebno za lice i hvale se da ima cinka,a ne cink oksida. Krema je namenjena alpinistima- ekstrminim sportistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo u Nemackoj kremu na kojoj ne pise da ima cinka uopste. Imaju neki program posebno za lice i hvale se da ima cinka,a ne cink oksida. Krema je namenjena alpinistima- ekstrminim sportistima.

E to,jedno je kupiti 'vani' a drugo kod nas....kod nas je Nivea totalna katastrofa i prepuna žive-ja ne znam šta to konkretno znači al' znam da nije dobro :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da je sve kancerogeno, od vazduha koji disemo, preko zemlje na kojima uzgajamo hranu, sunca koje nas przi i sve ostalo. a na kraju i mozgovi su nam kancerogeni, jer ne znamo vise sta da radimo, koristimo, jedemo, mazemo.

Istinito, ali moram :lol: :lol: :lol:

Seceru tvoj nik je trebao biti Legenda ;) Opet si me odusevila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je ovo dobro receno. Bravo!!!

Btw, nije tacno da se u svim kremama koristi cink-okisd. U nekim se koristi cink i to je sasvim druga prica.

Sam cink se ne koristi u kozmetologiji. I kad pise cink, misli se na cink oksid. ;)

Inace, cink oksid se koristi kod krema za ojede, tamo je glavni sastojak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, znaci da je i to prevara?

Znam da ima ona cinkova psata koja se koristi uglavnom za groznice na usnama.

E, sad, ovaj clanak o cink okisidu i nije bas detaljan(nema puno cinjanica). Cak malo i kontradiktoran. Pitanje je u kojoj kolicini cink oksid deluje kancerogeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, znaci da je i to prevara?

Znam da ima ona cinkova psata koja se koristi uglavnom za groznice na usnama.

E, sad, ovaj clanak o cink okisidu i nije bas detaljan(nema puno cinjanica). Cak malo i kontradiktoran. Pitanje je u kojoj kolicini cink oksid deluje kancerogeno?

Koliko sam ja razumela, cink oksid je kancerogen samo kad se izlozi suncevim zracima, jer tad stvara slobodne radikale.

Dok to sve ne ispitaju, nasa deca ce porasti i nece vise hteti da se mazu jer hoce da sto vise pocrne. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istinito, ali moram :lol::lol::lol:

Seceru tvoj nik je trebao biti Legenda ;) Opet si me odusevila.

Hvala draga, ali daleko sam ja od legende. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, znaci da je i to prevara?

Znam da ima ona cinkova psata koja se koristi uglavnom za groznice na usnama.

E, sad, ovaj clanak o cink okisidu i nije bas detaljan(nema puno cinjanica). Cak malo i kontradiktoran. Pitanje je u kojoj kolicini cink oksid deluje kancerogeno?

Meniu sad nista nije jasno. zar ZINC nije dobar da bude u kremama, narocito onim za bebecu guzu i slicno. ili gresim, nista mi nije jasno sad.

Treba nam neki hemicar, ne verujem ja ni obicnim doktorima u toj prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meniu sad nista nije jasno. zar ZINC nije dobar da bude u kremama, narocito onim za bebecu guzu i slicno. ili gresim, nista mi nije jasno sad.

Treba nam neki hemicar, ne verujem ja ni obicnim doktorima u toj prici.

Zink oksid je dobar za ojede jer upija visak vlage, sprecava nastanak gljivica...

Nego su sad istrazivali i dosli do zakljucka da cink oksid na suncu reaguje i stetno deluje stvarajuci slobodne radikale, pa je zbog toga kancerogen kad se izlaze suncevim zracima.

Za guzu kazu da i dalje moze... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mislila da se koristi cist cink, ali Kamilica kaze da se koristi iskljucivo cink-oksid. Na nasoj kremi za suncanje se na spominje cink uopste,a imaju kremu za lice za suncanje, posbeno i hvale sa sa cistim cinkom :blink: Tako da ti ja pojma nemam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam tako uplašena po tom pitanju,,,decu sam mazala (ovo troje kada su bili mali) non-stop onim kKikovim 'blokom' :( ,onda čuh svašta,ma sve te kreme,čini mi se,da samo više nanose štete nego koristi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mislila da se koristi cist cink, ali Kamilica kaze da se koristi iskljucivo cink-oksid. Na nasoj kremi za suncanje se na spominje cink uopste,a imaju kremu za lice za suncanje, posbeno i hvale sa sa cistim cinkom :blink: Tako da ti ja pojma nemam :lol:

evo sad sam proverila niveine kreme za suncanje: na lukinoj nivea sun kids 50+ very high, nema cinka niti cinka oksida.

takodje na drugom spreju niveinom za odrasle nivea sun 10 low, isto nema cinka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se ja namazem maslinovim uljem :D sednem u hladnovinu, a i ne izlazim od jedan do cetri. Sta je sigurno sigurno je.

Njabolje bez zezanja,mi inače ne izlazimo pre 16h sati na sunce,izuzecu su izleti....kako god,ono što sam radila starijoj deci je bilo pogrešno,mackala sma ih non-stop čistom hemijom zvanom Chicco :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se ja namazem maslinovim uljem :D sednem u hladnovinu, a i ne izlazim od jedan do cetri. Sta je sigurno sigurno je.

Pametno.

samo sto sam ja uzasno svetla pa i da odem do vode izgorela bih kao rak. tako da ja moram da se mazem puno, pogotovo sto sam non stop u vodi i sto mi odemo rano ujutru na plazu i ne vracamo se dok ne padne mrak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se ja namazem maslinovim uljem :D sednem u hladnovinu, a i ne izlazim od jedan do cetri. Sta je sigurno sigurno je.

Ili kantarion ulje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili kantarion ulje! :rolleyes:

E kantarion je za posle sunčanja,od njega se brzo gori na suncu!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kantarion je za posle sunčanja,od njega se brzo gori na suncu!!!!!!!!!!!!!

Ali zato daje boju, mm ga uvek koristi i bude crn-crn.

Ja bez faktora 50 ne izlazim na sunce jer onda vrlo lako mogu da se transformisem u raka. :lol:

A zato se sa mora vratim bela kao sir, kao da nisam izlazila iz sobe. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nivea mi je najbolja ( prosle godine je na testu pobedila), pa Eucerin.. a sto se tice kantarion ulja jeste dobar posle suncanja ali nikako na sunce jer je fototoksican..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo nivea sprej za decu sa faktorom zastite 50. Jel ga neko koristio? Sta mi predlazete na lice da mu mazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo nivea sprej za decu sa faktorom zastite 50. Jel ga neko koristio? Sta mi predlazete na lice da mu mazem?

mi uvek imamo niveu u spreju pored jos nekoliko kojih imamo. ja luki to mazem isto na lice.super je, nivea je zakon. nemci su nemci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.